Skocz do zawartości

Zestaw stereo z funkcją kina domowego?


Eactycht

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Szukam zestawu stereo 2.1 (Czy to jest dalej system stereo? Nie wiem. A może ubogie kino domowe? Może. ). W każdym razie szukam fajnego zestawu w normlanych pieniądzach -maksymalnie 10.000 zł, może być tańszy ;).

Zależy mi by zestaw był dość uniwersalny, do filmów i seriali jak i do muzyki ( rock, edm, house, czasami klasyczna). 

Na początek myślałem o Dynaudio Emit 20, cambridge cxa81 a w przyszłości jakiś subwoofer

lub 

Q Acoustics 3030i, Marantz pm 7000n + jakiś subwoofer.

Kolumny podłogowe nie mogą być, ponieważ nie mam na nie miejsca. Bardzo nad tym ubolewam.  

Co do umiejscowienia kolumn, będą posadowione na półce zrobionej z płytek na wysokość 0,35 m oraz w rozstawie  2,2 m . Odległość od kolumn do miejsca odsłuchowego wynosi 3,1 m.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to ma wysokość 2,6 m. Salon ma 4 m x 7 m, ale jest częściowo otwarty z kuchnią i jadalnią.

Czekam na wasze komentarze z waszymi propozycjami.

PS. Nie szukam kabli za 2k zł ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje propozycje są całkiem sensowne i na pewno możesz ich odsłuchać właśnie w takiej konfiguracji jak wyżej. Dynaudio Emit 20 lubią większe pomieszczenia więc nie ma co ubolewać nad brakiem możliwości ustawienia podłogówek :) potrzebują tylko żywego wzmacniacza z nieźle kontrolowanym dołem. Na początek nawet subwoofer nie będzie potrzebny (przynajmniej do muzyki). QA 3030i to zaskakująco równo brzmiące kolumny jak na swój budżet ale jednak Dynaudio bardziej "soczyste" i chyba też bardziej rozwojowe. Weź jeszcze pod uwagę Kef R3 meta (moim zdaniem lepsze niż poprzednik bez oznaczenia Meta). Trochę droższe ale rzuć uchem. Ze wzmacniaczy może jeszcze dorzuciłbym Audiolab 7000A a przymykając oko na wejścia cyfrowe Atoll IN50 lub Musical Fidelity M2si. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Zacząłbym od zestawu 2.0 i po czasie zadecydujesz, czy brakuje Ci dołu i uderzenia, czy jednak kolumny zapewniają odpowiednią ilość dołu. 

Z kolumn znajdzie się trochę ciekawych opcji i zacząłbym sprawdzanie od Buchardt P300, KEF R3 Meta, System Audio Legend 5.2, Monitor Audio Silver 100, może Sonus faber Lumina II, Wharfedale Linton :) Opcji trochę jest na kolumny podstawkowe, które mogą sobie spokojnie poradzić bez suba ;) Ze wzmacniaczy warto posłuchać Cambridge CXA61, Audiolab 7000A, Rega Elex MK4, Musical Fidelity M3si, a może po prostu Cyrus One. 

W razie czego zapraszam do kontaktu celem umówienia odsłuchów i indywidualnej wyceny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000A to niezły wzmacniacz, lepszy niż niegdyś popularne w tym budżecie amplitunery stereofoniczne. Gra raczej ciepło z dobrą podstawa basową i nasyconym środkiem. Wadą może być gorsza kontrola brzmienia czy szczegółowość wysokich tonów. Raczej do żywych kolumn np. do Monitor Audio ale już nie do Dynaudio bo zrobi się klucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Eactycht napisał:

Co sądzicie o Audiolab 6000a? Warto się zainteresować również w tym przypadku czy nie ?

Mam go u siebie, blisko 4 lata, połączony jest z Heco Aurora 300. Mieszkanie w bloku, pokój z wnęką (20m3), szafka na której stoi jest przy gołej ścianie bez paneli, bez tapety, itd. Zestaw typowo do muzyki (każdego rodzaju) z Apple Music i do konsoli PS4. Ale ostatnio zmieniłem TV (Sony XR-50X94S) i podłączyłem do niego sprzęt. Wcześniej miałem jakiś budżetowy Philipsa. Różnica jest odczuwalna, dla mnie na minus. Muszę jednak zaznaczyć, że większość materiału (95% filmów i seriali) oglądam z lektorem. I w tym przypadku TV i Audiolab z Heco nie są dla mnie dobre. Lektor wydaje się stłumiony, nazbyt basowy, no nie brzmi to dla mnie komfortowo. Natomiast, koncerty z streamingu (Netflix, Amazon) dalej brzmią świetnie, filmy i seriale z oryginalną ścieżką dźwiękową dalej wymiatają. 

Czy warto się zainteresować 6000A, uważam go za bardzo fajny uniwersalny wzmacniacz. Ale może są już lepsze w tej cenie. 

Swój egzemplarz z głośnikami właśnie wystawiłem na OLX. Chciałem kupić grajbelkę od Sony, aby nadać dźwięku przestrzeni zgodnie z standardami Dolby Atmos czy DTS. Ale może to kiepskie rozwiązanie? Może podobny efekt faktycznie można nadać za pomocą kolumn podstawkowych. Jestem szczerze zainteresowany opinią doświadczonych kolegów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odsłuchałeś już coś?

moim zdaniem budżet pozwala na wybór.

W Kwestii suba zapewne skończ się na REL HT1003 albo SVS SB1000 PRO.

Modele Tx lepsze ale będa za dużo zbierac z budżetu moim zdaniem,

Budzet pozwala na lepszy wzmak niż 6000A chodź też uważam że jest całkiem ok.

Na Ibood dostaniesz go mega tanio. Wtedy mozna pozwlić sobie na lepsze kolumny. Fatycznie on + Silver 100 fajne kompany.

A może cyrus One + Kef R3?

Atoll in 100/80 + Silvery albo Heco Revolution 3

Albo bez suba? :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na ten moment odpuściłbym suba. Przeznacz budżet na wzmacniacz i kolumny. Ilość niskich tonów w dobrze dobranym zestawie powinna być naprawdę wystarczająca a z czasem pomyślisz, czy wsparcie basowe np. w filmach będzie potrzebne np. wypożyczając subwoofer. To jednak po dobrym osłuchaniu się w nowym systemem w swoim pomieszczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem nie byłem na odsłuchach, póki co to zbieram informacje o zestawach jakie warto odsłuchach.

Gdzie można wypożyczyć sprzęt i jak to wygląda to w rzeczywistości? 

Co do kolumn to chciałbym, żeby jeszcze się ładnie prezentowały 😜  Nie ukrywam, że cała branża audio jest bardzo ciekawa. Mnóstwo możliwości składania zestawów i jestem pod wrażeniem, że nie każda kolumna dobrze zagra z danym wzmacniaczem.  A może gdyby człowiek kupił normalnie soundbara w mediaexpert byłby zadowolony xD

btw. czy marka telewizora i jego kodeki mogą wpływać na jakość wysyłanego dźwięku nawet, gdy jest streamowany z netflixa czy hbo max?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być rzeczywiście mocno uniwersalne rozwiązanie godzące ze sobą filmy i muzykę to prędzej czy później ten sub wyląduje w zestawie. Pytanie tylko jakie już padło, czy zdecydować się na niego od razu, czy nieco zaczekać, ponieważ przerzucenie kwoty za subwoofer na kolumny spowoduje, że finalnie będzie to znacząco lepsze rozwiązanie pod kątem jakości dźwięku. Propozycje podzielę na dwie kategorie:

- bez subwoofera

* Rega Elex MK4 + Monitor Audio Silver 100

* Marantz PM7000N + KEF R3

- z subwooferem

* Cambridge Audio AXR100 + Sonus Faber Lumina II + REL HT1003

* Denon PMA-900HNE + Elac Carina BS243.4 + Fyne Audio F3.12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2024 o 20:34, Eactycht napisał:

Jeszcze nie byłem nie byłem na odsłuchach, póki co to zbieram informacje o zestawach jakie warto odsłuchach.

Gdzie można wypożyczyć sprzęt i jak to wygląda to w rzeczywistości? 

Co do kolumn to chciałbym, żeby jeszcze się ładnie prezentowały 😜  Nie ukrywam, że cała branża audio jest bardzo ciekawa. Mnóstwo możliwości składania zestawów i jestem pod wrażeniem, że nie każda kolumna dobrze zagra z danym wzmacniaczem.  A może gdyby człowiek kupił normalnie soundbara w mediaexpert byłby zadowolony xD

btw. czy marka telewizora i jego kodeki mogą wpływać na jakość wysyłanego dźwięku nawet, gdy jest streamowany z netflixa czy hbo max?

 

Wpłacasz kaucje i wypozyczasz. Zacznij od tego i potem do nas wróć. Poznaj chociaż kilka zestawów. Sposobu grania. Znacznie to skróci czas odpowiedzi i wyboru. Poza tym tak wyjdzie lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2024 o 15:04, S4Home napisał:

* Rega Elex MK4 + Monitor Audio Silver 100

Ja mam właśnie taki zestaw u siebie, z tym że dołożyłem subwoofer Rel T7x. Gra to naprawdę fajnie, ale coraz częściej zastanawiam się nad wymianą kolumn na KEF R3 Meta. Słuchał ktoś takiego połączenia? Czy Kefy dadzą więcej ciepła, dołu i średnicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2024 o 12:03, JacekWoy napisał:

Czy Kefy dadzą więcej ciepła, dołu i średnicy?

Dadzą na pewno więcej średnicy, zmienią całkiem brzmienie dołu, a do tego mogą stworzyć wrażenie cieplejszych poprzez mniejszą ilość góry niż Silvery 100, choć też same z siebie super ciepłe nie są :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Q21 napisał:

Dadzą na pewno więcej średnicy, zmienią całkiem brzmienie dołu, a do tego mogą stworzyć wrażenie cieplejszych poprzez mniejszą ilość góry niż Silvery 100, choć też same z siebie super ciepłe nie są :) 

Dzięki, czy Waszym zdaniem jest to zestawienie warte sprawdzenia? Uważacie że brzmienie ogólnie będzie lepsze względem tego co mam teraz? Czy będzie to krok do przodu pod względem jakości? Kefy są droższe niż MA i chyba to klasa wyżej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLa jednego będzie to krok do przodu, dla drugiego nie. KEFy inaczej rysują detale, inaczej prezentują scenę. Ogółem moim zdaniem są lepszymi kolumnami pod kątem technikaliów, ale ze względu na sposób przekazywania ich nie każdy musi to tak odebrać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

DLa jednego będzie to krok do przodu, dla drugiego nie. KEFy inaczej rysują detale, inaczej prezentują scenę. Ogółem moim zdaniem są lepszymi kolumnami pod kątem technikaliów, ale ze względu na sposób przekazywania ich nie każdy musi to tak odebrać :) 

Rozumiem. A możesz polecić coś w tym samym budżecie co będzie znaczącym przeskokiem względem MA SIlver 100 7g?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JacekWoy napisał:

Ok, jak będziesz miał chwilę to rzuć jakimś przkładem z tych 4-k tyś za sztukę to chętnie przejrzę, budżet jest w miare elastyczny:)

Monitor Audio Gold 100, Vienna Acoustics Haydn SE Signature, zależnie od wzmacniacza System Audio Legend 5.2, Gato Audio FM-15, Buchardt S400 (ale to całkiem inne granie), Dali Rubicon 2, Audiovector QR1 SE :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.03.2024 o 15:04, S4Home napisał:

Jeżeli ma to być rzeczywiście mocno uniwersalne rozwiązanie godzące ze sobą filmy i muzykę to prędzej czy później ten sub wyląduje w zestawie. Pytanie tylko jakie już padło, czy zdecydować się na niego od razu, czy nieco zaczekać, ponieważ przerzucenie kwoty za subwoofer na kolumny spowoduje, że finalnie będzie to znacząco lepsze rozwiązanie pod kątem jakości dźwięku. Propozycje podzielę na dwie kategorie:

- bez subwoofera

* Rega Elex MK4 + Monitor Audio Silver 100

* Marantz PM7000N + KEF R3

- z subwooferem

* Cambridge Audio AXR100 + Sonus Faber Lumina II + REL HT1003

* Denon PMA-900HNE + Elac Carina BS243.4 + Fyne Audio F3.12

Byłem dzisiaj na odsłuchach w Top Hifi i niestety nie mieli już już Elac Carina. Za to posłuchałem B&W i uważam, że to nie są kolumny dla mnie, bardzo szczegółowo grają co wpłynęło na zmęczenie ucha oraz by usłyszeć bas trzeba podkręcić głośność do Maximum. Może to wina wzmacniacza/amplitunera - Yamaha s600 o ile dobrze pamiętam. 

 

W mojej okolicy okolicy pojawił się taki zestaw, co prawda nie są to kolumny podstawowe, ale może warto się nimi zainteresować? 

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-pm6007-kolumny-polk-audio-signature-s60e-stan-idealny-CID99-IDVEXf1.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...