Skocz do zawartości

Focal Aria 936 czy 948 czy Canton Vento 896.2?


xymark

Recommended Posts

1 minutę temu, Chmarski napisał:

No to te Arie na 100% nie są w cenach katalogowych. Ja myślałem o realnych cenach lokalnie, a nie okazjach za granicą.

Od tego że nie są w cenach katalogowych gorzej nie będą brzmiały :) Dla mnie to są realne ceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, xymark napisał:

Od tego że nie są w cenach katalogowych gorzej nie będą brzmiały :) Dla mnie to są realne ceny. 

1 godzinę temu, xymark napisał:

O 20k pisałem mając na myśli ceny katalogowe. Bo raczej powinno się porównywać produkty według cen katalogowych lokalnego dystrybutora.

OK. Już wiem czemu się trochę pogubiłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, xymark napisał:

Dziękuję, będę miał co robić :)

Nie znam niemieckiego, ale zawsze można włączyć napisy z tłumaczeniem. 

Chyba jednak Elac Vela sobie odpuszczę. One grają tak ciepło, miękko i przyjemnie, że obawiam się z moim Vincent sv-237 który też tak gra to już będzie przesada.

Decyzja zapadła: Opera Seconda.

Opera seconda też nie jest kolumną jasną :D

Ale w sumie gra szybciej od ELACa. Do Vincenta możliwe że słuszna droga.

21 godzin temu, Chmarski napisał:

Zdziwiłem się, że Arie 948 mieszczą się w tej kwocie za parę. Stąd moje pytanie. Poza tym pisałeś, że 20k pewnie nic lepszego niż Seconda nie trafisz, więc naturalnie mi te Quinty podeszły ;)

948 sa za 8K

20 godzin temu, xymark napisał:

Ale ani brzmienie ani jakość wykonania Focali mi nie odpowiadają.

Mi też.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Opera seconda też nie jest kolumną jasną :D

Ale w sumie gra szybciej od ELACa. Do Vincenta możliwe że słuszna droga.

 

To prawda, Opera Seconda nie są jasne, ale mają mają piękną średnicę i bas tak dla mnie w sam raz ani za suchy, ani rozlazły i lejący się. Jest sprężysty wszechobecny i otulający, ale nie dudniący, mimo to iż za kolumnami ściana jest kilkanaście cm. Góra jest ciut przygaszona, ale to są nowe nie wygrzane kolumny dopiero podłączone. A podobno potrzebują 300 godzin na wygrzanie. 

Na szybko wrzuciłem kilka kawałków z różnych gatunków i uniwersalność tych kolumn jest dla mnie na wysokim poziomie.

No i są to kolumny bardzo wrażliwe kable. Miałem różne kolumny i kable, ale pierwszy raz tak wyraźnie słyszę różnicę po zmianie kabli. Srebro kompletnie odpada. Ale nawet pomiędzy kablami z czystej miedzi są różnice. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, xymark napisał:

No i są to kolumny bardzo wrażliwe kable. Miałem różne kolumny i kable, ale pierwszy raz tak wyraźnie słyszę różnicę po zmianie kabli. Srebro kompletnie odpada. Ale nawet pomiędzy kablami z czystej miedzi są różnice.

Moje Opera Callas też tak reagowały na kable. Ze srebrnymi Albedo Geo mk2 zrobiło się zbyt sucho. Ale oczywiście srebro srebru nierówne. :)

W obecnych cenach Opery są wyjątkowo atrakcyjne. Chyba ciężko znaleźć lepszy wkład i wykonanie za te pieniądze. Może wśród paczek manufakturowych, ale trzeba dobrze trafić, bo tam czasem całość gra gorzej niż by wynikało z samych części.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Moje Opera Callas też tak reagowały na kable. Ze srebrnymi Albedo Geo mk2 zrobiło się zbyt sucho. Ale oczywiście srebro srebru nierówne. :)

W obecnych cenach Opery są wyjątkowo atrakcyjne. Chyba ciężko znaleźć lepszy wkład i wykonanie za te pieniądze. Może wśród paczek manufakturowych, ale trzeba dobrze trafić, bo tam czasem całość gra gorzej niż by wynikało z samych części.

 

No nie wiem czy znajdziesz paczki manufakturowej wykonane na takim poziomie w cenie 10k zł. 

No i z paczkami z jakiejś manufaktury problem jest taki że jak kiedyś będziesz chciał je sprzedać, to długo będziesz szukać amatora, więc dużo tracą na wartości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xymark napisał:

No nie wiem czy znajdziesz paczki manufakturowej wykonane na takim poziomie w cenie 10k zł.

Co do wykonania, pełna zgoda. Natomiast przetworniki można już w tej cenie trafić bardzo dobre. Ale jak zagrają, to loteria. Jedne manufakturowe paczki miałem na własność, inne wypożyczone na 2 tyg., a do dwu innych się przymierzałem, więc temat trochę znam. Włącznie ze spadkiem wartości przy odsprzedaży. ;)

Opery są świetne - absolutnie nie zamierzam Cię zniechęcać, wprost przeciwnie. Moje Callas przegrały dopiero w starciu z ponad 2-krotnie droższymi Dynaudio. Jeśli już podjąłeś decyzję o zakupie, to szczerze gratuluję wyboru i życzę miłego słuchania. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2024 o 14:05, xymark napisał:

To prawda, Opera Seconda nie są jasne, ale mają mają piękną średnicę i bas tak dla mnie w sam raz ani za suchy, ani rozlazły i lejący się. Jest sprężysty wszechobecny i otulający, ale nie dudniący, mimo to iż za kolumnami ściana jest kilkanaście cm. Góra jest ciut przygaszona, ale to są nowe nie wygrzane kolumny dopiero podłączone. A podobno potrzebują 300 godzin na wygrzanie. 

Na szybko wrzuciłem kilka kawałków z różnych gatunków i uniwersalność tych kolumn jest dla mnie na wysokim poziomie.

No i są to kolumny bardzo wrażliwe kable. Miałem różne kolumny i kable, ale pierwszy raz tak wyraźnie słyszę różnicę po zmianie kabli. Srebro kompletnie odpada. Ale nawet pomiędzy kablami z czystej miedzi są różnice. 

 

Nie no Opery to bardzo fajne kolumny, wierze że moga się podobać. Mówiłem tylko że nie sa jasne :)

300 godzin to już raczej Twój słuch się do nich zaadoptuje :D

Dnia 17.02.2024 o 14:23, Rafał S napisał:

W obecnych cenach Opery są wyjątkowo atrakcyjne

Dodajmy że to jest czasowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 15:40, xymark napisał:

Planuję zakup kolumn. Znalazłem modele jak w tytule w sklepach w Niemczech w cenach:

- Focal Aria 936 - 1.600 EUR

- Focal Aria 948 - 2.000 EUR

- Canton Vento 896.2 DC - 1.900 EUR

Które z ww kolumn waszym zdaniem są lepsze? Będą grały z wzmacniaczem Vincent sv-237 mkII. Pomieszczenie ma powyżej 30 m2. 

A i drobna rada importowa Niemiec przeliczy tobie VAT na 23% a same zespoły głośnikowe i przyjadą na palecie więc cena kuriera to około 100 -150 €

 

Dnia 11.02.2024 o 15:40, xymark napisał:

Planuję zakup kolumn. Znalazłem modele jak w tytule w sklepach w Niemczech w cenach:

- Focal Aria 936 - 1.600 EUR

- Focal Aria 948 - 2.000 EUR

- Canton Vento 896.2 DC - 1.900 EUR

Które z ww kolumn waszym zdaniem są lepsze? Będą grały z wzmacniaczem Vincent sv-237 mkII. Pomieszczenie ma powyżej 30 m2. 

Cantony Dokładnie te o których piszesz importowałem z Niemiec grając Yamahą as 1200 jest ogień ale ja ogolnie lubię cantony bo to są to wszechstronne zespoły 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...