Skocz do zawartości

Na co zmienić Denona PMA 900HNE


stg

Recommended Posts

Witam, niedawno zakupiłem używany zestaw (blisko 2 letni więc zakładam że wygrzany) kolumn monitor audio bronze 500 oraz wzmacniacz Denon pma-900hne. Po kilku sesjach odsłuchowych ogólne wrażenie jest dość dobre, jednak brakuje trochę basu i ożywienia, może ocieplenia? Przy większej głośności chyba lekko zaczyna się hałas.  Możliwe, że wzmacniacz jest za słaby do tych kolumn? Połączone są kablami QED XT40i z wtykami bananowymi. Salon 24m że sporym otwartym wyjściem na przedpokój. Rozstawiałem kolumny trochę dalj od siebie i ustawiałem pod kątem w stronę kanapy, raczej bez zauważalnych zmian. Stoją blisko ściany. 

Myślę i zmianie wzmacniacza na Magnat MA 900, Taga HTR 1500CD lub coś w podobnym budżecie co poprawi wrażenie. 

Proszę o sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stg napisał:

Witam, niedawno zakupiłem używany zestaw (blisko 2 letni więc zakładam że wygrzany) kolumn monitor audio bronze 500 oraz wzmacniacz Denon pma-900hne. Po kilku sesjach odsłuchowych ogólne wrażenie jest dość dobre, jednak brakuje trochę basu i ożywienia, może ocieplenia? Przy większej głośności chyba lekko zaczyna się hałas.  Możliwe, że wzmacniacz jest za słaby do tych kolumn? Połączone są kablami QED XT40i z wtykami bananowymi. Salon 24m że sporym otwartym wyjściem na przedpokój. Rozstawiałem kolumny trochę dalj od siebie i ustawiałem pod kątem w stronę kanapy, raczej bez zauważalnych zmian. Stoją blisko ściany. 

Myślę i zmianie wzmacniacza na Magnat MA 900, Taga HTR 1500CD lub coś w podobnym budżecie co poprawi wrażenie. 

Proszę o sugestie.

Witaj,

Zmiana wzmacniacza, na urządzenie bardziej wydaje może zasadniczo zmienić dźwięk w Twoich kolumnach. Żeby mieć jeszcze pewność, czy to rozwiązanie będzie koniecznie, podeślij ze dwa zdjęcia swojego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Zmiana wzmacniacza, na urządzenie bardziej wydaje może zasadniczo zmienić dźwięk w Twoich kolumnach. Żeby mieć jeszcze pewność, czy to rozwiązanie będzie koniecznie, podeślij ze dwa zdjęcia swojego pomieszczenia.

20240122_183520.jpg.cd8141e07cdc6099a894851e49a7807c.jpg

20240122_183439.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lpomis napisał:

Jak ma się sprawa z akustyką? Dużo płaskich przestrzeni, szkła, kafli? W pokoju jest wyczuwalny pogłos? Co z się dzieje z basem gdy przesuwasz miejsce odsłuchowe do przodu lub do tyłu? Pokaż fotkę jak to wygląda.

Nie ma dużo kafli, ale na bocznej ścianie przy kolumnie wisi duże szklane akwarium (180cm x 88cm), którego akurat staram się pozbyć oraz duże dwuskrzydłowe szklane drzwii na taras. Na ścianie dokładnie na przeciwko kolumn jest okno kuchenne. Nie mam możliwości dalej  odsunąć kanapy ponieważ za nią znajduje się stół z krzesłami i kuchnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niezłe zestawienie.

Jesli jednak nadal chciałbyś ocieplić brzmienie to szedł bym w Magnata model MA 900 albo Musicl Fidelity tu od modelu M3si.

TYlko przy obu tych wzmacniaczach trzeba by osobno dokupić źrodło.

Aha i wymienil bym QEDa na inny kabel. Tu nawet tańszy Melodika MDC2240 by Ci spasował on tłumi górę. Albo coś z Van Den Hul lub Cardas 101 jesli lepsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA Bronze 500 to niezłe kolumny i podstawy basowej nie powinno zabraknąć - w końcu dwie spore membrany basowe. Myślę, że Denon, choć grający po cieplejszej stronie, nie daje rady mocowo i nie wykorzystuje potencjału kolumn. Magnat MA900 to dobry trop, Atoll IN50/IN80, może Audiolab 7000A o ile nie będzie za słaby z mocą. Powinieneś coś wypożyczyć i porównać z tym co masz bo może faktycznie akustyka sprawia problem. Co do kabli, Melodika przytłumi górę ale jakościowo też szału nie ma. Pomyślałbym o kablach głośnikowych Van Den Hel lub Ricable oraz Tellurium  Q Blue - one na brak basu nie narzekają :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy naprawdę coś tu może się zmienić względem droższego kabla qed xt40i? :) Ewentualnie mam dostępny po sąsiedzku w niezłej cenie coś takiego: Audioquest Rocket 22, używany wychodzi lekko drożej niż nowy qed. Tylko czy to ma sens. 

20240123_232740.jpg.ccb93615886b2a0a9e6cce6041f6de54.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, stg napisał:

Tłumi górę na korzyść dołu? Wysokie tony akurat lubię. Zacząłem rozważać wymianę kolumn np. na Polk Audio ES 60.

Nie specjalnie właśnie. Nie odczułem żeby te marketingowe reklamy o bass core mu jakoś pomagały.

Tłumi delikatnie górę i tyle.

Wysokie lubisz ale piszesz że Ci przeszkadzają troszke.

Nie wiem czy taka zmiana kolumn ma sens.

Wzmak wtedy zostaje?

8 godzin temu, stg napisał:

Tylko czy naprawdę coś tu może się zmienić względem droższego kabla qed xt40i? :) Ewentualnie mam dostępny po sąsiedzku w niezłej cenie coś takiego: Audioquest Rocket 22, używany wychodzi lekko drożej niż nowy qed. Tylko czy to ma sens. 

20240123_232740.jpg.ccb93615886b2a0a9e6cce6041f6de54.jpg

Zacznij od wzmaka.

Kabel to było tak na marginesie bo wspomniałeś o górze a QED ją wzmaga. Widzę jednak że skupiłeś się na kablu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Już biorę wszystkie opcje pod uwagę.  Nie przeszkadza mi góra, może źle się wyraziłem pisząc o ociepleniu. Dźwięk z kolumn jest ładny i czysty, instrumenty i wokal słychać wyraźnie, jakość porządna. Jedynie ten bas niewidoczny, trzeba sporo podgłośnić żeby zaczął być zauważalny. Umówiłem się na porównanie w salonie tego samego wzmaka na bronzach 500 z moim wzmakiem. Jeśli się okaże, że mojemu nic nie dolega to problem prawdopodobnie z akustyką.

Edytowano przez stg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z MA Silver 300 7G i PMA 900HNE.  Akustyka i nic więcej nie potrzeba zmieniać. 

Pierwotnie miałem te kolumny w starym mieszkaniu spięte z Denonen PMA A110 i byłem cholernie niezadowolony . Nasłuchałem się, naczytałem się, że mają dość basu itd. Mi było mało. 

Przeprowadziłem się w tym czasie do miejsca docelowego mam nadzieję i zbiegło to się z zakupem innych kolumn gdyż z MA byłem niezadowolony. 

Zrobiłem sobie wszystko tak jak chciałem z nowymi kolumnami i brzmi wszystko super. 

Za to MA Silver 300 postanowiłem dziecku do pokoju wstawić i dokupiłem  PMA 900HNE żeby córka miała od razu możliwość obsługi Tidal w najprostszy sposób. Wymagająca nie jest więc jak będzie grać tak będzie byle grało. 

I to mi naprawdę uświadomiło jak te same kolumny spięte ze słabszym wzmacniaczem w porównaniu do PMA A110 mogą zagrać w innym pomieszczeniu naprawdę potężnym basem.  Córka skręca bas gdyż jest go naprawdę za dużo. 

Nie sądziłem, że kiedykolwiek napiszę, że te kolumny potrafią generować za dużo basu. 

Zdałem sobie sprawę jak duży wpływ ma pomieszczenie , zawsze wiedziałem, że wpływ jest ale tak ogromnego się nie spodziewałem. 

Po co ja to piszę właściwie, a no po to że być może zakup nawet wzmacniacza z górnej półki czy tam średniej powiedzmy niczego tu nie zmieni. 

Jeżeli już ja miałbym kombinować to wypożyczył bym sub Rel , spiął z kolumnami i jestem więcej jak pewien , że zaczęło by się Tobie podobać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Odnalazłem bas w moim zestawie. Znacząco pomogła zmiana ustawienia, stoją dalej od siebie, ciut dalej od ściany i nakierowane bardziej na kanapę niż na wprost. Gałka od basu pozostała na +4 z ośmio stopniowej regulacji. Ogromne znaczenie ma oczywiście źródło i są utwory w których basu lekko brakuje, szczególnie przy niższej głośności. Natomiast przy dobrej jakości utworach bas jest świetny, potężny, taki jak oczekiwałem. Niestety najczęściej słuchamy oglądając youtube i część kawałków ma niezłą jakość, ale dużo jest kiepskiej lub średniej jakości.

Czy panele akustycznie za kolumnami lub "pułapki basowe" to wymysł, czy jednak coś dają? Głównym problemem było źródło i po części akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wynieś wzmacniacz z kolumnami  do jakiegoś zagraconego pokoju jak tam uzyskasz zadowalający bas to wtedy kombinuj.  

Ja już napisałem wcześniej nie bawił bym się w żadne pułapki basowe do kolumn tylko dokupił REL subwoofer i hula wszystko aż miło. 

Jeden zakup i sto procent zadowolenia , a na pewno te wszystkie ustroje na poprawę basu nie będą tańsze niż sub a po drugie i tak nie uzyskasz tego co oferuje szybki sub. 

Prosto i skutecznie. 

Biorąc pod uwagę, że to salon i nie " umeblujesz ustrojami" tak jak by zapewne należało.

Nie będzie brakować basu w żadnym utworze.  Jeżeli obawiasz się, że bas będzie nawalał z subwoofera to nic bardziej mylnego .

Będzie tylko uzupełniał pasmo jak nie przesadzisz i na dobrą sprawę nie będziesz go "słyszał" .

Edytowano przez 77Mariusz77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...