Skocz do zawartości

Wmacniacze z Epoki -test


Recommended Posts

Witam  ,  mam  u  siebie  na testach kilka wzmaków  z tzw epoki nieoszczędzania przez  księgowych . Wzmaki były   przejrzane   pod  kątem  zimnych  lutów  i  ustawiane prady  spoczynkowe ,  za  kondensatory  sie  nie   biorę ,  brak  sił   i  środków.

 1 .  Sony  419   r

2 .  pioneer   a   301  i  a  447

3. onkyo  integra  8870

4 . kenwood   ka  7020

5. rotel  935 bx 

6 . yamaha   ax  500

7. denon pma 1500R

8. denon  pma 1060

9.  denon pma 1560

10. pioneer m73 c73 Urushi

 Jakby  ktos  był zainteresowany to   mogę  przyblizyć   ''sylwetki ''   w/w .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie  mozna domyślic  , najlepiej  wypada  1560  to  nie wzmacniacz to  armata  . tylko on z całej stawki moze powalczyć z Urushi . przykład  - jesli podepniesz podstawkowce np phonar compact 2 jakosc dzwieku bedzie jak   z podłogówek.

1060 i 1500r graja jednak o klase  nizej . 1060  gra poprawnie jednak  rownowaga tonalna jest przesunieta w góre , natomiast1500r jednak  mnie osobiscie  jakos nie podpasował - Ale to moja subiekt ocena .

 Gramofoniarze uwaga - najlepszy wbudowany preamp gramofonowy  z całej stawki  ma 1560 nawet lepszy od c73 jednak i tego mozna pobic  - wystarczy przesłuchac  preampy  z Winyl Net . to bardzo udanekonstrukcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KENIA nabyłem nie tyle  po  obejrzeniu  filmiku  R Szumu  gdzie  serwisuje 7010 -tkę ,  tylko  po tym  jak dostałem w swoje  łapska gramofon  kd 2055 . Gdy  zobaczyłem  jak jest zbudowany  ........ szybko  kupilem  drugi.......wiecej  pocztajcie  w necie. Onkyo 8870 i kenwood 7020 maja  bardzo podobne  brzmienie ,   jednak 7020  wypada  lepiej pod  wzgledem dynamicznym ,i wyciaga szczególy z nagran lepiej niz 8870 . Zaskoczony jestem  jakoscia brzmienia jakie oferuje 7020 tka oczywiscie  na plus. 7020 trafiła do mnie  w niemal gabinetowym stanie - dwa trafa , dwa duze  kondy elny for audio i bardzo szerokie sciezki na laminacie  osiem tranów.

 niestety  oba wzmaki  po  podłaczeniu  gramofonu do wbudowanych wejsc phono , załamały mnie niska jakoscia dzwieku , byc moze jest cos uszkodzone , musialem krecic  volume  na godz 14 zeby cos usłyszec [ wkladki MM] , ale mam zewnetrzzne preampy i juz Buphono zagrał znakomicie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To  moze  o Marantzu  troszkę.....

Kilkanascie zimnych  lutów  , cały srodek  do czyszenia , sciezki  na laminacie , wąziutkie jak nitki , kretynski  włacznik   mono [ ?!?] . JAk  bedzie wiecej  czasu  to wypiernicze  balans  i  monoprzełacznik. Teraz najciekawsze - konstruktorzy 80 tki  naładowali w modol przedwzmacniacza tanich opampow JRC -efekt -wysokie tony porażaja wszystkie isstoty zywe  w promieniu  3 km... ale jest  swwiatełko w tunelu -z tego co widze 80 tke mozna latwo przerobic  na koncowke mocy , tylko musze poszukac jakiegos dobrego  przedwzmacniaczana lampach ....

 Dzwiekowo 80tka gra  całkiem przyzwoicie , ale pokretłaa bas i treble musa byc ustawione cechami do siebie  bass plus 50 proc , treble minus 50 proc - inaczej  sie nie da .... Ciekawostka wczoraj dusiłem  marantza z kol Kef q5 , i zgrał  sie z nimi dosc dobrze , inne  wzmaki  juz  z kefami  to  tak  róznie bywało .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, desmodronik napisał:

Zaskoczony jestem  jakoscia brzmienia jakie oferuje 7020 tka oczywiscie  na plus.

Jaki jest to rodzaj grania jaką muzykę zagra najlepiej. Z jakimi kolumnami grał ten wzmacniacz? Jakie kolumny mogą  do niego najbardziej pasować. Możesz coś skrobnąć 🙂 

Jest też wersja tego wzmacniacza z DAC c.jpg.25bdb636ed68223d4ed121a123f3046d.jpg

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pod  Kenia  podłaczyłem   to  co mialem  pod  reką , dali  104 ,   kef   q 5 ,jbl l60 i  podstawkowce   phonar  compact2 ,  quantum 603 , oraz   canton ergo 31  .  Muzycznie   słucham   spokojnych  gatunków  dzezik  klasyka    ,  Ostatecznie   brzmienie  7020  okreslił bym  jako  stricto  analogowe   ,   z dobrym  basem  i   niekrzyczaca   góra   srednica  w  normie .

 najlepiej  zagrał   z  jbl  l60 ale  one   graja  nawet  z  miotłą  .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mojawersjast   bez   wejsc   cyfrowych   --  z  racji  wieku   wzmaka  smiem   twierdzic  ze   wbudowane   moduły  dac  sa  kiepskiej  jakosci   ========   ja    ma  do  dyspozycji kilka  daców  zewnetrznych  ,  prób  dokonywałem  na  Tr-Ampie ,  -  to  ten  wariat  na  bateryjkę  , Trampek   ma   przełacznik  z tyłu  i  mozna  słuchac   w  trybie   standard  rca   lub  ''preamp'' .  ten  ostatni   jest  przydatny   jak  podepniesz  trampa pod   lampy  , chodzi  o  wysterowanie  a  to  roznie  jest .....

6 minut temu, RLC2 napisał:

Czyli mocny Rock i HeavyMetal będzie z tym problem? 

 tu  nic  nie  doradze   bo   nie  słucham  tych  gatunkow  muzycznych.

  koszt  zakupu  to  ok   1000  zł   a  serwisu   pewnie  kilkaset   , zalezy  na co  trafisz . dziecinnie  łatwe  jest  ust  pradu  spoczynkowego   ,   a  zimnie  luty  -----  smartfona   na   najwieksze  powiekszenie  i   przegladasz  od  a  do  zet .

ps  mam  przeczucie  ze   na  7020  dobrze   wypadna  nagrania    które  sa   nagrane  ''ostro''   np  płyta  J  Radka -krolowa  nocy  -- brzmi      znakomicie  .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, desmodronik napisał:

dziecinnie  łatwe  jest  ust  pradu  spoczynkowego   ,   a  zimnie  luty  -----  smartfona   na   najwieksze  powiekszenie  i   przegladasz  od  a  do  zet .

Mogę zrobić ciasto drożdżowe uwędzić dobrą szynkę, baleron itp. Do spraw elektrycznych się nie tykam do wymiany gniazdka wzywam elektryka 😁 

Chyba poszukam coś nowszego może Cyrus One lub Nad c368 to chyba będzie najlepsze rozwiązanie w moim przypadku 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, desmodronik napisał:

 najlepiej  zagrał   z  jbl  l60 ale  one   graja  nawet  z  miotłą 

👍 Tak mają niektóre JBL. U mnie tak grają L86. Zarówno z tranzystorem , jak i z lampą. Co ciekawe, większość JBL dobrze gra wyłącznie z tranzystorem. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Fajne zestawienie ale szczerze te wszystkie modele wzmacniaczy to max klasa średnia i niestety księgowi tam już mocno zaglądali… to nie tego trzeba szukać:)

A czego trzeba szukać? Jakie marki modele są warte kupienia i ewentualnej naprawy? Daj jeszcze namiary na dobrego fachowca 😉

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Technicznie bias jak bias ale warto pamiętać aby przed ustawieniem bias, ustawić offset :) 

Ma kol  na mysli DCoffset ????  w marantzu wynik wynosi  03,1mV prawy  kanał  , i  03,2 mV Lewy  kanał ........   a   gdzie  sie   go  i   czym  reguluje ????????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego szukać? Wzmacniaczy wyprodukowanych do rocznika 78 wykonanych w topologi dual mono z tranzystorami kapeluszowymi. To były konstrukcje bezkompromisowe i zrobione na długie lata. Każdy szanowany producent miał tych modeli od groma. Tak na szybko to wszystkie modele z czarnymi panelami czyli przełom lat 80/90 tych to już nie ta liga.

Offset regulujemy dedykowanym potencjometrem w sekcji wzmacniacza różnicowego. Potencjometr volume na min. I mierzymy napięcie dc na wyjściach głośnikowych - bez obciążenia. Cześć modeli wzmacniaczy (mniejszość) nie ma wyprowadzonej regulacji i w przypadku odchyłek powyżej 30mv trzeba kombinować z dobieraniem pary różnicowej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RLC2 napisał:

Do rocznika 78 to już prawie 50 lat na karku myślę że można już zapomnieć o częściach do tych wzmacniaczy, lub części są bardzo trudno dostępne ☹️

Jakich części? :) ja mam dwa wzmacniacze z 76 roku i kolumny deko młodsze. Jeden praktycznie bez remontu, drugi wymienione kondy, rezystory, są dostępne jakie chcesz słabsze, lepsze itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Tysiące takich wzmacniaczy jest w ciągłym użytku,

Też mam i nie narzekam. NIC się nie psuje. 

@RLC2 - A miałeś? Próbowałeś? Słuchałes? Czy tylko uważasz , ze to nie dla Ciebie?

3 godziny temu, elektron6 napisał:

wszystkie modele z czarnymi panelami czyli przełom lat 80/90 tych to już nie ta liga.

👍 Coś w tym jest.

 

IMG_20220416_193519.jpg

IMG_20211207_201737.jpg

20170915_162824.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

A miałeś? Próbowałeś? Słuchałes? Czy tylko uważasz , ze to nie dla Ciebie?

Coś tam kiedyś miałem coś tam kiedyś słuchałem ocznie ten vintage bardzo mi się podoba jednak zdecydowanie nie mam miejsca na takie sprzęty. Muszę się zmieścić w komodzie ze wszystkimi  sprzetami wnęka 60cm wys 60cm szer 40cm gł, łącznie trzy lub cztery półki. Dlatego taki Cyrus One rozmiarowo wypada idealnie 🙂. Życie 😉 Ewentualnie jeszcze zostaje postawienie na komodzie no i tutaj już jest lepiej 🙃 

Może trzeba będzie pomyśleć o czymś normalnych rozmiarów. 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...