Skocz do zawartości

Wybór między Denon AVR-X2800H czy Yamaha MusicCast RX-V6A


pawelcb

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.

 

Za miesiąc do 2 miesięcy zamierzam wymienić soundbara na normalne kino - amplituner + kolumny 5.1, z tego co szukałem wybór mam pomiędzy Denon AVR-X2800H i  Yamaha MusicCast RX-V6A.

W tej chwili kompletnie nie wiem który wybrać który jest lepszy. I tak, pokój 20m2 tylko filmy głośniki podstawkowe, tylne nie muszą być bezprzewodowo mogę po kablu podłączyć.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pomagałem koledze zastąpić soundbara X2800. Co można powiedzieć… Denon szybko się kalibruje, nawet ładnie zintegrował się z resztą sprzętu co by nie mieć 3 pilotów. ARC ładnie się przełącza, tylko jeden lag 1-2 sek był przez godzinkę oglądania. Denon dobrze też ogarnął brak centralnego (brak miejsca) nie ma żadnych dziur, a salon mało audiofilski.  Ja bym zrobił kable-przyczynkiem całej wymiany był sub bezprzewodowy, który zrywał co chwilę łączność. Jak to gra? Z Yamahą nie porównywałem, ale kolega zachwycony-mówi, że nie ma porównania do soundbara i jego pseudo wirtualnych efektów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest z soundbarami, też chcę zmienić ten sztuczny basowo plastikowy dźwięk.

Oba ampli dosyć podobne chociaż z tego co znalazłem yamaha ma więcej dekoderów, ale czy tak  na prawdę będzie się ich używać. Pewnie i tak będzie to działać na atmosie lub dts x a na inne nie będzie potrzeby przełączać.

Jestem ciekawy opini o tej jamaszce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwaj bezpośredni konkurenci. Wyposażenie jest bardzo podobne, Denon dźwiękowo jest trochę bardziej ciepły, dociążony, łagodniejszy. Yamaha gra bardziej skrajami pasma, efekciarsko. Są to jednak różnice, które można zniwelować odpowiednim doborem kolumn.

Z mojej strony do grupy amplitunerów dodaj jeszcze Onkyo TX-NR6100 oraz koniecznie jeśli pomieszczenie nie jest duże i amplituner będzie współpracował z monitorkami - Marantz Cinema 70s.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zdecydowałem się właśnie na tego Denona i jako że nie jestem audiofilem, kino ma służyć głównie do filmów i gier (oczywiście jak już będzie na czym, to pewnie czasem jakaś muzyka poleci), kompletuję raczej budżetowy zestaw i zastanawiam się nad zestawem głośników:

https://www.lbx.com.pl/pl/p/Zestaw-kolumn-kino-domowe-5.1-STX-F-130n/2718

vs

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-1-taga-harmony-tav-807b-tsw-60-12848034364

 

Ktoś może coś podpowiedzięc ? (mieszkam w bloku, to będzie mój pierwszy zestaw kina domowego)

 

Z góry dziękuję

 

Edytowano przez pawelo87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Zależy gdzie szukasz. Ostatnio były solidne promki na Amazonie i cena nie była x2 tylko około 1000zł więcej. Różnica grania wg. wielu opinii jest zbliżona do 2800H, ale funkcjonalność i wyposażenie klasa wyżej.

 

954€ plus  doplata 3.5% do polskiego vat plus 6 euro przesylka   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelcb napisał:

Na amazonie pl ?

Dobra sam się poprawię. Na Niemieckim amazonie 3800 jest za nie całe 1000euro, duża różnica patrząc na ceny u nas. Powiedzcie bo nigdy tak nie brałem, jak wygląda gwarancja kupując sprzęt w Niemczech i jak opłacam vaty nasze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelcb napisał:

Dobra sam się poprawię. Na Niemieckim amazonie 3800 jest za nie całe 1000euro, duża różnica patrząc na ceny u nas. Powiedzcie bo nigdy tak nie brałem, jak wygląda gwarancja kupując sprzęt w Niemczech i jak opłacam vaty nasze ?

 

widac sie spozniles kilka dni i cena poszla w gore :)

roznice do polskiego VAT 3.5% amazon de dolicza na etapie koszyka  a faktura jest wystawiona na amazon eu spolka zoo rondo daszynskiego warszawa 

na fakturze jest 23% vat  tyle ze jest po niemiecku 

co z gwarancja? nie mam pojecia ale amazon to nie sklep u jozka wiec swoje prawo do gwarancji wywalczysz w razie czego

co zlego z amazonem? przesylka nie jest pakowana w folie babelkowe i moze wedrowac po calej europie w kartonie w ktorym amplituner wyszedl z fabryki...

w tamtym roku wchodze do domu i widze jakis karton rozwalony lezy to pomyslalem ze to sa gumowce ktore zamowilem na zalando ,mysle cos ciezkie na gumowce i patrze a tam denon :)

karton byl przygiety ale sprzet caly 

tak wiec szlak przetarty :) hehe  

PS.jesli lubisz przynudzac smutki do sprzedawcy to amazon nie jest dla ciebie bo to opcja raczej dla ludzi z kasa ktorzy nie martwia sie jesli wynikna z tego jakies problemy i trzeba bedzie sie bujac ze zwrotem bo czatowanie z botem czy ich customer service nie jest proste

 

apdejt: kurs euro przelicza bank i zalecam zakup w dni powszednie a nie weekendy i swieta

apdejt 2  z tego co pamietam ja akurat denon dostalem z wloskiej dystrybucji od marantz italia a paczka szla z turynu a nie wroclawia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebujesz wysoką przepustowość to Denon. Ale wszystko inne mówi za Yamaha.

Gra mocniej w kinie, bardziej wciągająco. Ma także bardzo fajne manualne ustawienia w YPAO.

No chyba ze wspomniane X3800. to wtedy on.

41 minut temu, pawelcb napisał:

Dzięki za informację. Czyli kupuję płacę i nie martwię się o vaty które gdzieś dodatkowo muszę płacić, zgadza się ?

Tak. Nie ma dodatkowych opłat.

Płacisz i jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bora902 napisał:

 

 

co zlego z amazonem? przesylka nie jest pakowana w folie babelkowe i moze wedrowac po calej europie w kartonie w ktorym amplituner wyszedl z fabryki...

w tamtym roku wchodze do domu i widze jakis karton rozwalony lezy to pomyslalem ze to sa gumowce ktore zamowilem na zalando ,mysle cos ciezkie na gumowce i patrze a tam denon :)

karton byl przygiety ale sprzet caly 

 

W grudniu 2023 doszedł do mnie Denon 3800 który zamówiłem w niemieckim amazonie - sprzedawca amazon.de.

Paczka była bardzo dobrze zabezpieczona. Oryginalny karton denona był w foli bąbelkowej włożony do drugiego kartonu.

Paczka wyjechała z francji przez belgię do niemiec i polski. Paczka doszła nieuszkodzona i w terminie podanym przy zakupie na amazonie.

Więc nie można stwierdzać, że każdy źle zapakuje. Można natomiast stwierdzić ewentualnie że to gra w Lotto 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc czesto przyjmuje przesylki z DE i zadna z nich nie jest pakowana w folie babelkowa...

niemcy na kartonie ze sprzetem naklejaja list przewozowy i idzie to tak przez sortownie europejskie :)

amazon wsadzil moj karton z denonem w drugi bardziej cienki karton  wiec to o czym ty piszesz lebcio dla mnie jest nowoscia a  kupuje na amazon od 2004 roku  i folii nigdy nie widzialem,dawno temu pakowano w gruba tekture ale to przeszlosc

TEN KTO LICZY ZE AMAZON OPAKIJE JEGO AMPLITUNER W FOLIE BABELKOWA JEST W DUZYM BLEDZIE 

raczej bym sie nastawil na cud ze sprzet bedzie dzialal po tej podrozy  :)

ostatnio odsylalem odtwarzacz CD denona ktory kosztowal kilkaset euro bo mechanizm szuflady sie rozlecial w transporcie(???)

PS.wyjatkiem z DE jest autodoc ktory daje takie kartony ze mozna ich ponownie uzyc do przesylek 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zależy od budżetu i dalszych planów. Klipsch RP, Monitor Audio Bronze, w świetnej cenie można teraz dostać Chora 806. Oczywiście najlepiej gdybyś posłuchał każdej z tych kolumn. Pamiętaj też, że po dokupieniu Diraca będziesz miał możliwość pewnej kontroli nad brzmieniem kolumn.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmacniacz wydałem więcej niż zakładałem więc na kolumny zostało mniej. Te co podałeś fajne ale trochę za drogie, swoją drogą 1000zl za taką małą kolumienkę to lekka przesada.

Będą tylko do filmów żadne gry czy muzyka także wydaje mi się że nie potrzebuję aż tak drogich. Myślę że do 2 tys  bym szukał na początek frontów i centralny, trochę później tyły.

Co warte polecenia było by w takiej cenie ? Czy Jamo warto się interesować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...