Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

5 minut temu, ufo27 napisał:

Ale to byl pewnie audiofilski kot 😂 

Taki zwykły ob$z©z@niec. 

Usnął na wzmacniaczu, ciepło mu się zrobiło, rozluźnił się za bardzo... No i starodawny Sharp mojego ojca poszedł do krainy szczęśliwych tranzystorów 🙂

A taki ładny był... Sharp nie kot. Kot przeżył niestety. Nawet go nie poraziło, łajzy.

Polish_20241006_215405937.jpg

dfig2yozcbshg6gvucxh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato w latach swojej młodości i również późniejszych nie miał żadnych paneli akustycznych czy innych gówien, a tym bardziej, kabli, złączek i audiofilskich kontaktów, a Amator 2 plus kolumny (nie pamiętam jakie) grał zacnie , tak samo jak wieże z tamtego okresu i jakoś słaba akustyka im totalnie nie przeszkadzała, żeby wydobyć z tego dźwięk, który czarował i który miał kopa takiego jak trzeba i można było słuchać wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja i mam podobne odczucia. Mam jakieś 10-letnie głośniki Creative Z3 do komputera, kupione za 300 zł. I mimo że nie mają dużo mocy, to grają całkiem ciekawie: miękki bas, trochę średnicy i mało krzykliwa góra.

 

Miałem Monitor Audio Bronze 100 i Silver i są męczące i suche. Bas jest konkretny, ale gdy słuchamy głośno lub podkręcimy basy na wzmacniaczu (wiem, nie audiofilskie), miałem też Oberon 9 pożyczone i też człowiek myśli: włączę i będę szukał szczęki i... słabo jak na takie duże kolumny. Miałem też przyjemność słuchać Focal Aria 926 i bas pudełkowy, ostra góra, męczące, a zostałem po wszystkim z nowymi Pylonami MK2 18 Diamond i porównując do Jasper to Diamond na plus vs cena do możliwości i średnica lepsza w Diamondach, a Jasper takie basowe granie, a do tego mam suba Velodyne DB12, który generuje bas ponad każdą kolumnę, którą miałem pożyczoną, więc szkoda kasy. I podsumowując, wszystkiego musimy posłuchać i żadnymi kablami nic nie zmienimy, czy źródłem, najwięcej zależy od kolumny, potem wzmacniacz.

 

P.S. I każdy kupuje sprzęt taki, jaki ma mu przypaść do gustu .

14 minut temu, Gargan napisał:

Taki zwykły ob$z©z@niec. 

Usnął na wzmacniaczu, ciepło mu się zrobiło, rozluźnił się za bardzo... No i starodawny Sharp mojego ojca poszedł do krainy szczęśliwych tranzystorów 🙂

A taki ładny był... Sharp nie kot. Kot przeżył niestety. Nawet go nie poraziło, łajzy.

Polish_20241006_215405937.jpg

dfig2yozcbshg6gvucxh.jpg

Lubię taki styl wzmacniaczy  i Silver, piękny może ktoś go naprawi ,szkoda go wyrzucać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ROBIXXX napisał:

 .Lubię taki styl wzmacniaczy  i Silver, piękny może ktoś go naprawi ,szkoda go wyrzucać. 

Ojciec go komuś podarował (wzmacniacz nie kota), bo tam wszystko w środku się popaliło. Zwarcie jak poszło to tylko był trzask i mnóstwo dymu. Temu obdarowanemu zależało tylko na obudowie. Nawet nie wiem czy coś z nią zrobił, czy poszło na złom na kilogramy. 

Wiesz, po tym jak usłyszałem ceny za serwis takich starych rupieci to nic nie mam zamiaru remontować. Nawet mojego ulubionego Marantz PM-15S1 wolałem sprzedać jako uszkodzony już naprawiać. 

Ale w takim tempie rosną ceny nowego sprzętu, że jeszcze naprawianie stanie się modne. Teraz za wzmacniacz klasy średniej jak nie dasz 10~15 tys. to nic nie kupisz i to nawet z marek popularnych. 

Ostatnio zabiły mnie kolumny Paradigm Persona B. 47000 PLN za parę. Za co ja się pytam? Za dwa nieduże monitorki?! 🫣

7047.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur Brol napisał:

Mnie sie spodobaly tez Dali Epicon. Cos podobnego jak powyzsze.

Miałem w domu Rubicon 2 - na forach mówią, że grają bardzo podobnie do Epicon. Cóż... Albo miałem jakieś popsute, albo nie są aż takie dobre. Obydwie opcje wchodzą w grę, bo moje były z trzeciej ręki. Bas odrobinę dudnił, co było do przeżycia. Mnie zniechęciły wysokie tony. Jakbyś paskiem sypał. Znafcy z forum twierdzili, że pewnie mają usmażone zwrotnice. No ale wtedy to chyba wcale by nie grały? 🤔 W każdym razie, gość który je ode mnie kupił był zachwycony 🤷 Tak, że całkiem przy nich zgłupiałem.

 

Zdjęcie z sieci.

2.jpg.60fb935fc195c04f8a9d1a4c8e599316.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GarganDla znawców z forum to monitor audio silver ma potęgę na basie tak więc wiesz…🤦‍♀️Też uważam, że powyższe dali są beznadziejne, wysokie dla starszych uszu , wtedy nie przeszkadza, słuchałem kiedyś rubiconów 8 i 6 w salonie denka i wszedł randomowy gościu przechodząc przez galerie, zapytał czy może postać z boku bo też szukał jakiś pak to oczywiście się zgodziłem po dwóch numerach było wiadomo z czym ma się doczynienia, daj spokój, nawet random skrzywił głowę i powiedział do mnie „Panie za te pieniądze coś takiego przecież to nawet basu nie ma ?” I ja się w zupełności z nim zgadzam, wszelkie wstęgi co sprawdzałem to właśnie była lipa, pamiętam, że byłem wtedy załamany, iż przesłuchałem najlepsze typy, a każdy jeden okazał się dramatem i to nie za małe pieniądze.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur Brol napisał:

Piekne.

Mnie sie spodobaly tez Dali Epicon. Cos podobnego jak powyzsze.

Tez urodziwe skrzynki. Jednak cena zbija z nog. 6 tys Euro. Szczegolnie jak je na zywo zobaczylem. Takie niepozorne pudelka. Niestety, nie slyszalem.

image.png.b6efe17f8b472cb7c57fd2afd0d9dcab.png

 

Miałem dali helicon 400 mk2 limited edition ktore brzmia lepiej od epicon.Graly ladnie szlachetnie z klasa ale brakowalo mi jebn... w metalu.Ale jak chcesz tej jakosci taniej to mozesz isc w helicon 👍20240429_192933_HDR.jpg.513e6313b02d1cb4419a6a047a984bd3.jpg

20240429_131424_HDR.jpg

32 minuty temu, Gargan napisał:

Mnie zniechęciły wysokie tony. Jakbyś paskiem sypał. Znafcy z forum twierdzili, że pewnie mają usmażone zwrotnice. No ale wtedy to chyba wcale by nie grały? 🤔 W każdym razie, gość który je ode mnie kupił był zachwycony 🤷 Tak, że całkiem przy nich zgłupiałem.

 

Zdjęcie z sieci.

2.jpg.60fb935fc195c04f8a9d1a4c8e599316.jpg

One tak graja albo sie to lubi albo nie mi nie podeszla taka prezentacja dzwieku.

No i elektronika ten efekt finalnie poteguje bardziej lub mniej 

23 minuty temu, S!N! napisał:

@GarganDla znawców z forum to monitor audio silver ma potęgę na basie tak więc wiesz…🤦‍♀️Też uważam, że powyższe dali są beznadziejne, wysokie dla starszych uszu , wtedy nie przeszkadza, słuchałem kiedyś rubiconów 8 i 6 

Podpisuje sie pod tym masz racje 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ufo27 napisał:

Tylko dla mnie juz za drogie nawet używane.

Ja chce do 10tys pare moga byc uzywki.A stare goldy te gx te wstegi mnie martwia.

Posłuchaj serii 5G, wyszła nowa seria 6G także powinny być duże rabaty. 

 

 

Akurat diamond kiedyś się bronił bo kosztował mało jak na to co oferował i się mocno wyróżniał na tle konkurencji. Przy obecnych cenach tak już nie można ich określić. Diamondy grają nienaturalnie  i model MK1 akurat miał ciężką i nienaturalną górę. W dodatku jeden otwór bass reflex z czego jak się słuchało gęstych basowo utworów to z bass reflex wydobywały się dziwne dźwięki jakby pierdzenia. Pylon był na to bezradny i uważał że wszystko jest ok. Ale przyznał że jest za dużo powietrza i dlatego wtedy bass reflex rezonuje. Za dopłatą zaproponował mi wymianę modelu 25 na 28. Skorzystałem, problem nadal występował ale nie przy cichym słuchaniu. Dla mnie to było nie do zaakceptowania. Model MK2 niby ma to poprawione, ma dwa otwory bass reflex i łagodniejszą górę. 

A przy cenach za jasper to jest akurat silna konkurencja, bo czy to ma gold, elac vela, czy bowers seria 700 czy inne marki to jest w czym wybierać. Bo jest dużo marek.Owszem, pylon ma rabaty, ale inne marki też mają. Słuchałem i na mnie wrażenia jaspery nie zrobiły. A miałem duże oczekiwania bo były tak wszędzie chwalone. Być może za duże oczekiwania. 

Uważam że u nas pylon ma silny marketing.

Dlatego nic nie zastąpi odsłuchu, dla jednego będą się podobały Focale, dla drugiego Dali, dla trzeciego coś innego.Trzeba się cieszyć że jest tyle marek i każdy może wybrać coś dla siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Carmion napisał:

Posłuchaj serii 5G, wyszła nowa seria 6G także powinny być duże rabaty. 

 

 

Akurat diamond kiedyś się bronił bo kosztował mało jak na to co oferował i się mocno wyróżniał na tle konkurencji. Przy obecnych cenach tak już nie można ich określić. Diamondy grają nienaturalnie  i model MK1 akurat miał ciężką i nienaturalną górę. W dodatku jeden otwór bass reflex z czego jak się słuchało gęstych basowo utworów to z bass reflex wydobywały się dziwne dźwięki jakby pierdzenia. Pylon był na to bezradny i uważał że wszystko jest ok. Ale przyznał że jest za dużo powietrza i dlatego wtedy bass reflex rezonuje. Za dopłatą zaproponował mi wymianę modelu 25 na 28. Skorzystałem, problem nadal występował ale nie przy cichym słuchaniu. Dla mnie to było nie do zaakceptowania. Model MK2 niby ma to poprawione, ma dwa otwory bass reflex i łagodniejszą górę. 

A przy cenach za jasper to jest akurat silna konkurencja, bo czy to ma gold, elac vela, czy bowers seria 700 czy inne marki to jest w czym wybierać. Bo jest dużo marek.Owszem, pylon ma rabaty, ale inne marki też mają. Słuchałem i na mnie wrażenia jaspery nie zrobiły. A miałem duże oczekiwania bo były tak wszędzie chwalone. Być może za duże oczekiwania. 

Uważam że u nas pylon ma silny marketing.

Dlatego nic nie zastąpi odsłuchu, dla jednego będą się podobały Focale, dla drugiego Dali, dla trzeciego coś innego.Trzeba się cieszyć że jest tyle marek i każdy może wybrać coś dla siebie. 

No wersja piano black ktora by mi najbardziej pasowala to 14tys za d30mk2.Olejowosk moge miec za 9.5tys i to opcja nad ktora najbardziej mysle.No dla mnie nie do zaakceptowania jest furczenie z br.Taki efekt w monitor audio mialem przy filmach.

W d30mk2 sa 2 duze otwory mam nadzieje ze takie cos nie ma miejsca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wiecie co jest zaskakujące? 

Najlepsze wrażenia z użytkowania kolumn DALI miałem z serii Spector. Tak, tego low-end, na który żaden audiofilemon nawet nie spojrzy. A to naprawdę fajne kolumienki i nie wkurzają. Co prawda trzeba stawiać bliżej ściany jeśli chce się mieć bas, ale do tej pory poza Opera Prima 2015, to właśnie Dali Spektor 2 najlepiej wspominam. Teraz pewnie brałbym podłogowe Spector 6, ale w czasie gdy jeszcze stawiałem kolumny na parapecie Spektor 2 były nie do pobicia. Basu niedużo, ale ładny. W przeciwieństwie do dużo droższych Xavian Joy, które miały paskudny bas i były bardzo trudne do sparowania. Zagrały dopiero ze wzmacniaczem Jolida w cenie samochodu. Chyba nie po to kupuję średniopółkowe kolumny, żeby je łączyć ze wzmacniaczem high-end 😄

Dali-Spector-2-glosniki-glowny-obraz-300x300-1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gargan napisał:

Za to wiecie co jest zaskakujące? 

Najlepsze wrażenia z użytkowania kolumn DALI miałem z serii Spector. Tak, tego low-end, na który żaden audiofilemon nawet nie spojrzy. A to naprawdę fajne kolumienki i nie wkurzają. Co prawda trzeba stawiać bliżej ściany jeśli chce się mieć bas, ale do tej pory poza Opera Prima 2015, to właśnie Dali Spektor 2 najlepiej wspominam. Teraz pewnie brałbym podłogowe Spector 6, ale w czasie gdy jeszcze stawiałem kolumny na parapecie Spektor 2 były nie do pobicia. Basu niedużo, ale ładny. W przeciwieństwie do dużo droższych Xavian Joy, które miały paskudny bas i były bardzo trudne do sparowania. Zagrały dopiero ze wzmacniaczem Jolida w cenie samochodu. Chyba nie po to kupuję średniopółkowe kolumny, żeby je łączyć ze wzmacniaczem high-end 😄

Dali-Spector-2-glosniki-glowny-obraz-300x300-1.jpg

Własnie to jest ciekawe ze czasami te niskie modele graja dla ucha duzo przyjemniej i lepiej niz modele kilka pozycji wyzej.Moze bardziej narzucaja swoj charakter upiekszaja ? Dla mnie to plus i wole tak niz jakas niby neutralnosci i analitycznosc ktora zabija moje uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ufo27 napisał:

Moze bardziej narzucaja swoj charakter upiekszaja ?

Mam wrażenie, że właśnie jest odwrotnie i to te tanie dziady działają jak zwykły tłok, nie mają wyśrubowanych parametrów skrajnych częstotliwości, są łatwe dla wzmacniaczy i po prostu robią czego od nich się oczekuje. Za to te droższe serie to już radosna twórczość projektantów i takie dragstery - gdzie wszystko musi być super dopasowane i wtedy są kosmiczne osiągi... Tylko czy na co dzień chciałbyś jeździć dragsterem? 🤔🏎️💨

apps.13679.13581658498208447.2de03ecc-0356-47a0-a0f9-8cdaef1c6f19.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gargan napisał:

Mam wrażenie, że właśnie jest odwrotnie i to te tanie dziady działają jak zwykły tłok, nie mają wyśrubowanych parametrów skrajnych częstotliwości, są łatwe dla wzmacniaczy i po prostu robią czego od nich się oczekuje. Za to te droższe serie to już radosna twórczość projektantów i takie dragstery - gdzie wszystko musi być super dopasowane i wtedy są kosmiczne osiągi... Tylko czy na co dzień chciałbyś jeździć dragsterem? 🤔🏎️💨

apps.13679.13581658498208447.2de03ecc-0356-47a0-a0f9-8cdaef1c6f19.jpeg

A moze tak jest jak mowisz swoja prostota zwrotnicy bez dziwnych strojeń i innych dupereli graja jak nalezy.

Mam gdzies w piwnicy stare glosniki sony one sa bez zwrotnicy maja jakiegos konda na wysokie i tyle wiesz takie z mini wiezy ciekawe jakby zagraly jakbym je podlaczyl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...