Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod Wiim Amp?


Cadi

Recommended Posts

18 minut temu, maderos napisał:

Z es20, przy 20 m2 jest już za potężnie, r200 ( chyba ) są mocniejsze. Do 15 metrów? Wg mnie nie tędy droga. Zależy jeszcze czego oczekujesz.

Oczekuję szczegółowości przy cichszy odsłuchu. Muzycznie dość szeroko: od klasyki przez elektro po death metal z naciskiem na rock, stoner rock. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R200 to dużo inna konstrukcja niż ES20. Obydwie są świetne w swoich przedziałach cenowych, ale jednak R200 są dwukrotnie droższe.

1 godzinę temu, tomjab napisał:

Waham się również między Bluesound powernode a WiiM amp. Wiim tańszy o połowę ale jeśli Blue będzie lepszy muzycznie i w obsłudze to dorzucę kasy.

Osobiście wolałbym Wiim i wszystko zaoszczędzone dorzucić do lepszych kolumn czy subwoofera. Ewentualnie jeżeli nie potrzebujesz HDMI to Wiim Pro Plus + klasyczny używany wzmacniacz jak Yamaha RS700 to też super opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem Tannoy M2...i chyba już tak zostanie. 

Pierwsze wrażenie po przesiadce z Polk było straszne. Myślałem, że mi się coś stało z Wiimem. Mało basu ( inny bas, może tak, jakby lekki kocyk założony na kolumny ), ale po chwili już wszystko wróciło na swoje tory. Ten fragment Satrianiego także wypadł świetnie, chociaż Polk ma większą przestrzeń, lepszą głębię to ( nawet po korekcie PQ ) to "kłucie" górą nie dawało mi spokoju. Mój zestaw testowy utworów, porównywalnie co do jakości ( wiadomo Polk lepsza góra ). Chyba największa bolączka Polk(ów) to są wszelkie perkusyjne przeszkadzajki. Talerze brzmią ( nie zawsze, ale jak już...)  bardzo metalicznie, co ( zapewne ) ma związek z obfitą górą. I teraz ostatnie zagadnienie, dla kogo ( jaki rodzaj muzyki zagra z Polk(ami)) są te kolumny? Wszelka muzyka gitarowa ( akustyczna ), muzyka elektroniczna ( z wyjątkami, może się zdażyć, że czasem "sieknie" sopranem ), blues, jazz. A co ( wg mnie ) słabiej wypadnie, to wszelki, szeroko rozumiany metal - jak wchodzą szybkie partie na perkusji połączone z pracą talerzy to robi się lekki zamęt.

Chciałem coś w brzmieniu zmienić, zacząłem od "wzmacniacza". Może kiedyś do moich Tannoy M1 dokupię sub i na tym poprzestanę?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomjab napisał:

Narazie sprawdzam możliwości i opinie. Waham się również między Bluesound powernode a WiiM amp. Wiim tańszy o połowę ale jeśli Blue będzie lepszy muzycznie i w obsłudze to dorzucę kasy. Trzeba to wziąć na słuch. 

Wybrał bym powernode.

Gra mniej technicznie.

Ale do Polków R Wiim tez stawiam że będzie fajnym wzmacniaczem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Wiim Amp a Powernode to około 2 tys zł ( nie licząc dodatkowego zakupu pilota za 299zł ) . Za 2 tys zł można kupić subwoofer lub sporo lepsze kolumny. Ja tam bym się długo nie zastanawiał.

10 godzin temu, maderos napisał:

Chciałem coś w brzmieniu zmienić, zacząłem od "wzmacniacza". Może kiedyś do moich Tannoy M1 dokupię sub i na tym poprzestanę?...

To już jak tam wolisz. Grunt,że sprawdziłeś i wątpliwości rozwiane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

ELACi pasują do Wiima. Ich charakterystyka grania łączy się z tą płynąca z AMP.

 

To świetnie bo mi się też wizualnie podobają. Mam nadzieję, że do 12-14m2 nie będą zbyt duże mocą. A te standy będą się nadawać pod te Elac'i? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomjab napisał:

To świetnie bo mi się też wizualnie podobają. Mam nadzieję, że do 12-14m2 nie będą zbyt duże mocą. A te standy będą się nadawać pod te Elac'i? 

Będa ok.

Standy weż na zamówienie pod kątem wysokości.

Chodź jest kilku nzanych producentów. Ważne aby górna płyta pokrywała stabilnie wielkośc kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...