Skocz do zawartości

Tani soundbar dla laika


Recommended Posts

Cześć, jestem typowym laikiem, zmieniam telewizor, wybór padł na TCL 75C645, do niego chcę dokupić jakiś soundbar, zastanawiam się nad TCL 3.1 TS9030, ale patrząc na polecajki na różnych testach trafiłem na coś takiego  Sharp HT-SBW800, pytanie do bardziej zaawansowanych, czy soundbar powinien być tego samego producenta co TV, czy w budżecie do 1500 zł znajdę coś lepszego niż któryś z tych? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę aż tak, źle z tym? To do użytku typowo domowego, to co mam obecnie to Samsung HT-TZ212, te podane wyżej są gorsze od niego? Tu raczej nie chodzi o kwestię dozbierania tylko po prostu nie chcę wydawać na to więcej kasy jak korzystam kilka razy w miesiącu, niestety nie mam gdzie zamocować odsłuchów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yareckirm napisał:

Naprawdę aż tak, źle z tym? To do użytku typowo domowego, to co mam obecnie to Samsung HT-TZ212, te podane wyżej są gorsze od niego? Tu raczej nie chodzi o kwestię dozbierania tylko po prostu nie chcę wydawać na to więcej kasy jak korzystam kilka razy w miesiącu, niestety nie mam gdzie zamocować odsłuchów 

w budżecie 1500zł miniwieża Panasonic, albo proste stereo, albo Taga Harmony kolumny aktywne przez optyczne wejście zmiażdży większość soundbarów haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w swojej kolekcji sprzetow audio soundbar od sharp i daje rade w sypialni  ale jednak soundbar denon jest lepszy  gdy chodzi o dolby atmos

kazdy z soundbarow sie nada gdy bedziesz robil odsluch z plytek bluraya... 

streaming to kicha nawet na amplitunerze  wiec sie nie przejmuj zdaniem przedmowcow  :)

kluczowym do zabawy w kino domowe sa nadal plytki  a nie serwisy internetowe...

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bora902 napisał:

mam w swojej kolekcji sprzetow audio soundbar od sharp i daje rade w sypialni  ale jednak soundbar denon jest lepszy  gdy chodzi o dolby atmos

kazdy z soundbarow sie nada gdy bedziesz robil odsluch z plytek bluraya... 

streaming to kicha nawet na amplitunerze  wiec sie nie przejmuj zdaniem przedmowcow  :)

kluczowym do zabawy w kino domowe sa nadal plytki  a nie serwisy internetowe...

 

 

 

To żeś poleciał 🫣

 Soundbar - atmos - Blu-ray 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bora902 napisał:

mam w swojej kolekcji sprzetow audio soundbar od sharp i daje rade w sypialni  ale jednak soundbar denon jest lepszy  gdy chodzi o dolby atmos

kazdy z soundbarow sie nada gdy bedziesz robil odsluch z plytek bluraya... 

streaming to kicha nawet na amplitunerze  wiec sie nie przejmuj zdaniem przedmowcow  :)

kluczowym do zabawy w kino domowe sa nadal plytki  a nie serwisy internetowe...

Jak to mówią amerykanie: I call bullshit on this.
Co to w ogóle ma być za klasyfikacja sprzętu: daje radę w sypialni? :D
Soundbar i Atmos? Serio? Jeszcze może powiesz, że te obrazki marketingowe z dźwiękiem z miliona głośniczków odbijającym się od wszystkich ścian (niezależnie co na nich jest) to prawda? :>>>
Każdy soundbar się nada jak będzie do tego odtwarzacz blu-ray? Wtf? :D
Streaming nie da jakości jak płyty ale nie jest to też kicha. Ja rozumiem, że można być purystą ale nie zmuszaj do tego innych :>>>

Jaki masz ten soundbar Sharp i jaki model tego Denona testowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem raz na audio show soundbar Sennheiser. Przestrzenny dzwiek wlaczony i wylaczony. Roznica byla duza.

Napewno zaden soundbar nie zaprezentuje tak dzwieku w Atmos, jak zrobia to kolumny ale jesli bedzie naprawde dobrej jakosci, roznica moze byc wyrazna i wciaz moze to byc przyjemne . Nie wszyscy maja miejsce albo chca sie pakowac w 5.1. Przemysl obecnie ma dla kazdego cos milego. Tylko wybierac.

@Yareckirm Nie, soundbar nie musi byc tej samej marki co telewizor.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w takim budżecie warto zastanowić się nad zupełnie innym rozwiązaniem. Oczywiście jeśli zrobi się to samodzielnie.

Mam na myśli tzw ściankę TV, a konkretnie wnękę w ścianie na sam tył TV. Można zrobić to naklejając z 2-3 warstwy płyt np g/k lub OSB.

Iloczyn głębokości i szerokości takiej wnęki musi być przynajmniej o 1/5 większy od powierzchni otworów wentylacyjnych w TV. Szerokość wnęki musi być przy tym mniejsza niż sam ekran. Wysokość i głębokość wnęki zależy również od rodzaju montażu i kształtu tylnej ścianki TV.

Chodzi o to by cały tył TV był schowany w ścianie, a jednocześnie aby TV miał zachowaną wentylację.

Dzięki temu otrzymamy 2 niesamowite efekty:

1- Widoczna grubość TV na poziomie max 1,5cm, czyli widać tylko sam cienki ekran.

2- Nieprawdopodobny dźwięk. Mocniejszy i głębszy. Z pewnością lepszy niż z każdego taniego soundbaru, a jeśli TV ma nagłośnienie z 40W to nawet te soundbary po 3-4 tys  wcale nie są dużo lepsze. Robi się takie pudło rezonansowe z bassrefleksem. W ustawieniach dźwięku trzeba tylko wybrać opcję, że TV stoi na szafce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arlekin244 napisał:

a jeśli TV ma nagłośnienie z 40W to nawet te soundbary po 3-4 tys  wcale nie są dużo lepsze

Mam flagowy TV Sony sprzed paru lat. Chyba właśnie 20 + 20 + 10 watów, bass reflexy i te sprawy. Jakość mogę porównać do swojego obecnego telefonu, no ale jest głośniej niż w telefonie. I ja nie mówię, że to źle gra. Po prostu jest to teraz standard dla każdego "drogiego" urządzenia. Zwykłe małe głosniki, które postawiłem pod TV grały znanie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie LG OLED c 65.

Pierwotnie dźwięk totalna porażka. Coś jak pozytywka.

Kilkunastoletni Sharp 32 miał lepszy.

Wnękę zrobiłem ze względów estetycznych. Później miałem dokupić coś grającego. Okazało się jednak, że już nie muszę.

Po zamontowaniu LG w takiej wnęce jakość dźwięku porównywalna do soundbara LG dedykowanego do najdroższych, zupełnie płaskich TV (już niedostępny równie płaski model). Tyle że nie ma takiej mocy. Syn ma taki drogi zestaw i to w dużo mniejszym pokoju. Sam był w szoku.

Nie dość, że mój TV wygląda na cieńszy niż jego, to dźwięk jest wystarczający do filmów dla ok 30m².

No, chyba że ktoś lubi trzepać dywany, to wtedy śmocy będzie mało.

Muzykę jednak lepiej na dobrym  stereo o nieco większej mocy. Większy zakres częstotliwości do obsługi.

 

Edytowano przez Arlekin244
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla TV 65" otrzymamy pudło rezonansowe o objętości ok 30 litrów. Cześć tej objętości będzie zajmować tył TV. Zostanie się z tego przynajmniej 15-20 litrów. To i tak więcej niż pojemność kolumn głośnikowych o mocy 2x20W.

Ważne by boczne ścianki wnęki były pod kątem ok 60⁰ do powierzchni ściany (cyrkulacja powietrza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2024 o 19:06, Yareckirm napisał:

Dziękuję wszystkim za rady, reasumując w opinii większości lepiej jest naprawić to stare kino bo będzie grać lepiej niż nowe tanie soundbary? 

Posłuchaj nawet w sklepie, my możemy tylko się domyślać co Ci się spodoba i proponować modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...