Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 czy Polk Audio ES55 - 5.1


szala18

Recommended Posts

Siema wszystkim, planuję zakup kina domowego do salonu o pow ok. 40m2. Będzie to moje pierwsze kino i zastanawiam się nad zestawem głośników Heco 700 + 300 + Center 30 lub Polk Audio Signature ES55 + 35 + 15 (lub 10) wraz z aplitunerem .... i tutaj już nie wie co do tego by najelpiej pasowało, jakiś denon czy yamaha albo pionier ? Posiada ktoś taki zestaw?

Możecie coś polecić ? nie byłem na odsłuchu ww. sprzętu (bo i tak wszystko co dodatkowo podłącze będzie grało milion razy lepiej niż standardowy dzwięk z TV).

Zestaw głownie do oglądania filmów, sporadycznie do muzyki.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Aurory z Onkyo i był to całkiem fajny zestaw. Jeżeli typowo kino to 700 na 40m2 powinny wystarczyć. Martwi mnie bardziej brak suba.

Sub do kina to konieczność. Ten od Heco jest całkiem spoko w swojej cenie.

Zapewne wszystko co podłączysz będzie grało lepiej ale czy wpasuje się w Twój gust? Polecam mimo wszystko wybrać się i odsłuchać przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szala18 napisał:

No tak tez wyczytałem .... ehhh a zeby uzyskać efekt kina mogę te podstawowe głosniki tylnie alternatywnie podnienić na jakieś  inne  mniejsze podsufitowe ?

Chcesz prawidłowo złożyć kino? Głośniki toru podstawowego (w tym surround) montuje sie na wysokości odsłuchu. Nie ma tu alteratywnego wyjścia. Tylny surround przy rozszerzonym układzie dopuszcza się do wysokości 1,25 nad uchem. Mówimy oczywiście o tym jak się powinno je ustawić, jak zrobisz u siebie to nikt Ci nie będzie kazać ;)

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

Jeśli chcesz wykorzystać głośniki przy suficie to może Atmos Cię zainteresuje. W podstawowym układzie są dwa głośniki nad sofą lekko z przodu (80 stopni) w rozstawie bocznym podobnym jak frontowe kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szala18 napisał:

A czy ten dwa tylne glosniki mogą byc podwieszone podnsufitem? Bo tam mam kabel na glosniki instalacyjne, i skierowane w dół pod kątem w strone środka ? Bo coś czytam ze nie bardzo ..... 

To jest tak:

Nie powinny. Troche stracisz ale sporo osób tak ma no.... to forum specjalistów uzyskasz tu prawidłowe rady.

Ci którzy tu nie zaglądają tak mają i powiedzą drugiemu jestem zadowolony.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, szala18 napisał:

rozumiem, a czy istnieje takie rozwiązanie że na froncie będą np Heco 700 i center po kablu, a dwa tylne sorrundy będą bezprzewodowo ? i całość będzie kompatybilna ? wtedy bym uniknął wyciągania kabli z sufitu i mógł je zamontować na wysokości odsłuchu ? 

Tak, amplitunery Yamaha na to pozwalają. Wtedy glosniki surround kupujesz z Yamahy (model 20 albo 50 ztcp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szala18 napisał:

ooooo no to może takie rozwiązanie było by najlepsze, posiada ktoś taki układ ? 3 przednie na kablu + amplituner yamahy i dwa sourundy bezprzewodowo ? 

 

te tylnie głośniki będą miał w odległości ok. 3 od miejsca odsłuchu

No działa to.

Tylko płacisz drożej za te MusicCasty.

21 godzin temu, szala18 napisał:

albo w układzie amplitunera denon S660H + Heco 700 + 2 x Denon Home 150 do tyłu ? będzie hulać ? 

nie. Bo tu nie ma dekodowania dzwieku. To jedynie multiroom.

Denon nie wspiera bezprzewodowych tyłów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2023 o 19:51, szala18 napisał:

czy może ktoś polecić sklep w którym w najkorzystniejszej cenie dostanę ww. zestaw głośników i amplitunera ?? 

Zapraszamy do kontaktu :) 

Zestaw z Yamahą V6A, Aurorami 700 + Aurora Center 30 i do tego bezprzewodowe surroundy to dobra opcja, ale wychodzi drożej niż standardowe głośniki efektowe na kablu. Warto też sprawdzić nowe Victa Elite 702 i Center 102 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Q21 napisał:

Zapraszamy do kontaktu :) 

Zestaw z Yamahą V6A, Aurorami 700 + Aurora Center 30 i do tego bezprzewodowe surroundy to dobra opcja, ale wychodzi drożej niż standardowe głośniki efektowe na kablu. Warto też sprawdzić nowe Victa Elite 702 i Center 102 :) 

Dzięki, juz zamówiłem u Was zestaw z Aurora 700 i czekam na przesyłke, oby szybko udało sie ściągnąć center 30 bo nie macie go na stanie i wysylka sie opoźni, ale w tym czasie przygotuje se kabelki, uchwyty. Ps. mile widziany gratis dla forumowicza 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...