Skocz do zawartości

Odtwarzanie .mkv z amplitunera w systemie Dolby


szala18

Recommended Posts

Witam, może ktoś doradzić jak otworzyć plik mkv z dysku zewnętrznego HDD 2,5" w systemie NTFS (już wiem że amplituner nie obsługuje tego formatu tylko FAT16 lub FAT32 a tam maksymalne pliki do 4 GB). Amplituner w NTFS nie widzi wcale dysku, z kolei podpięcie dysku pod TV daje tylko obraz a nie ma głosu po HDMI ARC.

Podłączone mam dekoder kablem HDMI do amplitunera, amplituner kablem HDMI ARC do TV.

Proszę poradzcie coś thx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner przez USB potrafi odtworzyć tylko audio.

Brak głosu po ARC to kwestia konfiguracji, ewentualnie jest możliwość że tam jest DTS który w dużej części TV jest niekompatybilny.

Dekoder ma USB? Jak nie to zostaje Ci tylko jakiś player plików lub komputer.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz dysk bezpośrednio pod TV, powinien odtworzyć NTFS. Dźwięk możesz z TV do amplitunera wypuścić po cinch/RCA

 Jeśli nie TV łyknie w NTFS to exFAT nie ma ograniczeń wielkości pliku. Wtedy trzeba przekonwetować z NTFS na exFAT - trochę czasochłonne ale nie stracisz plików z HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder nc+ 4K ma usb i tam niektóre filmy są odtwarzane z dźwiękiem, a w niektórych nie ma dźwięku tylko obraz .... 

podłączając dysk pod TV na głośnikach z wbudowanych w telewizor wszystko działa.

i właśnie myślalem żeby połączyć amplituner kablem optycznym żeby był dźwięk ... o ile to możliwe bo kablem HDMI ARC leci i dzwiek i obraz 

 

player plików w postacki appki zainstalowany na TV ? polecacie jakieś do kina i muzy ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szala18 napisał:

player plików w postacki appki zainstalowany na TV ? polecacie jakieś do kina i muzy ? 

Myślałem bardziej o zewnętrzym urządzeniu... Ale możesz sprawdzić apkę VLC na telewizorze. Dziwne że przez TV masz każdą ścieżkę, a przez ampli już nie... Ja używam PLEX, ale to jest kombajn działający trochę na innej zasadzie. Tu bibliotekę filmów tworzysz na serwerze, a apka na TV lub innym dowolnym urządzeniu jest tylko klientem sieciowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach TV zmieniam na HDMI ARC - i tym kablem Besus 4K jest połączone z amplitunerem, powinno przesyłać dźwięk i obraz, niestety tylko obraz a dźwięku brak, już w TV zmieniałem też na PCM / BITSTREAM i w sumie więcej opcji nie ma ;/

na amplitunerze Yamaha  tez zmieniałem na tryby i dalej cicho, może tym kablem optycznym sprbóje

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w telewizorze ustawiasz Bitstream, ale jak już wyżej koledzy pisali - czasem TV nie "przepuszcza" sygnału na który nie mają licencji np. DTS, dlatego niektóre pliki "działają" normalnie, a na innych nie masz dźwięku. Dziwne natomiast jest to że na wszystkich plikach masz dźwięk w głośnikach TV, powinien pojawić się tylko komunikat w stylu "nie obsługiwany format audio" - przynajmniej ja tak mam w Samsungu. Oprócz ustawienia Bitstream sprawdź czy masz ustawione wyjście dźwięku na odbiornik HDMI, ARC albo coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk podlacziny do TV, tv z ampli i dekoder podlaczony do ampli, wszystko hdmi.

Gdy wlacze film z dysku po hdmi arc i takie wyjscie na dzwiek, wlacze dekoder to mam obraz z dysku a dzwiek z dekodera.

Przeszukalem wszystkie INPUT z ampli i dzwieku z filmu nie ma ..... tryby TV, Movie viewiing echo .... tez tak macie? Czy rzeczywiscie potrzebny jest zewnetrzny odtwarzacz plikow ? 

Wszystko działa jak przelacze na wbudowane glosniki TV LG75UN71103

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PanKlor napisał:

Dziwne... bitstream to to samo co passthrough a wcześniej nie działało. Ważne, że się udało. 

tak ale wszyscy pisaliśmy bitstream, a w LG rzeczywiście nazywa się passtrough - kolega pewnie nie mógł znaleźć "bitstream"

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

I jest w HD?

przez ARC raczej nie, ale wielokanałowy DD czy DTS będzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znowu z rana chciałem odpalić z dysku - i znowu nie ma dźwięku, doszedłem do tego że trzeba odłączyć HDMI 1 z dekodera, całość uruchomić na nowo i dopiero wtedy dźwięk wskakuje i tutaj chyba jest przyczyna - dziwine, zamówiłem nowy kabel hdmi 2.1 do dekodera i ampli (bo aktualnie mam jakiś stary), 

czy jest HD ? myślalem że to format VIDEO, więc jest taki jak odpalany materiał 2160p i dzwięk DDP5.1 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szala18 napisał:

dziś znowu z rana chciałem odpalić z dysku - i znowu nie ma dźwięku, doszedłem do tego że trzeba odłączyć HDMI 1 z dekodera, całość uruchomić na nowo i dopiero wtedy dźwięk wskakuje i tutaj chyba jest przyczyna - dziwine, zamówiłem nowy kabel hdmi 2.1 do dekodera i ampli (bo aktualnie mam jakiś stary), 

czy jest HD ? myślalem że to format VIDEO, więc jest taki jak odpalany materiał 2160p i dzwięk DDP5.1 

Przeprowadź testy z odłączonym dekoderem.Być może on zakłóca działanie ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szala18 napisał:

Z odłączonym dekoderem od ampli działa za każdym razem ...

A zatem, albo ratuje Cię kabel z wyrwanym pinem cec

Albo na znanym portalu aukcyjnym wpisz lindy noncec albo lindy 41232

Jest to przejściówka która blokuje sygnał cec

Wepnij ją pomiedzy dekoder a amplituner

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek72 napisał:

przez ARC raczej nie, ale wielokanałowy DD czy DTS będzie

Kolega chciał uzywać plików. Bez sensu nie mieć jakości HD

22 godziny temu, szala18 napisał:

czy jest HD ? myślalem że to format VIDEO, więc jest taki jak odpalany materiał 2160p i dzwięk DDP5.1 

Wolał bym 1080p a DTS HD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...