Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

5 minut temu, ufo27 napisał:

Ale to byl pewnie audiofilski kot 😂 

Taki zwykły ob$z©z@niec. 

Usnął na wzmacniaczu, ciepło mu się zrobiło, rozluźnił się za bardzo... No i starodawny Sharp mojego ojca poszedł do krainy szczęśliwych tranzystorów 🙂

A taki ładny był... Sharp nie kot. Kot przeżył niestety. Nawet go nie poraziło, łajzy.

Polish_20241006_215405937.jpg

dfig2yozcbshg6gvucxh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato w latach swojej młodości i również późniejszych nie miał żadnych paneli akustycznych czy innych gówien, a tym bardziej, kabli, złączek i audiofilskich kontaktów, a Amator 2 plus kolumny (nie pamiętam jakie) grał zacnie , tak samo jak wieże z tamtego okresu i jakoś słaba akustyka im totalnie nie przeszkadzała, żeby wydobyć z tego dźwięk, który czarował i który miał kopa takiego jak trzeba i można było słuchać wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja i mam podobne odczucia. Mam jakieś 10-letnie głośniki Creative Z3 do komputera, kupione za 300 zł. I mimo że nie mają dużo mocy, to grają całkiem ciekawie: miękki bas, trochę średnicy i mało krzykliwa góra.

 

Miałem Monitor Audio Bronze 100 i Silver i są męczące i suche. Bas jest konkretny, ale gdy słuchamy głośno lub podkręcimy basy na wzmacniaczu (wiem, nie audiofilskie), miałem też Oberon 9 pożyczone i też człowiek myśli: włączę i będę szukał szczęki i... słabo jak na takie duże kolumny. Miałem też przyjemność słuchać Focal Aria 926 i bas pudełkowy, ostra góra, męczące, a zostałem po wszystkim z nowymi Pylonami MK2 18 Diamond i porównując do Jasper to Diamond na plus vs cena do możliwości i średnica lepsza w Diamondach, a Jasper takie basowe granie, a do tego mam suba Velodyne DB12, który generuje bas ponad każdą kolumnę, którą miałem pożyczoną, więc szkoda kasy. I podsumowując, wszystkiego musimy posłuchać i żadnymi kablami nic nie zmienimy, czy źródłem, najwięcej zależy od kolumny, potem wzmacniacz.

 

P.S. I każdy kupuje sprzęt taki, jaki ma mu przypaść do gustu .

14 minut temu, Gargan napisał:

Taki zwykły ob$z©z@niec. 

Usnął na wzmacniaczu, ciepło mu się zrobiło, rozluźnił się za bardzo... No i starodawny Sharp mojego ojca poszedł do krainy szczęśliwych tranzystorów 🙂

A taki ładny był... Sharp nie kot. Kot przeżył niestety. Nawet go nie poraziło, łajzy.

Polish_20241006_215405937.jpg

dfig2yozcbshg6gvucxh.jpg

Lubię taki styl wzmacniaczy  i Silver, piękny może ktoś go naprawi ,szkoda go wyrzucać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ROBIXXX napisał:

 .Lubię taki styl wzmacniaczy  i Silver, piękny może ktoś go naprawi ,szkoda go wyrzucać. 

Ojciec go komuś podarował (wzmacniacz nie kota), bo tam wszystko w środku się popaliło. Zwarcie jak poszło to tylko był trzask i mnóstwo dymu. Temu obdarowanemu zależało tylko na obudowie. Nawet nie wiem czy coś z nią zrobił, czy poszło na złom na kilogramy. 

Wiesz, po tym jak usłyszałem ceny za serwis takich starych rupieci to nic nie mam zamiaru remontować. Nawet mojego ulubionego Marantz PM-15S1 wolałem sprzedać jako uszkodzony już naprawiać. 

Ale w takim tempie rosną ceny nowego sprzętu, że jeszcze naprawianie stanie się modne. Teraz za wzmacniacz klasy średniej jak nie dasz 10~15 tys. to nic nie kupisz i to nawet z marek popularnych. 

Ostatnio zabiły mnie kolumny Paradigm Persona B. 47000 PLN za parę. Za co ja się pytam? Za dwa nieduże monitorki?! 🫣

7047.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...