Skocz do zawartości

Tani soundbar dla laika


Recommended Posts

@Yareckirm

Tak pomyślałem sobie  o czymś co lata temu widziałem i słuchałem w sklepie.

Coś co się stawia pod TV. To się chyba soundbase nazywa. 

Ten który ja widziałem był od Cambridge Audio.

Piekny dźwięk.

Tak może z ciekawości się rozejrzyj.

Dla przykladu Cambridge Audio Tv2 vs2 chyba około 300 euro u mnie w NL

Więcej firm takie rzeczy produkuje , więc może coś znajdziesz.

 

tv2_connections.jpg.webp

tv2_small_bass_big_bass.jpg.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były pytania o konkrety odnośnie tej mojej ścianki, to podaję.

Głębokość wnęki 52mm.

Szerokość ok 1240mm.

Wysokość ok 450mm.

Trzeba dobrać płytką zawieszkę i trochę obciąć jej ramiona by się mieściły na wysokość.

Od ściany do zewnętrznej powierzchni ekranu jest dokładnie 25mm.

Wygląda to tak jak na załączonej fotce (robiłem gdy tylko zamontowałem więc jeszcze sznurki nie ogarnięte).

IMG_20230528_104439546_HDR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po ilości różnych pytań na tym forum, wybór sprzętu wcale nie jest łatwiejszy i nikt nie da gwarancji że będzie dobrze.

No i jeszcze trzeba lubić życie jak w hurtowni audio, gdzie na każdym kroku stoi w salonie jakieś elektroniczne ustrojstwo.

To dopiero przerost formy nad treścią.

Edytowano przez Arlekin244
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładanym w tym wątku budżecie z pewnością na każdym kroku nie będzie stało elektroniczne ustrojstwo. 

Robi nam się z tego forum muratora . 

Ja rozumiem  , że jesteś dumny ze swojej roboty ale nie porównuj uzyskanego pogłosu z w miarę poprawnym audio , na Boga miej litość. 

Z budżetem jak w tym wątku wiadomo , że nic ciekawego się nie zbuduję ( bynajmniej ja nie potrafię )  ale na estetyczną  ,ładnie wykończoną wnękę tym bardziej nie wystarczy 😁

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pojawił się nowy problem, mianowicie, do tej pory korzystałem z TV Samsung ue49mu6472u oraz kina domowego Samsung HT-TZ212, zakupiłem telewizor TCL 75C645, po podłączeniu nowy telewizor w ogóle nie widzi kina domowego przez HDMI(po przełączeniu na odpowiedni HDMI telewizor mówi, że sprzęt jest wyłączony, a nie jest), po podłączeniu optyka dźwięk jest, ale jest jakby przerywany/zacinający się/lagujący się. Poprzedni telewizor brał dźwięk z HDMI i problemu nie było, dodatkowo w poprzednim TV pilotem od telewizora mogłem regulować głośność z kina, tutaj takiej możliwości w ogóle nie mam. Gniazda optyczne oczyszczone, zakupiłem nowy kabel optyczny, próba podłączenia kina przez HDMI do każdego z gniazd HDMI w TV. Problem jest jeszcze taki, że w kinie od X lat nie działa wyświetlacz i wszystkie kliki pilotem robię na ślepo. Bardzo proszę o pomoc, bo już cała radość z nowego TV szlak trafił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 77Mariusz77 napisał:

 nie porównuj uzyskanego pogłosu z w miarę poprawnym audio , na Boga miej litość. 

Z budżetem jak w tym wątku wiadomo , że nic ciekawego się nie zbuduję ( bynajmniej ja nie potrafię )  ale na estetyczną  ,ładnie wykończoną wnękę tym bardziej nie wystarczy 😁

 

 

Oczywiście że tak uzyskany efekt nie ma szans z przyzwoitym zestawem audio. Porównywałem do samego soundbaru + subwoofer z przeciętnej półki cenowej.

Koszt samodzielnego wykonania takiej wnęki w moim przypadku nie przekroczył 2tys. A są płytki z ręcznie formowanej cegły. Stosując inne materiały spokojnie da się zejść nawet poniżej 1tys. Jaki sprzęt da się kupić w takiej cenie?

W moim przypadku spokojnie zaoszczędziłem więc 1tys na kupnie zbędnego sprzętu (jeśli bym miał kupować taki za ok 3tys). 

Nie jest więc prawdą, że jestem dumny z tej ścianki i chciałem się pochwalić. Mam dużo więcej dużo ciekawszych rozwiązań którymi mógłbym się chwalić. Tym bardziej że tutaj uzyskałem taki efekt zupełnie przypadkiem. Czym więc się chwalić ?Pokazałem tylko że przy mocno ograniczonym budżecie ten sam problem można rozwiązać również w inny sposób. Przypadkiem coś odkryłem, więc dzielę się tym z innymi. To źle ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędziłeś na sprzęcie robiąc ścianę. Mistrz jesteś, że ja na to nie wpadłem wcześniej.

 

Ściana zastępuje subwoofer z przeciętnej półki cenowej, jakim to ? Bo dla mnie Klipsch kosztuje przeciętnie. 

Nie jestem zwolennikiem kupowania sprzętu za 2 tys.  Ale w używkach z lat minionych coś by pewnie znalazł co zagra przeciętnie i lepiej od telewizora. 

Mam telewizor sony topowy z przed kilku lat oto poniżej opis. Ba , ma nawet " subwoofery" 😁 gra ładnie jak na telewizor ale nigdy bym go nie przyrównywał nawet do przeciętnego systemu audio.  Ten telewizor ma bardzo dobry dźwięk i to nie moim zdaniem tylko ludzi co się na tym znają i mają porównanie, oczywiście jak na telewizor . 

 

 

Położenie dźwięku XR

Aby dźwięk harmonizował z naszym postrzeganiem świata, funkcja XR Sound Position sprawia, że słychać go zza obrazu. Ekran tego telewizora OLED 4K BRAVIA XR jest także głośnikiem, zatem dźwięk dokładnie pasuje do wyświetlanego obrazu i naprawdę wciąga

Acoustic Surface Audio +

Dzięki technologii Acoustic Surface Audio+ dźwięk dobiega prosto ze środka ekranu. Wytwarzają go mocne siłowniki za wyświetlaczem. Ich wibracja powoduje emisję dźwięku, który przemieszcza się z obrazem. Dźwięk podąża więc za akcją, a duże siłowniki w tym modelu nadają ścieżce dźwiękowej większy realizm i zapewniają wyjątkowo wyraźne, naturalne dialogi. Subwoofery z lewej i prawej strony emitują mocny bas, dzięki czemu uzyskujesz wciągający, filmowy dźwięk we własnym domu.

Dźwięk przestrzenny XR

Dzięki technologii BRAVIA XR każdy oglądany obraz zostanie uzupełniony dźwiękiem przestrzennym. Funkcja XR Surround generuje dźwięk przestrzenny w płaszczyźnie poziomej  i pionowej. Zyskujesz więc efekt 3D bez głośników sufitowych lub zwróconych do góry.

Interpolacja dźwięku przestrzennego 3D

Technologia przetwarzania sygnału BRAVIA XR umożliwia reprodukcję wciągającego, wielowymiarowego dźwięku. Przekonasz się, że otaczające Cię dźwięki dobiegają nie tylko w poziomie , ale również w pionie. Interpolacja dźwięku przestrzennego 3D wprowadzi do domu emocjonujące brzmienie najnowszych kinowych formatów audio, takich jak Dolby Atmos®, i zapewni efekt przestrzenny nawet w zwykłych stereofonicznych nagraniach. 

 

Pomimo tych wszystkich bajerów mato się nijak do kina. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem ci dlaczego.

Szerokość  TV np 65' to zaledwie ok 150cm. Musiałbyś siedzieć w odległości najwyżej 200cm, aby cokolwiek usłyszeć tej przestrzeni. Ludzkie ucho nie ma takiej rozdzielczości. No, chyba że u niewidomych, ale oni z kolei nie potrzebują TV.

Tak więc sam sounbar + nawet subwoofer, niczego tu nie wniosą. Nadal szerokość źródeł dźwięku nie przekroczy 150cm.

A przecież dźwięk w danej scenie praktycznie nigdy nie ogranicza się do tego co widać w kadrze. Dlatego do prawidłowego oddania takich dźwięków potrzeba by ich źródła były rozmieszczone znacznie szerzej. Według mnie przynajmniej po 200 - 300cm w obie strony od środka TV. Zrobiłem tak kiedyś do sceny z pierwszą bitwą w Gladiatorze. Wszystkie trebusze i katapulty słychać było tak jakbym tam był. Słyszałem wszystko co się działo na tym planie w promieniu kilkuset metrów. Dosłownie przeniosło mnie w czasie.

Wszystko inne to tylko substytut. Wszystkie te wynalazki to tylko marketing. Mój OLED ma to samo i nie dość że może grać do przodu to może i do tyłu. I co z tego? Fizyki nie oszukasz. Jednak w takiej konfiguracji jak u mnie dzisiaj, to do zwykłych filmów w zupełności wystarczy. Na efekciarskie idę do kina.

Edytowano przez Arlekin244
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arlekin244 napisał:

Jednak w takiej konfiguracji jak u mnie dzisiaj, to do zwykłych filmów w zupełności wystarczy. 

I tego się trzymajmy. 

Ja nie chcę żebyś Ty mi cokolwiek tłumaczył. 

Mam tv , mam stereo , mam kino - nie mam wnęki ( przeżyję) 

Ta Twoja fanaberia nie ma nic wspólnego z kinem domowym i chcę żeby to każdy zrozumiał.   Wnęka w ścianie to nie kino 😁

Normalnie bym temat ominął ale mam wolne. Żałuję, że zajrzałem tutaj. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy twierdziłem że to równoważne z kinem domowym ? Człowieku, zamiast komentować najpierw przeczytaj ze zrozumieniem.

Od początku twierdziłem tylko i wyłącznie że takie rozwiązanie z powodzeniem może zastąpić wyłącznie soundbar. A soundbar to nie kino domowe. To tylko poprawiacz dźwięku TV.

Sklep masz jakiś że tak manipulujesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nieprawdopodobny dźwięk. Mocniejszy i głębszy. Z pewnością lepszy niż z każdego taniego soundbaru

Pracujesz w marketingu? :>>>
Dziura w ścianie "zastępująca" soundbar z subwooferem. Zaiste srogie pierniczenie. Nie ma opcji, żeby dziura w ścianie sprawiała, że TV zagra lepiej niż soundbar z subwooferem do 1500 zł. Może dla Ciebie. Ale to nie świadczy o tym, że masz rację.
Jakiego soundbara sprawdzałeś u siebie?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2024 o 10:45, Artur Brol napisał:

@Yareckirm

Tak pomyślałem sobie  o czymś co lata temu widziałem i słuchałem w sklepie.

Coś co się stawia pod TV. To się chyba soundbase nazywa. 

Ten który ja widziałem był od Cambridge Audio.

Piekny dźwięk.

Tak może z ciekawości się rozejrzyj.

Dla przykladu Cambridge Audio Tv2 vs2 chyba około 300 euro u mnie w NL

Więcej firm takie rzeczy produkuje , więc może coś znajdziesz.

 

tv2_connections.jpg.webp

tv2_small_bass_big_bass.jpg.webp

Uzywany?

Bo tego nowego już chyba nie ma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Potpourri napisał:

Nie jest z JBL. Polecam to co znam.

To dobrze gdy sprzedawca albo dystrybutor zna swój asortyment. ;)

Z drugiej strony kiedy jedyne narzędzie jakim dysponujesz to młotek to każdy problem wygląda jak gwoźdź ;)

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze niedawno rozważałem zakup soundbara. Testowałem różne Samsungi, Sony, TCL, Denon i każdy wypadał lepiej od soundbara klasy "premium" JBL 1000. Wątpię aby ten tańszy brzmiał dobrze. W filmach całkiem ok, w muzyce bardzo słabo, bas mocno się gubił wszystko się ze sobą zlewało. To jednak moje osobiste odczucie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa soundbary: jeden wysoki model Harmana (bez suba, sama listwa), drugi to średniej klasy samsung z subem. Cel jaki miałem, tzn. wygodne na codzień dla mnie i innych domowników rozwiazanie zastępujące dźwięk z TV spełniają bardzo dobrze. To nie jest na pewno „kino domowe”, ale do oglądania tv i filmów jest ok, czystsze dialogi i całkiem przyjemny basik. W bezpośrednim porównaniu dźwięk z tv jest karykaturalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...