Skocz do zawartości

Ampli Onkyo przełącza się podczas przełączania kanałów w tv


Recommended Posts

Hej, nietypowy problem. Podczas przełączania kanałów w tv (Samsung S95B, połączony z ampli kablem HDMI) amplituner onkyo tx nr 686 każdorazowo przełącza przełącznik trybu pracy (fizyczny). Ciężko powiedzieć pomiędzy czym a czym się przełącza, pewnie pomiędzy trybami typu PCM, Dolby itd. 

Efekt jest taki, że przełączanie każdego kanału powoduje wydawanie dźwięku przełącznika oraz zauważalna jest istotna przerwa w dźwięku.

Niby nic poważnego, ale denerwuje, i nie wiadomo jaka jest żywotność takiego przełącznika. 

Dodam , że problem występuje nieregularnie - są dni że każdy kanal to osobne "cykanie", a są dni że tylko niektóre kanały wywołują ten efekt.

Oglądam tv z cyfrowej telewizji naziemnej.

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja totalnie nic o tym nie mówi. Amplituner działa prawidłowo ale przełączając kanały w tv amplituner od iera to każdorazowo jako zmianę źródła (z TV na TV), co w efekcie powoduje "przeladowanie" obwodów, przerwę w głosie i 0race przełączników.

Robiłem miękki reset ampli, nie pomogło. 

Wybór trybu dźwięku- dolby, DTS, THX, i inne - nic nie zmieniają.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie, serio trzeba robic o tym temat? To chyba normalne ze ampli przelacza tryby dzwieku w zaleznosci od tego jaki sygnal dostanie. Wlasnie na tym polega jego praca. Problem to bylby wlaśnie wtedy gdyby tego nie robil. Rozpoznaje jaki sygnał dostaje. I jeszcze autor traktuje to jako problem xD litości. Proponuje poruszyc jeszcze temat tlącej się diody w trybie standby ze to problem, pali sie, i zostawia ślad węglowy. I pobiera prąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 60d napisał:

Jezusie, serio trzeba robic o tym temat? To chyba normalne ze ampli przelacza tryby dzwieku w zaleznosci od tego jaki sygnal dostanie. Wlasnie na tym polega jego praca. Problem to bylby wlaśnie wtedy gdyby tego nie robil. Rozpoznaje jaki sygnał dostaje. I jeszcze autor traktuje to jako problem xD litości. Proponuje poruszyc jeszcze temat tlącej się diody w trybie standby ze to problem, pali sie, i zostawia ślad węglowy. I pobiera prąd.

Zaparz sobie melisy lepiej bo Ci żyłka pęknie. Jak sobie uświadomisz, że nie wszyscy wszystko wiedzą to życie będziesz miał lżejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 60d napisał:

Jezusie, serio trzeba robic o tym temat? To chyba normalne ze ampli przelacza tryby dzwieku w zaleznosci od tego jaki sygnal dostanie. Wlasnie na tym polega jego praca. Problem to bylby wlaśnie wtedy gdyby tego nie robil. Rozpoznaje jaki sygnał dostaje. I jeszcze autor traktuje to jako problem xD litości. Proponuje poruszyc jeszcze temat tlącej się diody w trybie standby ze to problem, pali sie, i zostawia ślad węglowy. I pobiera prąd.

Kolego, gwarantuje Ci ze gdybys oglądał tv, normalnie użytkował swój zestaw audio, a pomimo tego twój ampli pstrykał co zmiana kanału, musialbys czekać na dźwięk itd.  to po pewnym czasie sam byś przyszedł na to forum i napisał czy ktoś zna rozwiązanie.

Nie bardzo wiem czemu nie rozróżniasz sytuacji pracy płynnej, bez zacięć, bez przełączania przełączników, do dysfunkcji polegającej na każdorazowym wzbudzeniu wszystkich układów.

Jeszcze raz podkreślam, że amplituner + tv działał historycznie normalnie (tj. płynnie, bez zwłoki, bez pracującego przełącznika co zmiana kanału). Zdarzały się "zacięcia" takie jak opisałem w wątku, trwajace kilka dni, ale sporadycznie. Teraz - jest to ciągły problem.

Nie doszukiwałbym się żadnych ustawień systemowych w ampli - znam tą instrukcje bardzo dobrze i nie wiem nawet z jakiej kategorii ustawień miałbym szukać. Trochę tak jakbyś chciał znaleźć w instrukcji rozwiązanie na to że co zmiana biegu w samochodzie otwierają Ci się drzwi, które każdorazowo musisz zamknąć. Jeździć jezdzi - technicznie jest sprawny, ale jego działanie jest błędne i nie jest to kwestia ustawień. Oczywiście mogę się mylić - jesli macie pomysl gdzie szukac - z checia to sprawdzę ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze @Kubakk prawdopodobnie po HDMI idzie sygnał może nie tyle zmieniający źródło a typ sygnału i ampli przełącza tryby. Nie pamiętam jak robiło się to w Onkyo, ale spróbuj przestawić dla TV AUDIO z Auto na np. stereo lub Dolby. Druga możliwość usunąć ampli z urządzeń w TV i skonfigurować na nowo. Trzecia, być może jest coś co możesz zmienić w ustawieniach audio w TV.

Ale jeżeli faktycznie zmienia się sygnał stacji z np. PCM na DD to ma prawo przełączać i niestety ale będzie to cykanie i chwile przerwy dopóki nie zmienisz sygnału na sztywno na jednolity.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się iż bodajże ustawienie DIRECT powodowało ,że ampli łapał sygnał np dolby 2.0 / 5.1 itp. wtedy tak to działało. Jak się ustawiło dolby surround bez możliwości zmiany na wejściu to nie klikało nic. Przy tym direct zawsze będzie lipa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek72 napisał:

@zelekzelek i jak, pomogło coś?

Nie bardzo. Szczerze to nie widzę tu żadnych ustawień, które istotnie zmieniają stan rzeczy. Od strony TV podczas gdy podpiaty jest amplituner - ustawień jest tyle co kot napłakał, mogę włączyć tryb PCM, ale nie o to chodzi mając Dolby...

W Amplitunerze - oczywiscie mogę wybrać tryby pracy - DD, DTS, Direct, itd. Ale to nie zmienia nic. W ustawieniach bardziej "systemowych" nie widzę nic co mógłbym zmienić aby wyeliminować problem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...