Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe do 800 zł do amplitunera Yamaha rx-v6


noobekko

Recommended Posts

Może być ten sam. To bdb konfiguracja by na LCR mieć te same głośniki. Centralny to obok suba najbardziej zapracowany głośnik w systemie, pełni ważną rolę. Cała centralna akcja i dialogi się przez niego przewija.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tez Heco Ambient Line 44F. Ewentualnie Canton GLE 15 OnWall,  LR pionowo, a center poziomo.

large_Zrzut-ekranu-2021-08-28-o-11-42-50.png.0170e731c09789fe87ef34a0304cc319.png

27 minut temu, noobekko napisał:

o suba nie pytam ^^, no chyba, że się skusisz

Będzie głównie kino a nie muzyka to Klipsch i Magnat mają chyba najlepszą jakość do ceny w budżetowych rozwiązaniach. Lepiej to SVS albo REL, ale i drożej. Jeśli chciałbyś słuchać dużo muzyki, to lepiej by sub był zamknięty np. SVS serii SB. PB mają Bass Reflex. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Butler napisał:

Ewentualnie Canton GLE 15 OnWall

te mają dla mnie do zaakceptowania szerokość, tylko znowu dość długie są ale myśle, że by przeszły, tylko tutaj nie mamy maskownic (bym musiał sam coś potworzyć) no i cenowo mamy sztukę 1500 zł x 3 to czy na suba wystarczy jakiegoś, żeby w budżecie się zamknac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, to trzeba będzie to rozplanować dobrze, albo budżet powiększyć.

a ogólnie mam jeszcze takie pytanie: czy głośniki onwall będą droższe od inwall ? w sumie onwall są zabudowane i wymagają wiekszych kosztów ? czy cena nie będzie się dużo różniła ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, noobekko napisał:

a ogólnie mam jeszcze takie pytanie: czy głośniki onwall będą droższe od inwall ? w sumie onwall są zabudowane i wymagają wiekszych kosztów ? czy cena nie będzie się dużo różniła ?

Nie ma tu wielkiej różnicy. W jednych koszty generuje drewnopodobna obudowa, w drugich cały przedni panel z klipsami mocującymi. Mogę nieśmiało nawet twierdzić że inwall są droższe, ale ciężko o potwierdzenie reguły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle, a jakbym się zdecydował zakupić głośnik inwall i ta wnękę bym dostosował do jego montażu to mamy jakiś większy wybór, bo tak zacząłem oglądać sam już te głośniki i wydaje mi się że inwall jest ich trochę więcej ?? Kwestia teraz specyfikacji głośników które są lepsze, a które gorsze bądź która firmę lepiej wybrać a która omijac i tutaj mam problem bo znać to się nie znam. Dla przykładu w porównaniu głośniki: Canton GLE 15 OnWall do tych głośników Heco ambientem f22 to które są lepsze ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, noobekko napisał:

Butle, a jakbym się zdecydował zakupić głośnik inwall i ta wnękę bym dostosował do jego montażu to mamy jakiś większy wybór, bo tak zacząłem oglądać sam już te głośniki i wydaje mi się że inwall jest ich trochę więcej ??

Jednych i drugich jest sporo, praktycznie każdy liczący się producent posiada oba typy w swojej ofercie. Inwall jest o tyle dla Ciebie korzystniejsze że jesteś pewien maskownicy zakrywającej cały panel. By dostosować otwór wystarczy tak naprawdę z istniejącą ścianą zlicować dowolną płytę w wyciętem otworem wg. szablonu danego inwall.

18 godzin temu, noobekko napisał:

Kwestia teraz specyfikacji głośników które są lepsze, a które gorsze bądź która firmę lepiej wybrać a która omijac i tutaj mam problem bo znać to się nie znam. Dla przykładu w porównaniu głośniki: Canton GLE 15 OnWall do tych głośników Heco ambientem f22 to które są lepsze ? 

Ciężko mówić które są lepsze. W audio ten przymiotnik nie jest obiektywny bo wynik końcowy to nie tylko głośnik ale i akustyka pomieszczenia, specyfika wzmacniacza, jakość źródła oraz w ogóle Twoje preferencje. Oba produkty nie będą złym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym przypadku to nie wiem czy się jednak nie zdecyduje na inwall bo jak mówisz że problem jest z maskownicami na onwall to nie będzie mi się chciało później bawić w kombinowanie jak to obrobić. 

11 minut temu, Butler napisał:

Ciężko mówić które są lepsze. W audio ten przymiotnik nie jest obiektywny bo wynik końcowy to nie tylko głośnik ale i akustyka pomieszczenia, specyfika wzmacniacza, jakość źródła oraz w ogóle Twoje preferencje. Oba produkty nie będą złym wyborem

To tutaj pewnie trzeba będzie ten przedział cenowy jakiś ustalić i zacząć po prostu zakupy, audiofilem nie jestem, więc tak jak mówisz: moje preferencje ? to jak pisałem w 1 poście że nie wiem co by było dla mnie dobre, fajnie że wytłumaczyłes i wybiles z głowy ten sufit ! specyfikacja wzmacniacza ? - bardziej chciałem w nim zoning niż to czy on będzie dobry (bo się nie znam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie... Mam w dwóch pokojach głośniki instalacyjne. W jaskini to 4x KLIPSCH THX-502-L. Ich portfolio. https://www.klipsch.pl/k102,glosniki-instalacyjne-scienne.html. Klipsch w produktach masowych nastawił sie głównie na segment kinowy i ich produkty charakteryzują się stylem "V" a więc trochę wycofanym środkiem pasma, oraz wyróżnionym basem i wysokimi tonami. Jestem bardzo zadowolony z tych głośników, bardzo detaliczne i świetnie się sprawdzają. Niesamowicie wydajne, nieprzeciętna dynamika.

A u syna mam MAGNAT. Bdb wycenione mają swoje produkty, jak ktoś podchodzi budżetowo to jeden z pierwszych wyborów w sensownej jakości. Posiadam konkretnie IW 810 oraz IWP 82. I też grają fajnie, owszem nie ta półka co Klipsch i pomieszczenie dużo mniejsze, ale jak za te pieniądze było warto. Na komplet LCR oraz dwa Atmosy wydałem łącznie 800zł :D. Jak coś lepszego od nich to patrz np. Magnat Signature IWT 262.

Znajomy ma w dużym salonieMelodika, jeśli dobrze kojarzę to model BLI5LCR i też się tam sprawdza.

1 godzinę temu, noobekko napisał:

audiofilem nie jestem, więc tak jak mówisz: moje preferencje ?

No... Tak. Kupujesz auto to w ciemno je bierzesz czy najpierw wsiadasz i robisz próbną jazdę? Jednemu Mazda drugiemu VW itd. W audio podobnie. Niestety w przypadku inwall to utrudnione zadanie, dużo łatwiej robić porównania wolnostojących kolumn w salonach audio.

1 godzinę temu, noobekko napisał:

specyfikacja wzmacniacza ? - bardziej chciałem w nim zoning niż to czy on będzie dobry (bo się nie znam)

Denon, Marantz, Onkyo, Pioneer, Integra, Yamaha. Dla Ciebie punktem wyjścia jest ilość obsługiwanych kanałów, wtedy zawęzi się pole wyboru. Jeśli zostaniesz przy konfiguracji 3.1.2 + druga strefa, to wystarczy Ci 7-kanałowy. I znowu jaki... To też w pewnym sensie własne widzimisie, niektórzy latają między salonami i robią odsłuchy, inni kupują na podstawie opinii w necie, a jeszcze inni "oczami" by ładnie na komodzie wyglądał.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
14 godzin temu, Butler napisał:

Klipsch w produktach masowych nastawił sie głównie na segment kinowy i ich produkty charakteryzują się stylem "V" a więc trochę wycofanym środkiem pasma, oraz wyróżnionym basem i wysokimi tonami. Jestem bardzo zadowolony z tych głośników, bardzo detaliczne i świetnie się sprawdzają. Niesamowicie wydajne, nieprzeciętna dynamika.

No i w tym momencie kolega butler mnie przekonał i sprzedał produkt :) takich wlasnie recenzji oczekuje. 

Z serii która wysłałeś wyżej wybrałem 3 produkty i mam pytanie odnośnie linii PRO. Jaka jest różnica pomiędzy tym:

https://www.klipsch.pl/p522,klipsch-pro-25rw-lcr.html

a tym:

https://www.klipsch.pl/p524,klipsch-ds-250w-lcr.html

bądź tym:

https://www.klipsch.pl/p517,klipsch-pro-250rpw-lcr.html

Biorę w tym momencie te 3 głośniki pod uwagę, bo mi się podobają wyglądowo i szerokość jest dla mnie do zaakceptowania.

Natomiast jesli chodzi o specyfikację to prosiłbym o pomoc. 

 

Jeśli chodzi o amplituner  to nie wiem czy tam czytales posty od początku ale mam Yamaha rx-v6a i też pytanie czy te głośniki które wybrałem wyżej beda pasować do tego amplitunera.

14 godzin temu, Butler napisał:

No... Tak. Kupujesz auto to w ciemno je bierzesz czy najpierw wsiadasz i robisz próbną jazdę? Jednemu Mazda drugiemu VW itd. W audio podobnie. Niestety w przypadku inwall to utrudnione zadanie, dużo łatwiej robić porównania wolnostojących kolumn w salonach audio.

Odbiegając od tematu trafiłeś ta mazda ^^ bo mam dwie :)

Edytowano przez noobekko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawiłeś ze sobą niekonkurencyjne konstrukcje, to inne linie.

DS to najtańsze głośniki w ich ofercie, nie miałem z nimi do czynienia. Reference (RW) to zaś podstawowa półka w wolnostojacych produktach i tu można szukać odniesienia. Te produkty są wybitnie kinowe i się w tym sprawdzają, przy odsłuchu muzyki mogą męczyć wysokimi tonami ale nie można im odebrać miana dynamicznych i energicznych.  Reference Premier (RP) to wyższa jakość i mimo iż nadal wykazują charakter "V" zdecydowanie lepiej się prezentują w muzyce.

Posiadałem dwie sztuki PRO-250RPW LCR, są identycznej wielkości co moje obecne głośniki, otwór montażowy ten sam. Miałem je przygotowane do zainstalowania i robiłem nawet testy, ale w tamtym czasie był problem z dostępnością a potrzebowałem cztery egzemplarze. Trafiły się cztery sztuki THX w bdb cenie więc na OLX sprzedałem RP. Gdyby nie problemy z kupnem pewnie bym właśnie ich używał. Mogę polecić, fajna jakość wykonania i dźwięku.

Nie sugeruj się cenami detalicznymi, realnie możesz dorwać głośniki sporo taniej niż w oficjalnej dystrybucji.

30 minut temu, noobekko napisał:

Jeśli chodzi o amplituner  to nie wiem czy tam czytales posty od początku ale mam Yamaha rx-v6a i też pytanie czy te głośniki które wybrałem wyżej beda pasować do tego amplitunera.

Yamaha i Klipsch to trochę mieszanka wybuchowa, ale ludzie robią takie konfiguracje i można to generalnie polecić. Technicznie wszystko będzie pasować, dźwiękowo to bardzo indywidualna sprawa. Na pewno nie będzio mdło i płasko :D 

Spróbuj pojechać do jakiegoś salonu audio i odsłuchać kolumny Klipsch z Yamahą. Porównaj serię R do RP biorąc pod uwagę barwę dźwięku poza basem. Będzie Ci łatwiej podjąc decyzję.

sub Sub SUB. Chleb ze smalcem przez miesiąc, ale kup raz a dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Reference Premier (RP) to wyższa jakość i mimo iż nadal wykazują charakter "V" zdecydowanie lepiej się prezentują w muzyce.

eh, no właśnie, nie chciałbym tutaj pomijać muzyki, bo też będe jej słuchał i nie wiadomo czy to  nie bedzie wiecej niż oglądanie filmow. No ale z tych 3 produktów znowu wyszedł najdroższy ;] ^^, tak jak piszesz chleb ze smalcem tylko troche dluzej niz miesiac !!

A jeśli chodzi o SUB'a, to nie wiem czy nie wezmę na wstrzymanie, żeby za bardzo nie nadszarpnąć budżetu domowego i kupić coś troche później ale dobrego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dużo muzyki to rozglądaj za subem tzw. zamkniętym. SVS SB1000PRO lub REL T/5x. Konstrukcje z Bass Reflex są większe gabarytowo i mocniejsze od swoich odpowiedników bez otworu, ale generalnie są przy mniej precycyjne i rozdzielcze co jest istotne właśnie w słuchaniu muzyki. Nie jest to regułą, ale w sporym uproszczeniu tak to wygląda.

Budżet... Bardzo rzadko sie zdarza by ktoś zakupił sprzęt w założonym limicie :D

Bez suba z samymi inwall to będzie tragedia 🤣

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, noobekko napisał:

A tak serio to  znajdziemy coś taniej 🤔 ??

Nie żebym sobie sępił ale tak do 2500 ?? 

W tych okolicach, to subwoofery dopiero się zaczynają:) -te lepsze nazwijmy to.

Ale! Mamy coś w zamkniętej obudowie, bez bass refleksu, nadający się również do muzyki 

https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-asw610.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie zdecydowałem się jednak na te klipSCH PRO-250RPW LCR i takie pytanie ode mnie, czy znajdziemy gdzieś możliwość zakupu taniej tych głośników bądź macie jakieś możliwości gdzie można je taniej zamówić ?? Bo znalazłem najniższą cene 1959 zł i nie wiem czy z tego jeszcze by coś dało radę urwać ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, noobekko napisał:

Dobra Panowie zdecydowałem się jednak na te klipSCH PRO-250RPW LCR i takie pytanie ode mnie, czy znajdziemy gdzieś możliwość zakupu taniej tych głośników bądź macie jakieś możliwości gdzie można je taniej zamówić ?? Bo znalazłem najniższą cene 1959 zł i nie wiem czy z tego jeszcze by coś dało radę urwać ? 

Spróbuj skontaktować się z dystrybutorem, to chyba najlepsza opcja z dograniem ceny :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, noobekko napisał:

Głośniki klipsch pro-250rpw lcr są następcą głośników klipsch r-5502-w II.

Po kątem różnic to PRO-250-RPW-LCR ma 94dB skuteczności R-5502-W ma 92dB, pewnie drobne zmiany w napędzie przetworników, natomiast membrany średnioniskotonowe i wysokotone takie same. Model R-5502-W II jak ktoś ma, to jeszcze z zapasów, bo obecnie nie jest już dostępny u dystrybutora. Natomiast z naszej oferty mogę jeszcze polecić Definitive Technology Di 5.5 LCR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten sklep to w miarę ok ? Bo cena dość niska a nie chciałbym wtopić :)

https://www.liniadzwieku.pl/SVS-SB1000-PRO?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqdqvBhCPARIsANrmZhPHZ-wFWpIXwWUuXz_gtsoZ_Fs5LpLMzOKELl7ku2-HGxH7tMvAOZoaAsypEALw_wcB

Jeszcze niby po rejestracji jest bon 100 zł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...