Skocz do zawartości

Kino domowe do 8 tyś


cichy9007

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, potrzebuję poradzić się co do zakupu kina domowego. Mam do wydania ok 8 tyś, będzie ono podłączone pod tv, żadnej konsoli nie będzie. Pomieszczenie w jakim będzie to grało to salon z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni 25m2, do kanapy od tv 4.5m. Kino w 80% będzie wykorzystywane to oglądania tv/Netflixa a pozostałe 20% to muzyka Spotify/eska. W mieszkaniu mam taki układ że bardzo problematycznym może być zamontowanie tylnych głośników więc chciałbym ograniczyć się do kolumn podłogowych, głośnika centralnego oraz subwoofera. Po lekturze forum na amplituner wytypowałem yamahę rx-v6a natomiast mam problem co do głośników, kolumny muszą spełniać 2 warunki, mianowicie:

-bassreflex z przodu

- czarne

Czy Pylon Audio Pearl 27 są właściwie do tego AV? Proszę też o pomoc w doborze centralnego oraz subwoofera. Co do muzyki jakiej słucham to hip hop oraz pop/dance, nie ma u mnie rocka, jazzu ani muzyki klasycznej. Zależy mi na tym aby wokale były wyraźne, bas nie przeciągał a wysokie tony nie powodowały krwawienia z uszu:) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler Tez tak myslalem. W zasadzie wciaz tak mysle i sam bym nigdy czegos takiego przy scianie nie postawil.

Jednak brat ma, szafke, tv i 2 kolumny z przednim bas refleksem  od Jamo. I Atmosem u gory.

Pomyslalem sobie, chlopie za ciasno. No i wszystko ladnie sobie gra. Czy slucha muzyki, czy gra lub oglada filmy.

Dziwne ale prawdziwe.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Tez tak myslalem.

Jednak brat ma, szafke, tv i 2 kolumny z przednim bas refleksem  od Jamo. I Atmosem u gory.

Pomyslalem sobie, chlopie za ciasno. No i wszystko ladnie sobie gra. Czy slucha muzyki, czy gra lub oglada filmy.

Dziwne ale prawdziwe.

Gra na pół gwizdka😉

Bas pewnie przykrywa resztę pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nie. To jest osoba ktora lubi glosno i basowo.

I o dziwo ten dzwiek jest nawet dla mnie calkiem ok. 

W/g prawidel nie powinno to tak ok brzmiec, a jednak.

Raz moje kolumny przysunalem blizej sciany, tak by zobaczyc, czy ewentualnie nie dalo by sie troche miejsca zaoszczedzic. Chcialem posluchac czy cos niepozadanego sie nie dzieje.

I tez bylo ok , tzn , nie zauwazylem pogorszenia. 🤔

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sądziłem, że jak bass refleks, to głośnik ma być odsunięty od ściany na 1 metr. Ostatnio testowałem i przy 20cm było lepiej i to bez tłumika, ale to w znacznie większym pokoju. Wydaje się, że to zależy od wielkości pomieszczenia oraz akustyki. Możemy w małym stopniu regulować odległością oraz tłumikiem rozchodzenie się basów. Natomiast jak BR z przodu, to oddycha z przodu, więc powinno być raczej bez różnicy ile od ściany, byleby oczywiście nie dotykał ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AutoPirat napisał:

Zawsze sądziłem, że jak bass refleks, to głośnik ma być odsunięty od ściany na 1 metr.

Myślę że 30 cm od tylnej ściany to takie minimum. 

Sprawdź co zaleca producent twoich kolumn. 

10 godzin temu, Artur Brol napisał:

o dziwo ten dzwiek jest nawet dla mnie calkiem ok. 

Jak najbardziej może się komuś podobać takie podbicie. 

 

8 godzin temu, Artur Brol napisał:

Jak wiadomo pewne prawidła czy zasady ustawiania kolumn w pomieszczeniu się zadomowiły.

Łatwo to sprawdzić umikiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AutoPirat napisał:

Zawsze sądziłem, że jak bass refleks, to głośnik ma być odsunięty od ściany na 1 metr. Ostatnio testowałem i przy 20cm było lepiej i to bez tłumika, ale to w znacznie większym pokoju. Wydaje się, że to zależy od wielkości pomieszczenia oraz akustyki.

Dokładnie, zależy od wielkości pomieszczenie i akustyki. Przyjęło się że kolumny z BR schodzą niżej, otwór to taki kontrolowany dopalacz głośnika w niskich częstotliwościach. Gdzie on jest  - góra/dół/tył - nieistotne. Rezonans kolumny jest obliczony tak by rozszerzył efektywną zdolność przenoszenia częstotliwości.

Pomieszczenie ma swoje tzw. mody, bas się odbija od ścian, im niższa częstotliwość tym fala dłuższa. W efekcie w jednym miejscu bas jast podbity, dudniący, a w innym płytki i słabo odczuwalny. Kolumna pod ścianą w typowym pokoju mocno podbija dudnienie, bas jest słabo kontrolowany i jego dominacja jest dokuczliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cichy9007 napisał:

Idąc w stereo jestem w stanie osiągnąć poziom dialogów z filmów jak z głośnika centralnego?

Bezproblemowo :) Oczywiście jest to wrzucone w dwa kanały, bez centralnego, który za to standardowo odpowiada, ale jest ogrom osób, które z zadowoleniem oglądają filmy na stereo - sam do nich należę ;) Sama jakość też może być lepsza ze względu na lepszą elektronikę, lepsze fronty. 

Wstępnie zaproponuję obejrzenie naszego filmu z zestawami stereo w zbliżonym budżecie ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AutoPirat napisał:

Zawsze sądziłem

 

13 godzin temu, AutoPirat napisał:

Wydaje się

 

13 godzin temu, AutoPirat napisał:

powinno być raczej bez różnicy ile od ściany

Wybacz te wklejone kawałki Twoich wypowiedzi. 
Chciałbym zapytać. Czy nie fajnie byłoby założyć np magiczne okulary, w których potrafilibyśmy „obejrzeć” sobie jak ten dźwięk się porusza? Gdzie tam się pobudza, gdzie zanika a może optymalnie się pojawia itp

Ileż to bólu głowy by nam to zaoszczędziło. 
 

A czy któryś z Panów robił odsłuchy na dworzu? Na polu?

Jak wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Bezproblemowo :) Oczywiście jest to wrzucone w dwa kanały, bez centralnego, który za to standardowo odpowiada, ale jest ogrom osób, które z zadowoleniem oglądają filmy na stereo - sam do nich należę ;) Sama jakość też może być lepsza ze względu na lepszą elektronikę, lepsze fronty. 

Wstępnie zaproponuję obejrzenie naszego filmu z zestawami stereo w zbliżonym budżecie ;) 

 

 

Powiem Ci że zaciekawiłeś mnie takim rozwiązaniem, ciągle sądziłem że film/netflix = głośnik centralny. No dobrze ale jeśli miałby to być wzamcniacz stereo to bym chciał żeby był sterowany jednym pilotem z tv, oraz miał wyjście na suba, wydaje mi się że to akurat jest konieczność do netflixa, możesz coś takiego polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ogladam filmy na moim zestawie, taki stary juz 2.1 od LG. Bardzo przyjemnie sie filmy oglada i slucha. Kolumienki to takie malenstwa, ktore mozesz  w wiekszej kieszeni schowac.

Takze jesli kupisz porzadny zestaw, jestem pewien, ze jakosc bedzie kilka razy lepsza od tego mojego, pomimo ze bedzie bez centralnego. 

Nic tylko sprawdzic.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cichy9007 napisał:

Idąc w stereo jestem w stanie osiągnąć poziom dialogów z filmów jak z głośnika centralnego?

Mając do wydania 8 tyś, to uzyskasz lepszej jakości stereo które zagra i lepiej w kinie vs kino domowe 3.1 w tym budżecie ( o ile to można kinem nazwać) 

8 tysięcy na kino nawet 3.1 będzie ubogo i przeciętnie w porównaniu co można uzyskać przy złożeniu stereo 2.0. I w przyszłości ewentualnie sub. 

Miałem Pylon diamond 28, roksan caspian m2 i cambridge cxn v2. W filmach dialogi i tak było słuchać głównie ze środka jakby był głośnik centralny. Mało tego, wybuchu itp. Też grało to dość mocno.  Ogólnie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak to gra w filmach. 

np. za 8tyś powinno starczyć na używane pylon diamond 28 + yamahe rn 803D. Tam masz ypao i możesz ewentualnie suba ustawić w przyszłości.  np. Takiego rela ht 1003/1205 mk2, Albo z serii T.  A pod względem jakościowym nawet w filmach taki zestaw z pylon pearl 3.1 nawet się nie zbliży.  No i miało się gdzieś te kodeki dźwięku bo i tak grało w stereo :) także sprzęt by się nie starzał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...