Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

2 minuty temu, Chmarski napisał:

Ale to nie te Diory. A filmik już zdążyłem obejrzeć kilka dni temu jak się tylko pokazał. 

 

Diory, o których ja pisałem, to te największe na zdjęciu.

20231027_153646.jpg

Żeby zagrały niżej i było słychać w pigs ten mocarny dół trzeba by wzmocnienia aktywnego albo większego głośnika i większej obudowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalicie te duze czarne z otwarta paszcza u gory? 

Moze byscie podali jakie utwory, obojetnie kogo, gdzie jest perkusja dobrze nagrana, i powiedzcie co powinienem slyszec, jesli laska.

Ja jak sie poczuje na sile to zaryzykuje i sprawdze u mnie. Jesli bede mial plyte akurat.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Chwalicie te duze czarne z otwarta paszcza u gory? 

Moze byscie podali jakie utwory, obojetnie kogo, gdzie jest perkusja dobrze nagrana, i powiedzcie co powinienem slyszec, jesli laska.

Ja jak sie poczuje na sile to zaryzykuje i sprawdze u mnie. Jesli bede mial plyte akurat.

tylko poglądowo bo z youtube to jakosc jest mierna.

stopa chodzi tak, że szklanki tańczą. Szybko mocno z rytmem i siłą.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur BrolA to nic Ci nie da takiego kopa jak perkusja na żywo - ja np. wolę jak stopa się wybija czyli jak masz uderzenie i werbel bum , cyk , bum , cyk  lub  bum bum , cyk to ja lubię ten bum podkreślony powyżej całej reszty, a nie jak to bywa w kolumienkach, ze jest chudy bum np. w tym numerze wchodzi dodatkowo niski bas pod stopą od 1:22 czyli co lubi użytkownik tego tematu dlatego też z drumami jest problem bo tam jest bardzo szybki, połamany bit i jeszcze do tego musi mieć masę to przy jasnych zestawach lub buczących jest dramat.

 

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę. Dopiero jednak w sobotę.  Śpiący po nocce  w domu. Cisza.

No napewno na żywo jest lepiej, tylko czy ja chce to na żywo usłyszeć? 🤔😏

W tej chwili nie mam ochoty na poszukiwania nowych głośników 🙂

Tak mysle jakbym to uslyszsl na żywo, w/g tego co tutaj przeczytałem,  to by mnie takie poszukiwania czekały. Nie teraz😁

Choć pewnie spore znaczenie ma samo nagranie, jego jakość czy sposób w jaki było nagrane. Tak na marginesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

ak mysle jakbym to uslyszsl na żywo, w/g tego co tutaj przeczytałem,  to by mnie takie poszukiwania czekały. Nie teraz😁

Choć pewnie spore znaczenie ma samo nagranie, jego jakość czy sposób w jaki było nagrane. Tak na marginesie.

Szukać możesz. Masz na czym słuchać, więc możesz szukać spokojnie i poczekać z realizacją zakupów :)

 

54 minuty temu, S!N! napisał:

A znacie jakieś wzmaki, które właśnie akcentują , podkreślają perkusję / chodzi o stopę coś jak na koncercie, ale bez wybijania wokalu oraz gdzie wysokie robią za tło w tyle, niekrzyczące, łagodne? 

Perkusja to nie tylko niskie tony. Zanjdziesz tu dużo w tonach średnich i wysokich. Prędzej znajdzie kolumny, który Ci to dadzą niż wzmacniacz. I raczej szukałbym w tańszych, przebasowionych kolumnach. Jakaś V'ka ze skopanymi wysokimi.

Wzmacniacze zazwyczaj są bardziej wyrównane. Stworzenie wzmacniacza takiego jak to opisałeś, to byłby kompletny niewypał, który by narobił szkód marketingowych producentowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych względów, w tej chwili niczego już nie szukam. Wiem co bym chciał mieć tylko muszę poczekać i zastanowić się, czy rzeczywiście to warto kupić. Dla samego kupienia.😏 

Z samej chęci posiadania. 

Nie mówię o kolumnach. 

Z tego co tutaj widzę, to ciężko takie kolumny znaleźć. Z tak dobrym basem.

Może kiedyś,  Gato Audio FM30 lub - co ze względu na cenę może być nie wykonalne - Electa Amator, ten ostatni model. Quad, też ostatnio pokazał fajne nowe kolumny. Kto wie, ale nie teraz.

Właśnie, co do tematu tego wątku.

Może sprawdzilibyscie - Gato Audio FM30?

W/g pana z jednego ze sklepów, tak samo dobre brzmienie jak Sonusy tylko większy bas. 

Ta Electa znów,  bardzo się ładnie z Gryphonem zaprezentowała, wyraźnie bardziej dociążony niż Olympica Nova 1 dźwięk. Powodem ku temu Może być sztywna konstrukcja. I właśnie taką sztywna konstrukcje mają te Gato. 30 kg każda. Może się gdzieś za te 15 tys znajda.

Nie zaszkodzi spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chmarski napisał:

Szukać możesz. Masz na czym słuchać, więc możesz szukać spokojnie i poczekać z realizacją zakupów :)

 

Perkusja to nie tylko niskie tony. Zanjdziesz tu dużo w tonach średnich i wysokich. Prędzej znajdzie kolumny, który Ci to dadzą niż wzmacniacz. I raczej szukałbym w tańszych, przebasowionych kolumnach. Jakaś V'ka ze skopanymi wysokimi.

 

Zupełnie się z tym nie zgadzam. Jaką v? 

Do perkusji potrzeba równo grających kolumn z dużymi głośnikami na dole z niskim zejściem i wysokim spl. Nie potrzeba żadnego przebasowienia. Średnie tony są również ważne by mniejsze bębny dobrze grały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem polecania kolumn V i informacji, że perkusja to nie tylko niskie tony, gdzie mowa cały czas o tym wyższym basie, ale ok i nie takie było pytanie  ja tam mało słyszałem wyrównanych wzmacniaczy w salonach, często coś od siebie dodawały lub zabierały..Drumy giną na podkreślonych wysokich, a tym bardziej na czymś co by grało buczącym dołem, więc jaka V. Moje słuchawki są ciemniejsze i intymne i mają idealna charakterystykę przede wszystkim pod klubowy klimat, perkusja tam brzmi perfekt z impaktem i kształtem już nie wspomnę o basie, który jest namacalny z dokładną różnorodnością i wysokie tworzą tło, a nie się wyrywają są to Sennheisery HD 25-C II  i jakoś nie jest to niewypał - najsławniejszy produkt w dziedzinie klubowym do dziś, niektóre stare konstrukcji przypominają mi to brzmienie z lat 80/90/, zaś w tych nowych suchotnikach nie czuć tej analogowości.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, S!N! napisał:

O co Ci chodzi ?

O to że ile mozna szukać wzmacniacza do jednych kolumn? Chyba że to juz inny temat?

 

9 godzin temu, S!N! napisał:

A znacie jakieś wzmaki, które właśnie akcentują , podkreślają perkusję / chodzi o stopę coś jak na koncercie, ale bez wybijania wokalu oraz gdzie wysokie robią za tło w tyle, niekrzyczące, łagodne? 

NAD 375, Musical, Vincent, Atoll, Magnaty

Ale perskusja to nie tylko bas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś słuchałem perkusji z piosenki - Takeshi Inomata - "the dialogue with bass" z albumu "The dialogue". To chyba pierwsza piosenka na tym albumie. Z tego co pamiętam, była niezła dynamika i brzmienie.

Sprawdźcie proszę, w miarę możliwości jak żywe instrumenty - perkusja i bas w tej piosence brzmią na waszych zestawach. Czy perkusja jest realistyczna i z fajnym uderzeniem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Zupełnie się z tym nie zgadzam. Jaką v? 

Do perkusji potrzeba równo grających kolumn z dużymi głośnikami na dole z niskim zejściem i wysokim spl. Nie potrzeba żadnego przebasowienia. Średnie tony są również ważne by mniejsze bębny dobrze grały.

 

6 godzin temu, S!N! napisał:

Też nie rozumiem polecania kolumn V i informacji, że perkusja to nie tylko niskie tony, gdzie mowa cały czas o tym wyższym basie,

Nie czytajcie pobieżnie :P

13 godzin temu, Chmarski napisał:

Perkusja to nie tylko niskie tony. Znajdziesz tu dużo w tonach średnich i wysokich.

 

"Popsutą" V'kę poleciłem do takich oczekiwań:

14 godzin temu, S!N! napisał:

akcentują , podkreślają perkusję / chodzi o stopę coś jak na koncercie, ale bez wybijania wokalu oraz gdzie wysokie robią za tło w tyle, niekrzyczące, łagodne? 

Nie wybijające wokale to schowane średnie. Wysokie robiące za tło - popsuta góra V'ki. 

Mi te założenia absolutnie nie pasują do perkusji, ale tego szuka @S!N!. Co prawda szuka wzmacniacza do Jasperów, ale nie wiem czy taki wzmacniacz ktokolwiek ma w ofercie. IMHO, łatwiej kolumny będzie znaleźć. 

 

Odsłuchałem ten "Summer Song" Zdechłego Osy z Tidala. I słyszę to tak jak mam wrażenie, że @S!N! opisuje, ale to jest kwestia realizacji nagrania, a nie sprzętu. Wokale nie są wypchnięte a talerze są stłumione. Ten bas o którym pisze (od 1:22) wchodzi u mnie bez problemu i ciągnie się tak długo jak to artysta założył.

Nie oceniajcie tej realizacji w oparciu o podrzucone powyżej nagranie z YT, bo jest straszliwie "wykastrowane" w stosunku do tego co jest na Tidalu. 

 

@S!N! obawiam się, że nie znajdziesz sprzętu jakiego szukasz, a już tym bardziej w sprzęcie droższym.

Może jest jakieś tanie rozwiązanie, które tak "wykastruje" inaczej zrealizowane nagrania by je sprowadzić do tego czego oczekujesz. W drogim sprzęcie raczej tego nie znajdziesz. Nie wykluczam, że nie możesz dobrać pasującego dla Ciebie wzmacniacza do tych Jasperów, bo one prawdopodobnie nie pozwalają się tak "zepsuć".

 

Dla jasności - wszystko powyższe napisałem bez żadnej chęci dokopania czy zrobienia przykrości komukolwiek. Serio - zero tu jakiegokolwiek ataku. Tak to po prostu widzę. 

   

 

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Masz na myśli utwory które koledzy tutaj proponują?

Tak, te mam na myśli. W sumie to może jednak posłuchaj. Może Twój sprzęt sobie z nimi spokojnie poradzi.

 

 

18 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

u mnie najniższe rejestry muszą dominować, jednak średnie muszą być czytelne i wysokie też aby nie było efektu koca mimo dominacji dołu. [...]  Wiem, że jak jest wokal w utworze to lubię jak wychodzi przed linie kolumn

@Tomek Szymański chyba jednak szuka trochę innego brzmienia.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...