Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

Dnia 12.10.2024 o 08:32, S!N! napisał:

 

Byłem w tym salonie i chyba jedna z najlepszych w jakich gościłem - bez spięcia dupy i bez audiofilskiego bełkotu, ogólnie bardzo fajna inicjatywa na filmie .

Fajny test i powiem Ci ze mam takie wnioski oczywiscie czysto teoretyczne.Ostatnio czytalem porownanie elac 407 z gold 300 i tam wiecej bylo za gold 300 te z kolei na tym filmiku przegraly z diamond 30mk2 wiec sprawa jest jasna co wezme na odsluch.Oczywiscie nie sugeruje sie tym jako pewniak bo to kwestia indywidualna.

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Diamondy 30 Mk2 wygrały bo dla nas  zwykłych słuchaczy muzyki  jak ci Panowie w tescie na pierwszym miejscu jest BASIOR

Cos w tym jest ja tez te pasmo uwazam za fundament muzyki oczywiscie musi byc tez jakosc i ilosc przez przesady.Srednica na miejscu czytelna i delikatna gladka gora czy to tak duzo i tak wiele ? Okazuje sie ze tak.I własnie tacy zwykli sluchacze sa milion razy bardziej wartosciowi dla mnie niz ci pseudo nadmuchani audioświrusy !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za młodego chlopaka kiedy najwięcej słuchałem techno, trance czy electro też miałem tak z basem. Z czasem jednak kiedy zacząłem słuchać więcej rocka, soft rocka czy jazzu zmieniło mi się. Zbyt obszerny bas mnie zaczął męczyć. Przykrywa sporo smaczków w średnicy i ogólnie przekaz jest dla mnie za ciężki i męczący. Wszystko zależy od słuchacza i muzyki której słucha. 

A tak na marginesie to autor kupił już jakiś wzmacniacz do tych D30?🙂

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to samo za młodego Slipknot, Slayer, Metallica ,Pantera ,Black Sabbath, Deep Purple ale i Hardstyle, Trance, Handsup,Rap a teraz na starość Jazz , Blues, King Crimson, Pink Floyd . Za młodego bas był najważniejszy teraz inaczej podchodzę do muzyki i raczej detal sie liczy a bas tylko tam gdzie musi być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ufo27 napisał:

Tylko teraz bardzo czesto mamy kartonowy bas poprzez jazgot konczac na ostrej nie przyjemnej gorze.

W salonach audio z dobrą akustyką też tak odbierasz brzmienie współczesnych głośników ? 

Przecież jest tak ogromny wybór różnie grających paczek, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Prędzej ciężko będzie się zdecydować na te jedyne bo często kilka się spodoba.

 

@ufo27

A miałeś okazję posłuchać coś z tej serii od SVS?

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/30757-ultra-evolution-nowa-flagowa-seria-glosnikow-svs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kaczadupa napisał:

W salonach audio z dobrą akustyką też tak odbierasz brzmienie współczesnych głośników ? 

Oczywiście, jeden wielki jazgot na górze i suchotniki na basie i wokal wywalony na twarz. Stopa jak z kartonu albo wykastrowana.

 

Panowie bez obrazy, ale nie należy do osób najmłodszych i jeśli uda mi się dożyć starości to na pewno nie będę słuchał jakiś smętów dla audioświrusów, pasmo basowe w rapie jest, było i będzie jednym z najważniejszych fundamentów tak samo jak dla większości gatunków muzyki elektronicznej bez tego muzyka nie żyje, a utwory brzmią jakby nie posiadały jaj i były wykastrowane.Nie wyobrażam sobie tego jak można w rocku nie poszukiwać dobrej stopy. Współczesne kolumny nie są w stanie ukazać poprawnego basu z pełnym jego detalem, brzmią jak jakieś kartonowe popierdółki lub przegną z dolnym basiskiem, które zamaże resztę i tyle , byle jakie słuchawki lepiej definiują to pasmo, nie rozumiem dlaczego tak ciężko to przenieść na głośnik, jak na razie tylko dowalają wysokie lub wokal, które zabijają przyjemność z muzy.Nie słuchałem tych kolumn z linku, ale nauczyłem się, że iż bardziej wyglądowy wybryk to gorzej gra.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupaWieżyczki nie potrzebują przetworników wielkości traktora czy sztucznej protezy w postaci suba , super kabli oraz trójdrożnej konstrukcji, a jednak potrafią bardzo ładnie zdefiniować bas, który nie jest przeładowany z super barwą i słychać w nim detal, nieosiągalny dla kolumn w salonach ( nie słyszałem jednak produktów powyżej 50tys, więc o tym pułapie się nie wypowiadam ) dodatkowo wokal podają w formie takiej w jakiej został nagrany bez żadnych przerysowań, nie przeszkadza muzyce oraz grają wysokie, które w żaden sposób nie są sztucznie podkreślone, jak na moje to właśnie te sprzęty grają naturalnie muzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma w samochodzie radyjko pioneera oraz 4 glosniki tez tego producenta takie owalne.Kurde jak to ladnie gra! Nie ma jakiegos duzego basu to ja w domu mam 2x mocniejszy ale jego jakosc taka piekna sprezystosc miesistosc no tak to fajnie gra nic nie jazgocze nie denerwuje idealne proporcje.Wystko brzmi super stacje radiowe bajka.Czasami siedzimy na parkingu on cos tam puszcza kurde az nie chce sie wychodzic.

Aha a w domu ma magnaty i yamaha ampli stereo i tez mowi ze woli w aucie sluchac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2024 o 08:32, S!N! napisał:

 

Byłem w tym salonie i chyba jedna z najlepszych w jakich gościłem - bez spięcia dupy i bez audiofilskiego bełkotu, ogólnie bardzo fajna inicjatywa na filmie .

Ja tam 3miesiace temu kolumny kupowałem, bo mam 30 minut, choć ostatnio trochę więcej, bo strasznie im tam rozkopali rondo i okolice domków jednorodzinnych.

 

Dobry salon I bez takiego  audiofilskiego spinania  ,ja bardzo polecam .

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Kiedyś to był bas ;)

 

Screenshot_2024-10-13-19-50-15-41_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2024-10-13-19-49-08-62_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Dzis też robią duze suby może nie aż takie ale 50 cali 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sławomir Unknown napisał:

Bas nie jest jakiś potężny  a od kolumn też zależy, detali jest wystarczająco, lepszego wzmacniacza mi juz nie trzeba ten zostanie aż sam padnie

No to na 20 lat masz spokój z piecem. 

Takiego drugiego trana jak Caspian M2 już nigdy nie będzie. Klasyk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pól ceny jaką dałem to ok . Myslałem Nad 356 na 375 zmienić ale znalazła sie okazja i Caspian

(udało mi sie wyklepać wgniecioną obudowę i jest jak nowa  )to nic lepszego nie kupie. Chyba ze używkę z lat 80/90

Ale poruszałem tasme od potencjonometru i teraz na pilocie nie moge zwiekszać mocy tylko obnizanie działa na gałce ok

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2024 o 20:27, ufo27 napisał:

Kolega z pracy ma w samochodzie radyjko pioneera oraz 4 glosniki tez tego producenta takie owalne.Kurde jak to ladnie gra! Nie ma jakiegos duzego basu to ja w domu mam 2x mocniejszy ale jego jakosc taka piekna sprezystosc miesistosc no tak to fajnie gra nic nie jazgocze nie denerwuje idealne proporcje.Wystko brzmi super stacje radiowe bajka.Czasami siedzimy na parkingu on cos tam puszcza kurde az nie chce sie wychodzic.

Aha a w domu ma magnaty i yamaha ampli stereo i tez mowi ze woli w aucie sluchac 

Akustyka... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, stach_s napisał:

Raczej tak. Sam znam z autopsji taką samą sytuację jak opisana ;)

Akustyka faktycznie to bardzo wazna sprawa i ma ogromny wplyw na brzmienie glosnikow ale jak sprzet jest gowniany to nic nie pomoze....

Ja jestem bardzo rozczarowany jak brzmi dzisiejszy sprzet.....oczywiscie nie wszystko ale duza czesc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...