Skocz do zawartości

modernizacja stereo


Greg M

Recommended Posts

I tak nadejszla wiekopomna chwila. Skromnymi środkami zabieram się do modernizacji jak w tytule mojego stereo. Obecnie posiadam Denon pma720ea + cambridgeaudio dacmagic 100 + chord clearway x +Dali zensor 3 + dali sub E-12. Pokój 18m2. to tak słowem wstępu. chciałbym wymienić ( Denon pma720ea + cambridgeaudio dacmagic 100 ) na wzmacniacz Cambridge Audio CXA61.

Moje pytanie czy ktoś może miał szanse słyszeć takie połączenie chodzi mi o zensor 3 + CXA61? 

Przed chwilą, Greg M napisał:

I tak nadejszla wiekopomna chwila. Skromnymi środkami zabieram się do modernizacji jak w tytule mojego stereo. Obecnie posiadam Denon pma720ea + cambridgeaudio dacmagic 100 + chord clearway x +Dali zensor 3 + dali sub E-12. Pokój 18m2. to tak słowem wstępu. chciałbym wymienić ( Denon pma720ea + cambridgeaudio dacmagic 100 ) na wzmacniacz Cambridge Audio CXA61.

Moje pytanie czy ktoś może miał szanse słyszeć takie połączenie chodzi mi o zensor 3 + CXA61? 

Czy taki wzmacniacz daje perspektywe na dalsze modernizacje może nie w tym roku ale w przyszłości?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz iść w stronę bardziej energicznego i dynamicznego grania to dobry kierunek. CXA61 doda więcej werwy w graniu, także w zakresie wysokich tonów, z bardziej realnym budowaniem przestrzeni i precyzją jej odtwarzania. Niskie tony też dostaną dodatkowej kontroli, zwartości. Oczywiście warto wypożyczyć sprzęt, abyś sam mógł ocenić czy takie granie to jest to w Twojej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że to fajny kierunek :) Warto jeszcze sprawdzić kilka innych opcji poza Cambridge CXA61, np, Audiolab 6000A, który gra cieplej od niego, naturalnie brzmiący Quad Vena II, czy Musical Fidelity M2si :) Zyskasz na dynamice, ale dalej pozostaniesz przy cieplejszym graniu. W razie czego zapraszam do kontaktu i umówienia się na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zastanawia mnie tylko fakt braku regulacji tonów czy to może być problem ??  Myślałem też o Denon pma900 ale mam takie odczucie, że to nie ta półka? 

 

 

21 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, też uważam, że to fajny kierunek :) Warto jeszcze sprawdzić kilka innych opcji poza Cambridge CXA61, np, Audiolab 6000A, który gra cieplej od niego, naturalnie brzmiący Quad Vena II, czy Musical Fidelity M2si :) Zyskasz na dynamice, ale dalej pozostaniesz przy cieplejszym graniu. W razie czego zapraszam do kontaktu i umówienia się na r

Edytowano przez Greg M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Greg M napisał:

Zastanawia mnie tylko fakt braku regulacji tonów czy to może być problem ??  Myślałem też o Denon pma900 ale mam takie odczucie, że to nie ta półka? 

Zazwyczaj odpowiednio dobrany zestaw kolumn i wzmacniacza plus odpowiednie ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego, sprawia że zazwyczaj nie trzeba dodatkowo kręcić regulacją tonów. Znowu są osoby, które preferują tą opcję, zwłaszcza przy cichym odsłuch, gdy brakuje basów lubią podkręcić niskie tony, z tym że obecnie ogranicza mocno to wybór. A obecnie korzystasz z regulacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rms.pl napisał:

Zazwyczaj odpowiednio dobrany zestaw kolumn i wzmacniacza plus odpowiednie ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego, sprawia że zazwyczaj nie trzeba dodatkowo kręcić regulacją tonów. Znowu są osoby, które preferują tą opcję, zwłaszcza przy cichym odsłuch, gdy brakuje basów lubią podkręcić niskie tony, z tym że obecnie ogranicza mocno to wybór. A obecnie korzystasz z regulacji?

Obecnie mam włączone source direct więc nie mam całkiem dzwięk czysty. Ale tak czytam coraz więcej o tym wzmacniaczu tzn CXA61 i czytam o detalicznej może troche ostrej górze i zaczynam się bać żeby nie bylo dramatu i raniło uszu. Nigdzie nie znalazłem czy on gra cieplej czy całkiem neutralnie. Z uwagi na problem z odsłuchem zaczynam się obawiać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali nie są kolumnami grającymi ostrą, górą tak jak np. Klipsch czy B&W. Moim zdaniem CXA61, nie powinien dawać jakiegoś męczącego grania, z tym że jak wiadomo, co osoba to inna wrażliwość na dźwięk, wiec najlepiej wypożyczyć (można wysyłkowo) i samemu przekonać się. Inny wzmacniaczem, który też gra z niezłą dynamiką i szczegółowością, ale trochę spokojniej jest Arcam SA20.

25 minut temu, Greg M napisał:

Nigdzie nie znalazłem czy on gra cieplej czy całkiem neutralnie.

Twój model nie gra neutralnie, a wręcz uspakaja granie, wygładza dźwięki.

28 minut temu, Greg M napisał:

Obecnie mam włączone source direct więc nie mam całkiem dzwięk czysty.

"Source Direct" włączony, powoduje ominięcie regulacji tonów, a sygnał idzie tylko przez regulację głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2024 o 21:34, rms.pl napisał:

Dali nie są kolumnami grającymi ostrą, górą tak jak np. Klipsch czy B&W. Moim zdaniem CXA61, nie powinien dawać jakiegoś męczącego grania, z tym że jak wiadomo, co osoba to inna wrażliwość na dźwięk, wiec najlepiej wypożyczyć (można wysyłkowo) i samemu przekonać się. Inny wzmacniaczem, który też gra z niezłą dynamiką i szczegółowością, ale trochę spokojniej jest Arcam SA20.

Twój model nie gra neutralnie, a wręcz uspakaja granie, wygładza dźwięki.

"Source Direct" włączony, powoduje ominięcie regulacji tonów, a sygnał idzie tylko przez regulację głośności.

Dzięki

Jak chodziło ci o "Twój model" to chodziło o cxa61 czy stary denon? Czy orientujesz  się może gdzie można wypożyczyć taki wzmacniacz? Czy jest ryzyko, że wpłacę pieniądze i coś się stanie w transporcie i sklep obciąży mnie? Dobrze byłoby go wypożyczyć od firmy w której ewentualnie bym go zakupił potem. a tylko kilka sklepów ma go w cenia ok 3000zł. Może ewentualnie podjade go posłuchać tylko to nie będzie to samo. ale zawsze coś.  Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2024 o 09:20, Greg M napisał:

Zastanawia mnie tylko fakt braku regulacji tonów czy to może być problem ??  Myślałem też o Denon pma900 ale mam takie odczucie, że to nie ta półka?

To zalezy czy korzystasz czy nie.

Denon generalnie słabo pasuje do Dali. Nawet to nie kwestia półki w ktorej się znajduje.

Dnia 16.02.2024 o 21:07, Greg M napisał:

Ale tak czytam coraz więcej o tym wzmacniaczu tzn CXA61 i czytam o detalicznej może troche ostrej górze i zaczynam się bać żeby nie bylo dramatu i raniło uszu. Nigdzie nie znalazłem czy on gra cieplej czy całkiem neutralnie.

Z Dali nie zagra. Ja ktoś go podłącza już do jasnych kolumn to jest ostro. Z Twoimi Dali nie bedzie. Na tym polega dobór elektorniki do kolumn właśnie.

12 godzin temu, Greg M napisał:

Dzięki

Jak chodziło ci o "Twój model" to chodziło o cxa61 czy stary denon? Czy orientujesz  się może gdzie można wypożyczyć taki wzmacniacz? Czy jest ryzyko, że wpłacę pieniądze i coś się stanie w transporcie i sklep obciąży mnie? Dobrze byłoby go wypożyczyć od firmy w której ewentualnie bym go zakupił potem. a tylko kilka sklepów ma go w cenia ok 3000zł. Może ewentualnie podjade go posłuchać tylko to nie będzie to samo. ale zawsze coś.  Pozdrawiam

No to już zalezy od sklepu. Ale nie powinni tak robić. Chodź bywały procentowe problemy ze zwrotem z wypozyczenia. Raczej się tego nie obawiaj.

Skad jestes? Do salonu podjechać nie możesz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To zalezy czy korzystasz czy nie.

Denon generalnie słabo pasuje do Dali. Nawet to nie kwestia półki w ktorej się znajduje.

Z Dali nie zagra. Ja ktoś go podłącza już do jasnych kolumn to jest ostro. Z Twoimi Dali nie bedzie. Na tym polega dobór elektorniki do kolumn właśnie.

No to już zalezy od sklepu. Ale nie powinni tak robić. Chodź bywały procentowe problemy ze zwrotem z wypozyczenia. Raczej się tego nie obawiaj.

Skad jestes? Do salonu podjechać nie możesz?

 

Jestem z Krakowa. Mam w sumie 2 miejsca gdzie mają. Tylko nie wypożyczają. Ale zawcze posłuchać można. Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2024 o 19:18, Greg M napisał:

Jak chodziło ci o "Twój model" to chodziło o cxa61 czy stary denon? Czy orientujesz  się może gdzie można wypożyczyć taki wzmacniacz? Czy jest ryzyko, że wpłacę pieniądze i coś się stanie w transporcie i sklep obciąży mnie? Dobrze byłoby go wypożyczyć od firmy w której ewentualnie bym go zakupił potem. a tylko kilka sklepów ma go w cenia ok 3000zł. Może ewentualnie podjade go posłuchać tylko to nie będzie to samo. ale zawsze coś.  Pozdrawiam

"Twój model" miałem na myśli Denona. Możemy CXA61 wypożyczyć po wpłacie kaucji. W sytuacji jakby nastąpiło jakieś uszkodzenie w transporcie, po otrzymaniu przesyłki należy wypełnić protokół szkody online na stronie firmy kurierskiej, dalej sprawą już my się zajmujemy i nie obciążamy Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Też jestem z Krakowa. Gdzie byłeś? Coś Ci pomóc? Mogę zobaczyć co uda się załatwić gdzie.

Zgadzam się Yamaha to też fajny pomysł do Zensorów.

 

Jeszcze nigdzie nie byłem mam kocioł egzaminy dziecko i czasu brak. Dziś czytałem troche o Denon 900hne fajny dopakowany ale.... potem było porównania dzwięku i okazało się, że to krok w tył do CA CXA61. Ale jak pomyślę to pewnie ze 2 kroki do przodu co do mojego pma720ea. Patrzyłem na tego DENONA raczej z myślą, że  znam DENONA to może gdybym musiał kupić w ciemno to mniejsze ryzyko. Narazie tylko czytam w związku z brakiem czasu żeby gdzieś podejść. Jak się odkuję to zacznę szukać. Szukam czegoś co poprawi stereo , scenę, rozdzielczość okiełzna bas troche odmuli zestaw. Myślę, że poświęcę około 3000 zł tak +-. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...