Skocz do zawartości

CD NAD C 538 wrócił z naprawy i co dalej


Tomai

Recommended Posts

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

Taaaaa, zwłaszcza z takiego Playera jak wspomniany NAD 😁😁😁

 

A jak zarzucisz płytę z tak samo podbitym basem to ten Twój NADzik to naprawi rozumiem?

🤭

Jak realizacja skopana, to nie ma zmiłuj. 

 

Oj problemy widzę z czytania ze zrozumieniem 😉

 Porównywałem te same albumy które mam fizycznie na CD z tymi samymi albumami na Tidalu. Tyle i aż tyle.

Nigdzie nie pisałem że NAD coś naprawia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Dywagacje na ten temat byly chyba już w innym wątku co nie @Tomai

Nir wiem dlaczego masz takie odczucia. Ale jak wolisz tak, to przeciez ok. Nie musisz nikogo na forum przekonywać o swojej racji. :)

Gdzie indziej już o tym gadaliśmy. To jest temat o problematycznym serwisie.

Skończony już?

Spoko, racja.

Przez ten długi czas naprawy słuchałem dużo Tidala i trochę starego CD Rotela który Coaxiala nie ma.

Jak w końcu wrócił NAD , podłączyłem pod Daca Tagi i wrócił ulubiony gładki, kremowy, dynamiczny, z dobrze kontrolowanym mocnym basem dźwięk.

Różnica mocno na plus w porównaniu do Tidala na TYCH samych albumach na tym samym Dacu na pierwszy rzut ucha. Taki efekt WOW. I podzieliłem się tymi wrażeniami a Dibatonio pisze że mam poprawić tor streama.

Ale spoko , koniec tematu, można zamykać.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomai napisał:

Taki efekt WOW. I podzieliłem się tymi wrażeniami a Dibatonio pisze że mam poprawić tor streama.

Efekt WOW, może być złudny,  ale wierzę Tobie, że z CD płyta gra lepiej w Twoi przypadku. 

Miałem więcej napisać, ale nie ma co już rozwijać w tym wątku tematu, co jest lepsze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, DiBatonio napisał:

co jest lepsze.

Ale wiesz co, wg mnie gdy słucham na CD, to muza ma więcej basu i granie jest takie mocniejsze, niż gdy słucham ze streamera.

Także oczywiście może to być, tak jak piszesz, różnica wynikająca z jakości nagarnia, ale jednak...ja też zauważam różnicę w jakości grania.

Może dlatego, że słucham Spotify, i że mam podstawowy model streamera ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, terracan1929 napisał:

Ale wiesz co, wg mnie gdy słucham na CD, to muza ma więcej basu i granie jest takie mocniejsze, niż gdy słucham ze streamera.

Także oczywiście może to być, tak jak piszesz, różnica wynikająca z jakości nagarnia, ale jednak...ja też zauważam różnicę w jakości grania.

Może dlatego, że słucham Spotify, i że mam podstawowy model streamera ?

 

Dlatego pisałem, że różnice się zacierają, kiedy zadba się o tor streamingowy.

Ale nie chce już pisać za bardzo o co mi chodzi, nie potrzebuję przepychanki, bo jak napiszę i zacznę wymieniać, to zlecą się znów ci sami zero/jedynkowcy itd.

Było już o streamingu na tym forum, pisaliśmy tam... Michał (mikelas76, marcinmarcin) i kilku innych też.

Ale wiadomo jak to się skończy.

Operujemy na trochę innych poziomach sprzętu, kolega Tomai też, różnice są dość znaczące.

Wierz mi, że bywały u mnie CD playery za prawie 20tys (na testach), sam ostatnio zatęskniłem za transportem, bo zostało mi "trochę" płyt, a zawsze celowałem w dobre i bdb wydania i wytwórnie. 

Uważam, że różnice nawet jeśli do wychwycenia, to nie na tyle, abym wykładał prawie 20tys.

Różnice na korzyść CD ripów słyszę, ale tu są inne zmienne pliki, USB lub coaxial, DAC, player JRiver, inne pierdy, też o tym było w jakimś wątku. 

Dlatego powtarzam, wierzę Wam, że u Was CD gra lepiej, ale gdybyście ze swoimi playerami przybyli do mnie i wpięli w mój system, mogłoby być ciekawie i niekoniecznie lepiej po stronie CD Playera.

Każdy ma inne doświadczenia,  inne klamoty, akustykę ( u mnie ogarnieta malowiele), kabelki duperelki itp.😉

Pzdr

 

P.S.

 Najważniejsza, to przyjemność ze słuchania muzyki, a że jednemu lepiej gra z CD za 1,3tys, a innemu z czego innego, każdy ma to co lubi lub na co go stać.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tematu nie zamykajmy ale odnośnie dywagacji Tidal vs CD to polecam załozyć osobny temat. A nóż się okaże ciekawy i zgromadzi większe grono chętnych do konwersacji.

 

Tematu nie zamykajmy, Piotr po prostu chcesz wiedzieć kiedy NAD wyzionie ducha znowu 😁

Temat stworzyłem :

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żeby się chwalić...ale... ewentualnie zauważyć i sprawdzić.

Nad po naprawie na chwilę obecną jedzie dzielnie wszystkie płyty. 

Godny zauważenia jest fakt że czyta bezproblemowo porysowane płyty .

Dla porównania podczas ostatniego poszukiwania wzmacniacza, mówię w sklepie proszę mi podłączyć jakiś niedrogi CD.  Podłączyli Vincenta SV 400 za niecałe 3 tys ( 2 x cena Nada)

Efekt był taki że te same płyty albo było ..NO DISC ....albo jakieś trzaski ...ale badziew ...

Dalej....Denon 600 NE.... płyty czytał....ale jak ....ostro, nie przyjemnie , mówię panie ....dawaj tego Vincenta z powrotem, posłucham to co da radę przeczytać.

 

Dalej....

Dziś gościłem u Siebie starszego Pana który słucha tylko vinyla i Tidala .

Miał D28 ...i jak posłuchał u mnie ....widzę że żałował że sprzedał 🤣, mówi że jak taki podstawowy NAD może grać.

No może ....ale tylko w połączeniu z troszkę lepszym Dac. ( u mnie TAGA DA-300). 

Porobił zdjęcia i mówi że taki będzie szukał.  I zorientowany w temacie bo mówi że jak ... przecież to chińszczyzna:) Będzie trudno go znaleźć bo model już nieprodukowany.

Ja też słuchając tych samych moich płyt w sklepie czułem że da się lepiej.

DA-300 od Tagi wprowadza taka fajna kremowość.  Co zwykle płytom pomaga .

Tyle....i aż tyle 🙃

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...