Skocz do zawartości

Yamaha R-N 2000A OPINIA


Kris2024

Recommended Posts

Witam! 

Jestem od ponad 3 mięsięcy posiadaczem R-N 2000 A i chcę przedstawić moją opinię na temat tego urządzenia. Ten  model wizualnie zachwyca lub też nie to rzecz gustu natomiast wykonanie i dopracowanie jest  perfekcyjne takie są fakty. Jak to gra ? zacznijmy od tego, że na początek do smietnika należy wyrzucić wraz z workiem kabel zasilający, który jest dołączony chyba tylko po to żeby sprawdzić czy urządzenie sie odpadla bo słuchać nikomu na tym nie polecam ( dramat !!!!! ). Wystarczy kupić kabel Taga Harmony TPC-TS (całkowicie wystarczajacy i stosunkowo tani) plus listwa PD 1000 równiez tej firmy. Gra to u mnie z nisko budżetowymi Klipschami RF 28 skuteczność 98 db połączone kablami dali BI wring:  góra miedź doł posrebrzane. Pomieszczenie około 40 m kwadratowych. Rozstaw kolumn  około 3 m miejsce odsłuchu około 4,30m. A teraz do rzeczy! radze porównywać RN2000A raczej do A-S 2200 a nie do A-S 1200 to po pierwsze Sprawdzałem, posłuchałem, porównałem  u mnie w domu  w identycznych warunkach a zatem mam prawo o tym napisać ! RN2000A ma wbudowanego daca i to jest GIGA rozwiazanie, które Yamaha wprowadziła. Co porównywałem ?  do A-S 2200 był podłączony ROSE RS 250 dobrym kablem z wyjscia analogowego a w RN 2000 A korzystałem z wbudowanego stremera. Według mojej oceny RN2000A na własnym procesorze zagrało ciekawiej a co najwazniejsze bardziej szczegołowo ale nie nachalnie !!!!  SCENA i detale jakie daje RN2000A są niewyobrazalne to trzeba  usłyszeć i nawet z Klipsachami nie napisałbym ze to gra jasno !!!!!!  Płyty CD oraz SACD odtwarzane  ze złącza analogowego odtwarzacza PIONEER PD 50 AE  kablem analogowym na A-S 2200 oraz RN 2000  graję IDENTYCZNIE !!!! Ja nie słyszę róznicy !!! Po miesiącu zachwycajacych udsłuchów stwierdziełm ze to co bym chciał poprawić to srednie pasmo i wypożyczyłem kolumny ELAC 409 i o zgrozo te kolumny za prawie 16 tys według mojej oceny zagrały gorzej niz moje stare Klipsche !!!!! Kolumny których chciałbym posłuchać to PYLONY D MK  II  30  i Heko Revolution 9  Do testowania polecam płytę : Dr. Chesky Sensional Fantastic, and Simply Amazing. Koncząc temat Polecam z pełną odpowiedzialnością RN2000A ten kto posmakuje nie odda a za te kasę życzę powodzenia zeby kupić Wzmacnaicz ze sreramerem który zagra tak jak Yamaha !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też m i się to dziwnie czytało.

Zastanawiam się, dlaczego piszesz, że należy porównywać granie do AS2200, a nie do 1200, jeśli RN2000 zbudowana jest na bazie AS1200 właśnie.

Poza tym większych różnić w dźwięku pomiędzy 1200, a 2200 nie ma, bo wyższy model różnią głównie wejścia zbalansowane. No i trochę większe kondensatory, regulator wyjścia słuchawkowego i przełącznik rodzaju wkładki, zlokalizowany na panelu frontowym - miast panelu tylnego, jak to mam miejsce w 1200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Masz rację. Tak naprawdę to zasadnicza róznica pomiędzy A-S 1200 oraz A-S 2200 polega na tym ze 2200 ma wyjscie zbalansowane ( z którego nie korzystałem i nie mam pojęcia jak na tym gra ) . Dzwięk na analogowym wyjsciu jest jednak rózny pomiędzy 1200 a 2200 na korzyść 2200. ( Słuchałem i porównywałem )Moim  zdaniem dzwięk RN2000A jest barzdziej bliski A-S 2200 i to miałem na mysli, scena tez jest czytelniejsza w RN2000A w stosunku do A-S1200 i  dzwiek nazwałbym bardziej aksamintnym. Zaznaczam to sa moje wrazenia odsłuchowe i nie mam pojęcia od strony technicznej na czym one polegają. RN2000A nie posiada mozliwosci podłaczenia gramofonów z róznymi wkładakmi ale ja osobiscie nie korzystam z gramofonu w tej materii As 1200 i AS 2200 jest lepsza jesli ktos tego potrzebuje. Dla kazdego cos innego i wybór będzie dyktowany innymi kryteriami.

 

Widze ze masz WXC-50 tez go posiadam ale od czasu zakupu RN2000A juz go nie uzywam. Zapewniam w tym tez jest róznica Sprawdziełm !  W RN jest Sabre ES9026Pro  w WXC tez sabre ale duzo starszy procesor. Sabre ES9026PRO jest tez wykorzystywany w Rose RS250 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kris2024

proszę nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika (ewentualnie fragment do którego się odnosisz).

A w innym wątku również dotyczącym RN-2000 usunąłem 2 Twoje puste posty -w których nic nie napisałeś.

Przez kwadrans po napisaniu postu możesz go edytować i usunąć błędy (albo coś napisać...). Później już nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

( dramat !!!!! )

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

A teraz do rzeczy!

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

mam prawo o tym napisać !

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

nie nachalnie !!!!

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

gra jasno !!!!!!

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

graję IDENTYCZNIE !!!!

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

Ja nie słyszę róznicy !!!

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

zagrały gorzej niz moje stare Klipsche !!!!!

 

21 godzin temu, Kris2024 napisał:

ten kto posmakuje nie odda a za te kasę życzę powodzenia zeby kupić Wzmacnaicz ze sreramerem który zagra tak jak Yamaha !

Krzysiu, witaj w naszych skromnych progach. 
My tu jak Rodzina. Wysłuchamy, doradzimy. Fajnie, że jesteś.

Jedno ALE.

Gdy będziesz krzyczał, to my wszyscy usłyszymy. Gdy powiesz ciszej/spokojniej, to wszyscy zrozumiemy. 

Adam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kris2024 napisał:

Wybacz, że zarówno treść jak i forma mojego wpisu nie przypadła Ci do gustu 🤣🤣😂

A nie spoko. Nie obrażam się :P

14 godzin temu, AudioTube napisał:

Gdy będziesz krzyczał, to my wszyscy usłyszymy. Gdy powiesz ciszej/spokojniej, to wszyscy zrozumiemy. 

Ale kolega jest jeszcze w euforii przy posiadaniu tej Yamahy. no trzeba zrozumieć :D

Ale wracając do tematu. Jeśli Twoim celem bylo zrobienie reklamy temu modelowi to tak średnio to wyszlo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...