Skocz do zawartości

Który z ww. wzmacniaczy polecacie?


Maciej H

Recommended Posts

Kurde wszystko fajnie tylko razi brak dywanu. Ja kiedyś jak zabrałem dywan z pokoju żeby go wytrzepać zrobiłem eksperyment. Puściłem kilka swoich ulubionych kawałków i serio byłem w szoku jak pomieszczenie zaczęło "grac". Pojawił się dziwny pogłos, tragedia. Dywan to podstawa do poprawy akustyki. Spróbuj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Kurde wszystko fajnie tylko razi brak dywanu. Ja kiedyś jak zabrałem dywan z pokoju żeby go wytrzepać zrobiłem eksperyment. Puściłem kilka swoich ulubionych kawałków i serio byłem w szoku jak pomieszczenie zaczęło "grac". Pojawił się dziwny pogłos, tragedia. Dywan to podstawa do poprawy akustyki. Spróbuj. 

Położyłem na podłodze dywan od córki z pokoju, ale nie zauważam różnicy. Prawdopodobnie specyfika pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ok rozumiem.

 

Moim zdaniem z tej trójki no zdecydowanie najsłabiej Indiana. A czy QAcustic czy Polki to juz indywidualne preferencje.

Mają coś za coś przeciw. Jestem ciekaw dalszej cześci testów :)

 

Q Acoustics to małe monitory. Model 5010. Mają super stereofonie, czyściutkie wysokie tony, fantastyczną głębie szczególnie słyszalną po przełączeniu się z Nota260x natomiast brakuje im basu. Trzeba go podbić na wzmacniaczu. Ogólnie bardzo fajna konstrukcja i zostały by ze mną gdyby nie jeden szczegół, cena. Są 3 razy droższe od Indiany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, stach_s napisał:

Nie bez powodu ;)

Poszukaj używanych 3020, to i basu nie zabraknie. One są śmiesznie tanie, kupiłem takie bratu. 

Tu masz nawet nowe

https://m.olx.pl/d/oferta/glosniki-podstawkowe-qacoustic-qa-3020i-para-CID99-IDYSJas.html

To jest starsza seria więc pewnie brzmią trochę inaczej. Poza tym jeżeli kupię używane bez odsłuchu a mi się nie spodobają będę miał problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maciej H napisał:

To jest starsza seria więc pewnie brzmią trochę inaczej. Poza tym jeżeli kupię używane bez odsłuchu a mi się nie spodobają będę miał problem. 

OK, kup więc gorsze ale tańsze, byle nowe ;)

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2024 o 19:43, Maciej H napisał:

Q Acoustics to małe monitory. Model 5010. Mają super stereofonie, czyściutkie wysokie tony, fantastyczną głębie szczególnie słyszalną po przełączeniu się z Nota260x natomiast brakuje im basu. Trzeba go podbić na wzmacniaczu. Ogólnie bardzo fajna konstrukcja i zostały by ze mną gdyby nie jeden szczegół, cena. Są 3 razy droższe od Indiany. 

Zgadzam się. Ta linia cała tak gra. Nie jest dla basolubów.

Podłogówki też.

Dnia 3.03.2024 o 21:33, Maciej H napisał:

To jest starsza seria więc pewnie brzmią trochę inaczej. Poza tym jeżeli kupię używane bez odsłuchu a mi się nie spodobają będę miał problem. 

Niższa. przedewszystkim. Ale 3030 też fajne

starsze to był 2020

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli u mnie koledzy jeden przyszedł z Audiolabem 6000a często polecanym na forum, a drugi z Marantzem 6007. Słuchaliśmy przy drinku Jacka pare godzin różnych utworów muzycznych. Byliśmy jednogłośni. Sabaj jest zdecydowanym zwycięzcą. Źródłem dźwięku był IFI zen Stream. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Dedal napisał:

A gdzie ja napisałem że jest dobry ?

Że ktoś napisał iż jest lepszy od droższych ,  i według mnie ten Marantz to nic specjalnego nie znaczy że jest  dobry . 🤷🏿‍♂️😊

 

Według mnie jest dobry w swojej klasie cenowej, zrobiłem porównanie do wzmacniaczy, które miałem możliwość posłuchać osobiście. Nie wiem czy Marantz to coś specjalnego. A ty do czego porównywałeś wspomniane wzmacniacze? 

Edytowano przez Maciej H
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o porównania . 

Mi jego granie nie przypadło do gustu na przekór temu co się pisze , nie, przepraszam , wciska że powinien się podobać .

Miałem sporo w swoim hobby wzmacniaczy budżetowych i nie wybrałem go by pograł u mnie jakiś czas , choć pieniądze były było kupić .

Tyle w temacie . Pzdr 

Ps

Piotr , dajmy już spokój , zaraz powstanie beznadziejny temat jak na AS 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dedal napisał:

Tu nie chodzi o porównania . 

Mi jego granie nie przypadło do gustu na przekór temu co się pisze , nie, przepraszam , wciska że powinien się podobać .

Miałem sporo w swoim hobby wzmacniaczy budżetowych i nie wybrałem go by pograł u mnie jakiś czas , choć pieniądze były było kupić .

Tyle w temacie . Pzdr 

Ps

Piotr , dajmy już spokój , zaraz powstanie beznadziejny temat jak na AS 

Skoro miałeś dużo wzmacniaczy to już pewnie sam nie wiesz czego szukasz. To jest mój trzeci wzmacniacz w klasie D i dla mnie jest wystarczający do słuchania muzyki z przyjemnością. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówimy tu o mnie 🤷🏿‍♂️

No i mi klasa D nie specjalnie przypasowała. 

A co do grania w budżecie to dawno temu szukając wzmacniacza ,chciałem kupić cxa80 ale po odsłuchu wyszedlem z 40% tańszym AA xi75 bo lepiej mi brzmienie pasowało . Tak że rozumiem że można lepiej i taniej (dla wybierającego) nie dla ogółu. Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2024 o 12:49, Maciej H napisał:

Byli u mnie koledzy jeden przyszedł z Audiolabem 6000a często polecanym na forum, a drugi z Marantzem 6007. Słuchaliśmy przy drinku Jacka pare godzin różnych utworów muzycznych. Byliśmy jednogłośni. Sabaj jest zdecydowanym zwycięzcą. Źródłem dźwięku był IFI zen Stream. 

Z czego wynikała ta przewaga nad audiolabem, bo sam sie zastanawiałem nad jednym i drugim?. Coś więcej?.

Jaka muzyka była słuchana. 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pitt39 napisał:

Z czego wynikała ta przewaga nad audiolabem, bo sam sie zastanawiałem nad jednym i drugim?. Coś więcej?.

Jaka muzyka była słuchana. 

Według mnie bas był zdecydowanie lepszy, lepiej kontrolowany. Znajomi zwrócili uwagę że scena i przestrzeń jest mocniej zaznaczona. Muzyka różna od ballad rockowych po muzykę taneczną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej H napisał:

Według mnie bas był zdecydowanie lepszy, lepiej kontrolowany. Znajomi zwrócili uwagę że scena i przestrzeń jest mocniej zaznaczona. Muzyka różna od ballad rockowych po muzykę taneczną. 

Jak wyglądał test. 

Na tej samej głośności i te same utwory były sprawdzane na poszczególnych wzmacniaczach?. No i po tej samej/podobnej ilości spożytego alkoholu?.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...