Skocz do zawartości

Wymiana dwóch subwooferów na jeden (ciąg dalszy)


Recommended Posts

Ale dlaczego "na ucho" miałoby mu nie pomóc? Przecież jest świadomy, że teraz jest "źle" i stąd podejrzewam założył taki a nie inny wątek.
Mając regulacje kilku pasm, będzie mógł ustalić, z jakimi częstotliwościami na problem, jeśli nie ma mikrofonu. Zakup ze sklepu zawsze może zwrócić, zgodnie z ustawą.
Z resztą, co jest złego w korygowaniu "na ucho"? Przecież każdy ma inny słuch i każdemu podoba się inny styl/barwa itp (nie mam tu na myśli tylko subwoofera).
 

9 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

 naprawa akustyki pomieszczenia. 

 

Nie działa to tak , że masz marny bas w pomieszczeniu, poregulujesz w aplikacji i zrobi się bas adekwatny do ceny za suba 🙂

Czy wiesz jak działa "dźwięk" od strony fizycznej? Czym jest fala (w tym przypadku dźwiękowa) i jak wygląda nakładanie się fal na siebie?
Nie to, żebym chciał Cię urazić, bo w temat audio sam się dopiero wdrażam i szukam pasującego zestawu, ale nie zawsze więcej == lepiej
A zabawa w wygłuszanie pomieszczenia to już raczej droższa sprawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie trzy subwoofery, SVS również z aplikacją, pomiary też robię i też staram się zawsze poprawić choć troszeczkę. 

Zacznij to robić to będziesz wiedział o czym piszesz. 

Jakby dało się zmieniać akustykę pomieszczenia w aplikacji od jednego subwoofera i do tego na ucho to naprawdę nic więcej do szczęścia potrzebne by nie było. 

A rady na forum by nie  były , poszukaj najlepszego miejsca , dodaj sub itd itp

Tylko kup SVS-a masz tam apke i wyreguluj a problemy znikną. 

Nie wiesz o czym mówisz ale zapewne za jakiś czas zaczniesz się tym interesować bo taka jest kolej rzeczy zazwyczaj to zrozumiesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tandem UMIK/REV w ruch i nawet amator po kilku filmach z YT wystroi zadowalająco suby. To nie są drogie sprzęty, mikrofon można nawet na doby wypożyczać. Fajnie że są wśród nas osoby które akustykę ogarniają doświadczalnie analogowo... Ale osobiście zdalnie nigdy bym się nie podjął tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.   Trochę chęci , umik , trochę lektury a reszta to już tylko godziny spędzone przy kalibracji. 

Ja też się tego bałem a teraz to lubię robić jak mam wolny czas i nikogo w domu nie ma. Z czasem coraz więcej się rozumie i metodą prób i pomiarów można to jakoś wszystko w spójną całość poustawiać. 

Za cenę umika około 600 złotych plus jakiś statyw można zyskać o wiele więcej niż zmieniając sprzęt.

Edytowano przez 77Mariusz77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeczytaliście moje wypociny ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałem, że kalibracja "na czuja" aplikacją jest lepsza.
Są za to pewne komplikacje, uwzględniając chociażby czas - którego kolega Mariusz nie wziął pod uwagę, pomijając jakąś (nawet podstawową) wiedzę odnośnie odpowiedniej kalibracji, czy dodatkowy czas potrzebny na jej zdobycie. Ewentualnie dodatkowe koszta, jeśli zostałoby to zlecone profesjonalnej firmie.

Kolega Butler natomiast chyba nie przeczytał wszystkich wypowiedzi w tym temacie - autor wskazał przykłady piosenek oraz momenty, w których problemy występują. To nie jest "zdalne podejmowanie tematu", tylko odniesienie się do problemów.


PS
Każdy doświadcza akustykę analogowo, poprzez uszy (słuch)

PS2
przed przecinkiem nie robimy odstępu (spacji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vrape napisał:

Kolega Butler natomiast chyba nie przeczytał wszystkich wypowiedzi w tym temacie - autor wskazał przykłady piosenek oraz momenty, w których problemy występują

Przeczytałem... Proszę nie insynuuj mi ignorancji. Wyraziłem opinię. To że słyszę że w konkretnych utworach coś mi nie gra nie znaczy że posiadam od razu wiedzę jakie to konkretne częstotliwości robią bałagan i wiem jak temu zaradzić BO NIE MAM DOŚWIADCZENIA Z AKUSTYKĄ. Wskazówki typu "zrób tak i tak" traktuję jako zdalną pomoc. 

3 godziny temu, vrape napisał:

Każdy doświadcza akustykę analogowo, poprzez uszy (słuch)

Dobrze wiedzieć, fajnie się nowych rzeczy dowiedzieć 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vrape napisał:

przed przecinkiem nie robimy odstępu (spacji)

Cyt.

Jeśli narracja po myślniku zaczyna się od czasownika typu: powiedział, to ten czasownik piszemy z małej litery, natomiast gdy narracja zaczyna się od innego wyrazu, np. przymiotnika zadowolony, to po myślniku zaczyna się nowe zdanie (wielką literą).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vrape napisał:

A to nie jest tak, że masz po prostu za dużo mocy na takie pomieszczenie?

Sam zastanawiam się nad subem i akurat mam tego SVS na celowniku. Sporo o nim czytałem/słuchałem i wydaje mi się, że w Twoim przypadku mógłby zdać egzamin.
Bas schodzi nisko i jest bardzo dynamiczny - nie "wylewa się", przez co jest łatwiej kontrolowany w mniejszym pomieszczeniu.
Do tego masz aplikacje, gdzie możesz regulować poszczególne poziomy częstotliwości indywidualnie

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem.

Nie ma czegoś takiego jak za dużo mocy w audio. Przecież można ściszyć wzmacniacze.

Teraz to jest tylko kwestia regulacji a nie wydawać pieniądze chociaż tak jest najprościej. 

Gość ma dwa porządne suby to znaczy że ma możliwość lepszego rozpraszania tego co jest nie porządne a wzmocnienia tego czego brakuje. 

7 godzin temu, 77Mariusz77 napisał:

Mnie ciekawi jakby to u Ciebie brzmiało z muzyką jak u kolegi. 

Coś co jest nie wykonalne. Musiałbyś być u mnie. Możesz tylko uwieżyć na słowo że brzmi to tak jak słabej jakości muzyka w sensie realizacji ale nie ma problemów o jakich wspomniał autor. Jest mocno i równo na tyle na ile miał w zamyśle realizator.  

Napisałem co można zrobić by poprawić całe to zamieszanie i poczekajmy na efekty gdy autor zastosuje się do nich. 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Napisałem co można zrobić by poprawić całe to zamieszanie i poczekajmy na efekty gdy autor zastosuje się do nich. 

Jestem sceptyczny... Ale kibicuję i będę śledzić postępy. A na koniec zmierzenie mikrofonem efektów było by optymistycznym zwieńczeniem starań.

8 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Na balonika da radę załatwić temat.

Chyba znam to pod inna nazwą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Napisałem co można zrobić by poprawić całe to zamieszanie i poczekajmy na efekty gdy autor zastosuje się do nich. 

Mniejszym problemem jest jak jest za dużo i mamy rezonanse etc. Bo jak je skasujemy to nam się wydaje, że już jest dobrze. Większym, trudniejszym problemem jest jak nie mamy pewnych częstotliwości bo nam je wycina pomieszczenie/ustawienie głośnika. Wtedy zazwyczaj nie wiemy, że czegoś brakuje.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 16:29, Nie wszystko wiedzący napisał:

Diy

Wyglądają zacnie :)

Dnia 8.02.2024 o 20:44, Dawid Szumilas napisał:

B&W DB4s

Elac Varro RS700

SVS SB 2000/3000 (myślę że nad svs 2000 zastanowiłbym się od razu nad parą)

Paradigm Defiance X10

Martin Logan 1500X

Do listy dopisz SVS, REL i JL Audio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 21:55, Nie wszystko wiedzący napisał:

Zgadza się dobrze myślisz.

 

Jeżeli będzie poprawa to następnie. 

 

Lewy sub ten dalej od ściany do 60hz. Prawy sub ten bliżej sciany do 40hz. Fazy odwrócone. Prawy głośniej jak lewy.

Jeżeli 60 hz zacznie dudnić spróbuj wróć do 50hz.

 

Daj znać 

Przez 2 dni walczyłem z ustawieniami, kalibracjami, głośnością, odcięciami, zaopatrzyłem się też w apkę audyssey i póki co wychodzę na tarczy. Coś prawdopodobnie pochrzaniłem bo teraz to jest jeden wielki festiwal buczenia. Próbowałem też zmienić pozycję jednego z subwooferów i dać po biurko, niestety nie mam co wtedy zrobić z nogami, musiałby być trochę mniejszy(albo ja mniej nóg).

Przy okazji mam kilka pytań:

1.Jeśli na amplitunerze zmienię fronty na duże to w odcięciu wciąż nie mogę ustawić full band/pełne pasmo tylko minimalnie 40HZ czy tak ma być?

2. W ustawieniach bass ma być LFE czy LFE+main bo szukałem po necie i nie wiem w końcu a jak zmieniam to albo nie słyszę różnicy albo frustracja bierze górę i mi się tak wydaje? Tak samo crossover tam mam na 80 HZ, czy tak ma być?

Jeszcze jakieś miałem ale wypadły mi z głowy. Jak się uda to jutro znowu wracam do walki.

Dziękuję za dotychczasowe porady o pozdrawiam

 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Wyglądają zacnie :)

Do listy dopisz SVS, REL i JL Audio

 

to była lista subów w moim budżecie z kalibracją, SvS jest już jest na liście, JL Audio nie ma kalibracji a REL po moich przygodach z HT 1205 jest na czarnej liście i nie ma kalibracji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dawid Szumilas napisał:

Przez 2 dni walczyłem z ustawieniami, kalibracjami, głośnością, odcięciami, zaopatrzyłem się też w apkę audyssey i póki co wychodzę na tarczy. Coś prawdopodobnie pochrzaniłem bo teraz to jest jeden wielki festiwal buczenia. Próbowałem też zmienić pozycję jednego z subwooferów i dać po biurko, niestety nie mam co wtedy zrobić z nogami, musiałby być trochę mniejszy(albo ja mniej nóg).

Przy okazji mam kilka pytań:

1.Jeśli na amplitunerze zmienię fronty na duże to w odcięciu wciąż nie mogę ustawić full band/pełne pasmo tylko minimalnie 40HZ czy tak ma być?

2. W ustawieniach bass ma być LFE czy LFE+main bo szukałem po necie i nie wiem w końcu a jak zmieniam to albo nie słyszę różnicy albo frustracja bierze górę i mi się tak wydaje? Tak samo crossover tam mam na 80 HZ, czy tak ma być?

Jeszcze jakieś miałem ale wypadły mi z głowy. Jak się uda to jutro znowu wracam do walki.

Dziękuję za dotychczasowe porady o pozdrawiam

 

to była lista subów w moim budżecie z kalibracją, SvS jest już jest na liście, JL Audio nie ma kalibracji a REL po moich przygodach z HT 1205 jest na czarnej liście i nie ma kalibracji

1. To już zależy od amplitunera. Albo zależy jak programista sobie wymyślił. Te kolumny I tak realnie tak nisko nie zagrają. 

2. LFE to kanał do ścieżki dolby lub dts to znaczy mniej więcej tyle, że przy tym ustawieniu sub dostaje tylko swoją ścieżkę. Pamiętaj, że dla szeroko rozumianego dźwięku przestrzennego sub jest niezależnym kanałem tak jak w stereo lewy i prawy.

LFE + main subwofer dostaje również ścieżkę niskich tonów z kolumn. Przydaje się to w przypadku sygnałów analogowych. Np materiał muzyczny nie jest w dolby a w stereo przy analogowym sygnale ustawiasz LFE + main i prawdopodobnie amplituner nie musi używać dsp by przy w stereo grał sub. Bo tak na logikę podłączenie pod LFE bez main dla sygnału analogowego wymusza przerobiego go na cyfrowy by sub zagrał a później znowu przerabaia na analogowy.

 

Festiwal buczenia. To brzmi jakbyś nie do końca ustawił wszystko jak należy albo ustawił a amplituner przy kalibracji jeszcze swoje dołożył + ciężkie pomieszczenie. 

 

Daj to komuś by ci pomógł. Nie wszyscy się muszą na wszystkim znać i to nie grzech. Zwłaszcza jeżeli nie słyszysz różnicy między LFE a LFE + main.

Tak w ogóle to słuchałeś swojej muzyki na sprzęcie, na którym uważasz, że to brzmi dobrze? 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

1. To już zależy od amplitunera. Albo zależy jak programista sobie wymyślił. Te kolumny I tak realnie tak nisko nie zagrają. 

2. LFE to kanał do ścieżki dolby lub dts to znaczy mniej więcej tyle, że przy tym ustawieniu sub dostaje tylko swoją ścieżkę. Pamiętaj, że dla szeroko rozumianego dźwięku przestrzennego sub jest niezależnym kanałem tak jak w stereo lewy i prawy.

LFE + main subwofer dostaje również ścieżkę niskich tonów z kolumn. Przydaje się to w przypadku sygnałów analogowych. Np materiał muzyczny nie jest w dolby a w stereo przy analogowym sygnale ustawiasz LFE + main i prawdopodobnie amplituner nie musi używać dsp by przy w stereo grał sub. Bo tak na logikę podłączenie pod LFE bez main dla sygnału analogowego wymusza przerobiego go na cyfrowy by sub zagrał a później znowu przerabaia na analogowy.

 

Festiwal buczenia. To brzmi jakbyś nie do końca ustawił wszystko jak należy albo ustawił a amplituner przy kalibracji jeszcze swoje dołożył + ciężkie pomieszczenie. 

 

Daj to komuś by ci pomógł. Nie wszyscy się muszą na wszystkim znać i to nie grzech. Zwłaszcza jeżeli nie słyszysz różnicy między LFE a LFE + main.

Tak w ogóle to słuchałeś swojej muzyki na sprzęcie, na którym uważasz, że to brzmi dobrze? 

Jeszcze jedna kwestia. Ustawienia jak i konfiguracja sprzętowa a co za tym idzie dźwięk jest inny dla muzyki jak i kina. To już widać w samym procesie masteringu muzyka kino. Same amplitunery kina swoje dokładają do tego.  Dlatego cześć z nich zawiera ustawienie direct do słuchania muzyki. 

Może, któryś z kolegów się wypowie czy udało się mu przy jednej kalibracji ustawić kompromis pomiędzy filmem a muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Może, któryś z kolegów się wypowie czy udało się mu przy jednej kalibracji ustawić kompromis pomiędzy filmem a muzyką.

Udało. Tylko, że to nie ma żadnego znaczenia w tej dyskusji 😉 Kwestia bardzo subiektywna. Jak oglądamy filmy, jak i jakiej muzyki słuchamy, ile basu kto lubi etc. A na koniec - ile czasu chcemy poświęcić na dłubanie w systemie vs korzystanie z niego. U siebie po zgraniu subwooferów wgrywam krzywe storm audio (na basie +ok 4 dB ale Ci co słuchali domyślnej krzywej DL wiedzą, że jest dość sterylna), sprawdzam czy nie pojawiły się jakieś dodatkowe problemy po kalibracji (ewentualnie poprawiam) i zapominam.. Te rozwiązanie bardziej pasuje mi niż krzywe HK. Pewnie do głośniejszego słuchania muzyki można by dać nieco mniej niskich tonów ale nie przeszkadza mi to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
14 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

1. To już zależy od amplitunera. Albo zależy jak programista sobie wymyślił. Te kolumny I tak realnie tak nisko nie zagrają. 

2. LFE to kanał do ścieżki dolby lub dts to znaczy mniej więcej tyle, że przy tym ustawieniu sub dostaje tylko swoją ścieżkę. Pamiętaj, że dla szeroko rozumianego dźwięku przestrzennego sub jest niezależnym kanałem tak jak w stereo lewy i prawy.

LFE + main subwofer dostaje również ścieżkę niskich tonów z kolumn. Przydaje się to w przypadku sygnałów analogowych. Np materiał muzyczny nie jest w dolby a w stereo przy analogowym sygnale ustawiasz LFE + main i prawdopodobnie amplituner nie musi używać dsp by przy w stereo grał sub. Bo tak na logikę podłączenie pod LFE bez main dla sygnału analogowego wymusza przerobiego go na cyfrowy by sub zagrał a później znowu przerabaia na analogowy.

 

Festiwal buczenia. To brzmi jakbyś nie do końca ustawił wszystko jak należy albo ustawił a amplituner przy kalibracji jeszcze swoje dołożył + ciężkie pomieszczenie. 

 

Daj to komuś by ci pomógł. Nie wszyscy się muszą na wszystkim znać i to nie grzech. Zwłaszcza jeżeli nie słyszysz różnicy między LFE a LFE + main.

Tak w ogóle to słuchałeś swojej muzyki na sprzęcie, na którym uważasz, że to brzmi dobrze? 

Jeszcze się nie poddałem. Jak znowu znajdę czas to zrobię reset do fabryki i jazda jeszcze raz, tylko tym razem spróbuję powoli i metodycznie testować każdą opcję i będę obserwował co się będzie działo. Spróbuję najpierw ustawić jeden subwoofer a póżniej drugi. Ostatecznie wywalę to za okno i pojadę po soundbar JBL taki jaki ma kumpel i będzie git.

 

14 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Tak w ogóle to słuchałeś swojej muzyki na sprzęcie, na którym uważasz, że to brzmi dobrze? 

Tak, u kumpla, który ma soundbar JBL oraz jak byłem na wakacjach to stał tam na sali jakiś stary wzmacniacz (chyba marantz) wraz z kolumnami cerwin vega i można było sobie podpiąć to pod telefon to grało to super

Edytowano przez Dawid Szumilas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dawid Szumilas napisał:

Jeszcze się nie poddałem. Jak znowu znajdę czas to zrobię reset do fabryki i jazda jeszcze raz, tylko tym razem spróbuję powoli i metodycznie testować każdą opcję i będę obserwował co się będzie działo. Spróbuję najpierw ustawić jeden subwoofer a póżniej drugi. Ostatecznie wywalę to za okno i pojadę po soundbar JBL jaki ma kumpel i będzie git.

 

Tak, u kumpla który ma soundbar JBL oraz jak byłem na wakacjach i stał tam na sali jakiś stary wzmacniacz wraz z kolumnami cerwin vega i można było sobie podpiąć to pod telefon to grało to super i to bez suba

Też lubię dźwięk JBL tak jak i harmana.

Cwevin to klasa sama w sobie. Duże membray i falowody robią swoje.

 

Wychodzi na to, że tak jak ja lubisz amerykańskie brzmienie.

 

Nie poddawaj się.

 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Też lubię dźwięk JBL tak jak i harmana.

Cwevin to klasa sama w sobie. Duże membray i falowody robią swoje.

 

Wychodzi na to, że tak jak ja lubisz amerykańskie brzmienie.

 

Nie poddawaj się.

 

Już pierwszy sukces za mną i upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu. To przeogromne buczenie się uspokoiło po zmianie z LFE +main na samo LFE, coś wczoraj musiałem popierniczyć, że tego nie słyszałem a więc trochę uspokoiłem buczenie i słyszę już różnicę między LFE a LFE+main. Jeszcze pytanko jak ustawić LPF dla LFE bo z opisu tego nie rozumiem za bardzo?

19 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Wychodzi na to, że tak jak ja lubisz amerykańskie brzmienie.

 

 

 

Tak, miałem już kolumny klipsch i 2 suby klipscha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dawid Szumilas napisał:

Już pierwszy sukces za mną i upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu. To przeogromne buczenie się uspokoiło po zmianie z LFE +main na samo LFE, coś wczoraj musiałem popierniczyć, że tego nie słyszałem a więc trochę uspokoiłem buczenie i słyszę już różnicę między LFE a LFE+main. Jeszcze pytanko jak ustawić LPF dla LFE bo z opisu tego nie rozumiem za bardzo?

To zależy jaka częstotliwość ci dudni. Ustaw najniżej i idź do góry aż zacznie dudnić wtedy obróć fazę. Jak się poprawi to zestaw jak nie to schodzisz niżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak sobie kombinuje to się zastanawiam czy przy okazji, że żona i tak już ma mnie dość to może by nie pomyśleć o jakimś upgradzie czegoś z reszty toru. Kolumny zmieniłem niedawno i wydaje mi się, że dokonałem dobrego zakupu. Centralny i kolumny boczne oraz tylne to tylko do filmów i jakoś nie przywiązuje do nich większej wagi. Myślę może nad zmianą mojego NADa na jakąś końcówkę mocy bo i tak w tym moim zestawie ten nad robi właśnie jako końcówka mocy na fronty albo może czas na zmianę ampli (niekoniecznie na nowszy ale może z wyższej półki np. jakiś używany Arcam), zastanawiam się też nad źródłem dźwięku bo aktualnie to PC po kablu HDMI do amplitunera. Boje się tylko by nie pogorszyć sprawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 17:52, Nie wszystko wiedzący napisał:

To prawda mają coś w sobie 

 

Screenshot_20240211-175125_Gallery.jpg

Noooo!!! jeszcze lepiej.

Chetnie bym posłuchał. Z wyglądu robią na prawdę świetne wrażenie.

Nie ma problemów ze średnicą z takim bydlem na dole?

Dnia 11.02.2024 o 21:42, Dawid Szumilas napisał:

to była lista subów w moim budżecie z kalibracją, SvS jest już jest na liście, JL Audio nie ma kalibracji a REL po moich przygodach z HT 1205 jest na czarnej liście i nie ma kalibracji

A co sie z nim działo. Miałem dwa i dlatego do nich wrócę :)

No to jeszcze Velodyne ma kalibrację i ELAC

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zakładać osobny temat do tego czy pisać tutaj jeszcze, ale w sumie to zakończyłem zabawę i z tego co mi wyszło to przydałoby się by jeden z subwooferów był pod biurkiem. Wmontowałem jednego z elaców pod biurko ale tak się nie da funkcjonować, co chwilę go kopię, nogi mam w nienaturalnej pozycji i jak się zapominam i wsuwam fotel to stukam w niego. Wychodzi na to, że muszę rozejrzeć się za czymś mniejszym. Myślałem czy nie zamienić jednego 3030 na 3010 bo jest mniejszy ale jakoś mi tak głupio mieć dwa różne suby. Myślę czy iść w 2x svs sb1000 pro albo nawet jakby się trafiła dobra oferta to 2x sb 2000 pro, 2 xkef kube 12b (nie ma kalibracji ale ma DSP), velodyne db-10 ( to jest dopiero maleństwo) i jeszcze się rozglądam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...