Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, S!N! napisał:

Jasper ❤️

"Jaspery dla mnie to jest kwintesencja muzyki. To jest kolumna, która gra po prostu ekstremalnie rozrywkowym dźwiękiem, aczkolwiek dźwiękiem w ogóle niechamskim i nieordynarnym. Tam jest wszystko. Jest detal. Jest rozdzielczość. Jest ten dźwięk wyrafinowany, ale jednocześnie dynamika, skala, i takie, że tak powiem uderzenie tego dźwięku na prawdę robi mega wrażenie."

"Jeżeli jesteś audiofilem, który wymaga bardzo wysokiej jakości, ale jednocześnie też jesteś dużym fanem basu, to Pylon Jasper jest jedną z najlepszych serii, którą powinieneś się zainteresować, jeżeli w ogóle nie najlepszą."

Ja wiem od dawna, że Paweł kocha Jaspery. Ciągle na nie zbiera. I za każdym razem kiedy o nich mówi to "odpływa". Pylon za tą reklamę już by mógł mu ufundować parę ;)

Mój ulubiony sklep zapewne pokazałby tu zupełnie inne kolumny, bo żadnych z tego filmu nie mają w ofercie. Drugi sklep, który również lubię też ma inne portfolio. Tam by były zupełnie inne marki.

Ja do tego podchodzę na spokojnie. To materiał ukierunkowujący dla poszukiwaczy basowego brzmienia, jednak nadal materiał marketingowy.

Tobie Jaspery podpasowały wybitnie, więc jest super. Twój zestaw musi zadowalać najbardziej Ciebie!

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chmarski napisał:

Jeżeli jesteś audiofilem

Oj źle mi się kojarzy ten termin, dokładnie z kijkiem w tyłku. Mnie zastanawia jedna rzecz w tych podobnych materiałach o basie, mianowicie jak się człowiek zapyta o kolumnę basową to z reguły wskazują konstrukcje, które grają niskim zejściem, no niby fajnie, ale co z tym wyższym uderzeniem nadającym utworom życie...Czasami właśnie brak tego drivu wyżej na poczet niskim zejściom. Mi np. zależałoby, aby to pierwsze pyknięcie było mocarniejsze, a jak w tracku pojawi się niska częstotliwość to żeby były ukazana ona oczywiście z pełną formą. Autor filmu zaznaczył, iż w następnym filmie przedstawią wzmacniacze basowe, pewnie będą wzmaki, które podkręcają subsoniczny bas czyli vincenty, magnat itp. wątpię, żeby podali  jakiś prądowiec akcentujący lub delikatnie podbijający ten wyższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S!N! napisał:

to z reguły wskazują konstrukcje, które grają niskim zejściem, no niby fajnie, ale co z tym wyższym uderzeniem nadającym utworom życie...Czasami właśnie brak tego drivu wyżej na poczet niskim zejściom.

Jesteśmy zatem tego samego zdania. Mam swoje obserwacje, parę porównań. Ten fragmencik pasma powyżej niskiego basu, no może jeszcze  oktawę, dwie  wyżej robi w brzmieniu różnicę. Tam jest dużo roboty z akustyką pokoju, ale przede wszystkim dobra inżynieria. Dobór tffu😃drivera do wzmocnienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2024 o 19:55, S!N! napisał:

@Chmarski@Piotr Sonido Jasper ❤️

Prosze Cie :/ Nawet nie oglądałem. Dałem obie juz spokój z nabijaniem tam wejść :D

Dnia 21.03.2024 o 00:35, Chmarski napisał:

"Jaspery dla mnie to jest kwintesencja muzyki. To jest kolumna, która gra po prostu ekstremalnie rozrywkowym dźwiękiem, aczkolwiek dźwiękiem w ogóle niechamskim i nieordynarnym. Tam jest wszystko. Jest detal. Jest rozdzielczość. Jest ten dźwięk wyrafinowany, ale jednocześnie dynamika, skala, i takie, że tak powiem uderzenie tego dźwięku na prawdę robi mega wrażenie."

"Jeżeli jesteś audiofilem, który wymaga bardzo wysokiej jakości, ale jednocześnie też jesteś dużym fanem basu, to Pylon Jasper jest jedną z najlepszych serii, którą powinieneś się zainteresować, jeżeli w ogóle nie najlepszą."

Ja wiem od dawna, że Paweł kocha Jaspery. Ciągle na nie zbiera. I za każdym razem kiedy o nich mówi to "odpływa". Pylon za tą reklamę już by mógł mu ufundować parę ;)

Mój ulubiony sklep zapewne pokazałby tu zupełnie inne kolumny, bo żadnych z tego filmu nie mają w ofercie. Drugi sklep, który również lubię też ma inne portfolio. Tam by były zupełnie inne marki.

Ja do tego podchodzę na spokojnie. To materiał ukierunkowujący dla poszukiwaczy basowego brzmienia, jednak nadal materiał marketingowy.

Tobie Jaspery podpasowały wybitnie, więc jest super. Twój zestaw musi zadowalać najbardziej Ciebie!

 

 

 

Dobrze ze skróciłeś co tam jest.

Podziekuję. A Paweł na pewno ma pare par za darmoszkę za takie coś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jestem po pierwszych odsłuchach, przesłuchałem pylon diamond 30, polk r700 i heco Aurora 1000. Sprzedajacy nie miał zbyt wielu pomysłów co do kolumn o charakterze grania jaki lubię. Nie wiem czy to wina sali odsluchowej ale każde kolumny grały z bliska fajnie basem i chyba pylony deko mocniej, a gdy usiadłem na kanapie to bas ginął. Jeżeli chodzi o charakter grania, pylony mialy wiecej nieco wysokiego srodka, polki dawaly efekt wibracji mimo ze bas był na kanapie tak samo mało słyszalny, znowu aurora najwiecej dołu ale granie w każdym aspekcie słabsze jakościowo 

Dodam ze sala byla dobrze wytłumiona 

Zastanawiam jakby to grało w warunkach domowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Cambridge to ogólnie lipa basowa, i zbyt wyrazista góra oraz wokal, trzeba było podpiąć jakiegoś denka, który przynajmniej ma kopa albo nawet magnata ma 900 bo on dodaje tego subowego basu. Z tym zabraniem na chatę jest różnie, czasami lepiej, czasami gorzej wszystko zależ od pokoju i wygrzania kolumn. Jak miałem D28 oraz D30 pierwszą generację (nie wiem której słuchałeś) to siedziałem od nich na 3,8m a pokój 35m2 i bas był słyszalny na kanapie, taki subwooferowy. Popróbuj jeszcze innych konstrukcji i też innych wzmaków nawet na tych co słuchałeś, zawsze później można dokokpitować rela, ktróry jest super w barwie, ale ogólnie imo teraz kolumny grają tak gównianie czyli są zbyt jasne, nacisk na wokal, wysokie, zbyt przesadzoną otwartość, jakaś taka sterylność i bas bez kopa na średnim tylko buczenie na niskich.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ogonie to ta góra otwarta mi się podoba i to bardzo. Nie lubię ciemnego grania. Jakbym miał myśleć o subie to bardziej coś w stylu klipsch rp1400sw żeby nie zabrakło mi db jak zrobię głośniej. Ewentualnie kupić d30 ( słuchałem mk2) i dedykowany sub żeby wszystko też się prezentowało ładnie w salonie, jednak jeszcze nikt go nie słyszał i boję się że byłby za słaby na moje wymagania. Ma być albo grubo albo wcale jeżeli już zdecyduje się na suba ;)

Edytowano przez Tomek Szymański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem CXA81.  Lipa basowa to troche chyba przesadzone.

Oprócz wzmacniacza, wpływ na to słyszymy mają też kolumny no i muzyka która słuchamy. Jeśli nie ma w utworze basu to go nie usłyszymy.

Nie mówię ze CXA81 był niesamowity, ale bardzo przyjemnie sie na nim sluchalo muzyki.

Tak w obronie CXA81 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Artur Brol napisał:

Lipa basowa to troche chyba przesadzone.

Dla mnie lipa.

43 minuty temu, Tomek Szymański napisał:

Ewentualnie kupić d30 ( słuchałem mk2) i dedykowany sub żeby wszystko też się prezentowało ładnie w salonie, jednak jeszcze nikt go nie słyszał i boję się że byłby za słaby na moje wymagania.

Może być tak, że wersja druga ma trochę odchudzony ten dolny bas lub przez zmianę góry wybrzmiewa lżej, pamiętam, że jedynka miała duże zejście przy numerach, które schodzą do piekieł tak samo efekt był na filmach. Sam jestem ciekawy tego suba i połączenia go z pylonem stawiam, że tam synergia jest piękna.

Ja mam T9x do Jasperów i w sumie podpiąłbym z ciekawości Diamonda.

 

Tutaj ziomeczek ma 28 z subem , ale oczywiście nie z dedykowanym.

 

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sub bez br z estradowym crownem/1kW i dsp.  Do suba!! wykonane kolumny. Do kolumn wykonane monobloki lampowe. Do tego źródło z dwoma buforami wyjściowymi. Oddzielnie do suba i na kolumny. 
A takie utwory i dziesiątki podobnie brzmiących rozgrzewają, rozpychają trzewia, wgniatają NAS w sofę i czynią NAS silniejszymi/mocniejszymi😄

Gospodarzu wątku, życzę byś miał grubo. Myślę, że warto. Odwagi!

IMG_0207.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Chyba właśnie skusze sie na zestaw diamond 30 Bo ma fajny srodek i górę z moim cxa81. Bardzo wyraziście to gra u do tego kupię rp1400sw lub 1600sw jak miejsce pozwoli. Ewentualnie poczekam na recenzję suba od pylona ale głośnik 25cm do mnie nie przemawia. Musi być potężnie w dole i boję się że pylon sub nie da rady aż tak ruszać szklankami w kredensie :D

Edytowano przez Tomek Szymański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Szymański jak w jednym miejscu grało ok basem a w innym było chudo to problemu trzeba szukać w konfiguracji sali odsluchowej (wymiary, miejsce siedzenia) a nie w sprzęcie moim zdaniem. Jeżeli zaś szukasz suba do stereo to popatrzyłbym w stronę zamkniętego SB-3000 albo SB-4000. W prezencie dostaniesz proste, bo proste DSP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTubePokażesz fotę ? :) 
@Tomek Szymański Wydaje mi się, że nic lepszego nie znajdziesz w tej kwocie, jeśli chodzi o nówki i żeby ten bas był, a tym bardziej taki subwooferowy tylko porównałbym mk1 i mk2. O relu to nie mogę powiedzieć złego słowa on ma potężne uderzenie, ale większość czasu slucham bez niego. Koledzy wyżej proponuje z dsp, nigdy nie miałem styczności z tym systemem, ale słyszałem same zalety :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
17 minut temu, PanKlor napisał:

@Tomek Szymański jak w jednym miejscu grało ok basem a w innym było chudo to problemu trzeba szukać w konfiguracji sali odsluchowej (wymiary, miejsce siedzenia) a nie w sprzęcie moim zdaniem. Jeżeli zaś szukasz suba do stereo to popatrzyłbym w stronę zamkniętego SB-3000 albo SB-4000. W prezencie dostaniesz proste, bo proste DSP. 

Seria sb odpada sluchalem ostatnio u kolegi sb1000, nie moje granie. Slaby strasznie. Musi być br żeby było mięso. Ja suba potrzebuje żeby robił mocne zamieszanie jak mi się będzie chciało głośniej. Żeby nie brakowało mocy. Musi dudnić na pół osiedla hehe. Lubimy z sąsiadami wspólne imprezki 

Raz przez mysl przeszedł mi sub od qsc k112. Co prawda w teorii nie nada się do salonu ale w praktyce jest zgrabny i głośny, umie też grać po cichu

Edytowano przez Tomek Szymański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomek Szymański napisał:

Seria sb odpada sluchalem ostatnio u kolegi sb1000, nie moje granie. Slaby strasznie.

Dlatego napisałem o innym modelu. To tak jakbyś stwierdził, że bmw 750i jest mało komfortowe bo w kolegi 120d trzęsło i nie miało mocy. 

BTW mam w domu i sb-1000 i sb-3000. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomek Szymański napisał:

Musi dudnić na pół osiedla hehe

To wątpię, żeby jakieś wąskie słupki tak zagrały , nie spotkałem się z takimi, myśle, że tutaj to już musi być gabaryt jak na koncertach, gdzieś nawet czytałem, iż użytkownik szukał basu na klatę to ciężary. Pamiętam, że Jady 20 bardzo mocno lutowały na wysokim poziomie głośności, sprzedawca z ciekawości zademonstrował mi ich możliwości na gatunkach klubowych i małą salkę dosłownie roznosiło, ale to pewnie była zaleta dużej membrany, która wygenerowała fajny bas przy bardzo głośnym graniu, instrument jak żywe, uczucie jak w klubie, lecz minusem było to, że przy cichym odsłuchu, bądź umiarkowanym nie grało to jakoś super basowo, takie pukanie, nie było zejścia, pomruku tylko uderzenia tym wyższym i były za jasne teraz zrobili 30, więc też jestem ciekawy co zmienili. Może takich kolumn trzeba szukać gdzieś indziej, niż w sklepach, które oferują jedynie domowe audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S!N! napisał:

To wątpię, żeby jakieś wąskie słupki tak zagrały , nie spotkałem się z takimi, myśle, że tutaj to już musi być gabaryt jak na koncertach, gdzieś nawet czytałem, iż użytkownik szukał basu na klatę to ciężary. Pamiętam, że Jady 20 bardzo mocno lutowały na wysokim poziomie głośności, sprzedawca z ciekawości zademonstrował mi ich możliwości na gatunkach klubowych i małą salkę dosłownie roznosiło, ale to pewnie była zaleta dużej membrany, która wygenerowała fajny bas przy bardzo głośnym graniu, instrument jak żywe, uczucie jak w klubie, lecz minusem było to, że przy cichym odsłuchu, bądź umiarkowanym nie grało to jakoś super basowo, takie pukanie, nie było zejścia, pomruku tylko uderzenia tym wyższym i były za jasne teraz zrobili 30, więc też jestem ciekawy co zmienili. Może takich kolumn trzeba szukać gdzieś indziej, niż w sklepach, które oferują jedynie domowe audio.

Z tym dudnieniem to chodziło mi o dobry sub. Uświadomiłem sobie że z g***na bata nie ukręce, więc nastawiam się na kolumny które będą grały fajnie środkiem i górą, a do basu kupię suba i będę miał wszystko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...