Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu.


Błażej Perz

Recommended Posts

Dzień dobry, witam wszystkich forumowiczów. Po krótce: w poprzednim mieszkaniu, salon ok 20m2 zestaw stereo: onkyo tx 8250 z głośnikami heco aurora 700. Byłem bardzo zadowolony. Po przeprowadzce do domu gdzie salon z otwartą kuchnią ma ponad 40m przy czym strop jest w klimacie stodoły czyli bardzo wysoki zestaw przestał spełniać moje oczekiwania. Przy głośnym graniu muszę skręcać basy ponieważ całość zaczyna po prostu brzmieć bardzo niedobrze. Brakuje wtedy basu. Pomyślałem na subwooferem. Ale spotkałem się również z podpowiedzią, żeby nie iść w suba tylko zmienić ampli na wzmacniacz. Jako, że zależy mi na strumieniowym przesyłaniu muzyki (jakość  z tidala w formacie FLAC jest na prawdę spoko) wpadłem na NAD c338. Pytanie do Was, co myślicie o takim zestawieniu? A może zaproponujecie mi inne rozwiązanie. Zaznaczę, że kolumny ogólnie mi pasują, lubię ich barwę jednak braknie ewidentnie dołów. PS w jaki sposób brak regulacji tonów niskich i wysokich w przypadku wzmacniacza wpływa na barwę? Bo na ampli mam taką możliwość i korzystam z niej. Gdyby w tej wypowiedzi były ewidentne bzdury to przepraszam. Gdybym miał wiedzę o którą proszę nie zaglądałbym tu:) pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 30 cm. O więcej będzie ciężko ze względu na ustawność pomieszczenia. Ściana „RTV” przy tym metrażu nie jest zbyt okazała ze względu między innymi na dużo przeszkleń takich do podłogi. 

Z tym skręcaniem chodzi o to, że jak gram bardzo głośno to ten bas jest taki charczący, że jestem zmuszony go skręcić, a gdy to zrobię to brakuje go bardzo znacząco. Ogólnie go brakuje, a na głośno nie da się słuchać 

Kombinowałem z ustawieniem. Nie ma jakieś znaczącej różnicy. Myślę że 2-2,5k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment

17 godzin temu, Błażej Perz napisał:

Przy głośnym graniu muszę skręcać basy ponieważ całość zaczyna po prostu brzmieć bardzo niedobrze. Brakuje wtedy basu. Pomyślałem na subwooferem

?

Co brzmi niedobrze przy głośniejszym graniu?

Skrecasz basy to ich nie masz.

Jak dołozysz suba to będzie brzmiało dobrze? Czy może nadal jak bez skrecania?

Możesz pokazać jak stoi ten Twoj system teraz?

15 godzin temu, Błażej Perz napisał:

Z tym skręcaniem chodzi o to, że jak gram bardzo głośno to ten bas jest taki charczący,

No to znaczy że amplituner jest za słaby.

Zaczał bym od sprawdzenia w domowych warunkach innego wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdziłbym Cambridge AXR100. Dość jasno grający sprzęt, ale ma w swojej cenie bardzo dobry jakościowo bas i jest go nieco więcej niż w modelu CXA61. Cieplejsze granie zaoferuje np. Audiolab 6000A, przyjemnie i nisko, ale z dobrą kontrolą zagra również Cyrus One. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2024 o 15:15, Błażej Perz napisał:

Dzień dobry, witam wszystkich forumowiczów. Po krótce: w poprzednim mieszkaniu, salon ok 20m2 zestaw stereo: onkyo tx 8250 z głośnikami heco aurora 700. Byłem bardzo zadowolony. Po przeprowadzce do domu gdzie salon z otwartą kuchnią ma ponad 40m przy czym strop jest w klimacie stodoły czyli bardzo wysoki zestaw przestał spełniać moje oczekiwania. Przy głośnym graniu muszę skręcać basy ponieważ całość zaczyna po prostu brzmieć bardzo niedobrze. Brakuje wtedy basu. Pomyślałem na subwooferem. Ale spotkałem się również z podpowiedzią, żeby nie iść w suba tylko zmienić ampli na wzmacniacz. Jako, że zależy mi na strumieniowym przesyłaniu muzyki (jakość  z tidala w formacie FLAC jest na prawdę spoko) wpadłem na NAD c338. Pytanie do Was, co myślicie o takim zestawieniu? A może zaproponujecie mi inne rozwiązanie. Zaznaczę, że kolumny ogólnie mi pasują, lubię ich barwę jednak braknie ewidentnie dołów. PS w jaki sposób brak regulacji tonów niskich i wysokich w przypadku wzmacniacza wpływa na barwę? Bo na ampli mam taką możliwość i korzystam z niej. Gdyby w tej wypowiedzi były ewidentne bzdury to przepraszam. Gdybym miał wiedzę o którą proszę nie zaglądałbym tu:) pozdrawiam 

Każde zestawienie, przyniesie jakiś efekt ale tak jak napisał przedmówca, akustyka pomieszczenia będzie miała decydujący głos. Dlatego też skup się na tym. Czy masz możliwość ingerencji w tym pokoju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon z kuchnią ponad 40m2 w dodatku z wysokim stropem "w klimacie stodoły". W takim przypadku jeśli będzie bas to będą się pojawiać jego dudnienia, albo żeby uniknąć dudnień to trzeba słuchać z obciętym basem. W zasadzie dobór sprzętu ma tu niezbyt wielkie znaczenie, bo przy niekorzystnej akustyce pomieszczenia na każdym sprzęcie będzie podobny problem. Tu trzeba by było zainwestować po prostu w adaptację akustyczną pomieszczenia, w jakieś pułapki basowe i ekrany akustyczne, a nie w zmianę sprzętu. Od biedy można by było w tor audio wpiąć procesor akustyczny z mikrofonem pomiarowym, który na bieżąco analizowałby dźwięk i wycinał niepożądane częstotliwości, na których wzbudzają się dudnienia, albo precyzyjny korektor pasma ale to raczej niespotykane rozwiązanie w domowych sprzętach hifi zwłaszcza tej klasy co przytoczone urządzenia i mogłoby w pełni nie usatysfakcjonować w odsłuchu.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...