Skocz do zawartości

Który z ww. wzmacniaczy polecacie?


Maciej H

Recommended Posts

Dnia 19.04.2024 o 10:29, Maciej H napisał:

Dokładnie w porównaniu do Sabaja gra sucho.Dam mu jednak szansę niech chwilę popracuje może się coś zmieni. A co do mocy sprawdzałem na tych samych kawałkach. Nie dam mu nawet 60W. Regulator jest na full przy niektórych utworach np Pink floyd Hey you remastered 2011 z Tidal i to i tak jest cicho. 

Nie zmieni się. W wzmacniaczach klasy D sygnatura sięnie zmienia lub symbolicznie.

Ale z tą głośnością to aż tak?

Dnia 19.04.2024 o 10:53, Tomasz S. napisał:

Taką moc ma, potwierdzone wiele razu w pomiarach

Dla 1 KhZ. Dodajmy to. Dla okreslonej impedancji. Gorzej bo pasmo się zmienia i impedancja tez. A tego już nikt nie mierzy/

 

Dnia 19.04.2024 o 15:40, Maciej H napisał:

Dobra wiem już. Streaming z Tidal zwyczajnie jest słaby. Przesłałem przez WiFi do Wiim amp z telefonu dwa pliki Flac. Jakość i głośność dźwięku zupełnie inna. Różnica jest diametralna

Streaming z Tidala słaby? Wydaje mi się  że coś możesz mieć złe ustawione na apce kontrolnej.

Jak je przesyłasz? Chromecastem? DLNA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie zmieni się. W wzmacniaczach klasy D sygnatura sięnie zmienia lub symbolicznie.

Ale z tą głośnością to aż tak?

Dla 1 KhZ. Dodajmy to. Dla okreslonej impedancji. Gorzej bo pasmo się zmienia i impedancja tez. A tego już nikt nie mierzy/

 

Streaming z Tidala słaby? Wydaje mi się  że coś możesz mieć złe ustawione na apce kontrolnej.

Jak je przesyłasz? Chromecastem? DLNA?

Bezpośrednio z telefonu aplikacja Tidal connect przez WiFi do wzmacniacza. W Sabaju między Flac z komputera a Tidalem nie było takiej różnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dla 1 KhZ. Dodajmy to. Dla okreslonej impedancji. Gorzej bo pasmo się zmienia i impedancja tez. A tego już nikt nie mierzy/

Chodzi o multitone ? jest zmierzone

Cytat

Jak widać z powyższego, przy niskiej mocy użyty sygnał testowy nie zmienia mocy wyjściowej. Jednak przy wysokiej mocy występuje około 33 watów straty mocy przy sygnale wielotonowym w porównaniu do pojedynczego sygnału 1 kHz.

image.png.753d563361dc3086d8019bdf2f0f28e7.png

 

Dla porównania NAD C3050LE traci tylko 3 W więc tutaj Wiim wypada sporo gorzej. Jest to istotne jeżeli mamy mało efektywne kolumny albo bardzo duże pomieszczenie. Coś za coś jak zwykle :) Nie ma ideałów.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej H napisał:

Bezpośrednio z telefonu aplikacja Tidal connect przez WiFi do wzmacniacza. W Sabaju między Flac z komputera a Tidalem nie było takiej różnicy. 

Czyli connectem no to nie bezpośrednio w telefonu. Telefon jest wtedy jedynie pilotem.

To jeszcze raz wytłumacz różnice miedzy dwoma podłączeniami.

21 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Chodzi o multitone ? jest zmierzone

image.png.753d563361dc3086d8019bdf2f0f28e7.png

 

Dla porównania NAD C3050LE traci tylko 3 W więc tutaj Wiim wypada sporo gorzej. Jest to istotne jeżeli mamy mało efektywne kolumny albo bardzo duże pomieszczenie. Coś za coś jak zwykle :) Nie ma ideałów.

A no właśnie o to chodzilo.

Czyli ma stratę dość mocną nie przy testach (jednym tonie) tylko muzyce. zgadza sięto co uzytkownicy opisują.

Co nadal nie tłumaczy aż takie różnicy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem nie.

Aczkolwiek zalezy od utworów. Na YT spotkałem się z tak wyśrubowanymi utworami które siępo prsotu ssłucha.

Tam materiał jest czesto jak obraz w sklepach na telewizorach. Wyśrubowany, nienaturalny, ale przyuwający uwagę.

Wyśrubowany nie mam na mysli jakości bo to jest 320kbps tylko podbicie odpowiednich pasm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...