Skocz do zawartości

Yamaha R-N800A vs Cambridge CXA81 pomoc w zakupie.


Aneta Sikorska

Recommended Posts

Cambridge cxa 81 jest lepszą opcją. W porównaniu do yamahy RN 800. Ale na fabrycznym dac też nie pokaże swoich możliwości. Z cxn zagra wyraźnie lepiej. 

Ale wypada blado w porównaniu do azura 851a. No i jakbym miał wydać tyle na cxa 81, to bym wolał już kupić używkę azura 851a i resztę zainwestować w solidnego DACA i streamer. Różnica jest kolosalna w szczególności na basie. 

Yamaha rn 800 jest spoko opcją jako all in one. A żeby cxa/azur był all in one to by było trzeba dokupić cxn i połączyć przewodem do Control bus. No i taka opcja jest fajna jeżeli zależy komuś na wygodzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
23 minuty temu, Carmion napisał:

Cambridge cxa 81 jest lepszą opcją. W porównaniu do yamahy RN 800. Ale na fabrycznym dac też nie pokaże swoich możliwości. Z cxn zagra wyraźnie lepiej. 

Ale wypada blado w porównaniu do azura 851a. No i jakbym miał wydać tyle na cxa 81, to bym wolał już kupić używkę azura 851a i resztę zainwestować w solidnego DACA i streamer. Różnica jest kolosalna w szczególności na basie. 

Yamaha rn 800 jest spoko opcją jako all in one. A żeby cxa/azur był all in one to by było trzeba dokupić cxn i połączyć przewodem do Control bus. No i taka opcja jest fajna jeżeli zależy komuś na wygodzie. 

I to jest konkretna odpowiedź ! A ja bym jednak nie chciała wydawać kolejnych 4 tyś na CXN..... tylko dołożyć do kolumn np. Więc wnioskuję z tego, że lepiej rozważyć jeszcze raz na poważnie 800setke. Właśnie czytałam na zagranicznych forach, że dac w cxa81 jest dość słaby i ludzie dokupują zewnętrzne dac aby to miało ręce i nogi. Gdzieś też wyczytałam, że bardziej polecana jest własnie yamaha 800. 

Dodatkowo rozumie, że taki wiim nic nie wniesie dobrego do 81 i nadal lepszym rozwiązaniem jest yamaha dla przeciętnego śmiertelnika. 

Edytowano przez Aneta Sikorska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej dla przykladu podalem kilka sieciowcow, chyba takich ktore mozna bez rozbijania banku dostac.

Jesli jak mowisz, ekran  nie musi byc, to pewnie kilka tanszych by sie znalazlo i CXA mogl by zostac.

https://www.cambridgeaudio.com/usa/en/products/hi-fi/mx/mxn10

https://ifi-audio.com/products/zen-stream/

Te chyba sa okolo polowy ceny CXN .

I napewno nie jedyne.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aneta Sikorska napisał:

I to jest konkretna odpowiedź ! A ja bym jednak nie chciała wydawać kolejnych 4 tyś na CXN..... tylko dołożyć do kolumn np. Więc wnioskuję z tego, że lepiej rozważyć jeszcze raz na poważnie 800setke. Właśnie czytałam na zagranicznych forach, że dac w cxa81 jest dość słaby i ludzie dokupują zewnętrzne dac aby to miało ręce i nogi. Gdzieś też wyczytałam, że bardziej polecana jest własnie yamaha 800. 

Miałem Yamahy RN 602, 803D, chwilę słuchałem RN 800 I dla mnie brzmi praktycznie identycznie jak RN 803D.  A RN 803d pomimo że gorszy jakościowo od cxa 81, to bardziej mi podchodziła dźwiękowo. Słuchało się przyjemniej. Ale azur 851a to już dla mnie inna liga grania. Zbliżona bardziej jakościowo do Roksana Caspiana M2 , Yamahy as 1100 itp. 

No i pomimo tego że wypas to wzmacniacze Cambridge mi kompletnie nie leżą. Za to najmilej I najlepiej wspominam Cambridge cxn. Z tego powodu że mocno układał brzmienie na basie, wokale i góra wybrzmiewała z lekkością z mnóstwą ilości detali.  W dodatku z nim nawet radia internetowe kiepskiej jakości brzmiały ponadprzeciętnie. No i co jak co, dla mnie jako dac i streamer jest warty nawet i 5000zl i jest wart każdej złotówki. Czego wypowiedzieć się nie mogę na temat cxa. 

Gdybym nie przeszedł na kino to w życiu Cambridge cxn V2 bym się nie pozbył bo to kawał dobrego daca i streamer w jednym. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Wczesniej dla przykladu podalem kilka sieciowcow, chyba takich ktore mozna bez rozbijania banku dostac.

Jesli jak mowisz, ekran  nie musi byc, to pewnie kilka tanszych by sie znalazlo i CXA mogl by zostac.

https://www.cambridgeaudio.com/usa/en/products/hi-fi/mx/mxn10

https://ifi-audio.com/products/zen-stream/

Te chyba sa okolo polowy ceny CXN .

I napewno nie jedyne.

 

Ewentualnie Cambridge Audio AXN10

4 minuty temu, Carmion napisał:

Miałem Yamahy RN 602, 803D, chwilę słuchałem RN 800 I dla mnie brzmi praktycznie identycznie jak RN 803D.  A RN 803d pomimo że gorszy jakościowo od cxa 81, to bardziej mi podchodziła dźwiękowo. Słuchało się przyjemniej. Ale azur 851a to już dla mnie inna liga grania. Zbliżona bardziej jakościowo do Roksana Caspiana M2 , Yamahy as 1100 itp. 

No i pomimo tego że wypas to wzmacniacze Cambridge mi kompletnie nie leżą. Za to najmilej I najlepiej wspominam Cambridge cxn. Z tego powodu że mocno układał brzmienie na basie, wokale i góra wybrzmiewała z lekkością z mnóstwą ilości detali.  W dodatku z nim nawet radia internetowe kiepskiej jakości brzmiały ponadprzeciętnie. No i co jak co, dla mnie jako dac i streamer jest warty nawet i 5000zl i jest wart każdej złotówki. Czego wypowiedzieć się nie mogę na temat cxa. 

Gdybym nie przeszedł na kino to w życiu Cambridge cxn V2 bym się nie pozbył bo to kawał dobrego daca i streamer w jednym. 

 

 

To mi namieszałeś aż mi zbrzydl cxa81 bo tutaj robią się za duże koszta.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aneta Sikorska napisał:

To mi namieszałeś aż mi zbrzydl cxa81 bo tutaj robią się za duże koszta.....

U mnie z Cambridge było tak że pierwsze dni grania efekt wow, a później tylko z dnia na dzień coś mnie w tym brzmieniu irytowało. 

A taki Roksan Caspian M2+Cambridge cxn. To taki zestaw nie zrobił na początku efektu wow, a jak się wsłuchiwałem to brzmienie na tyle mnie wciągało że nie mogłem się oderwać za każdym razem od słuchania. Teraz mam gorszy jakościowo do stereo amplituner arcam AVR 20 no i czuję że jest trochę gorzej, nie wciąga mnie aż tak to brzmienie jak na Roksanie. Ale nadal brzmi bardzo przyjemnie muzyka. 

Najlepiej porównać u siebie w domu bezpośrednio i żeby trochę pograło. To jest wyznacznik, każdy z nas ma też inny gust. Wybór jest dość spory. Dużo zależy od kolumn. Ale skoro Tobie się podoba brzmieniowo Yamaha to bym wziął dla wszelkiego spokoju Cambridge cxa 81 i coś jeszcze np. Arcam sa20 i po odsłuchaniu podjąć decyzję o zakupie. Może dla Ciebie będzie Yamaha najbardziej odpowiadać 😉 może skończysz poszukiwania w ogóle z czymś innym ☺️ ale warto poświęcić trochę czasu i posłuchać kilka propozycji. aby później mieć spokojną głowę i nie rozmyślać co się mogło kupić innego w tej cenie. Sprzedawca może Tobie coś zasugerować i podać inną propozycję, ale pamiętaj że To Tobie ma się podobać i to Ty będziesz słuchać 😉 więc przy wyborze patrz tylko na swoję zdanie 😀

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu (nie wiem jak teraz),  komputery dla graczy dzieliły się na zwolenników procesorów AMD + karty graf. RADEON oraz proc. INTEL i GeForce / nVidia.

Szkoda że producenci głośników, nie podpowiadą jakie wzmacniacze polecają. Tych wzmacniaczy przecież nie ma aż tak dużo. Rozwiązało by to wiele problemów zwykłych ludzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LICHU napisał:

To może inaczej chcą się pozbyć?? Kto z ponad 5500zl schodzi na około 4tys lub poniżej za nówkę?? 

Powodów może być wiele

- brak gotówki na inne sprzety

- brak na wypłaty

- potrzeba miejsca na magazynie

- zejscie ze stanów magazynowych przed nowym rokiem

- nie chca tego miec

i pewnie kilka jeszcze.

20 godzin temu, LICHU napisał:

Dokładnie tak i tutaj jest wąskie gardło. Jestem na etapie szukania czegoś nowego. Bo tessi to takie trochę muły.

pewnie dlatego nie czułeś różnicy na znacznie lepszym CXA81

 

 

19 godzin temu, LICHU napisał:

Jeszcze jest Magnat MA900 w podobnej kwocie, ale ja się nie wypowiem bo nie słuchałem. Aczkolwiek chętnie bym posłuchał.

On nie jest detaliczny. To ciepły nasycony dołem klocek.

Bardzo fajny, inny niż Yamaha i Cambridge

10 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

Natomiast pytanie czy pchać się w strimer  MXN10 lub CXN V2

MXN jest fajny ale CXN na prawde swietny klocek jako DAC i streamer

11 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

Ale tak jak kolega LICHU napisał czy na co dzień jesteśmy to w stanie uchwycić ? 

Tak, bo ile słuchałaś? Godzine? Z czasem ta różnica była by wieksza.

10 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

W czym on jest lepszy od takiego wiim ? Tym że ma więcej wyjść i wyświetlacz. Z tego co czytałam to nie wnosi za dużo do systemu a pozostawia pole do popisu innym klockom. Wiadomo, że to klasa sama w sobie natomiast cena spora. 

Wiim gra jasno, detalicznie. Szybko. Bardzo dobry streamer. Jeśli jednak Twój tor będzie dokładny to zacznie to przeszkadzać. CXN gra znacznie bardziej liniowo. Nie eksponuje zadnego pasma. Do tego ma znacznie lepszą głebie.

Porównujemy urządzenie 4 krotnie droższe.

Wiim w swojej cenie jest super.

10 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

Kolumny to jest osobny temat :) 

Od niego zacznij

9 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

Właśnie czytałam na zagranicznych forach, że dac w cxa81 jest dość słaby i ludzie dokupują zewnętrzne dac aby to miało ręce i nogi. Gdzieś też wyczytałam, że bardziej polecana jest własnie yamaha 800. 

Dodatkowo rozumie, że taki wiim nic nie wniesie dobrego do 81 i nadal lepszym rozwiązaniem jest yamaha dla przeciętnego śmiertelnika. 

Rożnica w samym stopniu końcowym jest znaczna. nie sądze żeby DAC był slaby. Ludzie czesto oceniają jego datę produkcji oraz jakie dane jest stanie przwtorzyc a nie jaki dzwięk generuje. Ale niech będzie. Tu nie przegadasz.

Ale sam stopnień końcowy no róznica jest znaczna.

1 godzinę temu, LICHU napisał:

Tak nie śmiałe zapytam, jakaś alternatywa dla Yamahy i ca ? Warta rozważenia? Posze tutaj o dużych gabarytach  nie jak Cyrus one 🙂

Wspomniany wyżej Roksan Caspian, Arcam SA 30, może SA20 ten nie ma Diraca, z jaśniejszych brzmień także Lyngdorf, EVO 150, NAD M10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

A jak :) Yamasze brakowało tego wygaru z dołu w niektórych utworach aż byłam w szoku i takk teraz myśląc to nie jest dobra droga.... 

Może to po prostu kwestia podłączonych kolumn?
Zauważyłem, że temat kolumn jest dziwnie przemilczany, a problem może tkwić właśnie tu.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

z jaśniejszych brzmień także Lyngdorf

Lyngdorf może zagrać i jasno, i ciemno, w zależności od tego, co chce uzyskać użytkownik. Ma duże możliwości kreowania dźwięku na poziomie cyfrowym.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zolt napisał:

Zauważyłem, że temat kolumn jest dziwnie przemilczany

Puszka Pandory. Ciiiicho😉 
 

 

53 minuty temu, zolt napisał:

a problem może tkwić właśnie tu.

Albo wybór koloru.

54 minuty temu, zolt napisał:

Lyngdorf może zagrać i jasno, i ciemno, w zależności od tego, co chce uzyskać użytkownik

Dla mnie to cenna informacja.

A ten Lyngdorf używka, to w jakich pieniądzach można dorwać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak jako ciekawostka.

Istnieje taka marka jak Dayens. Ktoś kojarzy?

U córeczki już kilka lat Menuetto. „Prawie” jak lampa. Troszkę przerobiony i nie, nie sprzedamy go.

Jest i Ampino. Obił mi się o oczy na giełdzie AS. Także podrasowany. Nie miałem, ale z pod ręki tego samego konstruktora, więc szansa, że piknie „gra”.

Oba analogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zolt napisał:

Zauważyłem, że temat kolumn jest dziwnie przemilczany, a problem może tkwić właśnie tu.

W punkt!

20 godzin temu, LICHU napisał:

Piotr ale wiim można podłączyć pod cxa81 jako tylko i wyłącznie transport i pomijamy daca w nim a wykorzystujemy daca w cxa81. Czy się mylę?

No mozna.

A to się odnosi do czego?

20 godzin temu, zolt napisał:

Zależy który. TDAI 1120 na olx jak widzę, to jeden wystawiony jest za 8k, drugi za 8,5k.

To duzo jak na uzywany

12 godzin temu, AudioTube napisał:

stnieje taka marka jak Dayens. Ktoś kojarzy?

Serbskie wzmacniacze. Znam. One grają cieplej. Fajna dynamika.

8 godzin temu, Chmarski napisał:

Tak jak@Piotr Sonidoradzi, też bym zaczął od kolumn. Dopiero do nich szukałbym wzmacniacza. 

Według mnie to w tej kolejności masz większe szanse na znalezienie najlepszego dla siebie brzmiena.

No 3 strony rozmawiamy o kołach i oponach a samochodu jeszcze nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To duzo jak na uzywany

Też się zdziwiłem. Myślałem, że cena używki będzie niższa. Ale póki co takie są wystawione. :) Raczej za tyle nie zejdą biorąc pod uwagę, że można ogarnąć jakiś rabat na nowym produkcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...