Skocz do zawartości

Pokój niecałe 8m2 - 5.1 czy soundbar


marianix

Recommended Posts

Witam, nie znalazłem podobnego rozkładu, dlatego chicałbym Was zapytać, a szczególnie osoby, które mają takie małe pomieszczenia. 

Czy jest sens pchać się w 5.1 mając taki mały salon w kawalerce? Głośniki frontowe mogłyby być rozstawione od siebie na 1,7 m , po środku jeszcze centralny. Obok RTVki sub i z tyłu z boku kanapy 2 satelity . Kanapa stoi na ścianie więc głośniki byłyby bardziej z boku niż z tyłu. Nie chcę nic drogiego. Myślałem o cantonie 135. Ale czy nie lepszy będzie soundbar ?

Dzięki Pozdrawiam

rzut mieszkania.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Yacko napisał:

Nie możesz delikatnie kanapy odsunąć ? 5.1 to jednak lepsze wrażenia filmowe.

Nie mogę, bo przed kanapą mam ławę i żeby było swobodne przejście ona musi stać przy ścianie

2 godziny temu, Kw202 napisał:

Dobre stereo zrobiło by robote, później ewentualnie dokupisz sobie subwoofer. 

A ile w ogóle chcesz wydać na sprzęt? 

Dziś na ibood była promka na denona 660 za 1350.  Do tego myślałem o cantonie 135 z niemieckeigo amazona. W 3 tysiącach bym się zamknął i nie uważam, żeby pakowanie większej kwoty w takie małe pomieszczenie miało sens, ale coś tam gram na Xboxie i lubię oglądać filmy w dobrej jakości więc i dźwięk jakiś by się przydał.

Słuchałem u kolegi z soundbara Fidelio 97, który kosztował ponad 3k i lg za około 900 zł i ten soundbar za 3k wcale nie był 3x lepszy w odsłuchu (co wynikałoby z ceny) od tego Lg

Edytowano przez marianix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marianix napisał:

Nie mogę, bo przed kanapą mam ławę i żeby było swobodne przejście ona musi stać przy ścianie

Dziś na ibood była promka na denona 660 za 1350.  Do tego myślałem o cantonie 135 z niemieckeigo amazona. W 3 tysiącach bym się zamknął i nie uważam, żeby pakowanie większej kwoty w takie małe pomieszczenie miało sens, ale coś tam gram na Xboxie i lubię oglądać filmy w dobrej jakości więc i dźwięk jakiś by się przydał.

Słuchałem u kolegi z soundbara Fidelio 97, który kosztował ponad 3k i lg za około 900 zł i ten soundbar za 3k wcale nie był 3x lepszy w odsłuchu (co wynikałoby z ceny) od tego Lg

Mam kanapę pod ścianą i satelitki jako surround na standach. Działa.

Sound bar ma swoje ograniczenia, fizycznie niemożliwe żeby wzmacniacz wcisnąć w jedną belkę razem z głośnikami i żeby to grało przestrzennie. Pół biedy jak jakiś model ma surroundziki do tego i jakiś tam sub (zazwyczaj nie jest to subwoofer z prawdziwego zdarzenia), to da radę te 5.1 odtworzyć. Są modele które dadzą radochę ale ja jestem 100% kinowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie utryskiwać na te belki, a i tak mainstream tłucze ludziom w kółko to samo. Soundbar dobry na wszystko a kino domowe to dinozaur tylko zagracający wnętrze. Zobaczcie tekst w Onecie.

Zestawy kina domowego powoli odchodzą w zapomnienie, ustępując miejsca modnym i wszechstronnym soundbarom. Dlaczego? Bardzo dobra lub doskonała jakość dźwięku, łatwa instalacja, niska cena i oszczędność miejsca to tylko niektóre zalety tych urządzeń. 

https://kobieta.onet.pl/dom/dlaczego-soundbary-wyparly-kina-domowe-oto-odpowiedz/w5zet5h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Butler napisał:

Możemy sobie utryskiwać na te belki, a i tak mainstream tłucze ludziom w kółko to samo. Soundbar dobry na wszystko a kino domowe to dinozaur tylko zagracający wnętrze. Zobaczcie tekst w Onecie.

Ale to jest przecież tylko tekst reklamowy Samsunga.

Popatrz też na to z innej strony, dla wielu osób kupno soundbara to dopiero początek, a nie koniec przygody z kinem domowym. Wiele osób kupuje soundbar i po krótszym czy dłużym obcowaniu z tym sprzętem chce czegoś lepszego. Może bez tego zakupu nigdy nie ruszyliby dalej. A tu próg wejścia od strony budżetu jest relatywnie niewielki. Tym bardziej, że w dobie VoD i szerokiej dostępności do materiałów z audio w formatach kinowych to ma coraz większe uzasadnienie.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, przemeklbn napisał:

Ale to jest przecież tylko tekst reklamowy Samsunga.

No ale zobacz gdzie pozycjonowany i o jakim zasięgu. Przekaz jest poza tym jednoznaczny.

Akceptuje fakt że to polepszenie dźwięku z TV, ale sugestie że belki w porównaniu do KD prezentują wyjątkowy dźwięk który wypełni naszą przestrzeń... przecież to nonsens.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

No ale zobacz gdzie pozycjonowany i o jakim zasięgu. Przekaz jest poza tym jednoznaczny.

Akceptuje fakt że to polepszenie dźwięku z TV, ale sugestie że belki w porównaniu do KD prezentują wyjątkowy dźwięk który wypełni naszą przestrzeń... przecież to nonsens.

Ale tak jest z każdą branża chyba. Tam gdzie coś się dobrze sprzedaje, a jest gorsze, tam wkracza szeroko rozumiany marketing nie mający nic wspólnego z prawdą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PanKlor napisał:

A ja nie ukrywam, że bym chętnie zobaczył takiego Nakamichi Dragon w akcji. 

Głośniki średnioniskotonowe mają 3'', a subwoofer ma  8''. Rozstaw głośników frontowych mniej niż szerokość tej belki czyli pewnie jakieś 1.2m.

W pokoju 8m2 może to nawet zadziałać przy umiarkowanych wymaganiach.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przemeklbn napisał:

Głośniki średnioniskotonowe mają 3'', a subwoofer ma  8''. Rozstaw głośników frontowych mniej niż szerokość tej belki czyli pewnie jakieś 1.2m.

 

Prawie 1.5 metra a subwoofery są 4.... 

15 minut temu, marianix napisał:

Panowie jeszcze pytanie odnośnie mojego tematu - czy głośnik przy samej głowie to nie za blisko? po prawej stronie od kanapy mam jeszcze grzejnik i glośnik praktycznie by był zaraz przy sofie

Głośnik przy samej głowie to za blisko. Powinno być 1 metr odległości minimum. Jak jest tak blisko to warto rozważyć właśnie bipole żeby nie grały bezpośrednio do ucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczają w instrukcji ~5,5 metra (jako duże pomieszczenie) od kanapy. Nie twierdzę, że to będzie lepsze niż zestaw kina. Z pewnością będzie tańsze niż jakikolwiek składany zestaw 11.4.6. Dlatego napisałem, że chętnie bym posłuchał takiej topowej belki z całym zestawem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telewizor Sony a90j brzmi świetnie jak na telewizor proponuję poczytać co on za technologie ma w sobie ale naprawdę daje rade, więc czemu belka ma nie brzmieć dobrze. 

Czar pryska dopiero jak kino się włącza . 

Jak ktoś nie ma porównania do lepszego to zadowolony będzie z tego co ma aby było lepsze od tego co miał wcześniej 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pan od internetu jak był wezwany do awarii to stwierdził że moje kino 5.1 na bazie arcam AVR 20 i pylon diamond z rel HT 1003. Nie brzmi wcale lepiej od jego soundbara ( chyba też Samsunga) bo u niego dźwięki się odbijają od ścian i sufitu. Jeszcze powiedział że w stereo też dobrze gra 😀 i że nie trzeba składać kina ani zestawu stereo żeby to dobrze grało bo belka wystarczy 😄 no i że ja mam chamsko ustawione na sztywno haha 😀 a liczą się odbicia od ściany i wtedy jest przestrzennie 😄 no i jeszcze on łączy sobie z głośnikami z tv to wtedy już jest magia. 🤭🤭🤭🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...