Skocz do zawartości

Wzmaczniacz Musical Fidelity M6si czy Atoll IN200 do Monitor Audio Plainium II 200


MotylaNoga

Recommended Posts

Dzień dobry,

proszę  o poradę, który ze wzmacniaczy wybrać Musical Fidelity M6si czy Atoll IN200. Wzmacniacz będzie grał z Monitor Audio Platinium II 200, gramofon Technics SL-1200 MK2, wkładka Ortofon Black, przedwzmacniacz LAR LPS-1. Czego słucham. szeroka rozpiętość od metalu, rocka, pop po elektroniczną dnb. Z góry dziękuję za pomoc. 

Dodam tylko że atoll cena 7600, a M6si 9600 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wzmacniacze są bardzo fajne, mają też spory zapas mocy. M6si, moim zdaniem, wypadnie trochę cieplej, ma lekko zaokrąglone kontury dźwięku. Ma natomiast sporo powietrza i dość szeroką scenę, gra blisko. Atoll jest bardziej neutralny, ma świetną dynamikę i liniowość, nadal fajną barwę na środku, detaliczność może nawet lepsza niż w m6si. Trudny wybór, kwestia preferencji. Gdybym musiał wybrać, postawiłbym jednak na Atoll-a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko  jak to zabrzmi nie odpowiada tylko wzmacniacz 

To kolumny i pomieszczenie .

Ja miałem am200se+st200  a MF tylko 5 i nie odważne się rzucić co , i jak zagra z MA Platinium , choć słuchałem innych modeli tej marki . 🤨

Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5si u mnie z Quadralami okazał się wykastrowanym z basu wzmacniaczem. Sda200 zagrał dość blisko tego co mam czyli Synthesis Roma 54DC+.

M6si słuchałem z Operami, ale wtedy też porównywałem go  Roma 54DC+ i pod względem basu Roma była lepsza.

Dlatego napisałem, że się spodziewam, a nie że tak jest. Charakterystyka tych wzmacniaczy jest inna i do muzyki wskazanej przez kolegę myślę, że dla mnie Atoll byłby lepszy. Nie wykluczam, że kolega słuchając takich gatunków woli jednak podanie ich w innej formie niż ja to sobie wyobrażam. 

Nic nie zastąpi własnego odsłuchania sprzętu przed zakupem. W końcu to kupujący będzie się z tym potem męczył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chmarski napisał:

 

Nic nie zastąpi własnego odsłuchania sprzętu przed zakupem. W końcu to kupujący będzie się z tym potem męczył. 

Zaraz męczył .

Jeśli sam poslucha , a nie będzie się opierał na opiniach z forum  nie pełnych na dodatek  to będzie dobrze . 

Widzisz , u mnie niskie w MF były nawet nieźle kontrolowane i żeby było ich mało w całym paśmie , nie ma mowy , średnica ciepła ,barwna , wysokie nie ostre plastyczne ,rzekł bym takie cukierkowe -mogą pasować do MA ale ! Nie znam tego modelu 🤷W Atollu  jest trochę buła na basie , mało zróżnicowania a w niekorzystnych warunkach może nawet męczyć . Średnica podbarwiona kolorowa ciepła i wysunięta(może się podobać ) , wysokie nie mają wykończenia ale ogólnie przyzwoite . 

Tak że proszę autora by nie specjalnie brał pod uwagę to co napisałem .

I jeśli nie w domu , to niech chociaż  poslucha tego gdzieś na mieście 😉

Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Obie opcje mogą tu się spodobać. Atoll IN200 zagra z głębszym dołem, ale jeśli zależy Ci na detalu i średnicy, to tu może bardziej spodobać Ci się Musical Fidelity M6si. Warto też sprawdzić moim zdaniem Regę Elicit MK5. W razie czego zapraszam do kontaktu, zobaczymy czy udałoby się zorganizować odsłuch, a także co można podziałać z cenami ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
3 godziny temu, MotylaNoga napisał:

Po odsłuchaniu trzech urządzeń zdecydowałem sie na zakup Atolla 200. Dziękuję za pomoc.

Słuchałeś Atolla, MF i Regi? Daj znać, jakie wrażenia z odsłuchu i co przeważyło w wyborze IN200?

No i z czym słuchałeś? Platinum II 200?

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll 200 zagrał z najlepszym basem jak dla mnie, wchodzącym w ucho. Drugi moim zdaniem Rega naprawde ładnie grała i przyznam szczrze, że byłem bardzo blisko by się na nią zdecydowacć jednak trochę odepchneły mnie np przełaczniki na froncie urządzenia urządzenia - jak z lat 80-tych. Dla niektóych z pewnościa będzie to plus dla mnie jednak nie jest. M6Si na trzecim miejscu. Jednak atoll dla mnie najładnieszy z ich trojga.

Słuchał ich też  kolega przez weekend u mnie tak by mieć zdanie innej osoby. Stwierdziła to samo. Jednak zachęcam by każdy sam odsłuchał i zdecydował. Róznicę są bardzo subtelne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...