Skocz do zawartości

Kino Domowe 40m2


AutoPirat

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jakie żrodło?

Właśnie wynika z tego, że nie posiadam odpowiedniego źródła, bo laptop (w specyfikacji: na wyjściu tylko stereo). Bezpośrednio z USB w AMPie, też podaje 2 kanały. 

I co teraz?

- Potrzebne źródło, żeby połączyć to z AMP i projektorem. Tylko jakie? Czy jest coś "ALL in ONE"? ...żeby odtworzyło przede wszystkim:

- filmy BLUE-RAY oraz pliki video z dysku zewnętrznego (przy okazji muzyczne)? 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AutoPirat napisał:

nie posiadam odpowiedniego źródła, bo laptop (w specyfikacji: na wyjściu tylko stereo).

Spróbuj zainstalować REW, wejść w ustawienia, jako output ustaw denona, potem na ekranie gdzie konfigurujesz pomiar można wybierać kanały. 

12 minut temu, AutoPirat napisał:

filmy BLUE-RAY oraz pliki video z dysku zewnętrznego (przy okazji muzyczne)? 

No jak ma odtwarzać Blu-Ray to musisz kupić odtwarzacz Blu-Ray ewentualnie np. PS5. Jak pliki z dysków to Nvidia Shield Pro albo Zidoo Z9X / Z9X Pro. 

Może i występują w przyrodzie odtwarzacze BD które dobrze radzą sobie z wielorakością plików/formtów itp. ale niestety nie pomogę Ci w tym zakresie. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AutoPirat napisał:

Właśnie wynika z tego, że nie posiadam odpowiedniego źródła, bo laptop (w specyfikacji: na wyjściu tylko stereo). Bezpośrednio z USB w AMPie, też podaje 2 kanały. 

I co teraz?

- Potrzebne źródło, żeby połączyć to z AMP i projektorem. Tylko jakie? Czy jest coś "ALL in ONE"? ...żeby odtworzyło przede wszystkim:

- filmy BLUE-RAY oraz pliki video z dysku zewnętrznego (przy okazji muzyczne)? 

Filmy BD z płyty czy z pliku ?

Z samych plików polecam Shielda. Uzywałem byłem zadowolony. Albo Zidoo.

Jeśli ma także odtwrzać płyty to może Xbox? Aczkolwiek ja słyszałem że nie łyka wszystkich plików. Nie wiem jak jest teraz z latami aktualizacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PanKlor napisał:

No jak ma odtwarzać Blu-Ray to musisz kupić odtwarzacz Blu-Ray ewentualnie np. PS5. Jak pliki z dysków to Nvidia Shield Pro albo Zidoo Z9X / Z9X Pro. 

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Z samych plików polecam Shielda. Uzywałem byłem zadowolony. Albo Zidoo.

Tak i wstępnie: Nvidia Shield Pro, ...bo sprawdzona, ...bo mało negatywnych opinii, ...bo odtworzy każdy plik video. Duży minus, to przycisk Netflix na pilocie.

Może jednak Zidoo? ...bez strumieniowania, ...w sumie to jakiś stick albo apple TV załatwiłoby ten temat, ...ale to już 2 urządzenia się robią. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając w poszukiwaniu HDMI 2.1 - 3 / 5 metrów, natrafiłem na "Kabel światłowodowy Ultra High Speed kabel HDMI 2.1".

A na forach i artykułach są jakieś pokręcone informacje. Ma ktoś doświadczenia w użytkowaniu?

Czy światłowodowy, faktycznie ma najwyższą sprawność? Czy jest niezawodny? Czy jest dwukierunkowy? Czy może służyć do wejść eARC?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Nvidia Shield Pro zamówiona z kabelkami HDMi (światłowód póki co odpuściłem) i mam nadzieję, że podoła 5.0, a za miesiąc 7.0, bo Atmosy w drodze.

 

Dnia 7.02.2024 o 06:29, Butler napisał:

Mam w suficie 4 x 8" Klipsch. Miałbym robić ponownie zakupy kupiłbym bym 6,5" bo wyszedł przerost formy. Jak je otworzyłem z kartonu to się aż za łeb złapałem jakie to bydlęta.

Oj, Bydlęta i też łapię się za łeb, ...ale urodziwe, ...nie mogłem się powstrzymać (17cm głębokie, upcham, choćby na siłę)

Zrzutekranu2024-02-27o22_27_50.png.112901a52cd406823742d9cea7442c9a.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eMBe napisał:

Albo umożliwili edycję aplikacji odpalanych danym przyciskiem. Na moim pilocie z LG jest też Rakuten TV, Google Assistant i Alexa których nie używam a mógłbym tam sobie podpiąć inne apki z LG.

To chyba kwestia dogadywania się miedzy producentami. I sypnięcia nieco gotóweczki :)

Nie nasz level dyskusji

13 godzin temu, AutoPirat napisał:

Przeglądając w poszukiwaniu HDMI 2.1 - 3 / 5 metrów, natrafiłem na "Kabel światłowodowy Ultra High Speed kabel HDMI 2.1".

A na forach i artykułach są jakieś pokręcone informacje. Ma ktoś doświadczenia w użytkowaniu?

Czy światłowodowy, faktycznie ma najwyższą sprawność? Czy jest niezawodny? Czy jest dwukierunkowy? Czy może służyć do wejść eARC?

 

Tak

8 godzin temu, AutoPirat napisał:

Oj, Bydlęta i też łapię się za łeb, ...ale urodziwe, ...nie mogłem się powstrzymać (17cm głębokie, upcham, choćby na siłę)

Hehehe :)

Słusznie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

NVIDIA SHIELD PRO - pierwsze wrażenia....

Wielkość 4x mniejsza niż to co, wydawało się być na zdjęciach. To jest malutkie pudełeczko o rozmiarach 2-ch smartfonów. Radzi sobie całkiem nieźle. Kolejna rzecz, która zwraca uwagę, to prosty i fajnie działający pilot o wyglądzie graniastosłupa. Po ustawieniach, włącza się z niego jednocześnie projektor i amplituner oraz można regulować głośność. 

I w końcu głośniki zagrały w systemie wielokanałowym tak jak trzeba. Od razu można było odczuć, że nagłośnienie wymaga regulacji, te głośniki ciszej, tamte głośniej. A więc trochę z tym będzie jeszcze do zabawy. Nie mówiąc już o ilości basów. Trzeba pokój uprzątnąć, bo odnoszę wrażenie, że śrubokręty chcą wypaść ze skrzynki narzędziowej.

Po wielu latach posiadania stereo monitorów, to aż z melancholią spoglądam na stare monitory i ich ogólną "lekkość". 

Cieszę się, że to KD w końcu zagrało, a jeszcze pozostało wiele do zrobienia....

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Dodajmy że pilot jest na BT czy radiowy nie wiem w każdym razie nie trzeba celować w jednostkę :) Może być schowana. Z wentylacją oczywiscie.

Tak, widać dobrą klasę wykonania. Dodatkowo jest możliwość jednoczesnego włączania/wyłączania amplitunera i projektora.

Dla mnie najważniejsze jest to, że można podpiąć do dwóch dysków zewnętrznych. A po zainstalowaniu  apki VLC MEDIA PLAYER, to można odtwarzać każdy plik video. (bo na nowym "SZAJSUNGU", to już nie da rady np. AVI). Wszystko chodzi płynnie i dobrze!

 

Oczywiście wady objawiają się, ale póki co mało istotne:

- sporo opcji w ustawieniach i tak opisane, że często nie wiadomo o co chodzi.

- oraz ten przycisk zasrany, NETFLIX na pilocie.  Kiedy oglądasz film, jest ciemno, chcesz użyć pilota, to trzeba uważać, bo prawie sam się wciska. I wtedy dostaje zwiechy na pół minuty, w tym czasie wyłącza obecnie odtwarzany film i ładuje swoją zawartość. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po 3 tygodniowych wojażach, wróciłem do urządzania KD. Akurat dotarła zamówiona sofa, meble i inne rzeczy. W końcu po paru miesiącach od pierwszego wpisu, pokój zaczyna nabierać rumieńców.

I mam problem ze znalezieniem odpowiedniego uchwytu ściennego na monitory. W google (allegro, olx, amazon, itp.) nic nie mogę dopasować, może coś doradzicie?

Głośnik jest zwężający się ku tyłowi:

Zrzutekranu2024-03-29o06_16_23.png.1d51621462e4b94a5efc58410b614c03.png

więc takie mocowanie, z pochwytami bocznymi odpada:

Zrzutekranu2024-03-29o06_20_28.png.14b189796b64f1cf50bd5182a6fffd32.png

Znalazłem coś takiego, ale przedni uchwyt może być za wysoki i najdzie na napis głośnika:

Zrzutekranu2024-03-29o06_23_58.png.2dc07fa02babf65427a501d49b3978aa.png

Już nie wiem gdzie jeszcze szukać? Może ktoś, coś podpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...