Skocz do zawartości

Co jest ograniczeniem mocy ?


Radek Kostrzewski

Recommended Posts

Dzieki, to mile.

Czyli ktos to sledzi 🙂

A trzeba przyznac ze niektorzy to maja fantazje, co nie. Niektore klocki, gdyby nie byly zbyt drogie, kupilbym za sam wyglad.

O wilku mowa, teraz sie troche zastanawiam, czy przypadkiem tego nie zrobic z HIFIMAN HE1000 v2 stealth. Nie mam gdzie przetestowac wiec moze poprostu kupic? Musialbym wbrew zasadom postapic 🤔

Sorki za offtopic

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

nie jest ze mną tak zle jeszcze

Nie bylo by tak źle, gdybyś to jeszcze rozumiał czym jest napięcie, a czym natężenie pradu.

A Ty jedynie powtórzyłeś to co już ktoś inny napisał. 

 

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Niektore klocki, gdyby nie byly zbyt drogie, kupilbym za sam wyglad.

😁

9 minut temu, Artur Brol napisał:

O wilku mowa, teraz sie troche zastanawiam, czy przypadkiem tego nie zrobic z HIFIMAN HE1000 v2 stealth

Tak, kup kup....

Jak dotąd wszystko się zgadza, bierz te słuchawki, wszak wygląd najważniejszy i można się pochwalić...

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Sorki za offtopic

Jedziemy z offtopicami, koniec roku. W Nowym się poprawimy.

Na tym zdjęciu za dużo aluminium, brr zimne takie. Obróciłbym kilkanaście stopni słuchawy i pokazał więcej drewna. Tak by książka/jej kolor tworzyły „ramkę” a za hifimanami beżowe jednolite tło. Na bank kilka egzemplarzy sprzedanych więcej😉

Artur, bierz je na próbę i wymaluj sprawozdanie w testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie zwracac, sklep zostaje z otwartym opakowaniem i nie moze za ta sama cene sprzedac.

Moze skocze gdzies w przyszlym tygodniu a jak nie hm...

W jednym ze sklepow, gdzie juz cos kupilem oferowali sie, bym kupil i w razie czego zwrocil ale jak sie zdecydowalem, to sie okazalo ze wykupione. Czas jest, nikt nie goni. Na audioshow, bardzo dobrze sie zaprezentowaly z Serenada. Teraz jeszcze test w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2023 o 17:27, Radek Kostrzewski napisał:

No chyba masz rację pewnie już bym oczekiwał więcej. Ale pomieszczenie małe .3.04×5,54x2,60.Ale muszę się też liczyć z pomieszczeniem.Niewiadomo jak maksymalnie mogę sobie pozwolić na jak duże kolumny do takiej kubatury aby czasami dźwięk się naprzyklad nie przebasowił a przestrzenosci zero.Zero sceny dźwiękowej i stereofonii itd.

Czy w moim przypadku można dodać np: subofer?.Jeśli tak to jak miałbym go podłączyć do wzmacniacza lampowego zintegrowanego ?

Może taki tranzystor krell kvi300 by wyciągnęł cały potencjał kolumn....

Na czym stanęło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radek Kostrzewski napisał:

raczej na lampie el-34 mocniejszy

Zachęcam byś nie ruszał tego wzmaka a „dobrał” kolumny. Z odpowiednią impedancją, odpowiednim wooferem, driverem na średnie, efektywnością 93-95dB. 

Na Audiostereo w dziale lampa wrzuć ten temat. Lub przeszukaj w archiwum. Nie Ty pierwszy z tym „dylematem”

Ja znalazłem osobę, która wykonała mi zestaw głośnikowy. Pół roku czekania. Ale warto było. Na metkowce mnie nie stać.

Mnie w brzmieniu nie interesuje „moc”, mam inne priorytety, ale gdy rozkręcę na maxa to na osiedlu dalej to usłyszą. Wzmaki 25W i 17W.

Jak będziesz kiedykolwiek chciał namiar na konstruktora od kolumn do „lamp”, to napisz na priv.




 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skuteczność może pomóc.Na większym basie mi zależy i na jego zróżnicowaniu.Ale żeby ten mój pokój miał odpowiednio mocne i odpowiednie kolumny jak na taki metraż bo za duże kolumny n8e pokażą dobrej przestrzenosci a musi też być dobre łupnięcie na basie tak aby sąsiady dwie ulice dalej usłyszały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...