Skocz do zawartości

Jakie są wg Was najlepsze streamery/serwery muzyczne do 15000 zł?


HTaudio

Recommended Posts

W drugiej połowie marca planujemy zrobić kolejne wydarzenie i 2 tygodnie odsłuchów i porównań - tym razem najlepsze streamery/serwery muzyczne do 15 tys. zł.

Na razie przewidujemy udział 2 urządzeń: Eversolo DMP-A8 i Melco N50-H60 ale chcemy rozszerzyć to jeszcze o 2 inne urządzenia.

Jakie jeszcze urządzenia warto aby dołączyły do tego porównania? 

Dwa podstawowe wymogi to jakość brzmienia raczej już high-endowa i związana z tym cena (widełki 9-15 tys. zł) oraz aby to był jednocześnie streamer (obsługa serwisów Tidal, itd., zewnętrznych źródeł typu komputer czy serwer NAS) i serwer muzyczny (wewnętrzny dysk twardy lub możliwość jego zainstalowania, funkcja zgrywania płyt CD do tego dysku).

430495515_419654140724000_7131576718492787456_n.jpg.44769d899a70ac13f47a6a8e2e481581.jpg430685094_419654144057333_6699197223328756207_n.jpg.377c570463b68d51404103e64309b9b6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat , właśnie kompletuję  zestaw stereo ,  kolejnym krokiem  będzie zakup  streamera. Sam od kilku tygodni  badam rynek . Chciałbym kupić  dobrego DACa i  otwarzacz strumieniowy ,nie zależy mi  na  urządzeniu  all in  one. Mam już dobry wzmacniacz  więc zależy mi na dobrym źródle strumieniowym i intuicyjnym sofcie bez płacenia za  kolejny wzmacniacz.   Wymieniony tu odtwarzacz  Cambridge audio CXN 100 wydaje sie by z interesujący , wcześniej  brałem pod uwagę również  COCKTAIL AUDIO X50 PRO.  Jakie są obecnie  serwisy  , które dostarczają muzykę  w formacie  nie gorszym niż  CD , czy serwis qobuz  jest  dostępy w Polsce, czy tylko  Tidal i  Spotify?Do jakiego  gniazda podłącza się steamer? Czy ktoś może coś doradzić? Z góry dzięki.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też podbijam temat ale z nieco inne strony (tej tańszej :) )

a co z combo Eversolo A6 + DAC Eversolo Z8 - pieknie wyglądający komplet w cenie ok 7tys pln wiec taniej niz samo A8 a dźwiękowo powinno byc na porównywalnym bądź lepszym od A8 poziomie. Pisze powinno byc bo takiego combp nie odsłuchałem - porównywałem A6 z A6 ME i różnice na progu słyszalności na korzyść A6 ME są oczywiscie - ale nie jakies od razu mega zauważalne (po prostu minimalnie przestrzenniej, może nawet bardziej dokładnie / równo-liniowo / co niekoniecznie sie wszystkim podoba)

no a drugie combo to Eversolo A6 + Chord Mojo2 - jeszcze taniej niż ww komplet od Eversolo (ale juz tak ładnie nie bedzie wyglądac :) ) nie słuchałem i bardzo ciekawy jestem jak w porównaniu do A8'mki

a piszę jako mega zadowolony użytkownik A6 :) z góry dzieki 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2024 o 23:47, Admiral napisał:

Podbijam temat , właśnie kompletuję  zestaw stereo ,  kolejnym krokiem  będzie zakup  streamera. Sam od kilku tygodni  badam rynek . Chciałbym kupić  dobrego DACa i  otwarzacz strumieniowy ,nie zależy mi  na  urządzeniu  all in  one. Mam już dobry wzmacniacz  więc zależy mi na dobrym źródle strumieniowym i intuicyjnym sofcie bez płacenia za  kolejny wzmacniacz.   Wymieniony tu odtwarzacz  Cambridge audio CXN 100 wydaje sie by z interesujący , wcześniej  brałem pod uwagę również  COCKTAIL AUDIO X50 PRO.  Jakie są obecnie  serwisy  , które dostarczają muzykę  w formacie  nie gorszym niż  CD , czy serwis qobuz  jest  dostępy w Polsce, czy tylko  Tidal i  Spotify?Do jakiego  gniazda podłącza się steamer? Czy ktoś może coś doradzić? Z góry dzięki.  

Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą, może doradzi coś więcej: 791 350 440, 61 665 71 72, info@htaudio.pl 

W przypadku streamerów przedział cenowy jest ogromny, od 600  do 15000 +  https://sklep.htaudio.pl/category/stereo-odtwarzacze-strumieniowe a już w obrębie tego samego modelu, po upgrade widoczne są ogromne różnice, jak chociażby przy porównaniu wspomnianej wyżej A szóstki z wersją Master Edition https://sklep.htaudio.pl/blog/test-i-porownanie-eversolo-dmp-a6-vs-eversolo-dmp-a6-master-edition także warto rzeczywiście poczytać, a przede wszystkim posłuchać i dobrać coś dla siebie. 

Co do gniazda - to zależy od streamera i wzmacniacza, do którego ma być podłączony, większość ma cyfrowe wyjścia. Tutaj ciekawy artykuł AV Test https://www.avtest.pl/artykuly/porady/item/1227-streaming-od-a-do-z 

Qbuz oficjalnie nie jest dostępny w naszym kraju ale... ;) są VPN-y. wystarczy zmienić lokalizację na inny kraj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spider napisał:

też podbijam temat ale z nieco inne strony (tej tańszej :) )

a co z combo Eversolo A6 + DAC Eversolo Z8 - pieknie wyglądający komplet w cenie ok 7tys pln wiec taniej niz samo A8 a dźwiękowo powinno byc na porównywalnym bądź lepszym od A8 poziomie. Pisze powinno byc bo takiego combp nie odsłuchałem - porównywałem A6 z A6 ME i różnice na progu słyszalności na korzyść A6 ME są oczywiscie - ale nie jakies od razu mega zauważalne (po prostu minimalnie przestrzenniej, może nawet bardziej dokładnie / równo-liniowo / co niekoniecznie sie wszystkim podoba)

no a drugie combo to Eversolo A6 + Chord Mojo2 - jeszcze taniej niż ww komplet od Eversolo (ale juz tak ładnie nie bedzie wyglądac :) ) nie słuchałem i bardzo ciekawy jestem jak w porównaniu do A8'mki

a piszę jako mega zadowolony użytkownik A6 :) z góry dzieki 
 

Jak na razie robiliśmy porównanie Eversolo DMP A 6 i Master Edition: https://sklep.htaudio.pl/blog/test-i-porownanie-eversolo-dmp-a6-vs-eversolo-dmp-a6-master-edition

Było też wydarzenie z odsłuchami Eversolo i kolumn Qualio: https://sklep.htaudio.pl/blog/jak-zabrzmialy-qualio-iq-i-mniejsze-qualio-quantum-recenzja-duetu-qualio-i-eversolo

Teraz chcemy uderzyć w wyższą półkę cenową, co nie oznacza, że tańsze streamery uznajemy za gorsze. Wielokrotnie nasze testy i odsłuchy przeprowadzane w ramach cyklicznych wydarzeń pokazywały, że można się zdziwić, jeśli zakłada się, że cena zawsze idzie w parze z jakością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei proponuję Auralic ARIES  G1.1 no chyba że musi być z DAC to ALTAIR G1.1 , tak jak wcześniej przedmówca zaproponował.

Jak w Polsce z serwisem wygląda temat Auraliców  … ale  w realu ? 

Pytam bo sprzęt super podobno gra!!  

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HTaudio napisał:

 

Qbuz oficjalnie nie jest dostępny w naszym kraju ale... ;) są VPN-y. wystarczy zmienić lokalizację na inny kraj. 

Qobuza odbierać można i bez VPN, mnie VPN nie jest do niczego potrzebny.

Problemem może być zainstalowanie apki Qobuza na fonach z najnowszymi androidami. Ja na swoim z 13 wersją andka, apkę zainstalowałem będąc w Niemczech. Będąc w Polsce  udało mi się bez problemów zainstalować apkę na starszym fonie z andkiem 11.Tu jeśli chodzi o najnowsze fony z pomocą może przyjść VPN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

 VPN nie jest do niczego potrzebny.

 

VPN moze być potrzebny żeby założyć konto. Większym jednak problemem ostatnio jest zapłacenie za usługę. Karty płatnicze zarejestrowane w PL nie są przyjmowane, nawet PayPal już nie jest akceptowany (przynajmniej ja miałem taki problem). Natomiast mając założone i opłacone konto korzystanie z usługi nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paweł Pawlik napisał:

VPN moze być potrzebny żeby założyć konto. Większym jednak problemem ostatnio jest zapłacenie za usługę. Karty płatnicze zarejestrowane w PL nie są przyjmowane, nawet PayPal już nie jest akceptowany (przynajmniej ja miałem taki problem). Natomiast mając założone i opłacone konto korzystanie z usługi nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów.

To wszystko co piszesz też można ominąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marek333 napisał:

Ja z kolei proponuję Auralic ARIES  G1.1 no chyba że musi być z DAC to ALTAIR G1.1 , tak jak wcześniej przedmówca zaproponował.

Jak w Polsce z serwisem wygląda temat Auraliców  … ale  w realu ? 

Pytam bo sprzęt super podobno gra!!  

Serwis działa sprawnie, Znajomy miał problem z oprogramowaniem (jakiś błąd w trakcie aktualizacji) i naprawa przebiegła b. sprawnie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2024 o 12:55, Spider napisał:

też podbijam temat ale z nieco inne strony (tej tańszej :) )

a co z combo Eversolo A6 + DAC Eversolo Z8 - pieknie wyglądający komplet w cenie ok 7tys pln wiec taniej niz samo A8 a dźwiękowo powinno byc na porównywalnym bądź lepszym od A8 poziomie. Pisze powinno byc bo takiego combp nie odsłuchałem - porównywałem A6 z A6 ME i różnice na progu słyszalności na korzyść A6 ME są oczywiscie - ale nie jakies od razu mega zauważalne (po prostu minimalnie przestrzenniej, może nawet bardziej dokładnie / równo-liniowo / co niekoniecznie sie wszystkim podoba)

no a drugie combo to Eversolo A6 + Chord Mojo2 - jeszcze taniej niż ww komplet od Eversolo (ale juz tak ładnie nie bedzie wyglądac :) ) nie słuchałem i bardzo ciekawy jestem jak w porównaniu do A8'mki

a piszę jako mega zadowolony użytkownik A6 :) z góry dzieki 
 

Myślę, że ważnym komponentem w tego typu zestawach powinna być też dostępność HDMI ARC. W tych zestawach A8 chyba jako jedyny to posiada

Dnia 1.03.2024 o 14:43, HTaudio napisał:

W drugiej połowie marca planujemy zrobić kolejne wydarzenie i 2 tygodnie odsłuchów i porównań - tym razem najlepsze streamery/serwery muzyczne do 15 tys. zł.

Na razie przewidujemy udział 2 urządzeń: Eversolo DMP-A8 i Melco N50-H60 ale chcemy rozszerzyć to jeszcze o 2 inne urządzenia.

Jakie jeszcze urządzenia warto aby dołączyły do tego porównania? 

Dwa podstawowe wymogi to jakość brzmienia raczej już high-endowa i związana z tym cena (widełki 9-15 tys. zł) oraz aby to był jednocześnie streamer (obsługa serwisów Tidal, itd., zewnętrznych źródeł typu komputer czy serwer NAS) i serwer muzyczny (wewnętrzny dysk twardy lub możliwość jego zainstalowania, funkcja zgrywania płyt CD do tego dysku).

430495515_419654140724000_7131576718492787456_n.jpg.44769d899a70ac13f47a6a8e2e481581.jpg430685094_419654144057333_6699197223328756207_n.jpg.377c570463b68d51404103e64309b9b6.jpg

może PS Audio AirLens

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Afgi napisał:

Myślę, że ważnym komponentem w tego typu zestawach powinna być też dostępność HDMI ARC.

Traktowałbym to jako funkcjonalny dodatek, a nie coś koniecznego. Przynajmniej w ramach testu.

Jeśli to jest dla kogoś istotne na tyle, że bez tego sobie streamera nie wyobraża, to niech weźmie Bluenode lub Eversolo A8 i się innymi nie przejmuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...