Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

Mi osobiście Cariny się nie spodobały. Góra była za bardzo "krzykliwa" 

Za to vela zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Jakościowo znacznie lepiej od Cariny i góra przepiękna. 

Dla mnie czy to diamond, czy jasper ( który jest mega przereklamowany) to i tak klasa niżej niż Bowersy z serii 700, monitor audio gold. 

Jest duża i mocna konkurencja w tym budżecie. 

nawet zaryzykował bym że focal aria ma już większy potencjał od pylona. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Carmion napisał:

Mi osobiście Cariny się nie spodobały. Góra była za bardzo "krzykliwa" 

Za to vela zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Mega zrównoważone brzmienie. 

Dla mnie czy to diamond, czy jasper ( który jest mega przereklamowany) to i tak klasa niżej niż Bowersy z serii 700, monitor audio gold.

Jest duża i mocna konkurencja w tym budżecie. 

nawet zaryzykował bym że focal aria ma już większy potencjał od pylona. 

Ja właśnie chce uniknac krzykliwości.

Z MA mialem rx2 i silver 500 nie spodobaly mi sie jakos.Goldow nie sluchalem chodz kiedys chcialem kupic gx300 ale kolega 2 razy upalił w gx50 wstegi i dalem sobie siana.

Aria zas czesto pisza o tym ze graja za ostro.Ale focala nie mialem.Mialem tez IL tesi 560 to znowu za nudno zasnac przy tych kolumnach moglem ale to tez kolumny tanie i chodzi tylko o przyklad ze za cieplo tez nie moze byc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ufo27 napisał:

Ja właśnie chce uniknac krzykliwości.

Aria zas czesto pisza o tym ze graja za ostro.Ale focala nie mialem.

Nie rozumialem nigdy tego, ze ktos okresla je jako „krzykliwe“

Az posluchalem na wzmakach z nizszej polki. Wtedy sa krzykliwe. 

Mam wrazenie, ze Arie potrzebuja naprawde dobrego wzmacniacza, wtedy brzmia absolutnie genialnie i smie naprawde twierdzic, ze nie brakuje im duzo do np. Kanty, ktora kosztuje 3 razy tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27 Focale i monitor audio razem wzięte to wiadomo gówno do kwadratu, bas słabiak, focal męczarnia w cholerę, poza tym już Ci pisali, że nawet silvery grają lux de lux, a wiesz jak grają. Słuchałem D28mk2  + sub od pylona, cariny też sprawdzałem i daj spokój gra to paździeżowo i  męczą, radyjko w domu lepiej sobie radzi xd Cała rodzina Diamondow ma podgrzane wysokie są one delikatnie jakby podkręcone i albo się to komuś spodoba albo nie, mi to nie podchodzi(nie kumam w ogóle podbijania tego pasma ) co do różnic z pierwszą wersją to wypchnęli wokal i teraz jakby od razu rzuca się w uszy, wcześniej był fajnie ulokowany i bas wydaje się jakby delikatniejszy, ogólnie można sprawdzić, ale z jakimś wzmakiem koło dychy albo wyżej bo tak to będzie kicha.Podłączałem cambridga 81 czy coś takiego to nie potrafił nawet rozruszać tych kolumn, tragedia, prawie to basu nie miało - Vincent 237 dopiero coś tam ruszył. W ten sam dzień sprawdzałem też największe klipsche i oprócz tego że grają głośno to nic ciekawego. Na moją listę trafił spendor do odsłuchu, aaaaaa z kumplem jeszcze włączaliśmy polki reserve najgorsze, że wszystkich, które słuchałem w ten dzień.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S!N! ma racje ja rowniez uwazam ze sporo kolumn ktore czesto sa polecane i maglowane na forach sa tak jak kolega nazwal do dupy.

Nie wiem musze sie zastanowic nad tymi vela 407 nie robie sobie duzej nadziei.

Tak klipsch ma ta ceche ze potrafi zrobic halas ale ta tubka zawsze sie przebija nad reszta i brzmi to slabo albo fajnie ale na 5 min.

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ufo27 napisał:

Zauważylem tez ze wszystkie te fora powoli traca sens.Myślałem ze pisanie o audio sprawia nam wszystkim przyjemnosc a tu przepychanki i kąśliwości.

Tak się dzieje tylko wtedy, gdy nie przytakujesz ale masz ustalone i niezachwiane opinie 🙂

2 godziny temu, AudioTube napisał:

IMG_0807.jpeg

Oh, nie! Pasmo tylko do 20kHz! To nie może zagrać! 🤣

2 godziny temu, ufo27 napisał:

Wracajac jeszcze a kto dobrze zna d30mk2 ? One graja jak nakryte kocem ? Bo taka opinie przeczytałem.Mimo ze nie lubie za duzo gory to tez nie chce skrajnie jej nie miec bo jednak rock i metal opiera sie na tym paśmie

Ciekawe, bo w tej recenzji polecają te kolumny do metalu 🎸🥁👨‍🎤

 

https://www.audiophile-heaven.com/2024/06/pylon-diamond-30-mkii-speakers-pure-audiophile-euphoria.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do testów z Yoytube to przecież słychać różnice i łatwo określić, która kolumna wali wysokimi lub wywala wokal na ryjec bo jakiegoś geniusza poniosło w tych aspektach i która ma skąpy bas i na luzie można mniej więcej wybrać te, które można później odsłuchać w salonie, nie trzeba być biegłym w temacie, żeby wyłapać  grające jaśniej czy ciemniej. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby np. kolumna nie sypała wysokimi jak już to robiła na zwykłym filmiku i na senkach i zgadzam się z wypowiedzią, że do dychy to ciężko coś upolować bo sam syf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gargan napisał:

Tak się dzieje tylko wtedy, gdy nie przytakujesz ale masz ustalone i niezachwiane opinie 🙂

Oh, nie! Pasmo tylko do 20kHz! To nie może zagrać! 🤣

Ciekawe, bo w tej recenzji polecają te kolumny do metalu 🎸🥁👨‍🎤

 

https://www.audiophile-heaven.com/2024/06/pylon-diamond-30-mkii-speakers-pure-audiophile-euphoria.html

I ten teskt ,,czysta euforia audiofilska" normalnie przekonali mnie biore w ciemno 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27407 sobie darowałem bo to wstęga, jak są zbliżone jakimś pierwiastkiem do cariny to dobrze, że je ominąłem. Daj znać jak przesłuchasz czy stawić to razem z resztą śmietnika czy jednak powyżej. Recenzje to omijam szerokim łukiem bo co druga kolumna to gra super, świetnie i jaki to ma cudowny bas, potęga , a jaki wokal ojojojoj, a w rzeczywistości to człowiek zeta by za nią nie dał i jak włączy to się za głowę łapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S!N! napisał:

@ufo27407 sobie darowałem bo to wstęga, jak są zbliżone jakimś pierwiastkiem do cariny to dobrze, że je ominąłem. Daj znać jak przesłuchasz czy stawić to razem z resztą śmietnika czy jednak powyżej. Recenzje to omijam szerokim łukiem bo co druga kolumna to gra super, świetnie i jaki to ma cudowny bas, potęga , a jaki wokal ojojojoj, a w rzeczywistości to człowiek zeta by za nią nie dał i jak włączy to się za głowę łapie.

Dokładnie sporo właśnie sprzetow kupiłem pod wpływem recenzji lub czyis zachwalanek a potem zimny kubel wody na glowe spadl jak sprzet stana w domu i go posluchalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...