Skocz do zawartości

Używane stereo do 40 tys


PolusPolo

Recommended Posts

Witam, Panowie zastanawiam się nad kupnem kolejnego zestawu stereo. Obecnie posiadam cambridge cxa80, cxc, cxn + heco revolution 7. Pokój Ok 22m,słucham głównie rocka i popu z tidala. Płyt raczej nie słucham, główne źródło to tidal hifi. Budżet jaki sobie założyłem to 40 tys, raczej sprzet uzywany. Podpowiedzcie w co by tu uderzyć. 

Edytowano przez PolusPolo
Ortografia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mnogości opcji, to ja pewnie przy tym metrażu i budżecie poszedłbym w B&W 805d4 i może jakiegoś Luxmana, albo Elace Concentro s503 + AA Maestro/jakiś Hegel/może Gryphon - czyli zupełnie inne granie niż ww. Spendory. Opcji jest multum, niekoniecznie lepszych/gorszych, tylko po prostu innych. Nie kupuj w ciemno. Część sprzętu możesz posłuchać w salonach, a później polować na uzywki. Ze starszym sprzętem będzie trudniej, ale są też ludzie którzy handlują używanym sprzętem i mają tego trochę i można dużo posłuchać i coś wybrać.

Edytowano przez McKarmi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PolusPolo napisał:

Witam, Panowie zastanawiam się nad kupnem kolejnego zestawu stereo. Obecnie posiadam cambridge cxa80, cxc, cxn + heco revolution 7. Pokój Ok 22m,słucham głównie rocka i popu z tidala. Płyt raczej nie słucham, główne źródło to tidal hifi. Budżet jaki sobie założyłem to 40 tys, raczej sprzet uzywany. Podpowiedzcie w co by tu uderzyć. 

A dlaczego uzywany, za ta sume to juz bardzo dobry sprzet nowy znajdziesz.

Np. za 3300 euro jest Gato Audio DIA 250s , wzmacniacz, dac I odtwarzacz sieciowy w jednym. 

Za 4400 masz , też od Gato głośniki FM - 30.

Z kolumn jeszcze Pylon Audio są bardzo dobre. Np nowa seria Jasper. I producent na miejscu .

Dlaczego te firmy polecam, bo sam uzywam Gato, ten sam model tylko bez sieciowego grajka wbudowanego a i kolumny mam od Pylona Diamond 25.

Z taką kasa to tylko nowe.

Sprzet uzywany, jeśli masz na myśli coś z high end, będzie tylko inny a nie lepszy. Na używane nie ma gwarancji.

Jak ktoś wspomniał wcześniej, odsłuchy w domu.

Poczekaj trochę, branża się się obudzi z świątecznego letargu, te 40 tys na stole spostrzega to skok na kasę zrobią, nie będziesz wiedział od czego rozpocząć 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie pamiętam już, ta Olympica Nova to ostatnie wcielenie? Podstawkowe?

Jeśli tak to jak dla mnie nie polecałbym.

Z Minima I Electa słuchałem. Od razu po odsłuchu o nich zapomniałem.

Wrażenie mam takie że graja podobnie jak Pylon Diamond 25. A chciałem ta Olympice sobie sprawić.

Zaproponowałem Gato bo chyba maja podobna do Electy I Minimy konstrukcje  - sztywna. Z tego ten dociążony dźwięk się chyba bierze.

Pozatym Gato tańsze o dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Artur Brol napisał:

A dlaczego uzywany, za ta sume to juz bardzo dobry sprzet nowy znajdziesz.

Nowy - dobry. Używany - lepszy. :)

3 godziny temu, McKarmi napisał:

ja pewnie przy tym metrażu i budżecie poszedłbym w B&W 805d4 i może jakiegoś Luxmana, albo Elace Concentro s503 + AA Maestro/jakiś Hegel/może Gryphon

Tak jest - z używanych naprawdę jest w czym wybierać i można sobie pozwolić na zabawki wyższej klasy niż ww. Gato DIA 250s. (Z całym szacunkiem dla Gato :)). @McKarmi - wymieniłeś kilka rzeczy, których chciałem posłuchać, ale nie było odpowiedniej okazji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafał S napisał:

Nowy - dobry. Używany - lepszy. :)

Tak jest - z używanych naprawdę jest w czym wybierać i można sobie pozwolić na zabawki wyższej klasy niż ww. 

Moim zdaniem, nie lepszy a inny. Czy to używany czy nowy.😏

 

1 godzinę temu, PolusPolo napisał:

To te wcześniejsze stojące. 

Screenshot_20231226-115445_OLXpl.jpg

Ładne,  a za ile je chcą?

Zerknąłem na stronę SF. Około 10 tys E za parę nowych.

Jeśli za 30 koła z Gato razem to bym się na odsłuch umówił.

Mam nadzieję że miejsce masz , bo to spore skrzynki są.

Ah Sonus Faber, to chyba ciche marzenie niejednego czlonka/członkini na tym forum.

Jednak bez odsłuchu w domu się nie obejdzie.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, McKarmi napisał:

Odnośnie mnogości opcji, to ja pewnie przy tym metrażu i budżecie poszedłbym w B&W 805d4 i może jakiegoś Luxmana, albo Elace Concentro s503 + AA Maestro/jakiś Hegel/może Gryphon - czyli zupełnie inne granie niż ww. Spendory. Opcji jest multum, niekoniecznie lepszych/gorszych, tylko po prostu innych. Nie kupuj w ciemno. Część sprzętu możesz posłuchać w salonach, a później polować na uzywki. Ze starszym sprzętem będzie trudniej, ale są też ludzie którzy handlują używanym sprzętem i mają tego trochę i można dużo posłuchać i coś wybrać.

Kolega potrzebuje wzmacniacza z funkcją sieciowa. Czy Luxman kiedykolwiek coś takiego wyprodukował?

Gryphon też chyba nie miał takiego czegoś. Pozatym to bardzo droga marka, więc nawet z drugiej ręki są kosztowne.

Hegel to coś innego. Choć jeśli dobrze pamiętam, one się tylko poprzez kabel z siecią mogą połączyć? Chyba że gdzieś coś przeoczyłem. 

7 minut temu, PolusPolo napisał:

Kolumny ma wystawione za 23500. Ogłoszenie z gato już wygasło, ale myślę że w 30 by się udało wytargować. Tym bardziej, że ciezko znaleźć kupca na taki sprzęt. 

Cena fajna, blisko połowa ceny nowych. Dźwięk pewnie też się spodoba. To Gato spróbuj. 

To jest w salonie? Z jakąś gwarancja?

Tak założyłem, z tego co napisałeś że raczej, wszystko w jednym byś chciał. Dobrze założyłem?

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Artur czy Ty piszesz o SF Electa Amator że o nich zapomniałeś od razu?  Mam nadzieję że to przejęzyczenie bo aż się przyksztusiłem. 

Za 40 kafli można skompletować genialny sprzęt używany lub niezły sprzęt nowy. 

Pisanie że nie warto kupować używanego w takiej cenie to delikatnie rzecz ujmując pomyłka...

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Kolega potrzebuje wzmacniacza z funkcją sieciowa. Czy Luxman kiedykolwiek coś takiego wyprodukował?

Gryphon też chyba nie miał takiego czegoś. Pozatym to bardzo droga marka, więc nawet z drugiej ręki są kosztowne.

Hegel to coś innego. Choć jeśli dobrze pamiętam, one się tylko poprzez kabel z siecią mogą połączyć? Chyba że gdzieś coś przeoczyłem. 

A po cholerę funkcja sieciowa we wzmacniaczu? Od tego jest osobne urządzenie. Kombajny w większości są co najwyżej przeciętne, a potem tkwi się w tej przeciętności wmawiając sobie że jest to wspaniałe rozwiązanie ... 

@PolusPolo pierw określ sobie jakie Cię dokładnie brzmienie interesuje, poszperaj w sieci co może grać tak jak chcesz, potem olx i na odsłuch. Nie szukaj pomocy na forach szczerze większość z nas w audio siedzi w najlepszym przypadku kilka lat i ma za sobą niewielkie ilość sprzętów. Za 40 tys warto wysiłku deko w poszukiwania włożyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Nie, nie, o Olympica Nova zapomnialem, czy raczej z listy skreśliłem,  po porównaniu z Electa i Minima. Choć różnica nie była tak wielka ale wystarczająca.

Ufff bo kurde mnei przytkało heheh. Electa z dobrym towarzystwem gra wybitnie, genialne wysokie tony lekko słodkie ale mocno wybrzmiewają, świetne kolumny, ale muszą mieć dobry piec.

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Moim zdaniem, ten używany nie jest wcale lepszy od nowego. Inny, nie lepszy.

Moim zdaniem starsze sprzęty z Topki są lepsze niż nowe średniej klasy (w podobnej cenie). Ale to kwestia odsłuchania i porównań, oraz preferencji. Stąd radzę kupującemu posłuchać posprawdzać nie sugerować się naszą paplaniną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PolusPolo napisał:

40 tys

Połowę z tego na akustyka/pomiary/porada wykonanie. Znam dwóch. Wbijaj na pw jeśli potrzebujesz.

18 godzin temu, PolusPolo napisał:

Panowie zastanawiam się nad kupnem kolejnego zestawu stereo

Nie będziesz miał potrzeby na zmiany zestawu stereo.

Dziękuję i dużo wypoczynku życzę.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcam sa30 (z dl) tam są 2 wyjścia pre , jeśli można pod nie podpiąć 2 suby to dorzucić 2x svs sb1000pro / rel + ma gold 300 + rabat w q21 i jest kameralny zestaw który zagra elegancko o ile granie monitor audio podpasuje , posłuchałbym takiego zestawu ;)

w używkach to bym szukał accuphase/luxman + spendora d7.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

To jest w salonie? Z jakąś gwarancja?

Tak założyłem, z tego co napisałeś że raczej, wszystko w jednym byś chciał. Dobrze założyłem?

Sprzęt znaleziony na olx u prywatnej osoby, ale w miarę blisko mnie także jest możliwość podjechania i posłuchania na żywo. Nie koniecznie wszystko w jednym, może być wzmacniacz plus jakiś odtwarzacz pod tidala dołożony do tego.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Jeśli o streaming chodzi to jest sporo niedrogiego sprzetu.

Wzmacniacz, hm np ostatnio przyglądam się Technics SU G700 mk2, Naim Xs3 lub Supernait 3. Jednak tego drugiego ktoś na YouTube porównał z lampowym Tsa... jakaś grecka firma i no różnicy prawie nie było w brzmieniu a w cenie duuuza.

Wiem , YouTube ale było to profesjonalnymi mikrofonami nagrane.

Pozatym masz Primare I25 prisma lub I25 dac. Pierwszy to z sieciowym odtwarzaczam a drugi wzmacniacz zintegrowany. Można oczywiście wyżej- I35 model , pytanie jednak czy warto.

Koledzy proponują Luxman, to też Accuphase możesz sprawdzić. To są jednak drogie zabawki a - osobiście zaznaczam - nie sądzę by się bardzo różniły z resztą zabawek na rynku. 🙂

Jest jeszcze Copland, Sudgen i wiele innych. Poszperaj trochę w sieci.

Atoll in200 lub 300. Można wybrać z daciem lub bez.

Jeśli te głośniki blisko to jak najbardziej, zapytaj czy możesz u siebie sprawdzić je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wing0 napisał:

 

@PolusPolo pierw określ sobie jakie Cię dokładnie brzmienie interesuje, poszperaj w sieci co może grać tak jak chcesz, potem olx i na odsłuch. Nie szukaj pomocy na forach szczerze większość z nas w audio siedzi w najlepszym przypadku kilka lat i ma za sobą niewielkie ilość sprzętów. Za 40 tys warto wysiłku deko w poszukiwania włożyć. 

@PolusPolo Weź sobie do serca powyższe słowa. Bez określenia swoich preferencji nie ma sensu pytać, bo każdy poda Ci to, co sam lubi. Zgadzam się z Michałem, że w tym budżecie nie ma co patrzeć na all-in-one - lepiej kupić po prostu dobry wzmacniacz. Jeśli zabraknie na lepszy streamer, to w razie czego zachowaj CXN - na dłużej, lub na jakiś czas.

Atolla IN200 i  inne z tej półki od razu skreśl - w założonym budżecie można znacząco lepiej. Wśród używanych wzmacniaczy powinno Cię już być stać na Accuphase, Luxmana, Rotela Michi, jakiegoś Gryphona i wiele innych - sprawdź przynajmniej część znanych marek.

Z nówek chyba tylko Shanling A3.2 może nawiązać walkę z używanymi w tej samej cenie.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Przede wszystkim, co chciałbyś zmienić w obecnym brzmieniu? Opcji jest bardzo wiele, zarówno spośród sprzetów używanych, jak i nowych, a przez to dostaniesz i dostałeś bardzo zróżnicowane propozycje, które niekoniecznie muszą Ci się spodobać. 

Bardzo luźno zasugeruję spojrzenie na Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand Reference, a także opcje z poniższego filmu :) Może pozwoli Ci to na łatwiejsze znalezienie swojego króliczka, za którym spróbujesz pogonić ;) W razie czego zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...