Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe ?


DawidWu79

Recommended Posts

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć :) Omawiamy kilka fajnych opcji w naszym filmie, zachęcam do obejrzenia ;) W razie czego zapraszamy na odsłuch, porównasz sobie, które najbardziej Ci się podobają. Oczywiście mamy raty 0% :) 

 

Dzieki za info. Niestety jestem z Poznania wiec was nie odwiedzę na odsłuch.  Z filmu przekonuja mnie te Raptory, tylko pytanie jak ze spokojniejsza muzyką wieczorem? Bo w ciagu dnia będzie bedzie ostrzej.

Kuszaca oferta, ale dolaze łyżkę dziegciu wysłałem wam email z zapytaniem i od ponad tygodnia cisza! 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź w kolumny Tagi. Taga brzmi w swojej cenie dobrze w elektronice ale kolumny są przeciętne i raczej mają przyciągać wyglądem... Q21 dobrze radzi, Tesi 561 powinny być fajne, może Monitor Audio Bronze 200 jeśli lubisz bardziej ożywione brzmienie na skrajach pasma. Indiana zagra trochę cieplej, bogatszym środkiem pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Używane KEF R5. Choć na ten metraż to R3 byłyby wcale nie za małe.

Kolumny fajne ale za bardzo przekraczam budżet 6k za uzywane!  Kolejna sprawa duze. R3 odpada musza byc podłogowe.  Budzet mam okolo 3500 niestety tylko nowe a w tym Taga Htr 1000

14 minut temu, stereo-typ napisał:

Nie idź w kolumny Tagi. Taga brzmi w swojej cenie dobrze w elektronice ale kolumny są przeciętne i raczej mają przyciągać wyglądem... Q21 dobrze radzi, Tesi 561 powinny być fajne, może Monitor Audio Bronze 200 jeśli lubisz bardziej ożywione brzmienie na skrajach pasma. Indiana zagra trochę cieplej, bogatszym środkiem pasma. 

Dzieki za podpowiedź, Tesi 561 bardzo mi odpowiadaja niestety przekraczam budżet 2k na kolumny! Chyba że dostane super rabat od Q21 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tweeter2016 napisał:

KEF R5 niedawno były nowe za 6k (dosłownie 2 ms temu). No za 3500 nie będzie dużego wyboru (z ciekawych kolumn), ale za 4800 masz nowe Fyne Audio F501 i w podobnej cenie używane AudioVector QR3.

Niestety budżet na kolumny mniejsze podłogowe to 2000 i tak jak pisałem raty itp muszą. Ale dzięki za podpowiedzi moze za jakies kilka lat jak dozbieram rozwaze twoje propozycję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DawidWu79 napisał:

Kolumny fajne ale za bardzo przekraczam budżet 6k za uzywane!  Kolejna sprawa duze. R3 odpada musza byc podłogowe.  Budzet mam okolo 3500 niestety tylko nowe a w tym Taga Htr 1000

Dzieki za podpowiedź, Tesi 561 bardzo mi odpowiadaja niestety przekraczam budżet 2k na kolumny! Chyba że dostane super rabat od Q21 😅

zapytaj o ofertę w kilku sklepach, może będzie akurat jakaś "promocja" :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to 2000, nie 3500. OK. Może DALI ZENSOR 5 - używane tylko, ale czasem na raty przez Allegro kupisz.

[ Dali Zensor 5 - White Vinyl - kolumny głośnikowe - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl ]
-> https://allegro.pl/oferta/dali-zensor-5-white-vinyl-kolumny-glosnikowe-14078638709

[ Dali Zensor 7 - White Vinyl - kolumny głośnikowe - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl ]
-> https://allegro.pl/oferta/dali-zensor-7-white-vinyl-kolumny-glosnikowe-14811806643

[ Kolumny podłogowe Dali Zensor 5 białe - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl ]
-> https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-dali-zensor-5-biale-6041210814

Raty wychodzą mało atrakcyjnie, nie ma rat "zero".

Możesz pogadać ze sprzedawcą, dopłacisz jakiś tam procent i włączy Tobie raty "zero procent".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
35 minut temu, stereo-typ napisał:

zapytaj o ofertę w kilku sklepach, może będzie akurat jakaś "promocja" :D 

Podpytam kilku, ale jak słyszą rabat to nie odpisują 😀

35 minut temu, Tweeter2016 napisał:

A to 2000, nie 3500. OK. Może DALI ZENSOR 5 - używane tylko, ale czasem na raty przez Allegro kupisz.

[ Dali Zensor 5 - White Vinyl - kolumny głośnikowe - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl ]
-> https://allegro.pl/oferta/dali-zensor-5-white-vinyl-kolumny-glosnikowe-14078638709

[ Dali Zensor 7 - White Vinyl - kolumny głośnikowe - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl ]
-> https://allegro.pl/oferta/dali-zensor-7-white-vinyl-kolumny-glosnikowe-14811806643

[ Kolumny podłogowe Dali Zensor 5 białe - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl ]
-> https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-dali-zensor-5-biale-6041210814

Raty wychodzą mało atrakcyjnie, nie ma rat "zero".

Możesz pogadać ze sprzedawcą, dopłacisz jakiś tam procent i włączy Tobie raty "zero procent".

Dzieki za propozycje, ten zensor 5 godny uwagi , jutro podpytam sprzedawcy, faktycznie raty bardzo nie korzystne. Aczkolwiek ta bordowa membrana odrobine ordynarna. Sprobuje poszukac jeszcze tych Tesi 561.

Edytowano przez DawidWu79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1Ender napisał:

Idź na odsłuch. Bo może być wtopa.

Pozdrawiam 

Staram się, niestety w Poznaniu i w tym budżecie ciężko zorganizować. Tagi HTR 1000 nikt nie ma na stanie, co do kolumn to tylko górna półka!

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jak nowe do tej elektorniki to zdecydowanie te Quadrale.

Zagrają także lepiej niż Raptory

Lepiej Quadral

Masz ciepłą elektronikę. Do niej trzeba coś żywego.

 

Prawie już jestem na nie zdecydowany, ale niestety Quadrale mają wlot powietrza z tyłu a muszę mieć kolumny dosunięte max do ściany ze względu na układ a to podobno przeszkadza. Choć podobno można zatkać gąbkami nie wiem na ile to rozwiązanie się sprawdzi. 

Poproszę o jeszcze jedną podpowiedz bo do tego HTR 1000 chce dokupić WiiM Mini , tylko jest jedno wejście optyczne, Wiec jak podłączyć Do HTR 1000, TV i WiiM Mini?? TV Prze Optyk a WiiM Mini przez AUX..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DawidWu79 napisał:

Kuszaca oferta, ale dolaze łyżkę dziegciu wysłałem wam email z zapytaniem i od ponad tygodnia cisza! 🤔

Podeślij proszę jeszcze raz lub wyślij wiadomość na forum, mamy bardzo duży ruch i coś mogło umknąć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DawidWu79 napisał:

a muszę mieć kolumny dosunięte max do ściany ze względu na układ a to podobno przeszkadza

To będzie pewnie przeszkadzało każdym kolumnom. Nie powinny być dosunięte do ściany, trochę miejsca tam musi zostać.

Ale jak nie można inaczej to przed zakupem najlepiej posłuchać u siebie, bo mogą zupelnie inaczej zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Palmos napisał:

To będzie pewnie przeszkadzało każdym kolumnom. Nie powinny być dosunięte do ściany, trochę miejsca tam musi zostać.

Ale jak nie można inaczej to przed zakupem najlepiej posłuchać u siebie, bo mogą zupelnie inaczej zagrać.

Troche brak możliwości odsluchu tym bardziej u siebie, ale moze cos sie uda wymyślić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dorzucamy Ci do tej listy, jeszcze jeden model, a mianowicie Indiana Line Tesi 661 ;)

Ładne wykonanie, ciepłe granie, łatwe dla wzmacniaczy i sądzę, że na dłuższą metę mogą Ci mile zaskoczyć :)

 

 

 

Super dzieki, zaraz odwiedze wasz salon w Posnani jak mnie gangi nie napadną 🤣! Odslucham i ten model

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Napisz koniecznie, co tam się wydarzyło :) i bądź ostrożny, hehe :)

Koledzy powinni mieć wygrzany egzemplarz. 

 

Hmm...🤔! Z okazji piątku nie skomentuje moje wizyty w  Top HiFi, nie udało mi sie niczego odsłuchać ,może wrócę jak uda sie odsłuchać Tesi 561! Za to Gorąco polecam i pozdrawiam Adriana z Salonu Denona😁! Przesłuchane kilka modeli najbardziej urzekły nas Dali Oberon 5! Sprobuje jeszcze gdzies znaleźć i odsłuchać Tage Htr na Oberonie 5 i Tesi 561! Dali ostro przekraczam budzet ale może uda mi sie znaleźć promke lub w outlecie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...