Skocz do zawartości

Pioneer VSX-LX305 - mini recenzja


eMBe

Recommended Posts

21 minut temu, przemeklbn napisał:

Sprzęt zbyt się grzeje i włącza się tryb bezpieczny, czyli obcinana jest moc wbudowanego wzmacniacza. Czyli słabo. A co z tym wentylatorem? Działa? Bo jeśli moc spada po pewnym czasie nawet gdy nic przez kolumny nie puszczamy to na prawdę coś niedobrego dzieje się z chłodzeniem tego sprzętu. Bo to nie jest normalne działanie, że kupujemy sprzęt, a od razu trzeba mu moc, (która nominalnie jest i tak nie za duża) obcinać o połowę.

Też jestem tego zdania. Ja bym amplituner oddał do serwisu albo do sklepu z tytułu rękojmi jak jest na gwarancji.

Edytowano przez MasterD23337
Uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, emigrant napisał:

Naprawdę chce Ci się bawić w analizę tego elektrozłomu? Nie możesz go oddać jako produkt wadliwy i nie mieć z nim już do czynienia? 

Przepraszam , ale trochę poniosi  Cię fantazja arogancji , chamstwa .

Elektrozłom , to masz w tej swojej kolorowej stopce. Gdybyś się go pozbył,  to może uzbierał byś na jakiegoś oleda z niżej półki,   którego jeszcze się nie dorobiłeś, co również podkreśliłeś na kolorowo. Nazbierałeś tanich,tandetnych zabawek jak małe dziecko i wszystkim próbujesz coś wykrzyczeć. Nie wiem tylko co ...

Żeby jeszcze te wszystkie złomy z Twojej stopki generowały jakiś poziom, jakość....

Zapomniałeś wrzucić model żelazka,  pralki  , do tej swojej cudownej stopki , no chyba że to celowe działanie,  bo tych ułatwiaczy życia jeszcze się nie dorobiłeś,  jak i oleda .

Jest takie forum : HDTV Forum .

Tam na nim takich jak Ty , określamy: pajac , bufon , cham .

Są traktowani jak trędowaci. Mało kto traktuje ich serrio , a jeszcze mniej użytkowników wchodzi z nimi w jaką kolwiek dyskusję  

Bez odbioru ,  tak że nie pruj się tam niepotrzebnie .

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się użytkownik współczesnego elektrozłomu? Jeżeli z danym sprzętem jest coś nie tak to dla mnie to elektrozłom. Nie zdziwię się jak w takiej klasie sprzętu siedzi transformator, który ma uzwojenia z miedziowanego aluminium. Już nie mówiąc o innych przekrętach, żeby produkt był konkurencyjny cenowo i na zasadzie "mało wydać, dużo zarobić". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie. Bo i tak sięgrzeje. Włącz amplituner i nie puszczaj muzyki zobaczysz że po 20-30 minutach będzie ciepły.

Wyłączyłem autostandby i sprawdziłem zachowanie amplitunera bez włączania czegokolwiek (czy to film czy muzyka).
Dokładnie takie samo zachowanie. Około 25 minut, pyknięcie. Spadek poboru mocy. Amplituner był ciepły ale nie gorący. Wentylator oczywiście ani drgnie.
Nie wiem co o tym myśleć. Dość osobliwe zachowanie sprzętu za 4,5K.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, emigrant napisał:

Naprawdę chce Ci się bawić w analizę tego elektrozłomu? Nie możesz go oddać jako produkt wadliwy i nie mieć z nim już do czynienia? 

Robię to po to żeby mieć pełen obraz sytuacji (po części też dla innych ludzi z tego forum) zanim podejmę jakąkolwiek decyzję.
Można to podpiąć pod zboczenie zawodowe :>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, emigrant napisał:

Odezwał się użytkownik współczesnego elektrozłomu? Jeżeli z danym sprzętem jest coś nie tak to dla mnie to elektrozłom. Nie zdziwię się jak w takiej klasie sprzętu siedzi transformator, który ma uzwojenia z miedziowanego aluminium. Już nie mówiąc o innych przekrętach, żeby produkt był konkurencyjny cenowo i na zasadzie "mało wydać, dużo zarobić". 

Nie traktuje tego modelu jako elektro złom.  Kolega eMBe wykazał spadek mocy w tym modelu . Ja tak bardzo nie skupiałem się na tym  pyknięciu wcześniej  , a i teraz nie zaprzątam  sobie tym  głowy,  ponieważ w trakcie seansu , nie odczuwam nawet minimalnego spadku mocy natężenia dźwięku,  jego dynamiki itp . Dla mnie problem nie istnieje. 

Wydaje mi się,  że gdyby te modele Pioneera miały jakiś defekt techniczny , to było by o tym głośno w sieci , i huczało by o masowych ich zwrotach do producentów. 

Oczywiscie mogę się mylić. 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eMBe napisał:

Robię to po to żeby mieć pełen obraz sytuacji (po części też dla innych ludzi z tego forum) zanim podejmę jakąkolwiek decyzję.
Można to podpiąć pod zboczenie zawodowe :>>

Jak uważasz. Zwlekanie z oddaniem być może wadliwego konstrukcyjnie sprzętu jest na Twoją niekorzyść. Ja nawet bym nie pozwolił tego amplitunera oddać do serwisu. Z tego co widać sklep też się nie odzywa i nie zajmuje stanowiska publicznie, żeby pomóc.  To nie powinno być dopuszczalne, żeby fabrycznie nowy amplituner oddawać na gwarancję do serwisu. Sklep powinien zaproponować zwrot pieniędzy, albo zabranie wadliwego egzemplarza i danie nowego, fabrycznie zapakowanego. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eMBe napisał:

Wyłączyłem autostandby i sprawdziłem zachowanie amplitunera bez włączania czegokolwiek (czy to film czy muzyka).
Dokładnie takie samo zachowanie. Około 25 minut, pyknięcie. Spadek poboru mocy. Amplituner był ciepły ale nie gorący. Wentylator oczywiście ani drgnie.
Nie wiem co o tym myśleć. Dość osobliwe zachowanie sprzętu za 4,5K.

Jeżeli wentylator nie działa to ciepło nie jest rozpraszane po całej skrzynce, więc nawet nie wiesz czy tam coś lokalnie się nie przegrzewa. Raczej nie będziesz szukać miejsc, gdzie są czujniki temperatury. Już pomijam, że równie dobrze może być awaria czujnika temperatury, itd. Jeżeli zakładamy, że głośniki i przewody do nich są nieuszkodzone  to wg mnie sprzęt do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przemeklbn napisał:

Jeżeli wentylator nie działa to ciepło nie jest rozpraszane po całej skrzynce, więc nawet nie wiesz czy tam coś lokalnie się nie przegrzewa. Raczej nie będziesz szukać miejsc, gdzie są czujniki temperatury. Już pomijam, że równie dobrze może być awaria czujnika temperatury, itd. Jeżeli zakładamy, że głośniki i przewody do nich są nieuszkodzone  to wg mnie sprzęt do serwisu.

Jeśli spadek mocy ma również miejsce w sytuacji,  gdy amplituner jest tylko w pozycji ON i wzmacniacz nie  jest obciążony w żaden sposób napędzaniem kolumn , inaczej - nie łapie temperatury , to w jakim celu ma się włączać wentylator? 

Jeśli po odnotowaniu spadku mocy , w odsłuchu nie da się zauważyć: nawet minimalnego spadku natężenia dźwięku,  spadku dynamiki  , ogólnie wydajność jest na tym samym odczuwalnym poziomie  , to o czym to może świadczyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MasterD23337 napisał:

Ale kolega eMBe mógł po prostu trafić na wadliwy egzemplarz i tyle. Najlepiej oddać z tytułu rękojmi i albo oddadzą kasę, albo wymienią na inny model. Bo może w tym modelu jest jakaś wada od nowego.

Ja również posiadam ten model , ale nie doświadczam żadnego spadku wydajności,  który objawiał by się spadkiem natężenia dźwięku,  spadkiem dynamiki, ogólnej wydajności,  choć to magiczne pyknięcie również występuje .

Wydaje mi się,  że  w pierwszej kolejności wraz ze spadkiem mocy najbardziej zauważalne były by anomalie związane z jakością,  wydajnością dźwięku,  czego ja akurat nie dostrzegam u siebie .

1 minutę temu, Butler napisał:

O tym że nie ma podstaw do reklamacji/rękojmi.

Jasne hehe .

Ale ten spadek mocy nie przekłada się nawet w najmniejszym stopniu na jakosc generowanego dźwięku, jego dynamikę z natężenie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluid81 napisał:

Ja również posiadam ten model , ale nie doświadczam żadnego spadku wydajności,  który objawiał by się spadkiem natężenia dźwięku,  spadkiem dynamiki, ogólnej wydajności,  choć to magiczne pyknięcie również występuje .

Wydaje mi się,  że  w pierwszej kolejności wraz ze spadkiem mocy najbardziej zauważalne były by anomalie związane z jakością,  wydajnością dźwięku,  czego ja akurat nie dostrzegam u siebie .

Dlatego trafiłeś na dobrą sztukę, a kolega pewnie na taką z wadą. Ja też kiedyś kupiłem nowy Onkyo TX-NR7100 i miał wadę od nowego. Cyklicznie na każdym źródle zanikał na chwilę obraz. Czy to w 4k czy Full HD. Też przerabiałem różne ustawienia i testowałem multum przewodów hdmi. Oddałem z tytułu rękojmi i po kłopocie. Najlepiej niech mu wymienią na taki sam egzemplarz i wtedy sprawdzi na drugim czy wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię tego amplitunera na siłę,  za wszelką cenę.  

Jeśli coś jest faktycznie na rzeczy , to trzeba będzie podjąć odpowiednie kroki . Ale uważam,  że jeśli w trakcie użytkowania sprzętu nie odczuwam nawet najmniejszego spadku wydajności w odsłuchu,  to problem nie istnieje .

Mam ten amplituner już blisko 1.5 roku , przygłuchy nie jestem i zauważył bym jakieś spadki , różnicę w dźwięku  .

Nie zauważyłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluid81 napisał:

Nie bronię tego amplitunera na siłę,  za wszelką cenę.  

Jeśli coś jest faktycznie na rzeczy , to trzeba będzie podjąć odpowiednie kroki . Ale uważam,  że jeśli w trakcie użytkowania sprzętu nie odczuwam nawet najmniejszego spadku wydajności w odsłuchu,  to problem nie istnieje .

Mam ten amplituner już blisko 1.5 roku , przygłuchy nie jestem i zauważył bym jakieś spadki , różnicę w dźwięku  .

Nie zauważyłem. 

Ja także uważam, że to fajny model. Jak sam stwierdziłeś, że nie zauważyłeś żadnych negatywnych rzeczy czy sytuacji, więc Twój model jest sprawny i cieszę się, że jesteś zadowolony. Ale jeśli koledze coś przeszkadza lub coś się dzieje nie tak, to ma prawo zwrócić egzemplarz. Nawet najdroższy sprzęt może mieć jakąś wadę od nowego. To się zdarza niestety. Rzadko ale tak. Na kogoś taka sztuka może trafić, to jest losowe.

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że kolega @fluid81 również ma u siebie te pyknięcia a chyba nie sprawdzał spadku mocy gniazdkiem z monitoringiem poboru mocy.
Więc można śmiało założyć, że u niego ten spadek poboru mocy będzie tak samo widoczny.
Po prostu zakłada, że jeśli mimo tych pyknięć nie ma wpływu na głośność, dynamikę etc. to nie traktuje tego jako wadę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to traktować jeśli nie ma wpływu na podstawowe funkcje sprzętu? Jak samochód zacznie mi mniej palić a nie stracę mocy to mam powód do oddania go do serwisu?

Myślę że przede wszystkim brakuje tu komunikacji  i informacji. Inżynierowie coś zaimplementowali w konstrukcję nie określając celu oraz powodów.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Myślę że przede wszystkim brakuje tu komunikacji  i informacji. Inżynierowie coś zaimplementowali w konstrukcję nie określając po co i dlaczego.

Dokładnie. Nigdzie w opisie tego sprzętu nie ma nic o trybie eco, o ewentualnych automatycznych zmianach impedancji w przypadku X lub Y czy o spadku poboru mocy w sytuacji X lub Y.
O braku reakcji @S4Home nie wspominam. Wiem, że @Piotr Sonido się odniósł do tematu ale ja amplituner kupowałem jak już tam nie pracował. Na początku tego miesiąca.

Może panikuję, może robię niepotrzebne zamieszanie ale kupując sprzęt za niemałe mimo wszystko pieniądze oczekuje się konkretów a nie, że klient sam dochodzi do tego co tu jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eMBe napisał:

Dokładnie. Nigdzie w opisie tego sprzętu nie ma nic o trybie eco, o ewentualnych automatycznych zmianach impedancji w przypadku X lub Y czy o spadku poboru mocy w sytuacji X lub Y.
O braku reakcji @S4Home nie wspominam. Wiem, że @Piotr Sonido się odniósł do tematu ale ja amplituner kupowałem jak już tam nie pracował. Na początku tego miesiąca.

Może panikuję, może robię niepotrzebne zamieszanie ale kupując sprzęt za niemałe mimo wszystko pieniądze oczekuje się konkretów a nie, że klient sam dochodzi do tego co tu jest nie tak.

Luzuj poślad 😉

Jeśli nie przekłada się to wszystko na spadek wydajności,  to nie ma problemu .

A krzykaczami się nie przejmuj (bez urazy chlopaki ).

A jak nie daje Ci to spać po nocy , to masz problem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

No ale jak to traktować jeśli nie ma wpływu na podstawowe funkcje sprzętu? Jak samochód zacznie mi mniej palić a nie stracę mocy to mam powód do oddania go do serwisu?

 

To zacytuję zdanie z linku,  który podałem wcześniej:

"But all it does is limit the power and you risk getting into clipping much sooner, which can damage your speakers or amp."

Czyli przy mniejszej mocy zniekształcenia będą pojawiać się wcześniej i to może mieć też nawet skutek dla żywotności systemu

@Butler nie widzisz sprzeczności w tym co napisałeś? brak spadku mocy przy mniejszym spalaniu? 🙂 To już blisko perpetuum mobile

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MasterD23337 napisał:

A Ty odczuwasz spadek mocy na dynamice dźwięku?

Nie. Nie zmienia się jak na moje ucho dynamika, głośność etc.

 

3 minuty temu, przemeklbn napisał:

"But all it does is limit the power and you risk getting into clipping much sooner, which can damage your speakers or amp."

Czyli przy mniejszej mocy zniekształcenia będą pojawiać się wcześniej i to może mieć też nawet skutek dla żywotności systemu

Między innymi dlatego temat tak drążę.

 

7 minut temu, fluid81 napisał:

Luzuj poślad 😉

Jeśli nie przekłada się to wszystko na spadek wydajności,  to nie ma problemu .

A krzykaczami się nie przejmuj (bez urazy chlopaki ).

A jak nie daje Ci to spać po nocy , to masz problem 😉

W nocy (i w dzień jak jest okazja) śpię jak zabity także luz :>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...