Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Bowers&Wilkins 704 S3 ? głównie streaming i gramofon


pio-wro

Recommended Posts

Dnia 3.03.2024 o 19:28, Piotr Sonido napisał:

Rotel się prędzej czy poźniej tu ugotuje. Najlepsze jest to że co kolwiek w klasie AB gdzie byś nie poszedł to sprzedawca Ci powie że spoko. :D

Ja nie wiem od czego to zależy ale akurat mój Atoll (AM100) praktycznie się nie grzeje. Pisałem ostatnio w wątku obok - podczas słuchania muzyki Denon robiący za pre-amp i streamer miał ~10 stopni więcej niż Atoll. Mierzone pirometrem obudowy od góry.  W Audioforte oczywiście wspominali, że wentylacja bardzo ważna. Więc tak jakby w drugą stronę niż piszesz 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Bi wire to może ci dać lepszy bas,jak specjalny kabel do tego zastosujesz,ale może też nic ci nie dać. Może tylko te blaszki orginalne, wymień na zworki z niezłego kabelka.

Więcej daje połączenie Bi amping( o ile jest taka możliwość) niż Bi wire. 

Do połączenia Bowersów z Evo, powinieneś szukać kabli ,które nie są za detaliczne aby nie wyostrzyć jeszcze grania,lepiej coś co ociepli lekko brzmienie.

I kolejne schody 😂 i jakim tropem powinienem pojsc? Mam wrażenie troche, ze wszyscy sprzedawcy piszą to samo o kablach, ktore sprzedaja. I jaki pulap przyjac, jaka marke wybrac zeby nie zaplacic 90% wlasnie za marke, przeciez miedź to miedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pio-wro napisał:

I kolejne schody 😂 i jakim tropem powinienem pojsc? Mam wrażenie troche, ze wszyscy sprzedawcy piszą to samo o kablach, ktore sprzedaja. I jaki pulap przyjac, jaka marke wybrac zeby nie zaplacic 90% wlasnie za marke, przeciez miedź to miedź ;)

Z kablami nie masz co szaleć.Fajne kabelki Canare 4s11g chłopak chyba w długości 2x2,5m robił i sprzedawał poniżej 500zł.Robił też zworki z tego kabla.Koleś ogłaszał się na fejsie.

Polecają teraz jeszcze tańsze kabelki Cross Techa. Na początek nie musisz wydawać za dużo. Kup mie za drogie, jak wszystko się trochę wygrzeje to zobaczysz(usłyszysz) czego ci brakuje i wtedy będziesz już dobierał konkretnie pasujące kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2024 o 20:22, pio-wro napisał:

NAD M10, Cambridge EVo 75

który lepszy? Czy tez nie nadaja sie do moich warunkow umiejscowania? 🙄

Brzmieniowo podobnie. NAD ma Diraca

Dnia 3.03.2024 o 21:57, pio-wro napisał:

Juz mozg mi sie gotuje :) czytalem bardzo pochlebna recenzje EVO 150. Moze to by zalatwilo temat? :) ale po chwili znajomy pokazal mi wątek sprzed 2 lat o problemach z wyswietlaczem.

Z przed dwóch lat. Teraz tego problemu już nie ma :)

150 gra lepiej niż 75

Dnia 5.03.2024 o 16:24, Tomasz Kluczynski napisał:

No oby, moim zdaniem Evo na plus dźwiękiem cię nie zaskoczy.

Piotrze, mój Arcam sa30 wogle się nie grzeje, a ma za to świetne pre gramofonowe i teraz z Niemiec można go tanio nowego ściągnąć.A Dirackiem można trochę zmienić brzmienie w razie problemów, no ale to Evo takie ładniutkie jest, w sam raz dla gadżeciarzy.

SA30 super maszyna. W cenie z Niemiec no zdecydowanie warto. Ale też go tak trzymasz?

No ja bym się bał.

 

Dnia 5.03.2024 o 18:11, PanKlor napisał:

Ja nie wiem od czego to zależy ale akurat mój Atoll (AM100) praktycznie się nie grzeje. Pisałem ostatnio w wątku obok - podczas słuchania muzyki Denon robiący za pre-amp i streamer miał ~10 stopni więcej niż Atoll. Mierzone pirometrem obudowy od góry.  W Audioforte oczywiście wspominali, że wentylacja bardzo ważna. Więc tak jakby w drugą stronę niż piszesz 😉 

Znajomy ma Atolla IN 100. Nie signature. Tego wcześniej. No jest mocno ciepły. Stoi luzem na stoliku. Gra z monitorami Studio 16 Hz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie ja tak samo.

Pamiętam jak miałem NADa, nowego.

Stał na szafce. Nówka. Pograł może z 5 minut. Zmieniła mi się koncepcja. Włozyłem go niżej do takiej szafki ale nie zamykanej.

Stało tak coś wczesniej już. Wyłączył się po 10 minutach.

Wylądował z powrótem na szafce. Nigdy więcej tego nie zrobił. A hardstyle lubię słuchac głośno :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO150 i 704 S3 podłączone.

No niestety nie polubili się. 
 

Banaszak (w studiu koncertowym)

Kubasińska (mira)

Why Can’t it wait till morning Phila Collina

Oleta Adams

Hotel California (MTV live)

You and your friend Dire Straits

 

Kombinowalem nawet z ustawieniami tonow wys i niskich.

Moje wrazenie:

spłaszczone granie, jakby ucielo z gory i z dolu, nie to, ze to tam czegos za duzo a tam czegos za malo. 
 

Ogolnie ten zestaw gra w wygładzony sposób, nie oferując nic ciekawego w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pio-wro napisał:

EVO150 i 704 S3 podłączone.

No niestety nie polubili się. 
 

Banaszak (w studiu koncertowym)

Kubasińska (mira)

Why Can’t it wait till morning Phila Collina

Oleta Adams

Hotel California (MTV live)

You and your friend Dire Straits

 

Kombinowalem nawet z ustawieniami tonow wys i niskich.

Moje wrazenie:

spłaszczone granie, jakby ucielo z gory i z dolu, nie to, ze to tam czegos za duzo a tam czegos za malo. 
 

Ogolnie ten zestaw gra w wygładzony sposób, nie oferując nic ciekawego w brzmieniu.

No widzisz zobacz co ci pisałem o Evo na poprzedniej stronie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No widzisz zobacz co ci pisałem o Evo na poprzedniej stronie. 

Niestety jestem przekorny (w tym przypadku naiwny) i ucze się empirycznie, teraz rozkoszuje się na Cyrusie koncertem Lauryn Hill MTV unplugged, na Cyrusie, ktorgo na OLX nikt nie chcial za 3200 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pio-wro napisał:

Niestety jestem przekorny (w tym przypadku naiwny) i ucze się empirycznie, teraz rozkoszuje się na Cyrusie koncertem Lauryn Hill MTV unplugged, na Cyrusie, ktorgo na OLX nikt nie chcial za 3200 😂

A tego Evo możesz zwrócić?

Niestety Bowersy to nie są kolumny , które dobrze zagrają ze wszystkim, a Evo ładniutki, funkcjonalny, ale dzwiękowo to bym mu 3 może 4 w 10 stopniowej skali przyznał.Choć i zadowolonych właścicieli też jest sporo, pewnie lepiej mu kolumny dobierali, nie tak jasne i detaliczne jak Bowersy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No widzisz zobacz co ci pisałem o Evo na poprzedniej stronie. 

O ile bowersy pokazaly swoj charakter na Curusie i mnie bardzo zauroczyly wzgledem Focali 926, wtedy zrozumialem, ze chyba to powietrze i przestrzen BW mnie bardziej interesuje mimo cieplego „mroku” Focali. Nie mniej jednak nie widze przyszlosci dla siebie z systemami D.

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A tego Evo możesz zwrócić?

Niestety Bowersy to nie są kolumny , które dobrze zagrają ze wszystkim, a Evo ładniutki, funkcjonalny, ale dzwiękowo to bym mu 3 może 4 w 10 stopniowej skali przyznał.Choć i zadowolonych właścicieli też jest sporo, pewnie lepiej mu kolumny dobierali, nie tak jasne i detaliczne jak Bowersy.

Moge zwrocic z niewielka strata, sprzedawca jest bardzo w porzadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2024 o 23:11, pio-wro napisał:

O ile bowersy pokazaly swoj charakter na Curusie i mnie bardzo zauroczyly wzgledem Focali 926, wtedy zrozumialem, ze chyba to powietrze i przestrzen BW mnie bardziej interesuje mimo cieplego „mroku” Focali. Nie mniej jednak nie widze przyszlosci dla siebie z systemami D.

Moge zwrocic z niewielka strata, sprzedawca jest bardzo w porzadku.

Zatem powrto do pierwotnego pomyslu, zakupilem wlasnie prawie nowy A14 mkII za 3700 zl, jak przyjdzie to znowu podziele sie wrazeniami 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2024 o 19:22, pio-wro napisał:

EVO150 i 704 S3 podłączone.

No niestety nie polubili się. 
 

Banaszak (w studiu koncertowym)

Kubasińska (mira)

Why Can’t it wait till morning Phila Collina

Oleta Adams

Hotel California (MTV live)

You and your friend Dire Straits

 

Kombinowalem nawet z ustawieniami tonow wys i niskich.

Moje wrazenie:

spłaszczone granie, jakby ucielo z gory i z dolu, nie to, ze to tam czegos za duzo a tam czegos za malo. 
 

Ogolnie ten zestaw gra w wygładzony sposób, nie oferując nic ciekawego w brzmieniu.

No tak przypuszczałem. Bowers nie do serii D

Żadnej.

Tu musi iść tranzystor o ciepłym brzmieniu.

A14 też nie jest najlepszych klockiem do nich. Znaczy gra. Ale kolumny moga lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No tak przypuszczałem. Bowers nie do serii D

Żadnej.

Tu musi iść tranzystor o ciepłym brzmieniu.

A14 też nie jest najlepszych klockiem do nich. Znaczy gra. Ale kolumny moga lepiej.

 

Zeby tylko odrobine lepiej od Cyrusa 🙄 a za jakis czas wznowie poszukiwania „wzmacniacza idealnego” 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No tak przypuszczałem. Bowers nie do serii D

Żadnej.

Tu musi iść tranzystor o ciepłym brzmieniu.

A14 też nie jest najlepszych klockiem do nich. Znaczy gra. Ale kolumny moga lepiej.

 

Który według Ciebie będzie najlepszy? :)

Tylko żeby koszt wzmacniacza nie był kilka razy wyższy od kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Żeby się do tego odnieść,  to potrzebujemy konkretnego modelu Bowersa na stół ;)

Dobrej elektroniki w sensie pasującej do konkretnego modelu? Jeśli to miałeś na myśli to weźmy na stół 704 s3 i 707 s3  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel A14 mk2 podlaczony, nawet streamowanie przez BT brzmi lepiej od cyrusa i evo150, dzwiek zrownowazony i swietna stereofonia, w sumie ciezko sie przyczepic do czegos, gora brzmi czysto i detalicznie ale nie jest wyostrzona a dol jest baaaardzo przyjemny. Bowersy lubia Rotela :) a teraz: jaki DAC, jakie kable i podobno warto wymienic kabel zasilania 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel ma wbudowany dac, zanim cokolwiek kupisz proponuję porównać. Testowałem z moim odtwarzaczem Denona i kurde dużych różnic nie było. W Rotelu dac ma bardziej napompowany dźwięk, wszystkiego jakby jest więcej, gra bardziej efekciarsko, bas lekko podbity. Może się to podobać ale nie musi. W Denonie mam lepszą separację, mniej basu ale lepszą kontrolę i tylko dlatego słucham po RCA do Rotela. 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...