Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Ceol N11 ?


wlodi

Recommended Posts

Cześć,

jakiś czas temu kupiłem Amplituner CEOL N11 wraz ze standardowymi głośnikami i właśnie dojrzałem do wymiany tych kolumienek. Wynajmuję kawalerkę 35 m2, więc  oprócz budżetu trochę ogranicza mnie powierzchnia (a raczej jej brak) dlatego nie chciałbym żadnych kolumn podłogowych, a raczej głośniki podstawkowe. Na początku myślałem o POLK ES20 albo POLK Reserve 100, ale kolega doradza abym trochę dorzucił do budżetu i kupił Deli Opticon 1 MK2.

Sprzęt wykorzystuje do słuchania Radia (w większości czasu) plus muzyka z serwisów streamingowych. 

Co o tym sądzicie ?

Na głośniki nie chciałbym wydać więcej niż 3/3,5 tys zł.  

Edytowano przez wlodi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wlodi changed the title to Jakie głośniki do Ceol N11 ?

Cześć :) Jakiego brzmienia szukasz? Warto przemyśleć nieco większe opcje na taki metraż, takie jak Monitor Audio Bronze 100, Polk Audio Reserve R200, Q Acoustics 5020, czy Fyne Audio F500 :) 

MA Bronze grają lekką V-ką, sporo dołu i lekko podbita góra, R200 to granie żywsze. Q Acoustics 5020 z kolei są naturalne, nie jestem pewien, jak zgrają się z Denonem, ale warto sprawdzić to połączenie. Fyne Audio F500 ponownie mają przyjemne zejście, do tego bdb scena oraz średnica :) W razie czego zapraszamy na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz powierzchnię pokoju w którym to gra, bo rozumiem że te 35m2 to powierzchnia całego mieszkania.

Takie sprzęty jak ceol czy mcr612 to najlepiej sprawdzają się w niedużych pomieszczeniach 13-16m2.

Musisz też wiedzieć, ceol nie wydobędzie z lepszych kolumn tego jak one naprawdę potrafią zagrać.To są ograniczenia takich właśnie grajków, dlatego warto zmienć do niego kolumny, ale nie ma się co rzucać na jakieś drogie, no chyba że w niedalekiej przyszłości będziesz chciał wymienić i ceola na coś co naprawdę gra.

Ja przechodziłem te wszystkie etapy, i do swojego mcr612 gdy powędrował do sypialni dokupiłem używane kolumienki( w zasadzie to były nówki nie używane, bo gość kupił cały zestaw do kina domowego, a potem zostawił sobie tylko podłogowe fronty)za 1000zł Wilson EL-4. W tym 14m2 pokoiku to się razem świetnie zgrało. Mam do tego podłączonego starego suba Yamahy, ale jest on tylko gdy oglądam filmy, by efekty było bardziej słuchać. Przy słuchaniu muzy suba nie włączam.

Dlatego do tej jakości sprzętu to lepiej poszukaj jakiś fajnych niedrogich używek, bo na super kolumienki to szkoda kasy jeśli mają grać z ceolem.

A i jeszcze jedno do słuchania muzy z serwisów streamingowych ściągnij sobie apkę Mconnect Life, to dużo fajniej działa niż przez Heosa.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 14:18, wlodi napisał:

CEOL N11

Do tego Denona sprawdziłbym nieco żywsze lub idące w neutralność kolumienki, otwarte na wysokich tonach, bez nadmiernych zaokrągleń. Zerknij na Fyne Audio F500 (ale tu ostro negocjuj, powinieneś wyrwać je w okolicy 2000zł). Drugi strzał na Jean Marie Reynaud Lucia. Polki z serii ES20 też powinny być spoko, ale klasowo to jednak sporo niższy poziom. Przygotuj się wtedy na sporą dawkę basu. Warto pomyśleć o standach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 14:18, wlodi napisał:

Cześć,

jakiś czas temu kupiłem Amplituner CEOL N11 wraz ze standardowymi głośnikami i właśnie dojrzałem do wymiany tych kolumienek. Wynajmuję kawalerkę 35 m2, więc  oprócz budżetu trochę ogranicza mnie powierzchnia (a raczej jej brak) dlatego nie chciałbym żadnych kolumn podłogowych, a raczej głośniki podstawkowe. Na początku myślałem o POLK ES20 albo POLK Reserve 100, ale kolega doradza abym trochę dorzucił do budżetu i kupił Deli Opticon 1 MK2.

Sprzęt wykorzystuje do słuchania Radia (w większości czasu) plus muzyka z serwisów streamingowych. 

Co o tym sądzicie ?

Na głośniki nie chciałbym wydać więcej niż 3/3,5 tys zł.  

Cześć

Nasz typ, do Twojego amplitunera, to małe głośniki od B&W, czyli 607s3 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-607-s3.html

Będą stanowić dobre uzupełnienie, oferując dobrą dynamikę (jak na tak mały głośnik 13 cm) w Twoim pomieszczeniu.

Oczywiście, zachęcamy do testów :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :) Jakiego brzmienia szukasz?

Brzmienie naturalne, w miarę głębokie, bez zbędnych basów. Mieszkanie wynajmowane, więc imprez muzycznych nie będę przygotowywał.

Nad Polk Reserve R200 też w sumie się zastanawiałem. 

19 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A jaką masz powierzchnię pokoju w którym to gra, bo rozumiem że te 35m2 to powierzchnia całego mieszkania.

 

Musisz też wiedzieć, ceol nie wydobędzie z lepszych kolumn tego jak one naprawdę potrafią zagrać.To są ograniczenia takich właśnie grajków, dlatego warto zmienć do niego kolumny, ale nie ma się co rzucać na jakieś drogie, no chyba że w niedalekiej przyszłości będziesz chciał wymienić i ceola na coś co naprawdę gra.

A i jeszcze jedno do słuchania muzy z serwisów streamingowych ściągnij sobie apkę Mconnect Life, to dużo fajniej działa niż przez Heosa.

Powierzchnia pokoju to około 22 m.

Rozumiem, że Ceol to nie demon dźwięku, ale też nie w takim kierunku go kupowałem. Mieszkanie wynajmuje, nie wiem gdzie docelowo będę mieszkał więc chciałem coś lepszego od starej miniwieży Philipsa ;] 

Za propozycję apki dzieki !, nie znałem jej... 

16 godzin temu, lpomis napisał:

 Zerknij na Fyne Audio F500 (ale tu ostro negocjuj, powinieneś wyrwać je w okolicy 2000zł). Drugi strzał na Jean Marie Reynaud Lucia. Polki z serii ES20 też powinny być spoko, ale klasowo to jednak sporo niższy poziom.

Ok, Polki ES 20 już skreśliłem z listy ;]

14 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

Nasz typ, do Twojego amplitunera, to małe głośniki od B&W, czyli 607s3 

dziękuję za propozycje, takiego typu nie brałem pod uwagę, właśnie więcej o nich czytam.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...