Skocz do zawartości

Który z ww. wzmacniaczy polecacie?


Maciej H

Recommended Posts

Hej. Postanowiłem sprzedać swojego Smsl al200 i kolumny Polk es20. Przyszedł czas na zmiany. Niestety mam dość klasy D. Kolumn jeszcze nie wybrałem. Natomiast co do wzmacniacza mam swoje typy. Myślę nad Quad Vena II, Emotiva Basx ta1, Cambridge Cxa61. Celuje w sprzęt używany. Pokój mały około 12m2. Który z ww. będzie dobrym wyborem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja bym spróbował CXA61, choć może z drugiej ręki CXA 81 by się trafił. Miałem I złego słowa nie dam powiedzieć. Quad to też dobra marka.

Praktycznie,  która byś markę nie wymienił, znajda się jej fani i przeciwnicy.

Co do klasy D. Nie wiem co ci nie odpowiadało w SMSL,  ale ja mam wzmacniacz w klasie D, Gato Audio DIA250s. Porównywałem z Gato Audio Amp 150 i Gold Note IS-1000 i obronił się bez problemu.

Co do kolumn łącze mój wzmak z Pylon Diamond25. Powinny być ok, na taki metraż. Ja słucham w 15 m.

W trójkącie 2x2x2 

Mają też Monitor 18, podstawkowe.

Monitor Audio też miałem w domu, świetne wykonanie, fajny basik i ogólnie przyjemne brzmienie. Jak dla mnie trochę za ciemne.

Poczytaj, tak na początek. Póki więcej osób się nie odezwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej H napisał:

Kolumn jeszcze nie wybrałem. Natomiast co do wzmacniacza mam swoje typy. (...) Pokój mały około 12m2.

Pokój narzuca ograniczenia co do kolumn. Wzmacniacz dołoży kolejne. Jeśli go kupisz przed kolumnami, będzie Ci je potem trudniej wybrać ponieważ będą musiały zgrać się i z pomieszczeniem i ze wzmacniaczem. Zacznij od paczek, które dobrze zagrają w Twoich warunkach akustycznych (szczególnie dotyczy to basu). Potem dobierz na spokojnie odpowiedni piec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze poleciłbym Ci rewelacyjne Opery Prima, z tym że one ostatnio mocno podrożały i nie wiem czy używki do 3000 dostaniesz...

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Nie ma kolumn do popu czy do rocka.

Kolumna jest do wszystkiego. 

Od kilku miesięcy mam nieodparte wrażenie, że do wszystkiego Artur, to jesteś TY 😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Ciekawe, czy w studiu podmieniają kolumny w zależności od tego, co nagrywają/miksują?

Jarku, przecież doskonale wiemy, że sprzęt studyjny jest raczej "liniowy" bez większych podbarwień czy własnego charakteru.

Z "domowym" hifi jest już nieco inaczej. Chyba nie powiesz mi, że Dynaudio brzmią tak jak PMC, ha???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też rozważałbym od razu zestaw :) W tym budżecie na pewno warto sprawdzić Monitor Audio Bronze 100, Fyne Audio F500, mniejsze Polk R100, a także JMR Lucia :) Ze wzmacniaczy też opcji jest dużo, w tym Cambridge CXA61, Audiolab 6000A, czy właśnie Quad Vena II, są też fani Yamahy A-S701 :) To tylko niektóre z opcji, które są dostępne. W razie czego zapraszam do umówienia się na odsłuch w naszym salonie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stach_s napisał:

To Opery raczej nie

Co prawda głównie testowałem je na innych utworach, ale na potrzeby rozgrzania ROMA 96DC+ poszła Metallica z czarnej płyty na nich i ku mojemu zdziwieniu nie było wcale słabo, choć teoretycznie zestaw taki sobie do mocnych gatunków. Jeśli to ma mocniejsze granie ma być od czasu do czasu, to ja bym Oper tak całkiem nie skreślał, bo to co tu ewentualnie będzie trochę słabiej, to w tym co będzie zazwyczaj w tej kwocie trudno będzie znaleźć coś fajniejszego.

Po ich teście na chwilę podłączyliśmy Fyne F500 i jak dla mnie to było przynajmniej o klasę niżej. Jak by była szansa na dopłatę to bym się nie zastanawiał i dołożył bo tu na serio warto.

Na OLX są nowe Opery za około 6800. 

Nie wiem czy @Na Temat Audio mają jeszcze jakieś, ale też bardzo fajne ceny wyprzedażowe na nie mieli. 

Za to mają na stronie Soprano LE gdzie można dobrać Fyne F500 za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, stach_s napisał:

Bo jeszcze poleciłbym Ci rewelacyjne Opery Prima, z tym że one ostatnio mocno podrożały i nie wiem czy używki do 3000 dostaniesz...

Od kilku miesięcy mam nieodparte wrażenie, że do wszystkiego Artur, to jesteś TY 😜

 

A co masz na mysli?

Ja slucham wszystkiego na Pylonach i wszystko bardzo przyjemnie brzmi.

Jak juz ktos gdzies, wczesniej napisal, nie widzialem nigdy by sklepy byly podzielone na poszczegolne rodzaje muzyki. Powinny, gdyby to byl fakt. Firmy napewno by to wykorzystaly, zaczely by produkowac kolumny do kazdego rodzaju muzyki. wyobraz sobie, kogos kto lubi np. 5 rodzaji. Juz widze te pokoje melomanow. Zawalone kilkoma parami kolumn. W zasadzie, wygluszanie na scianie by bylo nie potrzebne. Tyle drewna w pomieszczeniu 😁

Kolumna jest kolumna, ma odtworzyc co do niej wyslesz. Druga sprawa czy podoba ci sie jej brzmienie. To jednak nie ma nic wspolnego z rodzajem muzyki.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Brol napisał:

Ja slucham wszystkiego na Pylonach i wszystko bardzo przyjemnie brzmi.

 

Bo są w miarę uniwersalne.

 

12 minut temu, Artur Brol napisał:

Kolumna jest kolumna, ma odtworzyc co do niej wyslesz.

Porównaj to samo na Bowersach, Focalach, Twoich Pylonach i Klipschach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...