Skocz do zawartości

Kino Domowe 40m2


AutoPirat

Recommended Posts

38 minut temu, Adi777 napisał:

Hmm, a można prosić o więcej szczegółów? ;)

A ja, to się nie znam, aż tak dobrze. Wystarczyło mi, że "jakiś" tam kabel jest za 60kPLN, zasilacz za 30kPLN, albo na odwrót? A kolumny to połowa wartości sprzętu. Mnie na taki zasilacz, to nie stać, więc się nie skupiałem na szczegółach. I chyba kojarzę, że gdzieś tam widziałem napisa Accuphase?

aha, a jak kolumny zagrały, to się wydawały jakieś wielkie, tzn. wysokie, jakby po sam sufit ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AutoPirat napisał:

--->AMPLITUNER, TO KTÓRY MODEL??? 

Rozmawiałem z doradcą technicznym, więc już wiem:

AVR5 - DIRAC +1400zł (wykupienie tylko licencji), 8K (hdmi 2.1) + 2900zł (wymiana płyty)

AVR10 - posiada DIRAC oraz soft: IMAX i AURO3D

AVR11 - posiada co powyżej + 8K (hdmi 2.1)

 

Skłaniam się do AVR5

DIRAC - wg mnie to kolejny bajer, który zabiera czas. Może jestem z tej szkoły, że jakiekolwiek modyfikacje wprowadzają zamęt do tego co fabryka dała. W razie czego można wykupić.

4K 50/60fps - sądzę, że na długo wystarczy. W dronie posiadam możliwość filmowania w 4k 50/60fps i na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie obrabiać wyższych rozdzielczości i klatek.

IMAX i AURO3D - mało popularne systemy do zastosowania domowego. Ciekawie prezentuje się Auro3D, ale wyobrażam sobie, że to raczej przeznaczone do systemu wielogłośnikowego (to nie dla mnie)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AutoPirat napisał:

DIRAC - wg mnie to kolejny bajer, który zabiera czas. Może jestem z tej szkoły, że jakiekolwiek modyfikacje wprowadzają zamęt do tego co fabryka dała. W razie czego można wykupić.

To akurat jeden z poważniejszych kroków w przód w amplitunerach.

8 minut temu, AutoPirat napisał:

4K 50/60fps - sądzę, że na długo wystarczy. W dronie posiadam możliwość filmowania w 4k 50/60fps i na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie obrabiać wyższych rozdzielczości i klatek.

Jak nie jesteś fanem gier, to do filmów całkowicie wystarczy. Jakoś nie widzę by 8K miało nagle rynek zawojować

9 minut temu, AutoPirat napisał:

IMAX i AURO3D - mało popularne systemy do zastosowania domowego. Ciekawie prezentuje się Auro3D, ale wyobrażam sobie, że to raczej przeznaczone do systemu wielogłośnikowego (to nie dla mnie)

Faktycznie AURO3D jest bardzo niszowe. IMAX częściej się spotyka, choćby w BRAVIA CORE https://www.sony.pl/electronics/tv-support-bravia-core

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AutoPirat napisał:

DIRAC - wg mnie to kolejny bajer, który zabiera czas. Może jestem z tej szkoły, że jakiekolwiek modyfikacje wprowadzają zamęt do tego co fabryka dała. W razie czego można wykupić.

Duży błąd z Twojej strony. 

Jak nie grasz to 4k/60 wystarczy. 

W Auro3d nie ma za duzo contentu ale amplitunery potrafią grać inne kodeki jako Auro3d. Kwestia gustu.

 

Upewnij się, że aplituner który kupisz obsluży 2 subwoofery. Masz dość duże pomieszczenie a niskie tony w kinie są bardzo ważne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dane techniczne mam wrażenie, że spisywane są na kolanie.

44 minuty temu, Maykel napisał:

Sam posiadam avr5 i jestem zadowolony. Narazie korzystam bez Dirac ale jak nadarzy się okazja na BF to pewnie wykupie. W tym roku było -30% na kalibracje full i wychodziło ok.900 zl. AVR5 ma możliwość podłączenia dwóch subwooferów. 

Wszędzie podają 1 kanał, to byłaby miła niespodzianka.

 

30 minut temu, PanKlor napisał:

Fakt. Ma nawet DLBC dla wielu subów, licencja która w AVR11 jest niedostępna. Przyznam, że nie rozumiem róznic/polityki Arcama/Diraca w tym zakresie. 

Na stronie DIRACA wykupienie licencji dla AVR5 jest: "Supports one subwoofer" - tylko dla 1.

 

57 minut temu, Butler napisał:

To akurat jeden z poważniejszych kroków w przód w amplitunerach.

Skoro ten DIRAC, warty uwagi, to jak "los" da, to może trafi się okazja na AVR10.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zostaw te kolumny które masz. Dokup sam AVR 5 będziesz miał dobre kino i dobre stereo.

Najchętniej to bym tak zrobił, do audience 40 gdyby do pary dać im na przykład Audience 82 albo Countury, to sądzę, że nic więcej nie potrzebowałbym.

Niestety estetyka (MDFvsFornir) jest istotna, więc zmusza do poszukiwania nowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcama AVR5 bym odpuścił - HDMI jak w Denonach sprzed 8 lat.  Chyba, że dołożysz bagatela 3 tys za wymianę płyty HDMI i jeśli chcesz dobrej kalibracji to kolejny 1000zł w promocjach na Dirac'a.  Co do AVR10 to warto przeczytać przed zakupem https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Yacko napisał:

Arcama AVR5 bym odpuścił - HDMI jak w Denonach sprzed 8 lat.

Miej świadomość że wśród potencjalnych kupców wielu kompletnie nie interesuje dodatki podwyższonego standardu HDMI które można wykorzystać wyłącznie w grach na PC i konsoli. Osobiście nie wydaje mi się by 8K weszło pod strzechy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Butler napisał:

Miej świadomość że wśród potencjalnych kupców wielu kompletnie nie interesuje dodatki podwyższonego standardu HDMI które można wykorzystać wyłącznie w grach na PC i konsoli. Osobiście nie wydaje mi się by 8K weszło pod strzechy.

Jasne, ale warto wspomnieć o tym aby potencjalny kupiec nie był zawiedziony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Yacko napisał:

Arcama AVR5 bym odpuścił - HDMI jak w Denonach sprzed 8 lat.  Chyba, że dołożysz bagatela 3 tys za wymianę płyty HDMI i jeśli chcesz dobrej kalibracji to kolejny 1000zł w promocjach na Dirac'a.  Co do AVR10 to warto przeczytać przed zakupem https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

"Dajcie sprzęt, a znajdzie się coś" :) , ale chyba "Intuicyjnie" po zmianie z Marantz 50 na ARCAM, coś było nie tak.

W takim razie podałeś pomysł, żeby w pierwszej kolejności dokonać wyboru kolumn podłogowych, którego ogarnę na starym wzmacniaczu. Dla ciekawości takie porównanie:

PIONEER A-676

Moc wyjściowa: 70 watów na kanał przy 8 Ω (stereo)
Pasmo przenoszenia: 1 Hz do 150 kHz
Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,007%

ARCAM AVR5, 10, 15

2 channels driven, 20Hz ‑ 20kHz, <0.02% THD 80W

Frequency response 20Hz—20kHz ± 0.2dB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maykel napisał:

Arcam avr5 pomimo braku HDMI 2.1 posiada HDMI eArc więc w razie potrzeby można podłączyć konsole bezpośrednio pod tv i problem z głowy. W życiu bym nie dopłacał za wymianę płyty głównej tylko że względu na nowsze porty HDMI. 

Jest to jakieś rozwiązanie, jeśli wystarczy tylko 1 port 2.1. W moim przypadku jednak są 2 konsole i PC więc to za mało. Nie miałem okazji sprawdzić jak wygląda kwestia opóźnień przy takim połączeniu, pewnie zależy od układu zastosowanego w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych tv przeważnie jest po kilka wejść HDMI 2.1 więc można bez problemu podpiąć kilka sprzętów. A opóźnienia na pewno są mniejsze bo obraz od razu trafia do tv a nie musi jeszcze przechodzić przez amplituner kina. Jednak ważną kwestią przy takim podłączeniu jest to jakie formaty audio dekoduje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maykel napisał:

W nowych tv przeważnie jest po kilka wejść HDMI 2.1 więc można bez problemu podpiąć kilka sprzętów.

Tu też jest kruczek. Mój TV Sony ma 4x HDMI. Ale dwa to tylko HDMI 2.1., w tym jedno z eARC które zajmuje amplituner. Przy PS5, XBOX-X oraz Nintendo Switch musiałem wybierać która konsola ma mieć priorytet, wygrał XBOX przez pełną kompatybilość w DV. Na dodatek muszę wybierać 120Hz czy DV... Grr.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak amplituner niby ma HDMI 2.1 a ograniczoną przepustowość. Każdy ma różne kryteria które bierze pod uwagę czy to przy zakupie tv czy amplitunera. W tym pierwszym najważniejsza jest jakość obrazu a w tym drugim dźwięku. A nie ilość wejść HDMI. Nie każdy ma po trzy konsole i i dwa komputery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Wszystkie są 2.1, ale nie wszystkie mają pełną przepustowość. Jeśli dobrze pamiętam, to jeśli jakikolwiek z warunków HDMI 2.1 jest spełniony, to producenci mają to tak nazywać. A przynajmniej tak czytałem x czasu temu ;) 

Tak. Zrobili z tym w międzyczasie burdel bo to co się w marcu nazywało 2.0b zaczęło się nazywać 2.1 a to co nazywało się 2.1 dalej nazywało się 2.1. Ale dalej są producenci którzy to rozrózniają. Trzeba bardzo ostrożnie studiować specyfikację jeżeli dla kogoś ilość pełnosprawnych portów HDMI 2.1 ma znaczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...