Skocz do zawartości

Tani soundbar dla laika


Recommended Posts

O czym opowiadacie, o downloadingu? Chcecie testować po ponownym zapisie i to porównywać do źródła? Z parametrami zapisu ograniczonym przez dostawcę programu do ściągania, który nigdy nie będzie taki sam jak materiał źródłowy?  Albo z kartami do przechwycania mającymi takie same ograniczenia, własne parametry zapisu? 

Nie ma co dzielić zapałki na 4, śledzi się fabułę filmu a jakość obrazu to tylko dodatek który się toleruje, jest się zadowolonym czy z rzadka kilka razy w trakcie oglądania zachwyconym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ponownym zapisie? Strumień cyfrowy zapisany raz czy 50 razy jest identyczny dopóki nie zostanie przy tym enkodowany. Chyba bym zauważył działanie enkodowania, bo to nie jest prosta operacja i wymaga masy mocy dla takiego filmu.

Edytowano przez carlo497
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamingu nie zapiszesz w postaci streamingu, no może byłbyś najbliższy ideałowi gdybyś znał dokładne parametry materiału filmowego (kodek, bitrate, rozdzielczość) jakie zastosował nadawca i sam takie ustawił do zapisu. Ewentualnie zastosował zapis na maksymalnej rozdzielczości w ogóle bez kompresji czego nie oferują - o ile wiem - żadne programiki ani karty przechwytujące. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy porównać syntetycznie Premium 1080p z YouTube oraz "zwykle" 1080p. Nic ponadto. Koledzy nie widzą różnic. Jestem ciekaw czym technicznie się one różnią.

24 minuty temu, Janeo napisał:

Streamingu nie zapiszesz w postaci streamingu

Zapoznaj się z określeniem Remux.

24 minuty temu, Janeo napisał:

Ewentualnie zastosował zapis na maksymalnej rozdzielczości w ogóle bez kompresji czego nie oferują - o ile wiem - żadne programiki ani karty przechwytujące.

Wiedza tajemna dla niektórych enkoderów 😀  Pardon, dla wszystkich haha.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dźwięk haha. Obraz. Nie remix tylko remux.

proces przekształcania pliku wideo lub audio z jednego formatu kontenerowego na inny, bez konieczności ponownego kodowania samego materiału wideo lub dźwiękowego.

W uproszczeniu to wierna kopia cyfrowa źródła. Płyty BluRay, streamu... nieważne. 1:1 gdzie kontenerem docelowym najczęściej jest mkv.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Janeo napisał:

Streamingu nie zapiszesz w postaci streamingu

Już wypadłem z obiegu, ale jeszcze 10 lat temu normalnie sobie zrzucałem każde video prosto z przeglądarki internetowej do pliku. Nie mówię tu o przechwytywaniu obrazu tylko strumienia zanim jeszcze trafił na kodek. Patrząc na ripy, które latają po sieci, to odbywa się to dalej tak samo. Być może wymaga zewnętrznego sprzętu, ale to dalej jest przechwytywanie strumienia danych, a nie obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Butler napisał:

Nie dźwięk haha. Obraz. Nie remix tylko remux.

Kolego, a co do tego wszystkiego ma kontener? Odpowiadam - nic. Możesz sobie dobierać kontenery jakie chcesz, jakość filmu pozostanie ta sama.

33 minuty temu, carlo497 napisał:

Już wypadłem z obiegu, ale jeszcze 10 lat temu normalnie sobie zrzucałem każde video prosto z przeglądarki internetowej do pliku. Nie mówię tu o przechwytywaniu obrazu tylko strumienia zanim jeszcze trafił na kodek. Patrząc na ripy, które latają po sieci, to odbywa się to dalej tak samo. Być może wymaga zewnętrznego sprzętu, ale to dalej jest przechwytywanie strumienia danych, a nie obrazu.

Zrzucanie video prosto z przeglądarki internetowej do pliku, o ile to streaming, kończy się przekodowaniem. Chyba że dowloading gotowego pliku. 
O ile wiem przechytywanie danych (strumienia) wideo to nic innego jak zdolność karty/programu z wykorzystaniem sprzętu/ do wyłapania tego, co nadawca nie chciał żeby wyłapać i go zarejestrować 🙂. To się zawsze kończy przekodowaniem. 

Edit: acha, co co jeszcze nie trafiło na kodek to oglądanie 🙂

Edytowano przez Janeo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Janeo napisał:

Zrzucanie video prosto z przeglądarki internetowej do pliku, o ile to streaming, kończy się przekodowaniem.

Nie kończy się skoro zrzucałem surowe bity do pliku. Przeglądarka dostawała ode mnie JSa, który dawał jej sygnał, że to nieznany dla niej format. W efekcie zaczynała zapis strumienia na dysk. Brakowało pewnych danych więc standardowe programy nie potrafiły ruszyć takiego pliku, ale taki VLC nie narzekał i odtwarzał.

Przykładowo na szybko wyszukałem do fizycznych nośników Makemkv robi zrzut bez transkodowania. Skoro nowe BD da się zrzucać, to ze streamami też problemu nie będzie.

Edytowano przez carlo497
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Janeo napisał:

To się zawsze kończy przekodowaniem. 

Mylisz się. Dla Remux tylko kontener się zmienia, nic nie jest przekodowywane.

5 minut temu, carlo497 napisał:

Przykładowo na szybko wyszukałem do fizycznych nośników Makemkv robi zrzut bez transkodowania. Skoro nowe BD da się zrzucać, to ze streamami też problemu nie będzie.

No i nie ma problemów. Baa... Dużo prościej je zrobić bo nie potrzeba wykorzystywać zasobów sprzętowych do enkodowania.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carlo497 napisał:

Nie kończy się skoro zrzucałem surowe bity do pliku. Przeglądarka dostawała ode mnie JSa, który dawał jej sygnał, że do nieznany dla niej format. W efekcie zaczynała zapis strumienia na dysk. Brakowało pewnych danych więc standardowe programy nie potrafiły ruszyć takiego pliku, ale taki VLC nie narzekał i odtwarzał.

Przykładowo na szybko wyszukałem do fizycznych nośników Makemkv robi zrzut bez transkodowania. Skoro nowe BD da się zrzucać, to ze streamami też problemu nie będzie.

Może i jest możliwość zapisu bitratu w sposób nieprzetworzony, w postaci bitów jak mówisz. Ale nie wiem jaki program to odtworzy. To sprawy specjalistyczne, infpormatyczne, poza wiedzą przeciętnego użytkownika. Ale i taki informatyczny zapis będzie obarczony źródłowymi parametrami wideo jak stratność , bitrate, rozdzielczość). 

Co do obróbki bez rekodowania, to dotyczy takich filmów, których kodek i pozostałe parametry pliku wcześniej znasz - np. mkv->mkv - ja to stosuję tylko jak chcę pociąć wideo. W sprawach o których tu mówimy to poza tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Janeo napisał:

Może i jest możliwość zapisu bitratu w sposób nieprzetworzony, w postaci bitów jak mówisz. Ale nie wiem jaki program to odtworzy. To sprawy specjalistyczne, infpormatyczne, poza wiedzą przeciętnego użytkownika. Ale i taki informatyczny zapis będzie obarczony źródłowymi parametrami wideo jak stratność , bitrate, rozdzielczość). 

Co do obróbki bez rekodowania, to dotyczy takich filmów, których kodek i pozostałe parametry pliku wcześniej znasz - np. mkv->mkv - ja to stosuję tylko jak chcę pociąć wideo. W sprawach o których tu mówimy to poza tematem.

Gorąca prośba abyś pisał o rzeczach na których się znasz albo chociaż czytał ze zrozumieniam co Ci piszą koledzy, którzy jednak się znają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Janeo napisał:

To sprawy specjalistyczne, infpormatyczne, poza wiedzą przeciętnego użytkownika. Ale i taki informatyczny zapis będzie obarczony źródłowymi parametrami wideo jak stratność , bitrate, rozdzielczość). 

Proszę przestań. My nie jesteśmy przeciętni. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Janeo napisał:

Ale nie wiem jaki program to odtworzy.

Przecież dokładnie Ci napisałem jaki i dlaczego.

27 minut temu, Janeo napisał:

To sprawy specjalistyczne, infpormatyczne, poza wiedzą przeciętnego użytkownika

Podstawy, które wymagają conajwyżej dobrzego "czuja". Serio, nawet osoby, które teoretycznie nie potrafią zainstalować windowsa potrafią mnie zaskoczyć trafnością swoich sposprzeżeń w IT. A od sformuowania poprawnych wniosków i potrzeb do otrzymania wyniku w google już jest bardzo krótka droga.

30 minut temu, Janeo napisał:

Ale i taki informatyczny zapis będzie obarczony źródłowymi parametrami wideo jak stratność , bitrate, rozdzielczość). 

To chyba jasne, że źródła nie da się przeskoczyć. To nie jest tutaj problemem i przedmiotem dyskusji.

32 minuty temu, Janeo napisał:

Co do obróbki bez rekodowania, to dotyczy takich filmów, których kodek i pozostałe parametry pliku wcześniej znasz

Jaki jest problem poznać parametry mając dane przed sobą? Ja potrafię z dużym prawdopodobieństem naocznie stwierdzić w jaki sposób są dane zaszyfrowane aby ewentualnie spróbować ten proces odwrócić lub zastąpić. To są schematy, które widać gołym okiem, a co dopiero przez program, który został pod to stworzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2024 o 20:19, Fandiscopolo napisał:

Co za zbieg okolicznosci.Dyskusja w toku:  

a tutaj nagle nowy uzytkownik ktory zarezerwowal sobie dwa nowe soundbary.

Już miałem Ci odpisać w swoim wątku.Ale odpuściłem bo niczego merytorycznego nie napisałeś.Ale musiałbym chyba na głowę upaść,żeby kupować sobie kino za 10k żeby słuchać disco polo jak Ty.

Edytowano przez Rafał1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...