Skocz do zawartości

Który z ww. wzmacniaczy polecacie?


Maciej H

Recommended Posts

Jedyny sposob by sie przekonac, to sprawdzic. Moze gdzies sie uda pozyczyc te KEF LS50.

Jesli te LS50 sa lepsze od A350 to  ten Sabaj powinien to pokazac.

Jak widze to calkiem fajny klocek. Solidnie wykonany, Bluetooth i spora moc - wystarczajaca by napedzic wiekszosc kolumn.

I Tobie sie podoba. Poszukaj moze gdzies te LS50 ktos ma.

Jesli sie nie da tego LS50 znalezc to moze sie w strone Qacoustics zwroc. Nie raz czytalem pozytywne opinie.

Pozwole sobie wkleic male porownanie . To jest KEF Meta bo innych juz w tym sklepie nie mieli.

 

Schermafbeelding 2024-03-19 162855.jpg

Knipsel.JPG

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kraft napisał:

Miałem LS50, a obecnie mam LS50 Meta. Miałem też wcześniej u siebie Q750 i R3. 

Moim zdaniem LS najbardziej udane z nich wszystkich. To jednak inny poziom niż budżetowe Q, które swoją drogą nie są przecież złe. Różnica między nimi to namacalność dźwięku. W Q750 jej jeszcze nie było. 

Zachęcony waszymi opiniami jestem gotów pierwszy raz kupić kolumny w ciemno i dać szanse LS50. Wczoraj uciekły mi używane na Allegro. Granie Q350 jest dla mnie super więc myślę że się nie zawiodę. Szukam używek, gdyż mój budżet nie pozwala mi kupić nowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej H napisał:

Zachęcony waszymi opiniami jestem gotów pierwszy raz kupić kolumny w ciemno i dać szanse LS50. Wczoraj uciekły mi używane na Allegro. Granie Q350 jest dla mnie super więc myślę że się nie zawiodę. Szukam używek, gdyż mój budżet nie pozwala mi kupić nowych. 

To może zanim zrobisz ten ostateczny krok, to jeszcze dałbyś szansę na koniec B&W 706s3 :)?

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-706-s3.html

hmm?? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maciej H napisał:

Są niemal idealne, gdyby nie ten bas.

Nie wina akustyki? 

46 minut temu, Maciej H napisał:

Zachęcony waszymi opiniami jestem gotów pierwszy raz kupić kolumny w ciemno i dać szanse LS50

Błąd, każdy z nas ma swój gust. 

To co mi się podoba Ci nie koniecznie ci podejdzie. 

No i akustyka pomieszczenia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej H napisał:

Zachęcony waszymi opiniami jestem gotów pierwszy raz kupić kolumny w ciemno i dać szanse LS50. Wczoraj uciekły mi używane na Allegro. Granie Q350 jest dla mnie super więc myślę że się nie zawiodę. Szukam używek, gdyż mój budżet nie pozwala mi kupić nowych. 

Kup jesli mozesz odesłać, jeśli nie, to się dwa razy zastanów.

Jak kolega mówił wyżej, tym którzy je polecają mogą się podobać, jednak czy tobie się spodobają, to jest duży znak zapytania. Może cię to drogo wyjść.

W takim wypadku moze sprawdz te ktore mozesz odeslac, jak np. B&W polecane u gory lub ktores z  Qacoustics . Posluchasz i przynajmniej bedziesz wiedzial ze ci nie odpowiadaja. A noz widelec ktores ci podejda. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Brol napisał:

Kup jesli mozesz odesłać, jeśli nie, to się dwa razy zastanów.

Jak kolega mówił wyżej, tym którzy je polecają mogą się podobać, jednak czy tobie się spodobają, to jest duży znak zapytania. Może cię to drogo wyjść.

W takim wypadku moze sprawdz te ktore mozesz odeslac, jak np. B&W polecane u gory lub ktores z  Qacoustics . Posluchasz i przynajmniej bedziesz wiedzial ze ci nie odpowiadaja. A noz widelec ktores ci podejda. 

Dlatego warto posłuchać przed zakupem. Stąd rzuciliśmy ten pomysł ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie moją historię z LS-ami. Tak? To posłuchajcie.

Kupiłem używane LS-y, jadąc po nie przez pół Polski. Po roku, czy dwóch wystawiłem je na sprzedaż, bo kupiłem wersję META. Jakież było moje zdziwienie, że po tym czasie odkupił je ode mnie (zupełnie przypadkowo zresztą) gość, który mi je sprzedał. Zatęsknił za tym modelem (a jak byłem po odbiór przy zakupie, to miał już u siebie wielokrotnie droższe kolumny z manufaktury). Coś chyba jest w tych LS-ach (co nie znaczy oczywiście, że każdemu się spodobają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Pamiętacie moją historię z LS-ami. Tak? To posłuchajcie.

Kupiłem używane LS-y, jadąc po nie przez pół Polski. Po roku, czy dwóch wystawiłem je na sprzedaż, bo kupiłem wersję META. Jakież było moje zdziwienie, że po tym czasie odkupił je ode mnie (zupełnie przypadkowo zresztą) gość, który mi je sprzedał. Zatęsknił za tym modelem (a jak byłem po odbiór przy zakupie, to miał już u siebie wielokrotnie droższe kolumny z manufaktury). Coś chyba jest w tych LS-ach (co nie znaczy oczywiście, że każdemu się spodobają).

@Kraft Na jakim metrażu wykorzystujesz te LS-y ? Nie czujesz braku ew. sub'a, ze względu na małego woofer'a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Pamiętacie moją historię z LS-ami. Tak? To posłuchajcie.

Kupiłem używane LS-y, jadąc po nie przez pół Polski. Po roku, czy dwóch wystawiłem je na sprzedaż, bo kupiłem wersję META. Jakież było moje zdziwienie, że po tym czasie odkupił je ode mnie (zupełnie przypadkowo zresztą) gość, który mi je sprzedał. Zatęsknił za tym modelem (a jak byłem po odbiór przy zakupie, to miał już u siebie wielokrotnie droższe kolumny z manufaktury). Coś chyba jest w tych LS-ach (co nie znaczy oczywiście, że każdemu się spodobają).

... wychodzi na to, że wszystkie LS-y w Polsce(meta i zwykłe), przechodzą  przez te same ręce.

Mówił mi o tym z 2 dni temu, bo od czasu do czasu sobie piszemy(tak przypadkiem wyszło jak zapytał na jakim forum siedze). 

Ja od niego kupiłem 2  miesiace temu mety 😅

18 minut temu, Kraft napisał:

Różnie. 25 m2 i 10 m2. Cóż, koncertowego dźwięku to one faktycznie nie są w stanie zapewnić. 

Gdzie ci się lepiej sprawdzają?

Jedno i drugie pomieszczenie jakoś zaadaptowane akustycznie?

Z Marantzem pm6007 grają z tego co pamiętam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają się i tu i tu. Grają z PM8005, A-S301 i NAD 3030 (ale to i tak bez znaczenia;). 

Pomieszczenia trochę zaadaptowane. 

12 minut temu, Pitt39 napisał:

Ja od niego kupiłem 2  miesiace temu mety 

O! To co ma teraz? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Sprawdzają się i tu i tu. Grają z PM8005, A-S301 i NAD 3030 (ale to i tak bez znaczenia;). 

Pomieszczenia trochę zaadaptowane. 

O! To co ma teraz? 

Teraz jakieś starocie kupuje i sam cos buduje.

Póki co nie planuje mu odsprzedać swoich 😉

ps. NAD 3030, pięknie wygląda ten wzmacniacz. Jakbyś zamierzał sprzedać, to zaklepuje miejsce kolejkowe 😉

takiego masz?

 

image.png

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kw202 napisał:

Nie wina akustyki? 

Nie znam się, wiec chętnie się wypowiem 😉

Patrząc na te gołe ściany, okno za plecami, rozmiary pokoju... to stawiam dolary przeciw orzechom że tu leży przyczyna.

Testowałem swoje kefy i klipsche w pomieszczeniu 10m2 z adaptacja po swojemu(autor ma 12m2), bez adaptacji i w takim samym(10m2) z zupełną pustką... oraz w większym  pomieszczeniu, ale niesymetrycznym(z byle jaką adaptacja i bez).

Najlepiej to wypadło(oczywiście jest to mocno subiektywne), w pomieszczeniu 10m2 z adaptacja. Kable jakieś sprawdzałem, ale jak "nie gra pokój"(gra źle), to trochę jak malowanie sobie ust szminką mając 20kg nadwagi mówiąc, że będzie się  pięknym.

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Ze zdjęcia widać że kolumny stoją przy samej ścianie więc słabo. O dywanie już nie wspominam bo ponoć były próby i autor nie słyszy różnicy. Dziwna sprawa bo u mnie dywan dawal najwięcej w początkowej fazie amatorskiej adaptacji akustycznej pokoju. Tak czy siak akustyka na bank.

Stoją tak jedynie w spoczynku. Zaczynając słuchać muzyki odsuwam je od ściany na około 25cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiekx napisał:

Dlatego że w Polsce są tylko dwie pary tych kolumn😀, jak może być inaczej 😉

To tym bardziej nie sprzedaje jak to taki biały kruk  😉

32 minuty temu, Maciej H napisał:

Stoją tak jedynie w spoczynku. Zaczynając słuchać muzyki odsuwam je od ściany na około 25cm

Odległości kolumn od ściany - testy. 

W dziale akustyka jest taki temat, można poczytać tak edukacyjnie(wiele czytania nie będzie, a warto myślę bo pokój podobnych wymiarów).

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pitt39 napisał:

To tym bardziej nie sprzedaje jak to taki biały kruk  😉

Odległości kolumn od ściany - testy. 

W dziale akustyka jest taki temat, można poczytać tak edukacyjnie(wiele czytania nie będzie, a warto myślę bo pokój podobnych wymiarów).

Co mi z tego że poczytam temat  skoro sprawdzałem ustawienie parę razy i wiem ile mam je odsunąć żeby osiągnąć pożądany efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś śledzi temat albo jest zainteresowany kupnem Sabaja dzisiaj doszedłem czego miałem problem z basem. W ustawieniach Sabaja po aktualizacji automatycznie cutt off dla subwoofera było ustawione 70hz. To znacznie ograniczało kolumny. Teraz to już zupełnie inna bajka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2024 o 07:27, Piotr Sonido napisał:

Było to omawiany w wątku Sabaja że to trzeba zmienić.

I teraz które? Dali jednak zostają?

 

No właśnie nie wiem nie mogę się zdecydować. Byłem za z Kefa na początku, ale Dali też mi się spodobały. Teść, który jest starym wyjadaczem mówi że Kefy są dużo lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...