Skocz do zawartości

Zestaw Stereo 🔊🔊 ArcamAVR5 + Focal Aria Evo X n. 3


monday0

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Szanowne grono, nadszedl dzien na zmiane sprzetu. Zaproponowany  zestaw to ArcamAVR5 w parze z nowymi Focalami Aria Evo X n.3. 
Nie bedzie kina domowego, tylko stereo,  miejsce gdzie to bedzie stalo i grało to salon  połączony kuchnia. Kubatura pomieszczenia to 38m2. 
Pytanie do zacnego grona i zarazem prośb o opinie czy to dobry zestaw full.webpbig_Aria-Evo-X-No3-focal-moss-greenHG-00

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do tego Arcama, w sumie nie wiem jakie wymagania podałeś. Focal Evo X to nowa linia ja osobiście jej nie słyszałem/ widziałem. A Ty już miałeś okazję posłuchać ? 

Może napisz czego szukasz i postaramy się coś doradzić ale przy tych kwotach musisz posłuchać koniecznie sam ( i w sklepie dla porównania i w domu )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym Uniti Nova + te Aria które wskazałeś.

Biorąc cały zestaw pewnie niejeden sklep zrobi cenę ok. 30k za całość.

Alternatywnie do Naima:

Rose rs520 - końcówki mocy są w klasie D ale dac jes podobno świetny - tu wyjdzie taniej

NAD M33 - podobno dźwięk bardziej audiofilski niż w Nova.

Ja mam Uniti Nova i dla mnie jest kozak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomasz S. napisał:

Nic nie mam do tego Arcama, w sumie nie wiem jakie wymagania podałeś. Focal Evo X to nowa linia ja osobiście jej nie słyszałem/ widziałem. A Ty już miałeś okazję posłuchać ? 

Może napisz czego szukasz i postaramy się coś doradzić ale przy tych kwotach musisz posłuchać koniecznie sam ( i w sklepie dla porównania i w domu )

Znam ten gwizdek gdyż mam go w Vesti - niesamowicie precyzyjny ale mógłby trochę bardziej “iskrzyć”.

W recenzjach opisują, że w Aria ten tweeter gra wyżej i ogólnie jest lepiej skonfigurowany.

Wg tej samej recenzji nowa Aria jest bardziej basowa, Vestia też ma więcej basu niż Aria z pierwszego wydania dlatego te nowa EVO może być niesamowita.

Strasznie jestem ciekawy jak ona gra w porównaniu do Vestii.

8 minut temu, Artur O napisał:

Naim Nova + Aria 948 wypadało u mnie słabo

 

 

Nova gra bardzo przeciętnie jak jest nowa. 
Do 948 może już prądu brakowało. 

Edytowano przez Blady2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Nic nie mam do tego Arcama, w sumie nie wiem jakie wymagania podałeś. Focal Evo X to nowa linia ja osobiście jej nie słyszałem/ widziałem. A Ty już miałeś okazję posłuchać ? 

Może napisz czego szukasz i postaramy się coś doradzić ale przy tych kwotach musisz posłuchać koniecznie sam ( i w sklepie dla porównania i w domu )

Budżet 30tys. Stereo nie przewiduje rozbudowy do kina domowego. Nie lubię mega głośno słuchać muzyki powiedzmy że maksimum 30% mocy którą może zrobic zestaw. Srodek i troche bassu mile widziany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI ARC trochę ogranicza wybór ale jest kilka opcji. Czy jeżeli sprzęt byłby naprawdę wysokiej półki to dopuszczasz też używane przedmioty ?

Ja na Twoim miejscu kupiłbym takie dzieło sztuki jak np Wharfedale Elysian 4 ( sa dostepne roczne za 24 tys ale pewnie da się utargować trochę ) + coś ala Marantz 40N czy właśnie Arcam SA30, NAD M10v2 (w sumie mógłbym nawet żyć z Audiolabem 7000). Jeżeli byłbym nastawiony 100% na nowe to chyba sprawdziłbym nowość od Rotela czyli RAS-5000 i dołożył do tego Polk Audio R700.

Z kolosów masz dostepne np Audiovector QR7, Nowe Wharfedale Aura 4 fajnie się zapowiadają, Focal 948 da się kupić za śmieszne pieniądze, nie wiem w sumie ile moga kosztować jakieś duże KEF jak R11 meta.

Tak czy owak Zenon Nowak zachecam do sprawdzenia wielu marek w wielu sklepach. Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale jeżeli Warszawa to wcale bym się nie zdziwił gdybyś np po wizycie w "Na Temat Audio"  zrezygnował z HDMI ARC na rzecz bardziej egzotycznego zestawu jak Opera Quinta z Musical Fidelity M6si a stramer dołożył oddzielnie.  Kombinacji w tej cenie masz mnóstwo ! Nie spiesz się i koniecznie napisz co tam udało się posłuchać i jak wrażenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner gra dobrze w stereo ale to amplituner kina domowego.

Kto Ci to polecił do stereo?

Faktycznie lepiej wybrac SA30 który gdzie niegdzie bywa jeszcze dostępny.

Tak samo jak lepiej wybrać tańsze Arie. EVO X ma zaporową cenę. Sluchałes ich? To budżet gdzie jest juz na prawde olbrzymi wybór kolumn.

Moim zdaniem powinieneś nieco więcej poświecić na odsłuch bo coś Ci sprzedawca zamącił w głowie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, terracan1929 napisał:

Do 15 m2 rozważasz zakup takich kolumn ???

Autor wątku napisał "miejsce gdzie to bedzie stalo i grało to salon  połączony kuchnia. Kubatura pomieszczenia to 38m2. "

Monday0-a jak u Ciebie z akustyką pomieszczenia, czy masz możliwość rozstawienia kolumn jak trzeba, w odpowiednich odległościach od ścian? Żeby nie wyszło tak, że kawał kasy włożony w nowy sprzęt a nie zagra on zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. No i czego słuchasz, bo takiej informacji chyba jeszcze nie podałeś? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Wolno coś dziś czaję a nie mogę edytować poprzedniego posta. 

Poniedziałki takie są ;) 

 

Autorze, moim zdaniem AVR5 również nie ma tu sensu, bo to amplituner kina domowego. Na pewno warto sprawdzić wspomnianego już Arcama SA30, a do tego Cambridge Evo 150, to tak z opcji z HDMI ARC. Jeśli chciałbyś rozłożyć zestaw na dwa elementy, to istnieją streamery z DAC i HDMI eARC, które mogą Ci się spodobać. Taniej NuPrime Omnia WR-2, drożej EverSolo DMP-A8. Do nich można dobrać mniej rozbudowany w sekcji cyfrowej wzmacniacz, czy też w pełni analogowy, jak Roksan Caspian M2, który moim zdaniem do Focali będzie bardzo dobrze pasował :) 

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na odsłuch, Focale z nowej serii już powinny u nas być :) Możesz też liczyć na atrakcyjny rabat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, monday0 napisał:

Arcama polecili w Technikarium w Warszawie. 

 

Zapytałes po co Ci amplituner kinowy do stereo? Tylko do stereo? To ma sens jesli bedziesz budował kino i stereo. Wtedy tak

Powyższe propozycje w stereo sprawdża się lepiej.

No chyba że wspomniałes mu że jednak myslisz o kinie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...