Skocz do zawartości

Focal Aria 936 czy 948 czy Canton Vento 896.2?


xymark

Recommended Posts

Planuję zakup kolumn. Znalazłem modele jak w tytule w sklepach w Niemczech w cenach:

- Focal Aria 936 - 1.600 EUR

- Focal Aria 948 - 2.000 EUR

- Canton Vento 896.2 DC - 1.900 EUR

Które z ww kolumn waszym zdaniem są lepsze? Będą grały z wzmacniaczem Vincent sv-237 mkII. Pomieszczenie ma powyżej 30 m2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Aria na sąsiednim forum

https://www.audiostereo.pl/topic/166291-które-kolumny-są-wykonane-dobrze-a-nie-tak-jak-focal/

Canton moim zdaniem stoi lepiej. Obie kolumny są jasne. Ale Canton dawkuje górę w optymalny sposób. Nie krzykliwy jak Aria.

Z drugiej strony trudniej dobrać wzmacniacz pod Cantona. To kolumny które są dość wymagające i łatwo można modelować ich brzmienie, także je zepsuć.

Z Vincetem raczej szedł bym w Cantona.

Ewentualnie Silver 500 czy Heco Reolution 9

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

My sprzedajemy inne marki ale B&W z serii 700, grają odmiennie ale w niektórych aspektach i ciekawiej :)

Jak rozumiem, mieszkasz po za Polską? Czy chciałbyś przyjechać do jednego z naszych Topów na prezentację serii :)?

 

Mieszkam w Polsce. Które B&W dostanę w cenie do 10.000 zł?

Focale i Cantony, które w polskich sklepach są po ok 15.000 zł w Niemczech i w Francji mogę kupić poniżej 2.000 EUR z dostawą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można spytać gdzie ty widziałeś takie ceny za parę Arii,bo chyba o cenie za parę pisałeś?

Ja jestem w Niemczech przeglądam ceny na Idealo.de i podobnych cen nie widzę, raczej dużo wyższe.

No chyba , że piszesz o kolumnach używanych.

Z nowych to ja bym wolał Elac Vela FS407 bo parę takich można kupić poniżej 2400euro.

One będą grały lepiej od Arii i Cantonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
21 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli można spytać gdzie ty widziałeś takie ceny za parę Arii,bo chyba o cenie za parę pisałeś?

Focale akurat są we Francji po takich cenach:

https://www.homecinesolutions.fr/p/17035-focal-aria-948-dark-ebony

https://www.homecinesolutions.fr/p/17032-focal-aria-936-dark-ebony

Masz Canton Reference 8k i chcesz je wymienić na Arię?

Elac Vela FS 407 obawiam się że będą trochę za małe do pomieszczenia ponad 30 m2, a raczej ponad 40 bo salon 30+ otwarta kuchnia ponad 10 m2.

Edytowano przez xymark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki, na niektóre kolumny , rzeczywiście mają bardzo dobre ceny.

 

Nie ,sprztnawprost.jpg.3da95265af948c641e6bcf5f30f124eb.jpgnie chcę wymieniać, a na pewno nie na Arię.

Jeśli już na Focala to na Arię Evo(to dużo lepsze granie i bardziej przyjemne) , ale mam je dopiero dwa miesiąće ustawione do grania.

Zresztą do twoich 30m2 to raczej Reference 7 był by lepszy, ja mam tylko 21,5m2 to 8 jest w sam raz.

Trochę jak dla mnie grały za bardzo analitycznie,brakowało mi ciepełka, ale jak robiłem z kolegą Diraca na moim Arcamie SA30 to podbiliśmy troszkę środkowe pasmo w jednej krzywej i teraz jest dla mnie idealnie.

To nagrane było jeszcze przed zrobieniem Diraca, i trzeba słuchać na słuchawkach plus wzmacniacz bo inaczej nie ma sensu.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Reference są za drogie. Dlatego myślę o Vento 896.2 DC One chyba będą miały podobny charakter brzmienia. Ja mam wzmacniacz Vincent który gra dociążoną średnicą, więc raczej nie obawiam się że z Cantonami będzie analityczne granie.

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-603-s3.html

Chociażby 603s3 :)

ale to jest seria trochę niższa, a niż proponowana wcześniej, 700 :)

 

Znalazłem u Was na stronie Elac FS407 w obniżonej cenie. Czym one się różnią od FS407.2 poza ceną oczywiście? :)

I jeszcze jest taki model Solano FS287.2 - to jest niższa seria od 407?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xymark napisał:

Dla mnie Reference są za drogie. Dlatego myślę o Vento 896.2 DC One chyba będą miały podobny charakter brzmienia. Ja mam wzmacniacz Vincent który gra dociążoną średnicą, więc raczej nie obawiam się że z Cantonami będzie analityczne granie.

Znalazłem u Was na stronie Elac FS407 w obniżonej cenie. Czym one się różnią od FS407.2 poza ceną oczywiście? :)

I jeszcze jest taki model Solano FS287.2 - to jest niższa seria od 407?

No ja za swoje dałem 2340 euro, kupowałem w czerwcu, ale pózniej można było przez chwilę kupić jeszcze ciut taniej.U nas chcą 20 tys za parę(obłęd).

896.2 to nie słuchałem ,bo to już starsza wersja, fajnie grają te nowe Vento 100 czy 90.

Co do tych Elaców 407 o które pytasz TopHIFI to jeszcze jest wcześniejsza wersja bez Vela, a Solano to ciut niższa seria.

tu masz filmik porównanie kolumn Cantona,choć bez 896.2, ale do słuchania na słuchawkach.

 

mogę ci jeszcze wrzucić z kolumnami Elac Vela 407,408 i 409.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Co do tych Elaców 407 o które pytasz TopHIFI to jeszcze jest wcześniejsza wersja bez Vela, a Solano to ciut niższa seria.

Nie no to jest Vela FS407 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-vela-fs407.html#color=1804

11 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No ja za swoje dałem 2340 euro, kupowałem w czerwcu, ale pózniej można było przez chwilę kupić jeszcze ciut taniej.U nas chcą 20 tys za parę(obłęd).

896.2 to nie słuchałem ,bo to już starsza wersja, fajnie grają te nowe Vento 100 czy 90.

Co do tych Elaców 407 o które pytasz TopHIFI to jeszcze jest wcześniejsza wersja bez Vela, a Solano to ciut niższa seria.

tu masz filmik porównanie kolumn Cantona,choć bez 896.2, ale do słuchania na słuchawkach.

 

mogę ci jeszcze wrzucić z kolumnami Elac Vela 407,408 i 409.

Super, dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xymark napisał:

Pisałeś bez Vela, to myslałem o jeszcze poprzedniej wersji, bo ona jest też jeszcze czasem dostępna.

Jak znasz niemiecki to warto sobie zasuskrybować ich kanał,u nich jest bardzo dużo różnych testów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 18:46, xymark napisał:

No właśnie, właściwie najniższa. Są lepsze od Focal Aria 948 i Canton Vento 896.2?

Moim zdaniem, aria może być nie co wyżej a niż seria 600. Natomiast 700 przewyższa ją zdecydowanie :)

Vento dawno nie słuchałem :)

Dnia 11.02.2024 o 20:45, xymark napisał:

Dla mnie Reference są za drogie. Dlatego myślę o Vento 896.2 DC One chyba będą miały podobny charakter brzmienia. Ja mam wzmacniacz Vincent który gra dociążoną średnicą, więc raczej nie obawiam się że z Cantonami będzie analityczne granie.

Znalazłem u Was na stronie Elac FS407 w obniżonej cenie. Czym one się różnią od FS407.2 poza ceną oczywiście? :)

I jeszcze jest taki model Solano FS287.2 - to jest niższa seria od 407?

Jest jeszcze szansa, że wersja pierwsza Veli będzie jeszcze w którymś Topie. Różnica, konstrukcyjnie nie jest za wielka. Zmienili całkowicie zwrotnice i zmodyfikowali wstęgę. Efekt? Grają lżej i szerzej, a przede wszystkim przyspieszył bas.

Solano to wulkan energii. Mocne, gęste granie z nie co gorszą górą a niż w Veli, -to fajne, ciekawe kolumny. Wymagają konkretnego klocka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 17:03, xymark napisał:

Dzięki za odpowiedź, bardziej jestem na Cantona nastawiony i Twoje sugestie mnie utwierdzają w przekonaniu. Chyba że ktoś jeszcze wrzuci tu jakieś argumenty za i przeciw :)

W porównaniu do Focala to jest tylko za.

no chyba że coś innego ?:D

Dnia 11.02.2024 o 17:18, xymark napisał:

Mieszkam w Polsce. Które B&W dostanę w cenie do 10.000 zł?

Duzo słabsze modele

ELAc Vela natomiast tak to fajne paczki.

No albo Silver 500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, będę miał co robić :)

Nie znam niemieckiego, ale zawsze można włączyć napisy z tłumaczeniem. 

Chyba jednak Elac Vela sobie odpuszczę. One grają tak ciepło, miękko i przyjemnie, że obawiam się z moim Vincent sv-237 który też tak gra to już będzie przesada.

Decyzja zapadła: Opera Seconda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła: Opera Seconda. W cenie 10k zł za nowe pod względem jakości wykonania i użytych komponentów nic lepszego nie dostanę, a wątpię że nawet w cenie do 20k da się coś znaleźć. Pewnie tak, ale na pewno nie z tych najbardziej popularnych marek. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
17 minut temu, Chmarski napisał:

Zdziwiłem się, że Arie 948 mieszczą się w tej kwocie za parę. Stąd moje pytanie. Poza tym pisałeś, że 20k pewnie nic lepszego niż Seconda nie trafisz, więc naturalnie mi te Quinty podeszły ;)

Proszę bardzo Arie w tej kwocie, no lekko ponad z wysyłką do Polski:

https://www.homecinesolutions.fr/p/17035-focal-aria-948-dark-ebony

Ale ani brzmienie ani jakość wykonania Focali mi nie odpowiadają.

O 20k pisałem mając na myśli ceny katalogowe. Bo raczej powinno się porównywać produkty według cen katalogowych lokalnego dystrybutora. A to że potem te produkty można kupić dużo taniej czy w kraju czy za granicą (czasami ceny niższe prawie 2 razy) to już inna kwestia. Nasi dystrybutorzy nie żałują sobie marż. Ale jakoś dziwnie się składa że pracownicy u tych dystrybutorów zarabiają 2 razy mniej niż na zachodzie, gdzie przecież często ceny na sprzęt który sprzedają są niższe. Taka patologia. Ile zarabia kasjer w Lidlu w Niemczech i ile w Polsce? Ten sam sklep, taka sama praca, ceny są już na tym samym poziomie. Ale Polaków traktuje się jak niższy sort.

Edytowano przez xymark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...