Skocz do zawartości

Naim Atom


tomekck

Recommended Posts

Cześć,

Jak to jest, że naim atom, który ma 40w z kolumnami ATC SCM 11 gra potężniej, masywniej niż poniższe wzmacniacze:
 

Quad Artera Solus Play - 75w - cinkie granie i 3 x cichszy

naim star 70w - siła podobna, star bardziej jasny / kliniczny, atom większe body. Atom przyjemniejszy dla ucha.

audiolab 9000a - troche jak star ale słabszy

smsl vmv a2 - 200w - cinkie granie i 2 x cichszy. Dopiero ustawienie eq na rock i podbity bas dało trochę mięsa ale dalej atom większe body i mocniejszy

Cambridge evo 75 - cinkie granie i 3 x cichszy

Czekam jeszcze na Naim Nova do przetestowania ramie w ramie z atomem. Może się uda w przyszłym tyg.

Edytowano przez tomekck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się na miarę możliwości. Nie chodzi o bas bo on nie dudni i się nie rozlewa. Chodzi o całe pasmo, że jest takie mięsiste, nie wiem jak to nazwać. Wokale np. są przyjemne dla ucha. Jak przełączałem na inne wzmaki to wokale był odchudzone :P

Bas to dudnił w smsl vmv a2 jak dałem na +10db basy bo chciałem podobną barwę osiągnąć ale zbyt męczył mnie ten dzwięk - nie nawidzę dudniącego basu, stąd też kolumny, które chyba nie faworyzują tego zjawiska przez swoją zamkniętą budowę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zastanawia mnie różnica między atomem a starem. Atom gra przyjemniej dla mnie, bardziej melodyjnie, masywniej. Star to często przyciszałem bo trochę męczące skrzypce czy wokale. Pewnie też wiele zależy od kolumn , które w specyfikacji potrzebują więcej watów niż daje atom i może stąd duża różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Atomem poznałem się 5 lat temu i bardzo mi przypadł do gustu (pracował wtedy z Quad 22L).

Od kilku dni jestem zadowolonym posiadaczem Atoma i sparowałem go z Oberonami 7.

Pewnie niejeden tu splunie, a ja po odsłuchaniu Oberków, Opticonów (słabo), dwóch par Focali (wg mnie wymagają nieco wiekszego pomieszczenia niż 22 m2), Sonus Fabre Lumina 5 

oraz Monitor Audio postawiłem na Oberki.

Dlaczego? Powody są dwa:

Bo mam 3 letnią córkę która nie wjedzie w dolną membranę jeździkiem oraz podoba mi się ich brzmienie.

Jestem bardzo rad, a za kilka lat jak mała podrośnie zmienię na coś bardziej wyrafinowanego jeszcze.

Jedna uwaga  - jak ktoś zaczyna przygodę z tym, to nich od razu wyłączy w apce sterowanie głośnością poprzez przyciski telefonu,

no chyba ze chce obudzić cały blok, tak jak ja - nagłym skokiem na 100 % :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 22:44, tomekck napisał:

Cześć,

Jak to jest, że naim atom, który ma 40w z kolumnami ATC SCM 11 gra potężniej, masywniej niż poniższe wzmacniacze:
 

Quad Artera Solus Play - 75w - cinkie granie i 3 x cichszy

naim star 70w - siła podobna, star bardziej jasny / kliniczny, atom większe body. Atom przyjemniejszy dla ucha.

audiolab 9000a - troche jak star ale słabszy

smsl vmv a2 - 200w - cinkie granie i 2 x cichszy. Dopiero ustawienie eq na rock i podbity bas dało trochę mięsa ale dalej atom większe body i mocniejszy

Cambridge evo 75 - cinkie granie i 3 x cichszy

Czekam jeszcze na Naim Nova do przetestowania ramie w ramie z atomem. Może się uda w przyszłym tyg.

Nie widzę na tej liście jeszcze NAD M10v2, być może to by zrewolucjonizowało Twoje odczucia :)

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/nad-masters-m-10-v2.html

Jedno pudełko, sporo mocy (2x100) ogromna funkcjonalność i ambitne granie żywcem z najwyższej serii Masters ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 22:44, tomekck napisał:

Cześć,

Jak to jest, że naim atom, który ma 40w z kolumnami ATC SCM 11 gra potężniej, masywniej niż poniższe wzmacniacze:
 

Quad Artera Solus Play - 75w - cinkie granie i 3 x cichszy

naim star 70w - siła podobna, star bardziej jasny / kliniczny, atom większe body. Atom przyjemniejszy dla ucha.

audiolab 9000a - troche jak star ale słabszy

smsl vmv a2 - 200w - cinkie granie i 2 x cichszy. Dopiero ustawienie eq na rock i podbity bas dało trochę mięsa ale dalej atom większe body i mocniejszy

Cambridge evo 75 - cinkie granie i 3 x cichszy

Czekam jeszcze na Naim Nova do przetestowania ramie w ramie z atomem. Może się uda w przyszłym tyg.

Bo ten Atom jest zwyczajnie dobrym pudełeczkiem. Udowadnia też, że tyle mocy wystarcza w codziennym użytkowaniu. To trochę jak z autem, 300 koni też nie jest potrzebne na co dzień (przynajmniej teoretycznie :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2024 o 10:29, pKot napisał:

 

Jedna uwaga  - jak ktoś zaczyna przygodę z tym, to nich od razu wyłączy w apce sterowanie głośnością poprzez przyciski telefonu,

no chyba ze chce obudzić cały blok, tak jak ja - nagłym skokiem na 100 % :)

Z poziomu aplikacji możesz ograniczyć maksymalną dostępną głośność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Runior napisał:

Z poziomu aplikacji możesz ograniczyć maksymalną dostępną głośność.

To prawda, ale nadal będzie opcja skoku jeśli nie wyłączymy tamtej opcji. Tak czy siak - sytuacja opanowana i można się spokojnie atomizować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...