Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe do 800 zł do amplitunera Yamaha rx-v6


noobekko

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Tak PanKlor chciałem wszystko w suficie :) no ale jak tak mówicie to niestety będę musiał kropnąć żonę i postawić na wysokości odsłuchu :), wezcie mi powiedzcie że chociaż ten surround mógłbym zamontować na głośnikach sufitowych bo niestety ale z tyłu nie jestem wstanie zrobić na wysokości odsłuchu bo tam mam kuchnie i komunikację :)

Jeśli chodzi o subwoofer to jakiś taki w wielkości jak głośniki (około 30x40) też będę wstanie podstawić na ziemi (na to mam zielone światło :) )

Edytowano przez noobekko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według starych specyfikacji Dolby dopuszczało montaż surround w układzie 5.1 (gdy nie było jeszcze dźwięku obiektowego) o ile dobrze pamiętam ~90 cm nad głową słuchacza, u Ciebie i tak będzie więcej, ale jeżeli centralny i fronty będą na wysokości głowy słuchacza/widza to może nie będzie idealnie, ale na pewno lepiej niż wszystko w suficie. Ścian nie musisz kuć, możesz poszukać głośników naściennych (on - wall) niektóre mają nawet ciekawy design, więc może i żonie się spodobają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek72 napisał:

Według starych specyfikacji Dolby dopuszczało montaż surround w układzie 5.1 (gdy nie było jeszcze dźwięku obiektowego) o ile dobrze pamiętam ~90 cm nad głową słuchacza, u Ciebie i tak będzie więcej, ale jeżeli centralny i fronty będą na wysokości głowy słuchacza/widza to może nie będzie idealnie, ale na pewno lepiej niż wszystko w suficie. Ścian nie musisz kuć, możesz poszukać głośników naściennych (on - wall) niektóre mają nawet ciekawy design, więc może i żonie się spodobają.

Dzięki Tomku za zainteresowanie, kuć pewnie i tak będę bo będę chciał to schować żeby nie mieć przeje....  do końca życia :), jeśli chodzi o ten centralny to gdzie on miał być pod tv czy nad tv odrazu ? Nie mógłby być on też w suficie nad tv ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, noobekko napisał:

Dzięki Tomku za zainteresowanie, kuć pewnie i tak będę bo będę chciał to schować żeby nie mieć przeje....  do końca życia :), jeśli chodzi o ten centralny to gdzie on miał być pod tv czy nad tv odrazu ? Nie mógłby być on też w suficie nad tv ?

Jeśli masz możliwość i wybór to zdecydowanie pod telewizorem. W dodatku gdybyś coś podłożył pod niego aby zmienić nachylenie, to już w ogóle byłoby bardzo dobrze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Koncepcja masakra, zmieniła się całkowicie :) ale to wyjdzie na pozytywne :) w załączniku przesyłam zdjęcie ogólnie frontu jak wisi tv.

Między tv a szafka pod tv mam około 23 cm i chciałbym to również w ścianie w kuć, czy są ogólnie jakieś takie płaskie głośniki dedykowane żeby w ścianę schować ? 

Czy to tak miałoby wyglądać, ??

P.s oddam kota bo się drze !

 

 

429861446_717151027241435_8223353951029626744_n.jpg

Edytowano przez noobekko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są głośniki, które możesz schować w ścianie, wtedy musisz kuć, ale są też głośniki stosunkowo płaskie do montażu na ścianie - bez kucia. Co wybierzesz to już Twoja decyzja. Pooglądaj, poszukaj, w sieci jest tego sporo i wielu producentów ma w ofercie. Rozmieszczenie na zdjęciu OK. Surround rozumiem pozostają w suficie. Nie muszą być z tej samej serii / producenta co te na froncie. Co do subwoofera - tak lub podobnie jest najczęściej umieszczany, jeżeli dźwięk będzie OK zostawisz, jeżeli okaże się że coś jest nie tak z niskimi tonami, będziesz musiał to miejsce dobrać doświadczalnie. "Domowy" sposób bez pomiarów to postawienie suba w miejscu gdzie będziesz słuchał i szukanie (na czworaka) miejsca gdzie brzmi najlepiej, jak znajdziesz to miejsce w nim postawisz subwoofer 😃 - jak druga połówka się zgodzi 😉 (wszyscy mamy ten sam problem jeżeli nie ma dedykowanego pomieszczenia pod kino).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając cegiełkę na ścianie są generalnie dwie opcje. Pierwsza to najtrudniejsza w wykonaniu inwall bo ingerujesz w to co aktualnie masz wykończone. Takie głośniki nie wymagają obudowy, ich montaż wymaga zazwyczaj około 10cm głębokości w scianie, skręca się je do frontowej ściany suchej zabudowy klipsami podobnie jak puszki elektryczne. Zobacz u mnie jak surround wygląda. Głośniki mają oczywiście maskownicę na magnes, ja jej nie zakładałem.

IMG_20220109_185213.thumb.jpg.8c0427a5b186aa57a6ee583bb8182948.jpg

IMG_20220109_185243.thumb.jpg.b1c21722546524339bc3c38e7fd65d71.jpg.25bba76a091bc74fbb971b8749fa4643.jpg

203843467_20221205_222532(Kopiowanie).thumb.jpg.580df8c85f21eb5c6a33e2a1392d3d6f.jpg

Druga opcja mniej inwazyjna to głośniki on-wall. Płaskie konstrukcje które można powiesić jak obraz na ścianie. Np. DALI RUBICON LCR

rubicon-lcr-walnut-interior-2.png.76629fe220680d8363f1e0bb74168937.png

Ale są i takie, na maskownice można drukować opcjonalnie własne grafiki np. Monitor Audio Art Speaker SF1 In-Wall SoundFrame.  

f7055f5d9bd67ad5169cc1cd23791e2f.jpg.82faab7741e90529aab11ae6eda154be.jpg

sf1_piw_blk_frmd_ang_wo_grille_expld.jpg.2cdcec3ebf1bf5769c27ebbcbc141c7a.jpg

monitor_audio_sf2_inwall.jpg.10c88d09bf50fc76f59c50350e8b2b0f.jpg

Są oczywiscie tansze rozwiązania niż te co podałem, ale łatwo mi bylo zdjecia przywołać. Nie zapomnij o subwooferze, nie musi stać z przodu.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Mając cegiełkę na scianie masz kilka opcji. Pierwsza to najtrudniejsze w wykonaniu, klasyczna konstrukcją in-wall. Takie głośniki nie wymagają obudowy, ich montaż wymaga zazwyczaj około 10cm głębokości w scianie, skręca się je do frontowej ściany suchej zabudowy klipsami podobnie jak puszki elektryczne. Zobacz u mnie jak surround wygląda. Głośniki mają oczywiście maskownicę na magnes, ja jej nie zakładałem.

Butler MEGA Ci to wyszło na tej ciemnej cegle coś pieknęgo, mi właśnie dokładnie na czymś takim zależy, tylko tak jak pisałeś z możliwością założenia maskownicy.

Pytanie takie, bo jeśli chodzi o rozkucie ściany to nie problem i czy nie lepiej kupić głośnik pełny żeby go wsunąć i w przyszłości nie będzie go łatwiej sprzedać jak bym chciał wymieniać zestaw ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz kupić głośnik w obudowie i go zabudować. Tylko to musi być typowy onwall lub inwall żeby był w miarę płytki i nie miał z tyłu otworów bass reflex.

U mnie to inwall od Klipsch, dla montażu zrobiłem obudowy we własnym zakresie z MDF. 

IMG_20210823_184421.thumb.jpg.78b3f5855053b522ee12c38598bd8da7.jpg

IMG_20210828_131842.thumb.jpg.13e7521ff94d87da0329bab02e4e9a99.jpg

IMG_20210828_153145.thumb.jpg.ad544f53545cdf0cd8570aeffc157a5c.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PanKlor napisał:

Klipsch DS-160-W, JBL B-6IW, Monitor Audio W165 ... tylko, że jak to ma być kino to subwoofer to jest mus. 

Teraz dopiero zauważyłem, że Ty te głośniki w suficie chciałeś montować.... To bez sensu ale to już Ci @Butler napisał. Wszystkie głośniki mają być na wysokości odsłuchu.  Te surround też Wyjątkiem jest centralny bo ten w konfiguracji z TV wieszasz nad albo pod TV. . Zostaw kable w suficie na wszelki wypadek... może z czasem odłączysz te w korytarzu i zrobisz sensownie Atmos. Wrzuć jakiś plan pomieszczenia to pomożemy coś więcej. 

Ktoś to przeniesie do działu KD. 

Na dole na kartce "jakoś" to rozrysowałem, jak by trzeba było jakieś wymiary jeszcze to mogę podać, zdjęcie ogólnie frontu jest w poście wyżej.

SKM_C250i24030808040_1.jpg

Butler, powiem Ci, że naprawdę ogarnąłęś u siebie temat elegancko i jestem pod pełnym wrażeniem.

Ogólnie jestem masterkowiczem i potrafiłbym to sobie zrobić, ale niestety albo stety mamy dwójkę dzieciaków w wieku 2 i 4 lat, więc czasu nie znajdę na to ;/, a chciałbym bardzo sobie pomajsekrować. Dlatego pewnie chciałbym gotowca kupić, wsunąć go we wnękę, przypiąć maskownicę i mieć to zrobione.

Czy podrzucilibyście jakieś takie głośniki mniej więcej o wymiarach takich jak Ty masz już z zabudową + ten głośnik płaski pod TV gdzie mam 23 cm + subwoofer ?

Do kwoty 4500-5000 zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie sa referencje dla układu 5.1.2 oraz 5.1.4. Pierwsza cyfra to głośniki toru podstawowego na wysokości uszu, druga sub, trzecia sufit. Surround by się dało na półwyspie kuchni zamontować polewej stronie kanapy ;). A prawy na ścianie.

5.1.2.thumb.PNG.cea29f0089755c457e6483dfc30f20a6.PNG

5.1.4.thumb.PNG.b625a7d0d3c960bb897381f8e0152584.PNG

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

plansurround.PNG.dff40bd6a46d2c06e892ddafcfe622dc.PNG

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No i wszystko fajnie, rysunki już teraz mi dużo przedstawiają i Twoje słowa:

6 minut temu, Butler napisał:

Zobacz jakie sa referencje dla układu 5.1.2 oraz 5.1.4. Pierwsza cyfra to głośniki toru podstawowego na wysokości uszu, druga sub, trzecia sufit.

no ale niestety tego surroundu nie jestem wstanie zrobić na wysokości odsłuchu, bo mam kuchnie i komunikację ;/

przewody na suficie to mógłbym w przyszłości wykorzystać do rozłożenia tych dodatkowych sufitowych, ew. je wymienić na dłuższe zeby dostawały do narożnika.

Edytowano przez noobekko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bocznej ścianie półwyspu przy sofie nie da rady? Od razu mówię że może być za blisko, zaleca się ponad 1m do najbliższego głośnika. Ale gorsze kompromisy juz widywaliśmy. Istotny jest kąt, jeden może być dalej od drugiego, kalibracja amplitunera wyrówna poziomy.

Niedawno pisał tu kolega co surround zamontował inwall na bocznej ścianie szafki kuchennej i był bardzo zadowolony z efektu zarówno dźwiękowego jak i wizualnego.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler, Jeśli chodzi o odległości to nie ma problemu bo półwysep ma 1,6m, natomiast to przy komunikacji, gdzie naroznik idzie mogłoby być gorzej, ale 1m powinno się osiągnąć napewno.

Problem jest taki, że nie mam żadnych przewodów i bym musiał orać ścianę.

Nad półwyspem mam jeszcze ścianę z bloczka 25 cm, ale znowu tu przy komunikacji mam 12 cm i ciężko będzie schować głośnik w niej ;/

Niestety ale pewnie będę się musiał zatrzymać na samych frontowych na dzień dzisiejszy i może przy następnym remoncie coś pomyśle.

Tutaj gdzie mam cegłę będzie mi łatwo wyciąć i wykuć wnęki i wiertłem po skosie kabel za telewizorem puścić, żeby nie był na widoku, no ale reszta to dupa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3.1.4 lub 3.1.2? Dość nietypowy układ, ale przewijają się takie konfiguracje.

Na półwyspie nie miałem na myśli na ścianie balkonowej (choć ok), tylko wręcz przy sofie na bocznej ścianie tego półwyspu. Przewody w listwach przypodłogowych.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

To kup on wall taki montowany na ścianie.

Dobra Panowie i tak dużo mi pomogliście i wytłumaczyliście.

Sprawę stawiam w taki sposób, że na razie tych surroundów nie będzie. Dam sobie czas przetrawię i sprobuje to w przyszłości w jakiś sposob wymyślec.

Prosiłbym o doradzenie odnośnie tych głosników frontowych i centralnego i subwoofera w kwocie 4500-5000 zł .

2 minuty temu, Butler napisał:

Czyli 3.1.4 lub 3.1.2? Dość nietypowy układ, ale przewijają się takie konfiguracje.

Na półwyspie nie miałem na myśli przy ścianie balkonowej, tylko wręcz przy sofie na bocznej ścianie tego półwyspu. Przewody w listwach przypodłogowych.

Aaaaa, to temat już odpada całkowicie bo zmywarka na samym krańcu półwyspu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Sprzętu nie doradzam bo zaproponuje Ci sam sub za 5 koła ;)

Ale może https://allegro.pl/oferta/heco-ambient-line-22-f-kolumna-nascienna-on-wall-9818720853

A tutaj ten bass reflex nie będzie przeszkadzał jak wrzucę do wnęki, bo coś tam wyżej pisałeś, żeby go nie było ? Czy to dotyczyło wersji inwall ?

19 minut temu, Maykel napisał:

Od półwyspu zrobić ciąg szafek za narożnikiem. Będziesz miał dodatkowe miejsce na przechowywanie i na surroundy.

Kolego Maykel, musiałbym z całym narożnikiem do przodu 50 cm wjechać, bo lodówka się w tym momencie otwiera na styk, a jak pojadę do przodu z narożnikiem to znowu komunikacja przy stole będzie strasznie nie wygodna ;/.

No niestety tak to jest jak się ma salon z aneksem kuchennym razem i nie jest on nie wiadomo jak wielki ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, noobekko napisał:

A tutaj ten bass reflex nie będzie przeszkadzał jak wrzucę do wnęki,

Nie bylem precyzyjny. BR jest od frontu. Zdecydowana większość kolumn ma go z tyłu i one odpadają.

Przy prawidłowej konfiguracji kina żadna z kolumn nie gra niskim basem i BR jest dla nich zbędny. Inwall z zasady nie mają BR bo to są głośniki przeznaczone do grania z nieskończoną odgrodą (w ścianie z GK bez obudowy). 

Niektóre mają BR, istnieja takie mające komorę za głośnikiem niskotonowym mimo że to instalacyjne paczki, ale to już wchodzimy w wyższą półkę.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Przy prawidłowej konfiguracji kina żadna z kolumn nie gra niskim basem i BR jest dla nich zbędny. Inwall z zasady nie mają BR bo to są głośniki przeznaczone do grania z nieskończoną odgrodą (w ścianie z GK bez obudowy). 

No i dziękuje za jasną odpowiedź :), a coś na centralny ? o suba nie pytam ^^, no chyba, że się skusisz ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...