Skocz do zawartości

Sluchawki + wzmacniacz (ew+plus DAC) wyzszej klasy ( wczesniej LCD2 +schiit mjolnir+ gungnir) do 10k zl


Recommended Posts

Czesc!

Pisze do Was z prosba o doradzenie kupna zestawu - sluchawki + wzmacniacz + ew DAC jak potrzeba. Wczesniej uzywalem Rapture AMP + audio technica W1000x (do 3k) potem LCD2 audeze + Schiit mjolnir + Schiit gungnir (10-11k). Obecnie bede sie rozgladal za podobej klasy sprzetem

 

Slucham rocka, elektronicznej i czasem bardzo roznych. Milo jakby sie dalo to trzymac na glowie dluzszy okres czasu - chce sluchac podczas pracy. Budzet bez szalenstw ale jak warto to dam wiecej - wstepnie pewnie do 8-10K zl ( jak sie uda taniej z dawnym performancem to chetnie)

z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moge polecic sluchawki Denon AH D9200, zamkniete, teraz chyba mozna taniej juz kupic - np. w NL za1080 euro. Z drugiej reki pewnie jeszcze taniej. 

Sluchalem tez innego modelu Denona i dzwiek tez byl calkiem fajny. Nie pamietam niestety ktorego - czy AH D7200 czy D5200.

U mnie Denony zastapily Focal Clear - ten pierwszy model. Choc porownalem z MG  i kilkoma duuuzo drozszymi i nie wylapalem roznicy.

Co do DAC / Amp - Singxer SDA2 jesli gdzies znajdziesz ( sam uzywam a w przyszlosci zamienie na lampowego) lub Hifiman Serenade - dac/amp i streamer ale przez kabel tylko. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wciaz ten Shiit sprzet masz, to szczerze mowiac nie szukalbym niczego innego. Nie sadze bys cos znalazl, co gra lepiej. Nawet placac wiecej. Moim zdaniem ewentualnie bedzie sie troche roznilo. Tak jak dzwiek Serenade troche sie roznil od Singxer. I to tylko w ten sposob, ze Serenade byl jakby troche glosniejszy czy delikatnie bardziej otwarty.

Podglasniajac Singxera dostawalem w zasadzie to samo. Sluchawki, tez moga nie byc czyms zaskakujacym. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zakuman napisał:

Czesc!

Pisze do Was z prosba o doradzenie kupna zestawu - sluchawki + wzmacniacz + ew DAC jak potrzeba. Wczesniej uzywalem Rapture AMP + audio technica W1000x (do 3k) potem LCD2 audeze + Schiit mjolnir + Schiit gungnir (10-11k). Obecnie bede sie rozgladal za podobej klasy sprzetem

 

Slucham rocka, elektronicznej i czasem bardzo roznych. Milo jakby sie dalo to trzymac na glowie dluzszy okres czasu - chce sluchac podczas pracy. Budzet bez szalenstw ale jak warto to dam wiecej - wstepnie pewnie do 8-10K zl ( jak sie uda taniej z dawnym performancem to chetnie)

z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc! 

Ja mam audio gd r 27 full upgrade i jestem mega zadowolony z tego kombajnu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy nazwa Ultrasone sie pojawila w trakcie poszukiwań, jednak jakos nie trafiła w moj gust, oczywiscie jesli chodzi o wyglad.

Widzę że ich projektanci nie robią sobie nic z mody i podążają swoją drogą. To się chwali.

Mnie znow, zachciało się Hifiman HE1000V2. Jak znajdę kupca na moje Denony to będą moje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam. Sprzedalem wieki temu. Musze kupic caly zestaw a Schiit chyba juz niezbyt jest. Denony niezbyt mi odpowiadaja wygoda, juz blizej mi do AT, ktory chyba nic nie robi

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Jesli wciaz ten Shiit sprzet masz, to szczerze mowiac nie szukalbym niczego innego. Nie sadze bys cos znalazl, co gra lepiej. Nawet placac wiecej. Moim zdaniem ewentualnie bedzie sie troche roznilo. Tak jak dzwiek Serenade troche sie roznil od Singxer. I to tylko w ten sposob, ze Serenade byl jakby troche glosniejszy czy delikatnie bardziej otwarty.

Podglasniajac Singxera dostawalem w zasadzie to samo. Sluchawki, tez moga nie byc czyms zaskakujacym. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Shiit już nie masz, to możesz spróbować tego co wymienilem.

Dodać jeszcze można Violectric,  IFI audio, Fiio, dość chyba znane są też  Topping, SMSL.  Singxer ma też wzmacniacz za jakieś niecałe 500 euro. SA1 zbalansowany.

Jeśli Denony zbyt małe, to możesz zerknąć na Hifiman. Mają kilka modeli, przeważnie otwarte. Dużo bardziej wygodne. Jednak też dużo większe.

Mnie interesuje ten

image.png.7488ebb07dbff78f0454c4caed3c4fd9.png

Niestety trochę kosztuje.

2 różnice vs Denon - wygoda i wyraźnie większą  przestrzeń. 

Mają też tańsze modele.

Audio Technica też bym nie skreślał. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

2 różnice vs Denon - wygoda i wyraźnie większą  przestrzeń. 

Mają też tańsze modele.

Różnic na pewno jest więcej,  tych brzmieniowych rzecz jasna.

Denony to słuchawki elektrodynamiczne, Hifimany już nie, a planary zawsze będą grać lepiej od elektrodynamicznych w tym przedziale cenowym.

Pomijam już, że jedne to konstrukcja zamknięta, a drugie otwarta i do tego planary.

Ale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i odmienne światy, jednak nie ma więcej różnic, jeśli chodzi o jakość brzmienia. Denony zagrały równie czysto, wyraźnie, z separacja instrumentów i tak samo przyjemny bas miały jak planary.

Jednak planary, są dużo bardziej wygodne i i można powiedzieć że słucha ich się jak kolumn.

Jeśli chodzi o przestrzenność brzmienia to tutaj również Denony trochę odstają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

no ja mam porownanie LCD2 do AT W5000 i AT W1000X i LCD2 miezdzyly je, jedyny minus to mnie troche szyja bolala po dluzszym czasie. Z tym ze sa juz wersje jak LCD - 2 closed back, ktora ma lepszy palak. Probuje sie zorientowac, ktora kontrokcja jest najnowsza

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kw202 napisał:

W rzeczy samej.... 

Te słuchawki to odmienne światy. 

Jak widać, nie dla każdego 😁

 

12 minut temu, zakuman napisał:

LCD2 miezdzyly je, jedyny minus to mnie troche szyja bolala po dluzszym czasie. Z tym ze sa juz wersje jak LCD - 2 closed back, ktora ma lepszy palak. Probuje sie zorientowac, ktora kontrokcja jest najnowsza

Z nowszym pałąkiem są wygodniejsze, LCD 2 trzeba naprawdę polubić (chociaz sa świetne),  ale ja wybrałem LCD X, troszkę bardziej otwarte, ale można im jeszcze w tym pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz słuchałem w sklepie Clear, Clear MG, Utopia, Meze Empyrian I właśnie któreś Audeze. Różnicy nie uslyszalem. Jedynie Meze mnie na tyle zainteresował że wróciłem następnego dnia z zamiarem zakupu. Jednak po ponownym porównaniu wróciłem do domu bez niczego.

W domu porównywałem Clear jeszcze do Stellia. Też nie uslyszalem niczego co by te prawie 2 tys euro uzasadniało.

Denony zamówiłem i to był strzał dziesiątkę. Nie powiem ze Clear został pożarty - dla mnie tak wielkich  roznic w audio poprostu nie ma. Nawet, szczerzę mówiąc słuchałem i zastanawiałem się co słyszę, bo coś słyszałem.  Po jakimś czasie mnie olśniło, że np klasyczna muzyka w Denonach ożyła,  nie była już tak przyduszona jak w Clear. 

Od Audio technica miałem MSR7. Fajnie grały ale w porownaniu z Clear uslyszalem jak jasne brzmienie miały. Oczywiście to inna półka cenowa.

Jak widać każdy inaczej odbiera to co słyszy.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co chciałbyś zmienić względem brzmienia Audeze i Schiita?

Audeze to brzmienie raczej gęste i ciemniejsze, więc jakbyś chciał pozostać w podobnym stylu, to warto sprawdzić np. Meze 109 Pro lub Liric i do tego iFi Neo iDSD 2, może Denon AH-D7200, gdzie moim zdaniem fajniej pasuje już coś jak Topping DX7 Pro+. Ogółem opcji się trochę znajdzie, w razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Czesc w sumie to nic ale tak jak pisalem ja tego zestawu juz nie mam niestety. Sprzedalem lata temu i chce kupic cos tej klasy. Problemem jest to, ze rzeczy, ktore ogladalem lata temu nadal wydaja sie jedynymi opcjami co jest dosc zaskakujace. 

Bardzo ubolewam nad tym, ze taka audio technica zamiast skory zaczela jeszcze uzywac sztuczna skore w sluchawkach tej klasy. Glownym celem sa sluchawki, ktore bede mogl uzywac przy pracy aby umilic sobie czas

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie polecę do sprawdzenia HiFiMAN HE-R10D, jeżeli lubisz granie z mocniej podkreślonym basem, ale nie wchodzącym na średnicę i odpowiednio kontrolowanym. Jak na słuchawki zamknięte potrafią zbudować niezłą przestrzeń, dźwięki nie są blisko uszu, góra rozdzielcza, ale bez ostrości, przez co długie odsłuchy to nie problem. Natomiast jeżeli granie ma być gładkie, jeszcze bardzie przechylone w stronę ciepła, to polecę z otwartych Meze 109 Pro. Z racji budowy grają trochę bardziej przestrzennie od HE-R10D, znowu z mniejszym dociążeniem na basie. Z bardziej dokładnym graniem i jeszcze bardziej przestrzennym, z dokładniejszą lokalizacją dźwięków w przestrzeni i budowaniu planów sceny dźwiękowej są jeszcze Arya Organic, a jeżeli budżet pozwoli to warto odsłuchać wspomniane HiFiMAN HE-1000 v2. Ze wzmacniaczy, które dobrze parują sie z tymi słuchawkami, stylem grania nie idące w maksymalizację rozdzielczości, kosztem barwy, pod USB polecę model Hifiman EF400, czy bardziej rozbudowany EF600. Także dobre efekty daje połączenie iFi Audio ZEN One Signature DAC + ZEN CAN Signature. W razie chęci odsłuchu słuchawek zapraszam do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arya Organic vs HE 1000 v2 stealth - praktycznie to samo brzmienie. Nie uslyszalem roznicy, przynajmniej na tych utworach ktorych do testu uzylem. HE tylko troche drozszy. Osobiscie planowalem Organic ale bardziej spodobala mi sie wizualnie HE1000 v2 stealth. 

Ten EF 600 jest tylko toche tanszy od Serenade, mozesz ja tez pod uwage wziac .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Artur Brol napisał:

Arya Organic vs HE 1000 v2 stealth - praktycznie to samo brzmienie. Nie uslyszalem roznicy, przynajmniej na tych utworach ktorych do testu uzylem. HE tylko troche drozszy. Osobiscie planowalem Organic ale bardziej spodobala mi sie wizualnie HE1000 v2 stealth. 

Ten EF 600 jest tylko toche tanszy od Serenade, mozesz ja tez pod uwage wziac .

😂😂😂

Dawaj więcej takich kwiatków. 

Tak się sklada, że osluchani i doświadczeni, pal licho recenzenci czy nie, jednak mówią co innego.

No cóż...

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-arya-organic-recenzja/

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-hifiman-arya/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...