Skocz do zawartości

Denon x4700h na x4800h + dirac , czy warto ?


77Mariusz77

Recommended Posts

Co do słuchawek kontra głośniki nie wiedziałem , jako laik myśłałem że  2 kolumny po  3 głośniki powinny zagrać lepiej niż słuchawki , wprawdzie słuchawki chyba  wyższej klasy niż kolumny Monitor Audio Silver .  Dodam tylko że słuchawki po podłączeniu do  Onkyo NR609  też grały  słabo  , gorzej niż z kartą dźwiękową  SB X5  ,widać w tych amplitunerach stosują jakieś  bieda  wzmacniacze słuchawkowe .

  Kolejne pytanie czy  jest jakiś  ''amplituner'' co najmniej  7.1   na rynku w przybliżonych pieniądzach  który zagra lepiej w Stereo niz Denon AVC X4800H  ?

  Nasówa się kolejne zapytanie , czy ktoś z was  potrafi na Denonie  3800/4800  uruchomić  Tidal'a  ?  ponoć przez aplikacje  HEOS jakoś to idzie  uczynić ?

Co do akustyki pomieszczenia to narazie jest słabo ( wnęka w salonie  22m2  , z tyłu kolejne 30m2 i to może byc problem  ),  ale będę  wygłuszał co najmniej  przednią  ścianę ( szukam taniego wygłuszenia  i wyglądającego OK  )

Edytowano przez Benedykt Kotertzky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Benedykt Kotertzky napisał:

  Kolejne pytanie czy  jest jakiś  ''amplituner'' co najmniej  7.1   na rynku w przybliżonych pieniądzach  który zagra lepiej w Stereo niz Denon AVC X4800H  ?

  Nasówa się kolejne zapytanie , czy ktoś z was  potrafi na Denonie  3800/4800  uruchomić  Tidal'a  ?  ponoć przez aplikacje  HEOS jakoś to idzie  uczynić ?

Co do akustyki pomieszczenia to narazie jest słabo ( wnęka w salonie  22m2  , z tyłu kolejne 30m2 i to może byc problem  ),  ale będę  wygłuszał co najmniej  przednią  ścianę ( szukam taniego wygłuszenia  i wyglądającego OK  )

Arcam AVR5 mógłby tu stanąć w szranki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Arcam AVR5 ( lub wyższy), ewentualnie NAD, ANTHEM, musiałbyś posłuchać. Jest jeszcze inna droga (ja mam tak u siebie) tzw. hybryda czyli zintegrowany wzmacniacz stereo z wejściem na końcówki mocy i amplituner z Pre Out przynajmniej dla L i R, w stereo nie korzystasz z amplitunera bo źródła stereo podłączasz pod wzmacniacz, a w kinie dla frontów wykorzystujesz końcówkę wzmacniacza, resztę napędzasz amplitunerem. Jest to jednak droższe rozwiązanie.

Co do „wygłuszania” zajrzyj do działu akustyka, żeby nie „przedobrzyć”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...