Skocz do zawartości

Wzmacniacz/Dac pod IPhone 15 pro max


Recommended Posts

Witam

Posiadam słuchawki Meze 99 Classics podłączone pod kartę muzyczną Sound BlasterX AE-5 Plus. Muzykę odtwarzam z Tidala oraz YouTube. Szukam wzmacniacza/dac do smartfona w kwocie 1000 zł.

Zastanawia mnie co lepiej kupić w tej kwocie

1. Wzmacniacz/dac 

2. wzmacniacz/dac do 700 zł  za resztę  kable zbalansowany 4.4

Czy odczuje różnicę między AE-5 a wzmaczniaczem/dac w tej kwocie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dawka Smiertelna napisał:

Witam

Posiadam słuchawki Meze 99 Classics podłączone pod kartę muzyczną Sound BlasterX AE-5 Plus. Muzykę odtwarzam z Tidala oraz YouTube. Szukam wzmacniacza/dac do smartfona, mobilny w kwocie 1000 zł.

Zastanawia mnie co lepiej kupić w tej kwocie

1. Wzmacniacz/dac 

2. wzmacniacz/dac do 700 zł  za resztę  kable zbalansowany 4.4

Czy odczuje różnicę między AE-5 a wzmaczniaczem/dac w tej kwocie ?

Moje typy:

 ifi audio hip-dac 3

Lotoo PAW S2

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Wyjąłeś mi to z ust :)

Są jeszcze tańsze wersję, jak co ale Cobalt brzmi najlepiej, jest najmocniejszy i jest w stanie wysterować większość mobilnych słuchawek na rynku :)

 

 

 

Jak wypada Cobalt  w porównaniu do 

ifi audio hip-dac 3

Lotoo PAW S2 

Biorąc pod uwagę dźwięk oraz brak wejścia zbalansowanego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Q21 napisał:

Hej, Hip-dac 3 ma zdecydowanie więcej mocy, dodatkowo zasilanie bateryjne, co przy iPhone może okazać się kluczowe :) Hip to fajne, minimalnie ocieplone brzmienie z naturalną średnicą. Dobry kompan pod Meze 99 Classics :) 

Zamówiłem Lotoo PAW S2 dziś dojdzie to go sprawdzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomasz Kluczynski napisał:

To jest już przeżytek, a i funkcjonalnością ustępuje tym nowym donglom.

Miałem go już jakiś czas temu, chwilę po premierze. 

Funkcjonalności to on chyba żadnej nie miał 😉

Ale bronił się dźwiękiem, później przeszedłem na DAP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kw202 napisał:

Miałem go już jakiś czas temu, chwilę po premierze. 

Funkcjonalności to on chyba żadnej nie miał 😉

Ale bronił się dźwiękiem, później przeszedłem na DAP. 

Ja nie używałem Dapów,tylko dongle,ale i dzwiękowo dla mnie DragonFly też się nie obronią.Pisałem już gdzieś tu na forum wcześniej, że zapomniałem się i chciałem wstać w słuchawkach i odejść. Pociągnełem kablem i wejście Usb się wygieło. Jakiś czas jeszcze pograło, ale zanikł jeden kanał i kupiłem w jego miejsce iBasso dc06.Pod każdym względem byłem dużo bardziej zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2024 o 15:49, Kw202 napisał:

Daj znać jak wypadł. 

I oczywiście przyjemności z odsłuchów 😉

Paw s2 ujarzmił „v-ke” mam wrażenie że scena też jest szersza w stosunku do AE-5 plus

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu

Zastanawiam mnie czy warto zainwestować 450 zł w kabel zbalansowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Czemu? Ma spełniać prostą funkcję :)

Jest on wiele lat na rynku i cały czas dzielnie staje przed szereg.

Ja napisałem to jako porównanie w stosunku do dongla którego kupiłem po tym jak DragonFly mi przestał działać, co było spowodowane moim błędem.Kupiłem iBasso dc06 i funkcjonalnością bije Dragona na łeb.Po pierwsze do podłączenia z kompem czy telefonem ma od razu dodatkowe kabelki i przejściówki i nie trzeba nic dokupować nawet do Iphona.Ma dwa wejścia na jacka 3,5  i zbalansowane 4.4, po którym sam gra lepiej i od DragonFly też jest o poziom wyżej.Teraz wszedł już model dc06pro ,który jest jeszcze bardziej funkcjonalny,bo ma pododawane przyciski do sterowania między innymi głośnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja napisałem to jako porównanie w stosunku do dongla którego kupiłem po tym jak DragonFly mi przestał działać, co było spowodowane moim błędem.Kupiłem iBasso dc06 i funkcjonalnością bije Dragona na łeb.Po pierwsze do podłączenia z kompem czy telefonem ma od razu dodatkowe kabelki i przejściówki i nie trzeba nic dokupować nawet do Iphona.Ma dwa wejścia na jacka 3,5  i zbalansowane 4.4, po którym sam gra lepiej i od DragonFly też jest o poziom wyżej.Teraz wszedł już model dc06pro ,który jest jeszcze bardziej funkcjonalny,bo ma pododawane przyciski do sterowania między innymi głośnością.

Każdy znajdzie coś dla siebie, dobrze że są alternatywy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Każdy znajdzie coś dla siebie, dobrze że są alternatywy :)

 

DragonFly był naprawdę super wyborem, ale jego czas już minął, a firma powinna już 2-3 lata temu wydać nowsze wersje, by nie być tak w tyle za konkurencją.

Przy obecnych cenach dobrych nowych dongli to wersja Cobalt by być konkurencyjna to powinna kosztować nie więcej niż 300zł, a i gdy by tak było to chyba większość kupujących wolała dopłacić do czegoś nowocześniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

DragonFly był naprawdę super wyborem, ale jego czas już minął, a firma powinna już 2-3 lata temu wydać nowsze wersje, by nie być tak w tyle za konkurencją.

Przy obecnych cenach dobrych nowych dongli to wersja Cobalt by być konkurencyjna to powinna kosztować nie więcej niż 300zł, a i gdy by tak było to chyba większość kupujących wolała dopłacić do czegoś nowocześniejszego.

Zgoda, że powinny pojawić się nowe produkty od Audioquesta. Konkurencja nie śpi, co chwilę wychodzą nowe produkty. Mam nadzieję, że niebawem wspomniany AUQ pokaże nam jakieś ciekawostki:) jak na razie skupili się na przewodach głośnikowych i połączeniowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 5.01.2024 o 16:43, Dawka Smiertelna napisał:

Paw s2 ujarzmił „v-ke” mam wrażenie że scena też jest szersza w stosunku do AE-5 plus

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu

Zastanawiam mnie czy warto zainwestować 450 zł w kabel zbalansowany.

Także sprzedałem dragona tyle że reda. Dźwięk w moim iPhone po prostu mi nie pasowal. Po intensywnych poszukiwaniach ,oraz limitem pln wybrałem muzykalny fiio btr3k plus słuchawki fiio fd3 pro (fiio w komplecie dodaje kabel zbalansowany o wartości 4 stówek). Teraz jest mega! Mam na myśli iPhone 14.  Dojazd z i do roboty nabrał barw.

Trochę dziwne jedynie że zestaw ten podłączałem też do Motoroli thinkphone (w opcjach programistycznych odblokowane kodeki, cuda niewidy) i czy to z dolby czy bez , nuta z iPhone wyraźnie bardziej mi odpowiada... I balans robi robote. Powoli rozglądam się za słuchawkami nausznymi (do używania w domu)…, jeśli możesz coś polecić to chętnie obadam temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z kabelkiem to mnie bardzo podpasowały Emotiva GR1,tym bardziej, że są obecnie dostępne w super cenie 222 euro plus 30 euro za wysyłkę do Polski.

Sklep bardzo pewny, ja te słuchawki kupowałem ponad 2 lata temu, jeszcze za 299 euro.W Polsce trzeba zapłacić od 1700zł w zwyż.

Świetnie leżą ale tu jest jedno ale, na nie za dużej głowie. Ja mam obwód głowy 54 cm i jest mi w nich bardzo wygodnie, nawet podczas dlugich odsłuchów.

Dorobiłem sobie do nich kabelek ze zbalansowanym jackiem 4.4 z miedzi monokrystalicznej OCC, za 400zł, namiar na wykonawcę mogę dać, ale można też dokupić w polskich sklepach.

Po tym zbalansowanym jacku 4.4 , w połączeniu z moim donglem iBasso dc06 grają ciut lepiej, dynamika dongla na wejściu 4.4 jest trochę wyższa. Zamiast 119 na 3.5 to na 4.4 jest 123db.

https://www.md-sound.de/EMOTIVA-Airmotiv-GR1-Ohrumschliessender-Audiophiler-HighEnd-Kopfhoerer-NEU

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...