Skocz do zawartości

Tani wzmacniacz Klasy D (SMSL AL200, Topping MX5, WiiM AMP?)


Okocz

Recommended Posts

Witam.

Obecnie mam Sabaj A4. Dodam, że z samego dźwięku, mocy i funkcji jestem bardzo zadowolony. Ma on jednak kilka wad, które zmuszają mnie do zmiany.

Najgorszą wadą jest fatalny pilot (jakość, czas reakcji). Poza tym wyświetlacz jest fatalny.  Sabaja mam podłączonego do TV i z kanapy za cholerę nie widać na jakim poziomie jest dźwięk i czy go w ogóle zmieniam (bo pilot czasem "nie łapie")

Czego szukam:

  • Wzmacniacz Klasy D - z uwagi na cena/jakość, gabaryty i neutralne brzmienie.
  • Duży wyświetlacz - przede wszystkim, by było widać na jakim poziomie jest dźwięk.
  • Dobry pilot
  • Mile widziane HDMI ARC

W oczy rzuciły mi się trzy modele SMSL AL200, Topping MX5 i WiiM AMP. Ostatni co prawda nie ma wyświetlacza ale ma inne "gratisy", które mogą mi się przydać.

Co proponujecie? Może macie jeszcze jakiś innych faworytów (może jednak starszy Topping MX3)? Jak to zwykle bywa, chcę wydać jak najmniej, a być zadowolony. Jestem otwarty na używany sprzęt.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jak sam widzisz, w tym budżecie nie można mieć wszystkiego ;) WiiM Ampa mało kto jeszcze słuchał, będzie dopiero za miesiąc u nas, więc ciężko go porównać do Toppinga, a SMSLa nie znam. Niemniej, HDMI ARC będzie wygodne, bo nie będziesz musiał widzieć na nim poziomu głośności, bo będzie to widoczne na TV :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam sabaja i wiem o czym mówisz.  Arylic b50?tylko on w ogóle nie ma wyświetlacza ale ma hdmi arc.  Loxjie a 30 ma na oko duży wyświetlacz. Niestety nie miałem ich (nie wiem jak piloty działają). Topping fajnie wygląda bursztynowy wyświetlacz. 

 

To pytanko do Ciebie @Okocz odnośnie sabaja. Czy masz cykniecia między zmianą źródeł? Nie są to mocne i głośnie ale wyraźnie słyszę je w kolumnach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też o Arylic b50, ale na Reddicie go nie polecali za kiepską jakość wykonania. Tak jak napisał Q21 przy HDMI ARC wyświetlacz nie byłby problemem.

@Killer121Zjawiska, o którym mówisz nie zaobserwowałem, ale podłączony mam jedynie TV przez optyka+ czasem korzystam z BT. Dziś wieczorem podłączę coś jeszcze i zrobię testy.

Wiecie coś o pilotach do tych wzmacniaczy? Szkoda mi tego Sabaja, ale zwariuje przez ten pilot, zwłaszcza, ze jak wyląduje na ziemi nawet z 50 cm robią się z niego puzzle. Mam małe dziecko w domu i zdarza się to dość często. 

Czy przy HDMI ARC do dźwięku korzysta się z pilota z tv, czy z pilota ze wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z MX5 zadowolony. Pilot działa, ma wyświetlacz i spoko DAC ale najlepsza funkcja , która nie wiem czemu nie jest częściej stosowana to automatyczne wybudzanie. Dzięki temu podłączam sobie konwerter HDMI ARC za 100 zł i wzmacniacz wybudza się z telewizorem i mam sterowanie dźwiękiem z pilota tv. Jest jedną niedogodność tzn wybudzanie działa na ostatnio używanym źródle tzn jeżeli słuchałeś po optyku to po RCA się nie wybudzi i odwrotnie. Używki są tanie więc za 1000 zł można mieć wzmacniacz z HDMI ARC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sabaj A4, później wymieniłem na Loxjie a30. Teraz posiadam Smsl Al 200 i jest zdecydowanie na innym poziomie niż dwa wcześniejsze. Kupiłem nowy za 1000 zł na Amazon i wydaje mi się że w tej kwocie ciężko znaleźć coś lepszego. W późniejszym czasie można dokupić Wiim pro plus, tak jak ja zrobiłem i teraz mam kompletny, niedrogi i super grający zestaw stereo. Głośniki Polk es20

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.02.2024 o 16:55, Tomasz S. napisał:

Al 200 będzie miał też zdecydowanie więcej mocy niż MX5 czy Loxjie a30a. Jeszcze można polować na Loxjie a40

Sam myślałem o przetestowaniu Loxjie a40. Na papierze wygląda podobnie do mojego Smsl al200. Ogólnie zastanawiam się czy iść dalej w klasę D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Okocz może warto dołożyć do Cyrus One Cast (szukaj w używkach ) on napędzi praktycznie każde kolumny 750W pobór mocy.

Specyfikacja techniczna:

- Typ Hybrid Class D (4 generacja)

- Moc wyjściowa 2x100W (6Ω przy THD+N na poziomie 0.1%)

- SID – Speaker Impedance Detection (automatyczna kalibracja wzmacniacza do pracy z dowolnymi głośnikami)

- Wyjście Pre Out

- Wysokiej mocy wzmacniacz słuchawkowy (klasa AB)

- Pobór mocy 750W

- Współpracuje z: Google Assistant; AmazonTM Alexa; Apple AirPlay 2

- Asynchroniczne wejście USB (PMC - 32bit/192kHz; DSD do DSD 128)

- Wejście HDMI (ARC)

- Wejście optyczne Toslink

- Wejście koaksjalne SPDIF

- Bluetooth

- Wejście analogowe audio RCA

- Wejście gramofonowe (MM)

- Wejście analogowe konfigurowalne jako AV

- Automatyczna instalacja aktualizacji

- Liniowy, toroidalny transformator

- Pilot zdalnego sterowania IR

- Wymiary(WxSxD) 85 x 220 x 390 mm

- Waga 5.6kg 

big_Cyrus-one-cast-2.webp.31b281cbb5a035e1bc4992699b570e62.webp

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RLC2

Dla mnie odpowiedź jest oczywista, nie warto. 

Pamiętaj, że jestem osobą zadowoloną z Sabaj a4. Nie jestem melomanem. Nie usłyszę różnicy. Wzmacniacz będzie używany do Netflixa i Spotify. Górną granicą było dla mnie 1000 zł. Ten Wiim Amp to już z górką sporą jest. 

W zasadzie mimo mieszanych recenzji jestem już prawie zdecydowany na Arylic B50, o którym @Killer121wspomniał wcześniej. Chyba za szybko go skreśliłem. Kosztuje ok 700 zł i wydaje mi się, że spełni moje oczekiwania :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że jest drożej... ale może warto zainwestować w coś dużo lepszego i kupić sobie na przykład to na raty :)?

Yamaha WXA50

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Wyposażona po zęby, malutka, wydajna bo posiada blisko 80 Wat na kanał, napędzi Ci wszystko :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Okocz napisał:

Dla mnie odpowiedź jest oczywista, nie warto. 

Pamiętaj, że jestem osobą zadowoloną z Sabaj a4. Nie jestem melomanem. Nie usłyszę różnicy.

Skoro lubisz słuchać muzyki i interesujesz się sprzętem audio to jesteś melomanem lub audiofilem tylko z małym doświadczeniem ( zresztą tak jak ja). Sam posiadam mały cyfrowy wzmacniacz po ostatniej wizycie u brata i słuchaniu wspomnianego Cyrus One Cast wiem że wydajniejszy prądowo wzmacniacz zagra w każdym aspekcie lepiej. Te maluchy są fajne cena jakość na zadowalającym poziomie jednak zawsze czegoś brakuję w dźwięku. 

No ale to twój wybór więc życzę powodzenia w poszukiwaniach 🙂

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Wiemy, że jest drożej... ale może warto zainwestować w coś dużo lepszego i kupić sobie na przykład to na raty :)?

Yamaha WXA50

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Wyposażona po zęby, malutka, wydajna bo posiada blisko 80 Wat na kanał, napędzi Ci wszystko :)

 

Czy ten tysiąc Pln więcej ( w stosunku do Wiim amp)  odczuję przy założeniu,  że podłącze td wzmacniacza cd, tv i skorzystam ze stream Tidal connect? A napędzić to ma  Stx electrino 250?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...