Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

Unison Research Unico Due - imo szkoda czasu, nerwów i pieniędzy, im wyżej to ten bas jest bardziej audiofilski i wszystko robi się zbyt analityczne, wyprane, odchudzone, bądź otwarte. Nie wiem jak produkty koło 20 tys za piec, bo jeszcze nie łączyłem z jassperami,  ale do 15 tys nic mnie nie zadowoliło to już jakieś vintage wzmaki miały lepszą werwę,

 

@Tomek SzymańskiSerio myślałem, żeby wrócić do staroci - ostatnio nawet chciałem przesłuchać Rokity, które ma Skrillex na filmie, to jest w sumie największy model monitora z  całej rodziny (dość duży przetwornik basowy, ale ciężko z dostępnością na sklepie) jedynie zakup i test w domu to sobie odpuściłem.

Jak grają na żywo to nie wiem, ale widziałem test małych w trancowych wałkach i mnie zaskoczył, może zaryzykuje i wezmę na próbę te najdroższe.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S!N! napisał:

Unison Research Unico Due - imo szkoda czasu, nerwów i pieniędzy, im wyżej to ten bas jest bardziej audiofilski i wszystko robi się zbyt analityczne, wyprane, odchudzone, bądź otwarte. Nie wiem jak produkty koło 20 tys za piec, bo jeszcze nie łączyłem z jassperami,  ale do 15 tys nic mnie nie zadowoliło to już jakieś vintage wzmaki miały lepszą werwę,

Słuchałeś Unico Due?

Słuchałeś Quadrali Platinum+ Seven lub Nine?

A słuchałeś połączenia powyższych razem?

 

Na razie sporo rad podważasz, choć nie wiem czy miałeś okazję takich zestawień posłuchać. Rozumiem, że możesz mieć inne wyobrażenie dźwięku oczekiwanego przez @Tomek Szymański niż ja czy inni pomagający. To nie oznacza, że to akurat Twoje wyobrażenie jest właściwe.

 

Niech Tomek posłucha proponowanych zestawów. To w końcu on się z tym ostatecznie będzie męczył ;)

 

Może tego szukacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S!N! przeczytałem na sąsiednim forum wszystkie Twoje wątki. Różnymi odsłuchami się chwalisz, ale akurat o żadnych Quadralach czy jakimkolwiek Unisonie nigdzie nie wspomniałeś. 

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził z tymi Twoimi Jasperami Unico Due i Synthesis Roma 54DC+. Co prawda oba te wzmacniacze bardzo dobrze kontrolują bas, ale może by jednak podeszły lepiej od tych Denonów. 

Według mnie największym problemem ze znalezieniem dla Ciebie wzmacniacza jest to, że poszukujesz takiego, który spokojnie napędzi bas, ale nie będzie potrafił go kontrolować. W moim przypadku z Quadralami zagrał tak Advance Paris A7. Może to jest droga dla Ciebie.

 

Ja słuchałem Jasperów 23 w pierwszej wersji z Atollem in300 i porównywałem z Focal Aria 948. Grały fajnie, ale to nie ten bas, który jest w Qadralach.

 

@Tomek Szymański, rozmawiaj z Michałem z Technikarium. W razie czego ja jestem z północnych okolic Warszawy i mam Quadrale Platinum+ Seven z Synthesis Roma 54DC+. Jakieś wyobrażenie mógłbyś mieć. Zmotywowałbyś mnie do posprzątania ;)

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChmarskiUnison mi się totalnie nie podoba i jeszcze któryś z tych modeli wypychał wokal, nienawidzę tego. Nie posiadam Jasperow 23 tylko 25 MK II. 23 nie mają takiego dołu i małe przetworniki.

Kiedyś miałem melodiki i tez kicha i nawet chyba ktoś tutaj polecał kiedyś te quadrale jak dla mnie Jasper gra potężniej i ma taką łagodna górę chyba, że to kwestia niewygrzania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

ktoś tutaj polecał kiedyś te quadrale jak dla mnie Jasper gra potężniej i ma taką łagodna górę chyba, że to kwestia niewygrzania.

Tak, @Tomasz Kluczynski Ci je kiedyś polecał. Napisałeś że są do odsłuchu w Opolu, ale potem napisałeś tylko o AP, że odsłuchałeś. Quadrale nigdzie więcej się nie przewijały w Twoich postach. Stąd ta moja niepewność czy ich faktycznie słuchałeś.

Quadral bardzo się przyłożył do sekcji basowej w Seven i Nine. Według parametrów oba modele schodzą niżej niż Jaspery, które mają dwie 18'tki na potrzeby średnich i niskich tonów. Seven też ma dwie 18'tki, ale tylko dla niskich tonów. Nine mają podobnie, tylko siedzą tam dwa 23cm woofery. 

Subwoofer JL Audio d108 nie wniósł niczego do mojego zestawu. Najpierw zaczął chodzić po podłodze, a gdy stał się słyszalny to już było poza jego muzycznymi możliwościami. 

Nie słuchałem tych Jasperów, które masz, ale jakoś mi się to wszystko powyżej nie składa, że grają w basie potężniej od Quadrali, tym bardziej od modelu większego Nine.

Po 10 miesiącach i kilkunastu odsłuchanych wzmacniaczach nie zgodzę się też, że w Quadralach góra jest w jakiś sposób natarczywa/kłująca/boląca. Poza tym w razie czego zostaje przełącznik filtrów dla wysokich tonów. Ja nie miałem ani razu potrzeby by go użyć.

Jeśli faktycznie słuchałeś Quadrali Platinum+ Seven to według mnie nie mogły być wygrzane, albo podłączone do jakiegoś dziadowskiego wzmacniacza, który kompletnie sobie z nimi nie poradził.  

 

 

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D30 uderzają najmocniej z całej rodziny diamondów, ale tam za to jest zbyt agresywny tweeter i ta otwartość w górnych rejestrach, wysokie są podkreślone, może się podobać jak ktoś lubi cykanie - wersja mk1 tej nowej jeszcze  nie sprawdzałem.

@ChmarskiNie znam tego suba( to nie jest klasa D?), ale do stereo to raczej polecają  svsa lub rela, który gra bardzo dobrze, a nawet dwa . Nie rozumiem zbytnio tego posta, powtórzę dla mnie 25mkII grają mocniej i mowa tutaj o siódemkach, wersji 9 nie miałem możliwości odsłuchowej, sprawdź sobie Jasperki. A czego słuchasz tzn masz jakiś ukierunkowany gatunek czy raczej karuzela?

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

Nie znam tego suba( to nie jest klasa D?), ale do stereo to raczej polecają  svsa lub rela, który gra bardzo dobrze, a nawet dwa 

SVS i REL to popularne u nas marki. Bardzo dobre produkty, takie pewniaki by je bezpiecznie polecać innym. JL Audio? Przynajmniej ta sama "półka" jeśli nie wyższa.

Tak, Dominion d108 to klasa D.    

 

2 godziny temu, S!N! napisał:

powtórzę dla mnie 25mkII grają mocniej i mowa tutaj o siódemkach, wersji 9 nie miałem możliwości odsłuchowej, sprawdź sobie Jasperki

Nie słuchałem Jasperów 25 ani pierwszej wersji ani mkII. Jasperów 23 też nie rozważałem, ale akurat jak byłem w Q21 mieli podpięte Arie 948 i postanowili mi te 23'ki pokazać jako opcję wyboru.

Jeśli chodzi o Quadrale to myślę, że po prostu nie miałeś możliwości odsłuchać tego co faktycznie potrafią. Z mojego doświadczenia wynika, że one potrzebują wydajnego wzmacniacza. Z Denona to może 2500 by sobie poradził.

Jak już te Seven dostaną właściwy wzmacniacz, to przepraszam, ale na serio nie sądzę by Jasper dał radę zagrać potężniejszym basem, skoro subwoofer pracujący w zakresie 29 - 119 Hz (-3 dB) nie jest w stanie się przez nie przebić. Twoje Jaspery tak nisko nie schodzą. 

 

2 godziny temu, S!N! napisał:

czego słuchasz tzn masz jakiś ukierunkowany gatunek czy raczej karuzela?

Dzisiaj skupiałem się na Twoich propozycjach, ale to mniej moje klimaty. Zwykle to karuzela - na co mnie najdzie ochota. Poza disco polo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chmarski napisał:

Jeśli chodzi o Quadrale to myślę, że po prostu nie miałeś możliwości odsłuchać tego co faktycznie potrafią. Z mojego doświadczenia wynika, że one potrzebują wydajnego wzmacniacza. Z Denona to może 2500 by sobie poradził.

Jak już te Seven dostaną właściwy wzmacniacz, to przepraszam, ale na serio nie sądzę by Jasper dał radę zagrać potężniejszym basem, skoro subwoofer pracujący w zakresie 29 - 119 Hz (-3 dB) nie jest w stanie się przez nie przebić.

Spróbuj Rela, mój to AB, nie wierzę, aby on się nie przebił przez quadrale no nie ma takiej opcji, jak rozmawiałem z suportem to do Jasperów wskazali najniżej 1x s510 lub 2x s510 , ale ta cena...

Z chęcią posłuchałbym 9, ale śmiem wątpić, iż wygrzane siódemki grają mocniej na basie, jest tutaj ktoś z branży kto ma je stanie i stawiał obok Jasperów?

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 16.02.2024 o 17:08, S!N! napisał:

@Tomek Szymański Jakieś pomysły? Zdecydowałeś się na odsłuch? Ogólnie jeśli budżet pozwoli to test Jasperów obowiązkowy dla Ciebie, ja nic lepiej basowego nie znalazłem.

Mnie też interesowała konstrukcja Sounddeco Alpha F3, ale średnio wyszukać coś konkretnego na ich temat w necie.

Pomysłów nie mam więcej. Dopiero będę szykował się na odsłuchy w niedalekiej przyszłości. Nie mam czasu jeździć na oslep po salonach audio bo mam napięty grafik. Kolumny wolał bym coś w granicach 10k i do jeszcze wzmacniacz, myślałem o jakimś cxa80

27 minut temu, AudioTube napisał:

W salonach audio i na giełdach używek góry kolumn i nic nie gra mocnym basem?? 

 

Trzeba mieć dużo wolnego żeby sobie podróżować w ciemno

Edytowano przez Tomek Szymański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...